Bensiin & muud mootorikütused

(16-05-2017, 20:57 PM)veix__ Kirjutas:  See on ju igaühe vaba valik kas osta solki (95) või bensiini (98). Rolleyes
...ja valib kütuse selle järgi, kummaga tehnika paremini käib.
nt mu 160ccm Honda mootoriga (suht pirtsakas mootor. Enamus tehnikat ei tee ju 95 ja 98 tegelikult vahet...) muruniiduk tundub 95 eelistavat - käib sellega ühtlasemalt.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Naljakas, et nii ka minu Audi Coupe typ85. 2.2 r5 mootor. Nii vana mootor, kuid tehase poolt ette nähtud 98 kütus. See on ka ainus automootor millega kokku puutunud, millel on selge vahe, millist kütust kasutada.
Vasta

(16-05-2017, 22:33 PM)kopraonu Kirjutas:  Keegi vanaks läinud kütuse detonatsiooni kindlustajatega üles vuntsinud?
See susiseb lõkkes nagu 10.a vana bensiin  Big Grin

15 a. garaažis seisnud auto käis samavana bensiinuga edukalt. Trikid hakkasid pihta, kui tänapäevasega segamini sai. Kokkuvõttes tuli mikstuur ikkagi paagist välja pumbata. Nüüd mõtlen tõsiselt, kas pesta pintslit sellega edaspidi või katsetada uuesti paagis.
Vasta

Kaasaegne bensiin  95 on kole kibeda aurumisega.  Kui 2 päeva GAZ-52 mootorit ei käivita, siis 3 ndaks päevaks on karburaator kuivaks kuivanud ja tuleb käsitsi täis pumbata enne käivitust.  Varem seisis nädala ja rohkem ja kui võtit andsid, siis käivitus koheselt.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

aurustumise muutumine on küll kahtlane: selleks peab ju põhimass ehk naftast pärit ollus ise ära aurama ning vaevalt, et see tänaseks nii palju muutunud on. Ma teen õige kohe katse - panen õlipotsku korgitäie bensiini seisma. Vaatab seda asja paari päeva pärast (kui ikka meeles püsib) Wink

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Vähendamaks vaeva katsetusteks, siis sai siin alles konservikarbis värvipintsleid pestud. Saebensiiniga, lahusti oli otsas. Järgmiseks päevaks oli ca poolest karbitäiest alles napp kirme karbipõhjas, enamus sellest võis olla värvijääk...
Kuidagi on juhtunud, et värske bensiiniga pole minul probleeme olnud, käivad auto, saed ja murutehnika kenasti, pole vahet kas 95 v 98. Aga lubatud katsetus, kuidas käivitub muruniiduk talve otsa seisnud bensiiniga saab homme tehtud.
Enam  kui kindel on see, et tanklasse minek tuleb ette võtta. Murupõka käima ei läinud, paak oli sügisel poolik ja mingit elumärki nende jääkide pealt ei näidanud. Värske kraam süttis kohe...


Vasta

Eelmise niitmise ja trimmerdamise hooaja lõpus sai nii muruniiduki(no see iselükatav mitte traktor) paak bensiini täis ja ka trimmeri paak segu täis.
Muruniiduk käivitus nädalavahetusel kolmandast tõmbest ja töötas mis mühiseb. Krt. aga trimmer ei tee piuksugi. Tiri või nöör külejst.
Bensu sisse pandud õli on soetatud saage ja muud aiatehnikat müüvast poest. Bensiiniks 95.
Sama segu sees ka mootorsael. Aga see ikka korra paar kuu jooksul stabiilselt natuke käib. No kui vaja sauna jaoks puid lühemaks lõigata. Ehk sae sees ei seisa bensiin pikalt vaid natuke ikka liigub. Samas see paagitäis mis sees, sai sinna kallatud ka vast juba sügisel. Nüüd just vaatasin,et pea tühi on.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/kr...d=77688860


Selle rongi lastiks oli see keemia, millega suurendatakse bensiini oktaanarvu. 

https://et.wikipedia.org/wiki/Tolueen
Vasta

Ja mina mõtlesin ,miks 4kuud käivitamata vana minsk vaevaliselt käima läks ja tossas.Paagis ainult õli jäänud.Tundub viimase aja probleem olema.Eelnevad
aastad on kevadel kõik kahetaktilised käivitunud ilusti.
Diisliga on seevastu varasemasega võrreldes asi parem.Pole toiteahela remonti mitte ûks asi tahtnud.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Tsitaat:Kaasaegne bensiin  95 on kole kibeda aurumisega.  Kui 2 päeva GAZ-52 mootorit ei käivita, siis 3 ndaks päevaks on karburaator kuivaks kuivanud ja tuleb käsitsi täis pumbata enne käivitust.
Toetan seda väidet ja ka seda mis oli mootorratta kohta mainitud.
 Iga nädalavahetus kui autotõstukit tööle vaja panna (vahepeal oli vaja iga nv.), tuleb karburaator ennem käivitamist käsipumbaga täis pumbata, kuna aknast ei paista piiskagi bensiini olema kambris.
Samuti oli eelmine suvi kaherattalisega, et kui igapäev ei sõitnud tuli algul mitmed head korrad topkat teha, et tööle jääks. Segu karburaatoris oli liialt rammus ja teatavasti bensiinimootor õli pealt ei tööta.
Vasta

Kas vanasti see "õige" bensiin siis ei aurunudki või?
Vasta

Oli jäänud pea pool paaki murupõkale sügisel bensiini laadset toodet sisse. Noh, mis arvate,kas hakkas podisema või mitte. Kaks korda saab arvata.  Cool
Hakkas ikka.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

Minu poolt fifti-siksti. Cool

Poolik paak Krooningust sügisel soetatud üheksakendviit kõlbas muruniidukile sellisena. Aga siiski puterdas ja õiget jaksu ei olnud. Paagitäis värsket andis tööle uue hoo.

Alexela kütuse sama vana jääk teise niiduki paagis igatahes elu sisse ei teinud. Värskega hüppas rõõmsalt podisema. Näis, mida iiževski tehase mootorkäru sellest tilgast arvab... Big Grin
Vasta

Ma ei sa aru, kas mul on ilgelt vedanud või on teil miskid eripirtsakad mootorid.
Ma jätan igal sügisel kolm autot pooleks aastaks seisma ega ole nende kevadise käivitamisega mingit muret olnud, kuigi kõigi paakides on see hirmus sügisene bensiin. Muruniidukid on kah hooaja alguses käima läinud, kuigi, jah, neile ma olen paaki värskemat pentsu peale kallanud.
Seletage rumalale, milles asi.
Vasta

(20-05-2017, 15:11 PM)olevtoom Kirjutas:  Ma ei sa aru, kas mul on ilgelt vedanud või on teil miskid eripirtsakad mootorid.

Seletage rumalale, milles asi.

Sama siin, ei saa mina ka aru mis asja nad jahuvad. 
Murutraktorid lähevad kevadel selle sama bensiiniga kohe niitma mis sügisel sisse sai, minsk mis eelmine suvi korra sõitis läks samuti peale paari korda vänta käima ning sõidab täpselt samamoodi nagu aasta tagasi. Gaz 52 rallikas seisis novembrist saadik ning nädal tagasi sai esimese käivitusega hääled sisse... kõigil see see "paljuvihatud"  95 mis ostetu suvalistest tanklatest, küll nestest, küll puhja tanklast. 
Mootorsaed uhavad lõigata samuti 95ga... ei ole täheldanud ei mõni käima ei lähe või jõudu oleks vähevõitu. 

Äkki on viga kasutajas? 

Kui gaaziku karpas peale nädalast seismist enam kütust pole siis ehk tuleks bensiini asemel oma tehnilisi oskuseid süüdistada?  Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Ei tea jah mis bensiin see on. Hiinlane läks ka 1,5 aastat paagis lahtunud bensiiniga käima ja tegi veel tööd ka.
Vasta

(20-05-2017, 15:29 PM)mlsluik Kirjutas:  ...
Äkki on viga kasutajas? 
...

Seda kohe kindlasti. Toungue

Samas on Alexela üheksakümneviiele mul mitu etteheidet, üks siingi foorumis laialt lahatud (märksõna: Dolmar). Krooningu leemele pole suuri etteheiteid - see lõhnab alati sama jälgilt. Alexela omal on iga kord erinev finessWink
Vasta

(20-05-2017, 13:43 PM)Oli jäänud pea pool paaki murupõkale sügisel bensiini laadset toodet sisse. Noh, mis arvate, kas hakkas podisema või mitte. Kaks korda saab arvata. Kirjutas:  Hakkas ikka.
Sama normaalsed on lood ka teiste väikevahenditega: OleMäki võsasaag läks käima esimesest tõmbest, Echo väike trimmer tahtis miskipärast kolme tõmmet, muruniiduk samuti esimesest tõmbest. Ei oska kommenteerida, kui ainult ostan toodet (kriitilised kaasfoorumlased ei luba bensiiniks nimetada) 95 nüüdsest ringiga K-st.
P. S. segu olen teinud ise ja Husqvarna nimeline saag tahab alati peale nädalast seismist vähemalt kolme tõmmet, teisel päeval läheb esimesest ka käima,soe saag käivitub tühikäigul.
Traktori kutsikas kasutan sama toodet, seal on väikesed eripärad, kui pikalt seisma jääb, siis pole mõtet paaki täis jätta, eriti kiirelt aurab suvel ära, ilmselt viga korgis.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

Sirkli gei tanklas on 95-le ka mingeid lisandeid sisse pandud, igatahes oma autol täheldan mõningast erksust võrreldes teistega.
Vasta

Tänase päeva kogemus: kaks erinevat muruniidukit, aga sama eelmise aasta 95 bensiin. Üks käivitus kohe, teisel oli aga nõel karburaatoris kinni jäänud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne