Bensiin & muud mootorikütused

(11-06-2017, 13:36 PM)h2rra Kirjutas:  Värske bensiin tegi nii muruniiduki värvitud korpusega (valmistaja tehase värvitud). Värv tõusis üles, nagu suur vesivill...

Oktaanarvu tõstva keemia nimi on vist tolueen. Vanasti kasutati seda polüstürooli (plastmass) liimina, sulatas ilusti pinnad üksteisega nakkuma, asi see värvikirme sealt siis nahka panna Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(11-06-2017, 21:14 PM)Marko Kirjutas:  
(11-06-2017, 13:36 PM)h2rra Kirjutas:  Värske bensiin tegi nii muruniiduki värvitud korpusega (valmistaja tehase värvitud). Värv tõusis üles, nagu suur vesivill...

Oktaanarvu tõstva keemia nimi on vist tolueen. Vanasti kasutati seda polüstürooli (plastmass) liimina, sulatas ilusti pinnad üksteisega nakkuma, asi see värvikirme sealt siis nahka panna Smile
Plastmudelite liimimiseks oli tol ajal tavaline atsetoon ,millega emmed oma küünelakki eemaldasid.
Vasta

Atsetoon järab ka polüstürooli isuga, õige märkus. Valgetest isolatsioonikilpidest jääb natukese atsetooniga kokku puutudes järgi vaid mälestus.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Pole hullu, värv tuleb muruka korpuselt ka ilma bensiinita maha, sest puudub krunt ja kui kusagil tekib vigastus või lihtsalt kulub värv ära, siis niiskus ja taimede mahl poevad isukalt metalli ja värvi vahele. Vahel irdub päris suurte tükkidena. Kortsu tõesti ei lähe.
Plastikut bensiin enamasti ei sulata/lahusta, seda teevad piiritus ja atsetoon. Piiritus võib säilida plastikust anumas, sulamine aktiveerub piisava hapniku koguse saabumisel. Pole ime, kui mõni partii sisaldab normist rohkem piiritust, siis protsess kiirem ja ulatuslikum.

Lisan natuke lugemist:
Mis juhtub bensiiniga seistes?
Üks vanemlugu Petuskeem
Lõpuks Riigiteatajast Nõuded vedelkütusele.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

Ma ei tea vist ühtegi plasti sorti, mida alkohol sulatada suudab.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(12-06-2017, 01:22 AM)viplala Kirjutas:  Ma ei tea vist ühtegi plasti sorti, mida alkohol sulatada suudab.
Kui sa mõtlesid sulatada = lahustada, siis võib ju õigus olla. Mina pidasin silmas, et mõningad plastid muutuvad alkoholi ja õhu koostoimel voolavaks ehk valguvaks. Täpsemad margid jään võlgu. Kunagi ennemuistsel ajal katsetatud tulemasinaga, mis mõeldud töötama bensiiniga ja mille korpus plastikust,ainult mõned detailid metallist, omas keeratava korgiga "paaki" ja lisaks tahti sulgev klapp. Sai vaesekene täidetud piiritusega, täiesti edukalt töötas, kuni teise katseni. Keerasin paagil korgi maha ja läksin piirituse pudelit tooma, tagasi tulles masin kadunud Sad laual olid vaid metallist detailid ja ilmetu plastikust junn. Nimeta seda kuidas tahes, tegemist oli ikkagi piirituse ja hapniku mõjuga tundmatule plastile.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

vahele mu kogemusi möödunud aasta septembris kanistrisse ja riistade paakidesse jäänud kütusega (99% tõenäosusega kõik Statoili 95):
- Husqvarna R53SV muruniiduk (Honda 160ccm mootoriga riist 2008 aastast, natuke suurem ehk vedavate esiratastega) käivitus ja käis kenasti
- Husqvarna 235FR trimmer / võsalõikaja (nn poolprofi-riist aastast 2008; 2T) käivitus ja käis kenasti
- Stihl MS250 saag (nn poolprofi-saag mudeli tootmisaja lõpust - on mul äkki 2010a oma?) käivitus ja käis kenasti. Tõsi - seda riista kräunutasin ma ka veebruari keskel 5..6 paagitäie kütusega - siis sai mõned puud langetatud, millega alles juuni alul edasi tegelesin

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Muruniitja Briggsi mootoriga kas aastast 92 või 93 täpselt ei mäleta ,välja näeb tõelise frankensteinina ,korpus on varsti ainult lappidest koos.Sai aparaat kevadel välja ajatud ,paagis oli jube vastikult haisev ollus sees, 5 korda pumpa ja lõdvalt tõmmates poolest pöördest käis.Hiinakas kaks aastat vana ,kaku või lolliks aga ikka suure surmaga läks ikka käima.Meenub et üks kord on olnud nii et suvel sai ühest suvalisest tanklast ostetud bensiini ja kui paari nädala pärast oli vaja uuesti niita siis muruniitja ei teinud ühtegi matsu.Õnneks oli juba uus bensiin ostetud,vana sai välja valatud ,uus sisse ja aparaat käivitus nagu ennegi.Niiet varemalt oli ikka võimalik osta bensiini mis paari nädalaga silindris enam ei süttinud.
Vasta

Täna õnnestus väljakaevamistel omandada pool liitrit bensiini@1983 ja natuke diislit@1982.
Selge värvusega, sadet põhjas pole ja lõhnavad kui muinasjutus - bens bensu järgi ja diisel ka täitsa selle veneaegse aroomiga.
On katsetushuvi kellelgi?
Vasta

(08-07-2017, 17:00 PM)alfredo Kirjutas:  Täna õnnestus väljakaevamistel omandada pool liitrit bensiini@1983 ja natuke diislit@1982.
Selge värvusega, sadet põhjas pole ja lõhnavad kui muinasjutus - bens bensu järgi ja diisel ka täitsa selle veneaegse aroomiga.
On katsetushuvi kellelgi?

Võiks ju torudest läbi lasta, näeb palju gostist alles on.

Idiootidega ei ole mõtet vaielda, nad tõmbavad su oma tasemele ja siis löövad kogemusega.
Vasta

Tere.Mul kah just lisada suhe murutraktorist ja bensiinist.
Kokkusattumus ilmselt,kuid panen siiski kirja.
Ostsin kanistriga 10 L.bensiini.Jätame tankla nimetamata,kuid väike...
Murutraktor töötas kenasti.Kuid peale poole sellest kogusest ära kulutamisel hakkas
ikka rohkem ja rohkem tossama.Sinine ving mis ümbritses kogu töökeskkonda.
Ja õli võttis mehemoodi!
Küünal sai maha võetus ,see näis nagu musta tökatiga üle valatud.
Lisan,et ma ise kodus ei olnud sel ajal.
Lasti siis murukaga ikka edasi...ise soovitasin,et tulen koju ostame uue,kuna suvel remondi aega pole...
Vaatain ise kah,et asi hull ja paagis tilgake veel kütet sees.Kui mootor õhtal siis mingu lõpuni..arvasin.
Kuid tõin Tallinnast Neste kütuse.Valasin paagi täis ja tossutasin edasi.Ikka kibe toss!!)
Mis ikka lendab õhku lendab õhku!
Kuid.Vastupidi.Paak kuskil poole peal ja ikka vähemask jäi tossamast.Ja
Tõesti töötab-Ja suurt õli ei võta.Hetkel ma tegelikult ei tea.Kuid oletan..Et see tankla kütus ei olnud hea!
Ja mätsis kolvirõngad kinni.Ja ilmselt kogu mu silindrivärgi.Ja ehk parema kvaliteediga kütus pesi selle olluse lihtsalt ära.
Muidugi võin oletada muid vigu.uid minujaoks meeldiv asi,et ei pea hetkel veel uut traktorit  ostma!
Traktori mark Yardman.8-10 aastat umbes vana.
Vasta

Aastaid tagasi ka Yardman tossutas ja sõi õli. Silindrikaane tihendis oli pisike auk. Peale vahetust töötab siiani.
Vasta

Et mis tu om?
   
Tegu siis karpa sisemuses oleva kõrgendatud vase sisaldusega metall osade külge kogunenud üllatusega. Kaks aastat tagasi sai sama tsikkel üle käidud igatepidi ja selle suve alguses oli väga kehvaks muutunud käimine põhjuseks karpad maha võtta. Membraanid olid kõik pekkis ja düüsid kaetud selliste kristallidega. Need kaunistused olid sellised nii ja naa tugevusega. Kui niisama näputasid, siis maha ei tulnud, aga kõvemini nügides tulid ära. Masin on tankinud peamiselt Olerex ja sörkiv gei tanklates peamiselt 95-te. Pikemad kaunistused seal 3-4mm.
Kas kuuldus karpamootorite ajajärgu lõpust on tõesti tõsi(tänapäeva bensiin pidavat karpad pekki keerama) või on see asi ikka kuidagi veel seletatav?
Tegemist on antudjuhul XRV750 90a. karpaga millel on minuteada lubatud nn bio bensiini(piirituse bensiini) kasutus. Vähemalt tema lähedasel VT600C manualis on see lubadus antud ja XRV-l on sama tootja ja peaaegu samad karpad peal(pisut jämmemad muud ei midagi).

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

Kasuta 98-t ja unusta taolised mured. Cool
Vasta

Eks ma enda rattas olengi see hooaeg kasutanud.
Üks tähelepanek mis 95elt 98peale minnes tekkis oli pikalt seismise järel käivitus. Kaheksaga läks pärast kahte nädalat seismist tunduvalt kergemalt käima kui viiega. Muusosas vahet ei märganud. Käivituse vahe seisnes siis selles, et viiega pidi pisut pikemalt ketrama. Ilmselt olid karpad tühjemad kui kaheksaga.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

(12-09-2017, 20:37 PM)karvik Kirjutas:  Et mis tu om?

Tegu siis karpa sisemuses oleva kõrgendatud vase sisaldusega metall osade külge kogunenud üllatusega. Kaks aastat tagasi sai sama tsikkel üle käidud igatepidi ja selle suve alguses oli väga kehvaks muutunud käimine põhjuseks karpad maha võtta. Membraanid olid kõik pekkis ja düüsid kaetud selliste kristallidega. Need kaunistused olid sellised nii ja naa tugevusega. Kui niisama näputasid, siis maha ei tulnud, aga kõvemini nügides tulid ära. Masin on tankinud peamiselt Olerex ja sörkiv gei tanklates peamiselt 95-te. Pikemad kaunistused seal 3-4mm.
Kas kuuldus karpamootorite ajajärgu lõpust on tõesti tõsi(tänapäeva bensiin pidavat karpad pekki keerama) või on see asi ikka kuidagi veel seletatav?
Tegemist on antudjuhul XRV750 90a. karpaga millel on minuteada lubatud nn bio bensiini(piirituse bensiini) kasutus. Vähemalt tema lähedasel VT600C manualis on see lubadus antud ja XRV-l on sama tootja ja peaaegu samad karpad peal(pisut jämmemad muud ei midagi).

Sõbranna sõidab 650-se honda Transalpiga. Ma ei tea, kui sarnased mootorid transal ja aafrika kaksikul on muidugi.  Ta mainis ka korra, midagi sellest bensiinivärgist. Oli 98-ga sõitnud ja olla vahe paremuse poole päris märgatav olnud.

Almost Again
Vasta

Valge ollus tekib kui toitesüsteemi satub divesinikmonooksiidi.
Vasta

(12-09-2017, 21:57 PM)tanel. Kirjutas:  Valge ollus tekib kui toitesüsteemi satub divesinikmonooksiidi.

Kas see kolemürgine keemilineühend võib olla seoses siis äkki selle 95 lisatud piiritusega? Ega see piiritus ju ilma selle kolekeemiata olla kaua ei kannata ja äriliselt uhke värk. Lubatud on 3% piiritust bensiinis. Torudest käib läbi veel 50% piirituse lahus. Seega saab lisada 1,5% kolekeemiat bensiini mahust. Biznes mis sugune. Smile


650 transalbul on karpad niipalju erinevad kaksikust, et diafraagma pealne kanal läheb teist kaudu. Olen omaniku poolt paigaldatud sport filtri tõttu asendanud originaal karpad 650 kaksiku omadega. 750 on pisu jämedam.
Ülipalju võimsust lisanud sport filter oli niipalju hõre, et liiv kulutas karpa liblikad ära. Ma ei tea mis seal mootoris toimus, aga karpa vahetus pani masina niipalju käima, et omanik rahule jäi.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

Bensiin seobki natuke vett , olenemata detonatsiooniarvust. Piiritus seda paremaks kindlasti ei tee. Aga seda 3% süüdistada...no ma ei tea.  Äkki on see valge puru hoopis maisitärklis mis on piirituse tootmisel sisse jäänud. Või kokaiin.
Vasta

(13-09-2017, 00:13 AM)tanel. Kirjutas:  Bensiin seobki natuke vett , olenemata detonatsiooniarvust. Piiritus seda paremaks kindlasti ei tee. Aga seda 3% süüdistada...no ma ei tea.  Äkki on see valge puru hoopis maisitärklis mis on piirituse tootmisel sisse jäänud. Või kokaiin.

(Neste) 95 E10-s on kindlasti rohkem kui 3%, kas mitte kuni 10%?
ja 98 E5 , siis vastavalt kuni 5% ?

Ega nad väga ei taha avaldada neid numbreid.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne