Bensiin
(11-06-2017, 14:36 PM)h2rra Kirjutas: Värske bensiin tegi nii muruniiduki värvitud korpusega (valmistaja tehase värvitud). Värv tõusis üles, nagu suur vesivill...

Oktaanarvu tõstva keemia nimi on vist tolueen. Vanasti kasutati seda polüstürooli (plastmass) liimina, sulatas ilusti pinnad üksteisega nakkuma, asi see värvikirme sealt siis nahka panna Smile
Müün: keermetõrv, puidulakk.
Vasta
(11-06-2017, 22:14 PM)Marko Kirjutas:
(11-06-2017, 14:36 PM)h2rra Kirjutas: Värske bensiin tegi nii muruniiduki värvitud korpusega (valmistaja tehase värvitud). Värv tõusis üles, nagu suur vesivill...

Oktaanarvu tõstva keemia nimi on vist tolueen. Vanasti kasutati seda polüstürooli (plastmass) liimina, sulatas ilusti pinnad üksteisega nakkuma, asi see värvikirme sealt siis nahka panna Smile
Plastmudelite liimimiseks oli tol ajal tavaline atsetoon ,millega emmed oma küünelakki eemaldasid.
Vasta
Atsetoon järab ka polüstürooli isuga, õige märkus. Valgetest isolatsioonikilpidest jääb natukese atsetooniga kokku puutudes järgi vaid mälestus.
Müün: keermetõrv, puidulakk.
Vasta
Pole hullu, värv tuleb muruka korpuselt ka ilma bensiinita maha, sest puudub krunt ja kui kusagil tekib vigastus või lihtsalt kulub värv ära, siis niiskus ja taimede mahl poevad isukalt metalli ja värvi vahele. Vahel irdub päris suurte tükkidena. Kortsu tõesti ei lähe.
Plastikut bensiin enamasti ei sulata/lahusta, seda teevad piiritus ja atsetoon. Piiritus võib säilida plastikust anumas, sulamine aktiveerub piisava hapniku koguse saabumisel. Pole ime, kui mõni partii sisaldab normist rohkem piiritust, siis protsess kiirem ja ulatuslikum.

Lisan natuke lugemist:
Mis juhtub bensiiniga seistes?
Üks vanemlugu Petuskeem
Lõpuks Riigiteatajast Nõuded vedelkütusele.
Kõik, mis liigub, see ka kulub.
Vasta
Ma ei tea vist ühtegi plasti sorti, mida alkohol sulatada suudab.
Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
(12-06-2017, 02:22 AM)viplala Kirjutas: Ma ei tea vist ühtegi plasti sorti, mida alkohol sulatada suudab.
Kui sa mõtlesid sulatada = lahustada, siis võib ju õigus olla. Mina pidasin silmas, et mõningad plastid muutuvad alkoholi ja õhu koostoimel voolavaks ehk valguvaks. Täpsemad margid jään võlgu. Kunagi ennemuistsel ajal katsetatud tulemasinaga, mis mõeldud töötama bensiiniga ja mille korpus plastikust,ainult mõned detailid metallist, omas keeratava korgiga "paaki" ja lisaks tahti sulgev klapp. Sai vaesekene täidetud piiritusega, täiesti edukalt töötas, kuni teise katseni. Keerasin paagil korgi maha ja läksin piirituse pudelit tooma, tagasi tulles masin kadunud Sad laual olid vaid metallist detailid ja ilmetu plastikust junn. Nimeta seda kuidas tahes, tegemist oli ikkagi piirituse ja hapniku mõjuga tundmatule plastile.
Kõik, mis liigub, see ka kulub.
Vasta
vahele mu kogemusi möödunud aasta septembris kanistrisse ja riistade paakidesse jäänud kütusega (99% tõenäosusega kõik Statoili 95):
- Husqvarna R53SV muruniiduk (Honda 160ccm mootoriga riist 2008 aastast, natuke suurem ehk vedavate esiratastega) käivitus ja käis kenasti
- Husqvarna 235FR trimmer / võsalõikaja (nn poolprofi-riist aastast 2008; 2T) käivitus ja käis kenasti
- Stihl MS250 saag (nn poolprofi-saag mudeli tootmisaja lõpust - on mul äkki 2010a oma?) käivitus ja käis kenasti. Tõsi - seda riista kräunutasin ma ka veebruari keskel 5..6 paagitäie kütusega - siis sai mõned puud langetatud, millega alles juuni alul edasi tegelesin
insenerlik lähenemine: kui suurusjärk on õige, on kõik korras
Vasta
Muruniitja Briggsi mootoriga kas aastast 92 või 93 täpselt ei mäleta ,välja näeb tõelise frankensteinina ,korpus on varsti ainult lappidest koos.Sai aparaat kevadel välja ajatud ,paagis oli jube vastikult haisev ollus sees, 5 korda pumpa ja lõdvalt tõmmates poolest pöördest käis.Hiinakas kaks aastat vana ,kaku või lolliks aga ikka suure surmaga läks ikka käima.Meenub et üks kord on olnud nii et suvel sai ühest suvalisest tanklast ostetud bensiini ja kui paari nädala pärast oli vaja uuesti niita siis muruniitja ei teinud ühtegi matsu.Õnneks oli juba uus bensiin ostetud,vana sai välja valatud ,uus sisse ja aparaat käivitus nagu ennegi.Niiet varemalt oli ikka võimalik osta bensiini mis paari nädalaga silindris enam ei süttinud.
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne