Bensiin
(11-06-2017, 14:36 PM)h2rra Kirjutas: Värske bensiin tegi nii muruniiduki värvitud korpusega (valmistaja tehase värvitud). Värv tõusis üles, nagu suur vesivill...

Oktaanarvu tõstva keemia nimi on vist tolueen. Vanasti kasutati seda polüstürooli (plastmass) liimina, sulatas ilusti pinnad üksteisega nakkuma, asi see värvikirme sealt siis nahka panna Smile
Müün: keermetõrv, puidulakk.
Vasta
(11-06-2017, 22:14 PM)Marko Kirjutas:
(11-06-2017, 14:36 PM)h2rra Kirjutas: Värske bensiin tegi nii muruniiduki värvitud korpusega (valmistaja tehase värvitud). Värv tõusis üles, nagu suur vesivill...

Oktaanarvu tõstva keemia nimi on vist tolueen. Vanasti kasutati seda polüstürooli (plastmass) liimina, sulatas ilusti pinnad üksteisega nakkuma, asi see värvikirme sealt siis nahka panna Smile
Plastmudelite liimimiseks oli tol ajal tavaline atsetoon ,millega emmed oma küünelakki eemaldasid.
Vasta
Atsetoon järab ka polüstürooli isuga, õige märkus. Valgetest isolatsioonikilpidest jääb natukese atsetooniga kokku puutudes järgi vaid mälestus.
Müün: keermetõrv, puidulakk.
Vasta
Pole hullu, värv tuleb muruka korpuselt ka ilma bensiinita maha, sest puudub krunt ja kui kusagil tekib vigastus või lihtsalt kulub värv ära, siis niiskus ja taimede mahl poevad isukalt metalli ja värvi vahele. Vahel irdub päris suurte tükkidena. Kortsu tõesti ei lähe.
Plastikut bensiin enamasti ei sulata/lahusta, seda teevad piiritus ja atsetoon. Piiritus võib säilida plastikust anumas, sulamine aktiveerub piisava hapniku koguse saabumisel. Pole ime, kui mõni partii sisaldab normist rohkem piiritust, siis protsess kiirem ja ulatuslikum.

Lisan natuke lugemist:
Mis juhtub bensiiniga seistes?
Üks vanemlugu Petuskeem
Lõpuks Riigiteatajast Nõuded vedelkütusele.
Kõik, mis liigub, see ka kulub.
Vasta
Ma ei tea vist ühtegi plasti sorti, mida alkohol sulatada suudab.
Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
(12-06-2017, 02:22 AM)viplala Kirjutas: Ma ei tea vist ühtegi plasti sorti, mida alkohol sulatada suudab.
Kui sa mõtlesid sulatada = lahustada, siis võib ju õigus olla. Mina pidasin silmas, et mõningad plastid muutuvad alkoholi ja õhu koostoimel voolavaks ehk valguvaks. Täpsemad margid jään võlgu. Kunagi ennemuistsel ajal katsetatud tulemasinaga, mis mõeldud töötama bensiiniga ja mille korpus plastikust,ainult mõned detailid metallist, omas keeratava korgiga "paaki" ja lisaks tahti sulgev klapp. Sai vaesekene täidetud piiritusega, täiesti edukalt töötas, kuni teise katseni. Keerasin paagil korgi maha ja läksin piirituse pudelit tooma, tagasi tulles masin kadunud Sad laual olid vaid metallist detailid ja ilmetu plastikust junn. Nimeta seda kuidas tahes, tegemist oli ikkagi piirituse ja hapniku mõjuga tundmatule plastile.
Kõik, mis liigub, see ka kulub.
Vasta
vahele mu kogemusi möödunud aasta septembris kanistrisse ja riistade paakidesse jäänud kütusega (99% tõenäosusega kõik Statoili 95):
- Husqvarna R53SV muruniiduk (Honda 160ccm mootoriga riist 2008 aastast, natuke suurem ehk vedavate esiratastega) käivitus ja käis kenasti
- Husqvarna 235FR trimmer / võsalõikaja (nn poolprofi-riist aastast 2008; 2T) käivitus ja käis kenasti
- Stihl MS250 saag (nn poolprofi-saag mudeli tootmisaja lõpust - on mul äkki 2010a oma?) käivitus ja käis kenasti. Tõsi - seda riista kräunutasin ma ka veebruari keskel 5..6 paagitäie kütusega - siis sai mõned puud langetatud, millega alles juuni alul edasi tegelesin
insenerlik lähenemine: kui suurusjärk on õige, on kõik korras
Vasta
Muruniitja Briggsi mootoriga kas aastast 92 või 93 täpselt ei mäleta ,välja näeb tõelise frankensteinina ,korpus on varsti ainult lappidest koos.Sai aparaat kevadel välja ajatud ,paagis oli jube vastikult haisev ollus sees, 5 korda pumpa ja lõdvalt tõmmates poolest pöördest käis.Hiinakas kaks aastat vana ,kaku või lolliks aga ikka suure surmaga läks ikka käima.Meenub et üks kord on olnud nii et suvel sai ühest suvalisest tanklast ostetud bensiini ja kui paari nädala pärast oli vaja uuesti niita siis muruniitja ei teinud ühtegi matsu.Õnneks oli juba uus bensiin ostetud,vana sai välja valatud ,uus sisse ja aparaat käivitus nagu ennegi.Niiet varemalt oli ikka võimalik osta bensiini mis paari nädalaga silindris enam ei süttinud.
Vasta
Täna õnnestus väljakaevamistel omandada pool liitrit bensiini@1983 ja natuke diislit@1982.
Selge värvusega, sadet põhjas pole ja lõhnavad kui muinasjutus - bens bensu järgi ja diisel ka täitsa selle veneaegse aroomiga.
On katsetushuvi kellelgi?
Vasta
(08-07-2017, 18:00 PM)alfredo Kirjutas: Täna õnnestus väljakaevamistel omandada pool liitrit bensiini@1983 ja natuke diislit@1982.
Selge värvusega, sadet põhjas pole ja lõhnavad kui muinasjutus - bens bensu järgi ja diisel ka täitsa selle veneaegse aroomiga.
On katsetushuvi kellelgi?

Võiks ju torudest läbi lasta, näeb palju gostist alles on.
Idiootidega ei ole mõtet vaielda, nad tõmbavad su oma tasemele ja siis löövad kogemusega.
Vasta
Tere.Mul kah just lisada suhe murutraktorist ja bensiinist.
Kokkusattumus ilmselt,kuid panen siiski kirja.
Ostsin kanistriga 10 L.bensiini.Jätame tankla nimetamata,kuid väike...
Murutraktor töötas kenasti.Kuid peale poole sellest kogusest ära kulutamisel hakkas
ikka rohkem ja rohkem tossama.Sinine ving mis ümbritses kogu töökeskkonda.
Ja õli võttis mehemoodi!
Küünal sai maha võetus ,see näis nagu musta tökatiga üle valatud.
Lisan,et ma ise kodus ei olnud sel ajal.
Lasti siis murukaga ikka edasi...ise soovitasin,et tulen koju ostame uue,kuna suvel remondi aega pole...
Vaatain ise kah,et asi hull ja paagis tilgake veel kütet sees.Kui mootor õhtal siis mingu lõpuni..arvasin.
Kuid tõin Tallinnast Neste kütuse.Valasin paagi täis ja tossutasin edasi.Ikka kibe toss!!)
Mis ikka lendab õhku lendab õhku!
Kuid.Vastupidi.Paak kuskil poole peal ja ikka vähemask jäi tossamast.Ja
Tõesti töötab-Ja suurt õli ei võta.Hetkel ma tegelikult ei tea.Kuid oletan..Et see tankla kütus ei olnud hea!
Ja mätsis kolvirõngad kinni.Ja ilmselt kogu mu silindrivärgi.Ja ehk parema kvaliteediga kütus pesi selle olluse lihtsalt ära.
Muidugi võin oletada muid vigu.uid minujaoks meeldiv asi,et ei pea hetkel veel uut traktorit  ostma!
Traktori mark Yardman.8-10 aastat umbes vana.
Vasta
Aastaid tagasi ka Yardman tossutas ja sõi õli. Silindrikaane tihendis oli pisike auk. Peale vahetust töötab siiani.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne