jama delta siduriga
#1

selline värk on, et kui mootor töötab ja paned käigu sisse ja lahutad sidurit, siis masin liigub kuigi ei tohiks st. sidur ei lahuta, oled kuulnud, et seda saab reguleerida, aga seda ma ei kust seda saab teha. ehk keegi spetsalist jagaks infi palun:keersilm
Vasta
#2

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: matix
selline värk on, et kui mootor töötab ja paned käigu sisse ja lahutad sidurit, siis masin liigub kuigi ei tohiks st. sidur ei lahuta, oled kuulnud, et seda saab reguleerida, aga seda ma ei kust seda saab teha. ehk keegi spetsalist jagaks infi palun:keersilm

Proovi trossi pealt trossi pingutust lõdvemaks lasta. Kui ei aita vaata kas kettad pole kinni kleepunud. Kui ka see ei aita, pane sisse uued sidurikettad/sidur
Vasta
#3

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: marti184
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: matix
selline värk on, et kui mootor töötab ja paned käigu sisse ja lahutad sidurit, siis masin liigub kuigi ei tohiks st. sidur ei lahuta, oled kuulnud, et seda saab reguleerida, aga seda ma ei kust seda saab teha. ehk keegi spetsalist jagaks infi palun:keersilm

Proovi trossi pealt trossi pingutust lõdvemaks lasta. Kui ei aita vaata kas kettad pole kinni kleepunud. Kui ka see ei aita, pane sisse uued sidurikettad/sidur
tänan, eks ma proovin järgi Smile
Vasta
#4

Miks peaks, kui sidur ei lahuta, siis trossi veel lõdvemaks laskma?
Vasta
#5

kontrolli kas trossikiud on kõik terved; keera sidurit peale

trossid eriti mopil lähevad väga kergelt puru
Vasta
#6

ehh, just panin uue trossi, ma arvan et viga on siduri ketastes, arvan et nad on kinni kleepunudSmile
Vasta
#7

kirjelda oma probleemi täpsemalt...kas üldse ei lahuta või jääb lihtsalt kerge vedu peale...
Vasta
#8

OT : Mu enda deltal oli kunagi jama et panin käigu sisse ja kohalt ära ei läinud Toungue ja siis avastasin et sidur oli laiali joostToungue keeras selle surve all oleva kaane pulkade küljest lahti nagu naks
Vasta
#9

ok, lahutan sidurit, k2ik sisse, liigub, aga aeglaselt u. 2km/h, lasen siduri lahti v6tab ilusti pöörded üles ja s6idab hästi, sõidu ajal ma eriti sidurit ei kasuta sest tee, mille peal ma sõidan on 90kraadiste kurvidega, libe,
aga seda ma tean et kui lahutad sidurit siis ei tohiks liikuda
to raigo: mul läheb kohapealt edasi kyll, aga kui sa lahutad sidurit siis ei tohiks ju mopp liikuda v6i mis?:???

muidu näeb ta ise välja selline kui kedagi huvitab:
Vasta
#10

Originaalvärv?
Vahetame Stella 1992,vastu?:keersilm
Vasta
#11

siduris õli on ?
Vasta
#12

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Raigo
siduris õli on ?
vot seda ma kyll ei tea:???alles ostsin,peab vist selle siduri ikka lahti v6tma ja vaatama mis toimub seal :-|, kui ostsin, siis see vend ytles, et mootor on kuival(6li pole) panime mootori6li sisse, aga seda ta t2pselt kyll ei öelnud, et siduri 6li pole
Vasta
#13

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Tziklivend
Originaalvärv?
Vahetame Stella 1992,vastu?:keersilm
ei, ei ole originaalvärv, ja et vahtada, ei soovi
Vasta
#14

Sinu kirjelduse järgi lihtsalt ei lahuta korralikult... järelikult ei saa olla viga ketaste kleepumises. Keera natukene trossi pingutust juurde ja probleem peaks olema lahendatud. Kuigi, ega väha korralikult mopeedi sidurit lahutama ei saagi... sest kui liiga peale keerad võib jälle libisemisprobleem tulla...
Aga sidurit ei ole selle diagnoosi puhul, mis Sul on, mõtet küll lahti kiskuma hakata!
Õli kontrolli kindlasti ära- muidu lased käigukasti kokku...

Mopeedi käigukasti tuleb panna kindlasti 4T mootorrattaõli (see on mõeldud spetsiaalselt märgsiduriga masinatele), mittemingiljuhul suvalist autoõli - sellest need siduriprobleemid tavaliselt tulevadki.

Kuna Sa ei tea, mis õli sul masinas on tee nii - keera alumne kruvi ära ja lase käigukast tühjaks (tavaliselt nõrgub päris kaua). Pane alumine kork alla tagasi ja keera ära külgmine kruvi (õli nivooauk). Siis vala sisse uus, korralik ja õige õli, niikaua kuni külgmisest kruviaugust hakkab õli immitsema. Siis pane see külgmine kruvi ja pealmine kork ilusasti oma kohale ja peaks tehtud olema. Reguleeri sidur (trossist). Käivita mootor ja tee 5-10 sidurilahutust ja sõida umbes 1km. Vajadusel reguleeri sidur uuesti, kuna selle aja peale peaks juba uus õli olema jõudnud ilusasti igalepoole ja ka ketaste vahele. Ja ongi valmis!
Vasta
#15

[/quote] ... aga seda ta t2pselt kyll ei öelnud, et siduri 6li pole [/quote]

sidur ja käigukast on samas õlis...
;-)
Vasta
#16

natukene offtopic aga palun, targad nõuandjad, nagu te siin enamus olete - kirjutage profiili ka oma sünniaasta!
Siis on nagu vaestel nõuküsijatel ka aru saada, kes millestka ka midagi teab ja keda on mõtet tõsiselt võtta!
Vasta
#17

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: matix
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Tziklivend
Originaalvärv?
Vahetame Stella 1992,vastu?:keersilm
ei, ei ole originaalvärv, ja et vahtada, ainult unes ja pildi raamatusToungue
:mad::mad:
Vasta
#18

hmm... kas tõesti sünniaasta määrab kõik? mõni võib küll piisavalt kaua siin maailmas elada, aga mõniasi on tal siiski veel teadmata.. mida võibolla mõni noorem teab...

I'm so broke I can't even pay attention [Jimi Hendrix - Taking Care Of No Business]
Vasta
#19

ega ma ei väidagi, et vanus ALATI midagi loeb... aga ei leia ka mingit põhjust, miks ei peaks profiilis sünniaasta kirjas olema.
Väemalt saaks kohe profiili järgi välistada õpetused a\'la \"puuri väike auk kolvi keskele, hakkab paremini liikuma...\"
Vasta
#20

okei selles olen küll nõus jah suga..Smile peace

I'm so broke I can't even pay attention [Jimi Hendrix - Taking Care Of No Business]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne