Bensiin & muud mootorikütused

(Eile, 20:47 PM)mlsluik Kirjutas:
Vaevalt autoga sõites sa mingit vahet tunne, võibolla tahad et tunneks aga tegelikult on täiesti poogen ju... 
Muruniidukit käivituvad kevadel samuti täpselt samamoodi, pole mitte grammigi vahet mis eelnevalt paaki sai, kas 95 või 98.  
Murutraktorid senini ainult 95ga töötanud, kevadel käivituvad kõik täpselt samamoodi nagu muidu, mitte mingit vahet ei ole ju.  Bensiinigenekad samamoodi, mõnda pole mitu aastat vahepeal kasutanud, törts ujutad ja läheb taas...   Tekib küsimus et mida te tangite sinna, kusete paaki või?  [Pilt: biggrin.gif] [Pilt: rolleyes.gif]
----------------------
+1
Ei saa samuti probleemist aru. Kõik aia-väikemootorid saavad nurgapealsest Nestest 95-te, sügisel rändavad garaazinurka kevadet ootama, pole huvi tundnud kas täis või tühja paagiga. Kevadel paak vajadusel täis samasugust 95-e, tõmbad paar korda nööri või keerad võtit ja tuli on jälle kolvi peal. Ja nii juba üle kümne aasta, B&S muruniiduk läheneb ealt juba 20-nele, siiani ainult õlivahetus ja tavahooldus.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(05-02-2017, 15:07 PM)Walter Kirjutas:  (Eile, 20:47 PM)mlsluik Kirjutas:
Vaevalt autoga sõites sa mingit vahet tunne, võibolla tahad et tunneks aga tegelikult on täiesti poogen ju... 
Muruniidukit käivituvad kevadel samuti täpselt samamoodi, pole mitte grammigi vahet mis eelnevalt paaki sai, kas 95 või 98.  
Murutraktorid senini ainult 95ga töötanud, kevadel käivituvad kõik täpselt samamoodi nagu muidu, mitte mingit vahet ei ole ju.  Bensiinigenekad samamoodi, mõnda pole mitu aastat vahepeal kasutanud, törts ujutad ja läheb taas...   Tekib küsimus et mida te tangite sinna, kusete paaki või?  [Pilt: biggrin.gif] [Pilt: rolleyes.gif]
----------------------
+1
Ei saa samuti probleemist aru. Kõik aia-väikemootorid saavad nurgapealsest Nestest 95-te, sügisel rändavad garaazinurka kevadet ootama, pole huvi tundnud kas täis või tühja paagiga. Kevadel paak vajadusel täis samasugust 95-e, tõmbad paar korda nööri või keerad võtit ja tuli on jälle kolvi peal. Ja nii juba üle kümne aasta, B&S muruniiduk läheneb ealt juba 20-nele, siiani ainult õlivahetus ja tavahooldus.

Te ei saa aru!!!??? Ja mida Te siis soovite, probleemist aru saada või tahate, et nö "oponendid" tunnistaksid, et probleemi ei ole ja nad on rumalad hüpohondrikud? Kui Teil hammas ei valuta, kas siis on nii, et kellelgi hambad ei saa valutada? Mul on nii ja mul on naa, miks teistel teisiti on? Ksf! Jurkmani oleks siia vaja, jumala eest! 
Kui mul näiteks ükski kevad muruniitja vana bensuga käima ei lähe, kas ma siis võin ka väita, et need, kellel läheb, need on vähe imelikud ja kahtlased tüübid?
Korra oli juba mõistuse hääl siin teemas selle "on-ei ole" jama lõpetamise üleskutsega, aga ei aita, no ei jõua kohale! Kus need lõimevennad on, kes kassi pilte kustutavad, kas tuleks siia ka mõni pilt panna, et asi maha rahuneks?  Sad
Vasta

Küsiks vahelduseks et kust saab tankida alküülbensiini kui aspen välja arvata? Leidsin, et statoil toodab seda ja nestel on ka, aga müügil olen näinud ainult aspenit mis ikka liiga kirves. Käivad jutud, et teiste firmade kraam on kasutatavama hinnaga.
Vasta

(05-02-2017, 17:31 PM)maisalup Kirjutas:  Küsiks vahelduseks et kust saab tankida alküülbensiini kui aspen välja arvata? Leidsin, et statoil toodab seda ja nestel on ka, aga müügil olen näinud ainult aspenit mis ikka liiga kirves. Käivad jutud, et teiste firmade kraam on kasutatavama hinnaga.

Motonet Helsingis müüb Neste kauasäilivat hinnaga 17 raha, Tallinna poes saadavust ei tea.
Vasta

tavalisest statoili jaamast vőid kannuga osta. letihind mőni kopik aspenist odavam. andmete järgi omadustelt aspeni ja tavabensu vahepeal.
Vasta

(05-02-2017, 19:01 PM)pat1 Kirjutas:  
(05-02-2017, 17:31 PM)maisalup Kirjutas:  Küsiks vahelduseks et kust saab tankida alküülbensiini kui aspen välja arvata? Leidsin, et statoil toodab seda ja nestel on ka, aga müügil olen näinud ainult aspenit mis ikka liiga kirves. Käivad jutud, et teiste firmade kraam on kasutatavama hinnaga.

Motonet Helsingis müüb Neste kauasäilivat hinnaga 17 raha, Tallinna poes saadavust ei tea.



Eestis poes olen Aspenit seni kõige odavamalt näinud 18-ga müüdavat, alles eelmisel nädalal. Arvestades soodustusi firmadele, siis usun, et kui firma regulaarselt ostab, võib saada ka 15-ga.
Vasta

Kui keegi väidab, et ta murutraktor kevadel kehva bensiini tõttu käima ei lähe, ei maksaks teda kohe lolliks sõimama hakata.
 Tegelen päris palju paaadimootoritega ja söandaks väita, et probleem tekib just üle poole aasta sesinud juhtumitel bensiini vaigustumise tõttu. Düüsid ja muud pinnad kattuvad kena rohelise ollusega ja bents ise hakkab haisema.
 Lihtsamakoelisema karpaga parsa ehk lähebki käima, peenemate pudinatega massin seda enam hästi teha ei taha.
 Kel pooleteise aasta vanuse bensuga mootor käima kargab, on õnnega koos Smile
Vasta

(06-02-2017, 00:15 AM)vant Kirjutas:  Kui keegi väidab, et ta murutraktor kevadel kehva bensiini tõttu käima ei lähe, ei maksaks teda kohe lolliks sõimama hakata.
 Tegelen päris palju paaadimootoritega ja söandaks väita, et probleem tekib just üle poole aasta sesinud juhtumitel bensiini vaigustumise tõttu. Düüsid ja muud pinnad kattuvad kena rohelise ollusega ja bents ise hakkab haisema.
 Lihtsamakoelisema karpaga parsa ehk lähebki käima, peenemate pudinatega massin seda enam hästi teha ei taha.
 Kel pooleteise aasta vanuse bensuga mootor käima kargab, on õnnega koos Smile
Se roheline ollus on jah mingi kummaline ollus kitib seismisega ujuki nõela nii kinni, et tuleb karburaator lahti võtta ja ujuki nõel mehhaaniliselt liikuma panna.   Teise katsega lasin ujukiruumi bensiinist tühjaks, enne pikemat talvitumist ja kevadel oli ujuk oma põhjaga kinni kleepunud... eemaldada sain seda ollust ainult mehhaaniliselt kraapides ja eemaldub "pulbrilisel"kujul tugevasti kraapides... pealt läikiva korraga
 Kaktlustasin algul, et on paagi värv, kuid paak seestpoolt värvimata ju.  Tegemist El. generaatoriga.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Mulle tundub sõiduauto vaates, et bensiini detonatsioonikindlus on Statoilil viimasel ajal paranenud: mõned aastad tagasi tundsin aeg-ajalt 1,1bar puhuva turbomasinaga 95 pruukides justkui kaitsereaktsiooni detonatsioonile - tõmbas täisgaasi puhul hinge kinni. Küll harva, aga täisgaasiks on enamasti põhjus, niiet sellised üllatused on ebameeldivad. Sõitsin seejärel mõne aasta 98ga, aga pool aastat tagasi tankisin kord 95 ning kuna probleemi ei täheldanud, jätkasin 95 tankimist. Nüüd ca 10..15Mm hiljem sõidan jätkuvalt 95ga. Viimati tankisin Alexela 95 ning ka see ei ole tuntavaid detoneerimisvihjeid andnud.

On kellelgi analoogset kogemust või on mu masin mingi hooldamise käigus mingist nn haigusest "paranenud" (mis on ju siiski kah võimalik)?

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

98 peale tagasi 95 peale minek oli kütusele kuluva raha säästmise eesmärgil? Toungue Big Grin
Vasta

See  fekaal ei ole bensiin mis meil müüakse.4 mai ostsin Viljandi Olerexsist  bensu . Osa kallasin murutraktorisse ,5 mai tegin segu .Saagisin ja lasin vähe võsa maha.Täna saag ei käivitu kuna bensuvoolik on ära pudenend ,võsalõikaja turtsatas ja kõik.Murutraktor tossas rõvedalt.
Miks ma ei taha riigile makse maksta,aga selle pärast et minust kui kodanikust on riigil pohhui!

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta

Isand Jurak saan aru teie murest,ise olen saanud ka sellist ollust. Mille on mõni kohalik edasimüüja/vahendaja kodus,või kus iganes kokku keetnud. Hais on mõnel kütusel selline,et ka kõige kõvema tervisega mees visiaks lusika nurka,selle keemia aurude sees. Seda jama võib võrrelda sinepigaasi rünnakuga.
See eesti kütus on kohati selline,et kui ma Saksamaa sõpradega räägin,siis neil on raske uskuda,et EL sees,lubatakse igasugu solkijatel täiesti süüdimatult toimetada. Siiani ainsad tanklad,kust ma võtan on Alexela ja Neste.


Vasta

Hommikul valasin 30 liitrit naise autosse talvel 1,053 € hinnaga ostetud olluse. Eks õhtul ole näha, kas tuleb koju Big Grin
Vasta

(16-05-2017, 17:47 PM)jurka Kirjutas:  See  fekaal ei ole bensiin mis meil müüakse.4 mai ostsin Viljandi Olerexsist  bensu . Osa kallasin murutraktorisse ,5 mai tegin segu .Saagisin ja lasin vähe võsa maha.Täna saag ei käivitu kuna bensuvoolik on ära pudenend ,võsalõikaja turtsatas ja kõik.Murutraktor tossas rõvedalt.
Miks ma ei taha riigile makse maksta,aga selle pärast et minust kui kodanikust on riigil pohhui!

Ma nii probleemi mõistmise huvides küsin, et mismoodi on riik ja Olerexi väidetavalt $!## bensiin seotud?
Vasta

(16-05-2017, 18:37 PM)olevtoom Kirjutas:  Ma nii probleemi mõistmise huvides küsin, et mismoodi on riik ja Olerexi väidetavalt $!## bensiin seotud?

Näiteks sedamoodi, et Tarbijakaitseamet on täielikult hambutu asutus.
Vasta

See on ju igaühe vaba valik kas osta solki (95) või bensiini (98). Rolleyes
Vasta

Jurkale soovitan käia Viljandi Favoras tankimas. See peaks ju teepeale lausa jääma.  Ei ole miskit häda juhtunud. Saed käivad ja pole midagi häda. Üle 30l. ostes saad sahmaka kuuma kohvi ka tasuta.... Ennem anti metanooli,nüüd joodavat. Big Grin 
T.
Vasta

   
Hetk tagasi on siia hunnikusse valatud FEKAAL 98 saest ja võsalõikajast.Millegi pärast see s...... ei sütti.
Ma tahan oma maksude eest saada riigilt kvaliteetset teenust ,aga mitte toita 101 te nuumikut!

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta

Keegi vanaks läinud kütuse detonatsiooni kindlustajatega üles vuntsinud?
See susiseb lõkkes nagu 10.a vana bensiin  Big Grin


Vasta

(16-05-2017, 18:37 PM)olevtoom Kirjutas:  Ma nii probleemi mõistmise huvides küsin, et mismoodi on riik ja Olerexi väidetavalt $!## bensiin seotud?

riik kehtestab normid ja kontrollib nende järgimist.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne