#1

Mis autole/mootorrattale kuulub?

http://www.pica.ee/album/10601

Kirjad peal

THE ENOTS
Compound pump
Benton@Stone
Birmingham

Sai otsitud ka Inglise lehekülgedelt kuid ega sealtki mingit selgust saanud.

Tänud.
Vasta
#2

Kuugeldades leiad Benton&Stone firma kohta piisavalt materjali. Pumbaga on aga selline lugu, et see pressib suvalist gaasi kokku ja surub igasugusesse anumasse, sealhulgas ka õhukummidesse/lohvidesse. Ja ei pea mitte R&R või Bentley olema, kui press on taga, siis pigi p...sse läheb. Ehk siis peaks nagu universaalne toode olema. Mitte nagu "mis võileivale või kuulub"? Rolleyes
Muigugi võidi ka mingeid kindlaid marke/mudeleid nende pumpadega varustada, aga ka siis pole võimalik kindlalt väita, et ta just see pump sellele mudelile "kuulub".
Vasta
#3

(26-04-2011, 13:19 PM)kass Kirjutas:  Kuugeldades leiad Benton&Stone firma kohta piisavalt materjali. Pumbaga on aga selline lugu, et see pressib suvalist gaasi kokku ja surub igasugusesse anumasse, sealhulgas ka õhukummidesse/lohvidesse. Ja ei pea mitte R&R või Bentley olema, kui press on taga, siis pigi p...sse läheb. Ehk siis peaks nagu universaalne toode olema. Mitte nagu "mis võileivale või kuulub"? Rolleyes
Muigugi võidi ka mingeid kindlaid marke/mudeleid nende pumpadega varustada, aga ka siis pole võimalik kindlalt väita, et ta just see pump sellele mudelile "kuulub".

Vot selles küsimus ongi,et kui Benton@Stone infot googeldad siis sealt leiad küll infot selle kohta,et nad tootsid vasest ja messingist tooteid.Hiljem siis ka lisavarustust mootorratastele/autodele .
Kui palju tead näiteks nimetada pumpasid,mis on toodetud vasest?
Võib-olla mõne inimese jaoks ei ole tähtis,mis autod varustati,mis firma toodetega aga paljude jaoks võib see siiski oluline olla.
Vasta
#4

[quote='Stream' pid='262919' dateline='1303815395'

Vot selles küsimus ongi,et kui Benton@Stone infot googeldad siis sealt leiad küll infot selle kohta,et nad tootsid vasest ja messingist tooteid.Hiljem siis ka lisavarustust mootorratastele/autodele .
Kui palju tead näiteks nimetada pumpasid,mis on toodetud vasest?
Võib-olla mõne inimese jaoks ei ole tähtis,mis autod varustati,mis firma toodetega aga paljude jaoks võib see siiski oluline olla.
[/quote]

Häbiga tunnistan, et ega ei teagi nimetada vasest toodetud pumpasid peale Sinu oma, juhul kui see ikka on vasest. Sad
Aga karm tegelikkus on selline, et "mõne inimese jaoks võib olla tähtis, mis autod varustati mis firma toodetega", aga kõigil teistel on see üsna kama. Toungue
Ja olen jätkuvalt seda meelt, et rauaärist võis sellise pumba osta ka ilma autota. Tsikli lisavarustusse selline pump kindlasti ei käinud, liiga "karvane" selleks, kui vast ainult kuhugi korvi, korvid olid aga ka enamalt jaolt lisavarustus.

Vasta
#5

Olge rahulikult. Ka Fordi kirjaga ja vasktorust(messing) pump on mul riiulis,samuti mingi firma W&D jalaga autopump,kus samuti vasest torud. Vanasti vasest asju küll tehtud.
Vasta
#6

(26-04-2011, 14:15 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Olge rahulikult. Ka Fordi kirjaga ja vasktorust(messing) pump on mul riiulis,samuti mingi firma W&D jalaga autopump,kus samuti vasest torud. Vanasti vasest asju küll tehtud.

Mul on näiteks 1910-30ndate jalgrataste "vasest" pumpasid nii üsna mitmeid olemas. Erinevalt terasest pumpadest säilis nende galvaanika üsna hästi ajas. Seega - vasest (õigemini - värvilisest metallist, reeglina vase sulamist, nt messingist) pumpasid oli tollal üsna palju.

Aga mis puudutab konkreetset pumpa, siis tõenäoliselt oli see lisaseade, mida sai osta poest, kuid millega võidi komplekteerida nii tehases, edasimüüjate juures kui ka remonditöökodades mitmeid autosid. Pumba täpset tootmisaega ja mudelit suudab vast identifitseerida selle tehase või riigi/regiooni toodangut uurinud huviline - soovitan nt Internetis lahtiste silmadega ringi vaadata ja otsida pumbal olevate märksõnade põhjal (veebilehed, pildialbmid, kohalikud klubid, muuseumid) ja siis kirjavahetusse asuda. Kardan, et enamik siinseid kaasfoorumlasi piirdub konstateerimisega, et "ju ta 1910-30ndate varuosa on". Usun, et sihikindel töö maailmas võimaldab teada saada midagi täpsemat.
(26-04-2011, 14:26 PM)valdo Kirjutas:  ... soovitan nt Internetis lahtiste silmadega ringi vaadata ja otsida pumbal olevate märksõnade põhjal (veebilehed, pildialbmid, kohalikud klubid, muuseumid) ja siis kirjavahetusse asuda.

Ise soovitan, ise vastan - http://www.madeinbirmingham.org/ - veebileht, mis koondab Birminghami tööstuse ajalugu. Usun, et sealtkaudu või seal olevate kontaktide põhjal võiks ehk leida inimese, kes suudaks identifitseerida selle Birimighamis toodetud pumba ajastu/mudeli.

Mina suutsin kunagi identifitseerida ühe Birminghamis toodetud jalgratta tootmisaasta ühe kirjavahetuse käigus.


Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#7

Jah on neid pumpasid ka mul nii ja naasuguseid. Ilma kirjadeta ja kirjadega. vasest ja mitte vasest. Fordi või Fordsoni kirjadega õhupumpa pole leidnud ja ülejäänud kirjadega pumbad olen lihtsalt riiulisse pistnud - need ei huvita mind kirja pärast. Sama ka nii vasest kui vähem vasest "kavotipritsidega". Ilusad aksessuaarid, osades veel Pätsu-aegne kavott kah sees. Loota aga sellele, et nt. tootja nime järgi saaks teada, millise masinaga see alguses kaasa tuliRolleyes ma olen optimist küll aga isegi minu jaoks on kusagil piir. Kuigi jah, mingi tõenäosus ikka jääb. Kui otsida - siis väljamaalt, nagu öeldud. Meil siin masinaid, klubisid ja inimesi ka vähem, kui seal.
Vasta
#8

(26-04-2011, 14:38 PM)gruppen Kirjutas:  osades veel Pätsu-aegne kavott kah sees.

Umbes Jossifi surmaaasta paiku pani ema mind ja venda pühapäevariidesse, uued iseõmmeldud traksidega lühikesed püksid ja ema seelikust õmmeldud pluusid. Ise jäi tuppa veel sättima, meie õue. Vend oli aasta-poolteist noorem, leidis aialatilt pilpaga sinnajäetud povidlot ja tahtis suhu panna, muidugi looduslapse kombel oma käega. Mina sain hädakisa lahti - ema-ema, poiss sööb tavotti. Sellepeale pühiti käsi vilunud liigutusega üle kõhu puhtaks. Kogu pühapäevameeleolu rikkus aga ema, kes hakkas millegipärast riidlema. Sealgi võis antiiktavott olla.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne