Garaaži ehitamine

(07-11-2016, 12:20 PM)kopraonu Kirjutas:  Kaevan vana teema üles,nimelt kellegil on jooniseid koos mõõtudega sellisele autode varjualusele,kuhu kaks GAZ 53 tüüpi autot mahuksid kõrvuti?

Kui kooskõlastust vaja pole (väljaspool tiheasustust), siis võin kohe nelja tõmbega paberile joonistada Wink


Vasta

Mul suht kobe komplekt garaazi puitukse ingi üle, kui meisterdamiseks läheb. Pidavat vana hää Vasara meistrite töö olema, võimalik et ka galvaniseeritud. Igatahes roostet ei ole. Minu meelest peris kobedad. 
Päris ilma ära ei anna, tel: 5024 viis 40

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Ja mida see Kopraonu nende "ingidega" peale hakkab, teeb "kabriolett-tüüpi" varjualuse? Ilusa ilmaga tõstab katuse üles? Või katuseluugiga sara?
Vasta

(08-11-2016, 01:32 AM)spitfire Kirjutas:  Mul suht kobe komplekt garaazi puitukse ingi üle, kui meisterdamiseks läheb. Pidavat vana hää Vasara meistrite töö olema, võimalik et ka galvaniseeritud. Igatahes roostet ei ole. Minu meelest peris kobedad. 
Päris ilma ära ei anna, tel: 5024 viis 40

Äkki saaks pilti neist hingedest ning oodatud on ka hinnasoov. Võimalik, et oleks isegi huvi nende vastu.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

(08-11-2016, 09:47 AM)kass Kirjutas:  Ja mida see Kopraonu nende "ingidega" peale hakkab, teeb "kabriolett-tüüpi" varjualuse? Ilusa ilmaga tõstab katuse üles? Või katuseluugiga sara?
Teeb kuurile kassiluugi.   Toungue

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Kassi luuk tuleb nii või naa Smile
Küll aga plekk garaaži ei mahuta ma traktorit ega veoamasinat sisse. 
Sellega seose meenub tõsikurb nali: üks kodanik räägib ,et tal on ära anda plekkgaraaž. Sõitsin siis 160km maha ja mis selgus.
Garaaž oli tõsi aga vanast autofurgoonist tehtud onn. Tükkideks ei saa võtta ainult vii multilifiga ära. Ruumi ka sees vaid sapiku jagu. Pettumus oli suur,sest tuttav kiitis seda üles nii,et vähe polnud. 

Hulgusele, tõsi hoone tuleb hajaasustusse ja see on pigem varjualune. Kuna ma pole joonestamises väga hea ,rääkimata mõõtude paika seadmisel siis teha joonis ja selle järgi ehitada võib olla raskuseks. Küll aga ma olen ühe hoone nii püstitanud,et ajasin masina otse alla ja panin karkassi ümberringi paika. Smile


Vasta

(07-11-2016, 12:20 PM)kopraonu Kirjutas:  ... ,kuhu kaks GAZ 53 tüüpi autot mahuksid kõrvuti?

Aga ühe gaz 53 müüd mulle ära siis saad garaasi ka väiksema teha... vaeva kohe vähem Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Kopraonu kirjutas: Küll aga ma olen ühe hoone nii püstitanud,et ajasin masina otse alla ja panin karkassi ümberringi paika. [Pilt: smile.gif]
Sõber ehitas sarnase meetodiga oma maasturile garaaži. Pani ümber masina, planeeritava garaaži nurkatesse, neli posti ning vaatas pea viltu, et OK. Kuna ruumitaju on igalühel erinev, siis soovitasin tal postide vahele pingul nöör tõmmata ja seejärel auto uksed lahti teha. Nööri (tulevane garaažisein) ja ukse vahele jäi napp 0,5m. Peale seda sai neid nurgaposte veel paar korda nihutatud, et saaks soovitud pinnaga ruum. Seega kui paberil ruumi ei taju tuleb katsetada teistmoodi Wink

MB 260E W124
G3 GTI
Nissan Qash Ai-Ai
Vasta

Kui tegu just kahele uunikum-veokile mõeldud garaaziga pole vaid plaanis veoautondusega tegeleda siis vast tasuks nii planeerida et multilift uksest sisse mahuks, kaua see 53 pidamine ikka ära tasub.
Vasta

Just tegu on hobindusega siis me ei räägi siin konkreetse tehnika tasuvusest. 2x GAZ 53 on pigem selle mõttega,et mahuks veoautole traktor ka kõrvale. Hobitehnika võiks ikka varjus olla ja otsese vihma käest eemal.


Vasta

(08-11-2016, 11:54 AM)mlsluik Kirjutas:  
(07-11-2016, 12:20 PM)kopraonu Kirjutas:  ... ,kuhu kaks GAZ 53 tüüpi autot mahuksid kõrvuti?

Aga ühe gaz 53 müüd mulle ära siis saad garaasi ka väiksema teha... vaeva kohe vähem Wink

Rahu,hetkel vaid üks ja ilmselt ainus. Nagu ma mujal olen öelnud,kui ma leian midagi vanaemat asemele on ta sinu.


Vasta

Pane siis paar pulka volga tarvis ka püsti.
Vasta

(08-11-2016, 23:49 PM)Sm.Autojuht Kirjutas:  Pane siis paar pulka volga tarvis ka püsti.

Tolle ja sõiduautoga märksa lihtsam. Ruum on olemas aga see on sõna otseses mõttes s....ta täis. Osa seda jama sai juba see aasta välja veetud aga varajane talv keeras asja nahka. Nüüd on lumi ees ja see samune asi ka kivikõva kui betoon. Kevadel tuleb jätkata sealt kus pooleli jäi. Asi pole vaid ühes sõidukis vaid ka selles,et olen tüdinenud käimast teiste juures ja ruumi kerjamas,et tööd teha. Kuna isetegemise kohad on nüüd kõik kinni pandud,väikelinnas kus elan siis on see iga mehe enda mure,kuidas ta oma vanatehnikat hoiab või tehtud saab. Ühesõnaga karmid turumajanduse ja loodusseadused.


Vasta

Hakkab juba kopraonul õiget juttu tulema. Meil sama lugu. Pole kuhugile minna ja keegi sind ei oota. Ma olen ise lootnud ainult oma käpakeste peale.... Kui ise teed,teed hästi ja just nii nagu vaja. Mingi aeg peab see "mats" endal peas ära käima,et saada aru,et kui sul on masinad siis pead nende eest ise hoolitsema,ehitama hooneid,remontima jne. Praegu on selline aeg juba,et kõike on saada,kuid inimesed on läinud sellepeale välja,et lähen kuhugile,lasen teha.... Big Grin  Selleasemel tuleb endal asjad kätte võtta,pea tööle panna ja hakata pihta. Mitte oodata,et keegi sinu eest kõik ette ja taha ära teeb. Kindlasti keegi teeb aga kellel omal palju teha,see enam teistele ka ei tee,vaid ajab omi asju.

Olen näinud pealt ühte lugu,kus oli mees,kes ka omale töökoja tegi. Kõik said haisu ninna,hakkasid "külas käima" ja lõpuks läksid nii ülbeks,et oleksid veel maja ka maha põletanud.... Sad Lõpuks ei olnud tal aega isegi omi asju teha ,vaid vahtis kuidas teised tegid ja pidi  valvel olema.... Nagu naaberrahvas ütleb:ühesõnaga-läksid ülbeks kätte. Õnneks juhtus üks äpardus ja lagunes ära autotõstuk..... nüüd rahu jälle maapeal... Nii et kui tahad omale päris kõva remondikoha ehitada siis pead juba alguses mõtlema sellepeale,et ei lase võõraid majja. Ja kui lasedki siis uksepeale silt:

40€ H......... Big Grin  
Nii et jõudu Kopraonu!
Vasta

Aastakest 5 tagasi sai tehtud jahtidele(treila peal) nn.talvekorter.Mõõdud 12x4x4,5.Materjaliks pruss 45x70 ja katusele 20x45 reikad.Katteks oli algul koormakate Biltemast 90 g.ruut.See jäi lumele lahjaks.Nüüd aastaid pidanud kattega 180 g.ruut.Ajutine jäigi igaveseks.Ei mingit vundamenti ega midagi(ikkagi ajutine) ainult vaiad maas, et tuul minema ei viiks.
Vasta

Ütleme nii,et Talupojal õigus,ei saa kõiki uksest sisselasta, eriti tänapäeval,kus kipib igasugu sulisid olema.


Vasta

Ei ole teema alati sulides või mitte sulides, elu on näidanud, et kui kõik sõbrad ja tuttavad valimatult sisse lased, muutub su garaaž kolhoosiks. Kolhoos on samas hea ja tore asi niikaua, kuni see kolhoos sinu pinna peal ei asetse koos su tööriistadega Smile. Siin ei ole tegu ei kidedusega ega ahnuse või väikluse või kadedusega, kolhoosi puhul ei jää lihtsalt enda tegemisteks enam ruumi ega aega ja ka raha hakkab võtma üsna mõnusalt. On's nendeks väljaminekuteks siis katkised tööriistad, küte, elekter, nipet-näpet tarvikud, võõrast lohakusest tekkinud kahju vms. Kolhoos on kolhoos ja seda ei saa pidada ligimese armastusest või soovist olla hea inimene. Tahad rahu, tee valik oma sõprade ja tuttavate suhtes, tahad kõigiga sõber olla, ole valmis maksma ja kannatama.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(10-11-2016, 02:46 AM)viplala Kirjutas:  Ei ole teema alati sulides või mitte sulides, elu on näidanud, et kui kõik sõbrad ja tuttavad valimatult sisse lased, muutub su garaaž kolhoosiks. Kolhoos on samas hea ja tore asi niikaua, kuni see kolhoos sinu pinna peal ei asetse koos su tööriistadega Smile. Siin ei ole tegu ei kidedusega ega ahnuse või väikluse või kadedusega, kolhoosi puhul ei jää lihtsalt enda tegemisteks enam ruumi ega aega ja ka raha hakkab võtma üsna mõnusalt. On's nendeks väljaminekuteks siis katkised tööriistad, küte, elekter, nipet-näpet tarvikud, võõrast lohakusest tekkinud kahju vms. Kolhoos on kolhoos ja seda ei saa pidada ligimese armastusest või soovist olla hea inimene. Tahad rahu, tee valik oma sõprade ja tuttavate suhtes, tahad kõigiga sõber olla, ole valmis maksma ja kannatama.

Seda ma tegelikult mõtlesingi. Just sõbrad ja tuttavad on need,kes hakkavad sinu uues töökojas käima. Ei viska nad viiekat isegi elektri jaoks.... Ja kõigil on vaja. Kõige toredam oli veel loos see,et mehel oli vanast ajast kanal... ja selle peal seisis oma auto remondis. Nüüd kui tõstuk katki,taheti kanalit kasutada..... Big Grin  Vääga ülbeks läksid.
Ma siis ütlesin ka ise talle,et nüüd on selline lugu,et kaks varianti- kas jätad tõstuki remontimata või paned hinnasildi üles...... käiku läks esimene variant. See plaan oli tal muidugi juba endal peas olemas....Rolleyes  Toimis...

T.
Vasta

Ise küsin ja ise vastan. Panen huvilistele ka mõned pildid oma projektist. Hoone pindala on ca 45m2. Karkass. Väljas voodrilaud ja sees 10mm OSB, millel kõigil ühenduskohtades laud taga. Tuulekindel ühesõnaga. Seest tühi. Tühi sellepärast, et soojustuse plaani tekkides oli välisvooder juba vastu karkassi pandud ja ei soovinud enam seda eemaldama hakata, et tuuletõket ja distantsliistu paigaldada. 11kw Bullerjan jõuab suht kähku 15c sisse kütta ja kui soovida -8c juures sisetemperatuuriks +15c, siis kulub üks keskmine käsikäru täis puid päevas (16h) Alati võiks vähem kuluda, aga noh, elab üle. Soojustuse raha jäi ju alles. Kuna lagi on osb ja peal lihtsalt eterniit, siis -3ga räästas tilgub. Mingi soojustamine tuleb laele teha ja kuna katuse vahetus on ees, siis ülevalt poolt. Siis peaks idee järgi küttekulu alla saama. Midagi vast aitab ka plaanis olev korralik tõstuks.

[Pilt: IMG_20160925_142942.jpg]
[Pilt: IMG_20160925_142926.jpg]
[Pilt: IMG_20160925_143020.jpg]

Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta

Viisakas, 5+
Kui talve perioodil vaid korra nädalas garaazis tegutsed siis pole sellest soojustamisest ka erilist tolku. Peaasi, et tuul läbi ei puhu ja kütte võimsust on nii palju, et piisavalt kiirelt uuesti sooja sisse saad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne