kompressor
#1

Sõber kinkis täna mingi kompressori.Teab keegi mingeid andmei selle isendi kohta?
Täna uurisin riistapuud lähemalt,paistab,et täiesti uus,kui üldse töödanud siis väga vähe.Peal on vesijahutus.
Huvitav,et pumbal pole õlivarrast,kui palju peab kompressoritel õli karteris olema?Väntvõlli tsentrini?või vähem?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Vasta
#2

See on Ikaruse kompressorist tehtud. Mina olen omale koju kaks tükki teinud selliseid koos isaga. Isa teab täpselt, palju õli olema peab, võin küsida üle. Sellele oleks soovitatatv panna sissevõtva õhu toru otsa mingi filter, muidu tolmu käes töötades kulub silindrid-kolvid üsna kiiresti ära.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#3

Oleks hea küll kui saaks õlikoguse teada.Mingi õhufilter oli ka kastiga kaasas ja istub ilusti pumba sisendile.Selle vooliku üks ots istub ilusti silindri all olevale stutsile,aga teine ots ilmselt lahtine.See ümar alumiinist junn oli ka,aga tollega ei oska miskit teha.Sellele vedeliku tünnile augud sisse roostetanud ja mõte on selle asemele panna miski radikas näiteks uaz salongi oma ja mingi ventilaator puhuma.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#4

Minul ei ole otseselt jahutust üldse tehtud. Kui töötada järjest mitte kauem kui 10min, ei ole seda ka vaja. Mul see kompressor juba vähemalt 15 aastat sellisel kujul töötanud ja on väga heas korras. kasutan põhiliselt rehvide pumpamiseks, kombaini puhastamiseks sügiseti jne igasugused majapidamises tekkivad vajadused.
Naabrile tegime ka isaga sellise kompressori, talle panime nii, et sissevõetav õhk käiks läbi silindripea ja jahutab sellega siis seda, samuti töötanud üle 10 aasta edukalt.
Uurin esmaspäevaks välja õli koguse kompressoris!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#5

Nii, isa ütles, et pane umbes niipalju, et kepsud käiksid sees, siis on kõik okei. Kui õli on liiga palju, siis ta hakkab seda välja ajama. Me panime vastavale torule pikenduse otsa, et ei peksaks välja ja saaks natuke rohkem sees üli olla (algselt oli lühike torujupp selle ava otsas).
Ehk siis päris väntvõlli ära õlisisse ära uputa.
Kui tööd masinaga tihti plaanis, siis isa soovitas vesijahutuse ära parandada, tosool sisse ja on muretu kasutada!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#6

Tänud saarrand!
Vasta
#7

Oskab keegi öelda sellise kompressori tootlikuse kohta midagi?2,5-3 at survega toidab värvipüstoli kenasti ära.Muidu igati hea riist.
Vasta
#8

Mina olen 5atm ajanud sellega üles värvimise ajaks ja pole probleeme olnud.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#9

Kompressori mootoril jõud kuhugi kadunud,enne lõi 9 bar üles surve ja jaksu küll ja veel.Nüüd 5 bar ja mootor seiskub ja jääb inisema.Kust viga otsida?Sai vahepeal õli vahetatud,täissünt sisse ja ka pildil olev lüliti andis saba,läks korra peale tavaline automaatlüliti lääne oma ja töötas ka kenasti.Nüüd magnetkäiviti sai koos õlivahetusega pandud ja streigibSad
Vasta
#10

Mm - kas magnetkäiviti (kontaktor?) ikka ühendab kõikide kontaktidega? Kõlab nagu sedamoodi, et üks faas ei oleks ühendatud. Võibolla on kontaktori üks kontakt ära põlenud vmt?
Vasta
#11

Tuliuus kontaktor jah.Kui üks faas puudu siis ju ei käivituks üldse.Üks varjant,et juhtmed vananenud ja vool ei jõua läbi ja keevituse võtab tatistama,aga kas ka asükroonmootoril see jõudu mõjutab?
Vasta
#12

Mõjutab ikka, kui ühes faasis voolu pole.

Mõõda töötamise ajal faasipinged ära mootorile võimalikult lähedalt (soovitavalt mootori klemmliistult).
Vasta
#13

Kõlab sedamoodi, et 1 faas on maas.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#14

Viga leitud,sisendkaablil jõudis käivitissse faasidevaheline vool ca 200v 400 v asemel,teine sisendkaabel ja toimib kui muiste,6 bar käivitub ja 9 bar finiseerub.Kas on ka mingit vahet kumbapidi too pump ringi peab käima?Alul kui sain selle oli seieri järgi tootlikus hea,nüüd vahepeal seier kerkis uimasemalt ja täna panin umbes juhtmed külge siis teeas kerkib kärmelt.Rihmaratta poolt vaadates enamus pumpasi käib vist päripäeva?
Tänud kaasamõtlejatele ja abistajatele
Vasta
#15

Mul ka see kompressor kasutusel aastast 1980,õli olen viimasel ajal kasutanud täissünti ja tasapind natuke alla vända otsa alumist serva.Liigse lööb läbi tatistaja välja,töösurve on 10atm,pöörlemissuund on ükskõik kumba pidi ja jahutust pole siiani viitsinud teha ja pole vist vajagi.Üks ja seesama kompressor ilma näppimatta siiani töös olnud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne