Bensiin
No selge, kui kokaiin siis kokaiin.

See 3% ei ole ju sugugi nii vähe. Kui selle saab veel lisada pool vett ja see ühegi masina tööd otseselt ei sega, siis teeb see 100l pealt 1,5l vett .Kui siin räägitakse veel 10% piiritust ja sinna panna pool vett, siis on ju see äri veelparem. Saab 100l peale panna juba 5l vett. Ikka masinad töötavad ja kõik on öko. XRV paagitäis on kusagil 25l. Seega on seal paagis kaasa sõitmas antud näite juures paremal juhul 375ml vett ja halvimal juhul 1250ml. Big Grin

Kas need kütusesegajat tegelikuses sellist teed läinud on ma ei tea, see on lihtsalt teoreetiline plära aga vaevalt seda kasutamata jäetakse. Vähemalt mingis ulatuses. Vee kantmeeter vs bensiini kantmeeter. Ahvatlev on ta igaljuhul ju.
Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
Mõned mõtted.
650 Transalpil tuleks düüsid vahetada väiksemate vastu. Tehasest tuli see isend nn. katalüsaatoriga. Et see jurakas tööle hakkaks tuleb teda toita kuumusega. Kuumust toodetakse rikka kütteseguga. Alpides sõitjad olid pidevalt hädas, et suurematel kõrgustel  muutus küttesegu nii rikkaks, et mootorid seiskusid. Kes saksa keelest aru saavad soovitan lugeda transalp.de. Kui veel sellise Tranalpiga sõitsin lõikasin katalüsaatori välja, vahetasin peadüüsid väiksemate vastu (mälu järgi oli nr.125.), sportõhufilter koos lisaavadega filtri korpuses. Tulemus: parem minek madalamatel pööretel, ülemine ots jäi samaks, vähenenud kütusekulu.
bensiinist. Sissepritsega Moto Guzzi Breva 750, lubatud oktaanarv vähemalt 95 ja suurem. Hädaparast kannatas 95 ja 98 pooleks segatuna. Puhta 95-ga detoneeris tugevalt. Samal Guzzil oli tarvis kevadel paak maha võtta. Et mitte ära kriipida panin ta maas olevale mootorratta kattele. Osa bensiinist loksus katte peale ja kogunes väiksesse loiku. Paari tunni pärast oli loik ikka veel katte peal alles.
Vasta
Ebays müüakse sellist janti. Nagu ma aru saan siis viskad need kuulid paaki kolisema ja saad pliivaba bensuga sõita. Kahtlen...

https://m.ebay.co.uk/itm/RUN-ON-95-UNLEA...iid%253A18


On keegi proovinud?
Vasta
1947 aasta kolmanda liigi autojuhi õpik räägib bensiinidest nii...

[Pilt: 20170913_160154.jpg]

[Pilt: 20170913_160205.jpg]

[Pilt: 20170913_160220.jpg]

Ärge siis liiga tõsiselt võtke seda juttu. Ajad on teised.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne