Garaaži ehitamine
Taavi - äkki kasutasid valesid kruve vms. Mul samamoodi postide peal kinnine varjualune. 6 aastat ja kõik püsib kinni ja kruvid terved. 9x5m on põrand ja kõrgust ~5m.
Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
Ei teagi. Nurkade ja kandurite jaoks olid spets kruvid. Aga puru nad läksid. Puit mängib ikka korralikult. Mul tuli 8 pikk ja 4.5 lai putka. Pluss teine korrus.
Vasta
Jep, hiljuti ühel hoonel sai üsna toorest prussist karkassi tehtud ja palju ajutisi nurgikuid spets ankrukuvidega pandud. Vast pea pooled kruvid läksid hiljem lahti keerates või juba varem katki. Eks nad said igasugu kopsimist ja väntsutamist üksjagu ehituse ajal, aga siiski päris üllatav. Lõplik kinnitus oli 8tk spets ankrunaela iga nurgiku kohta.
Vasta
Tänapäevaste viletsate kruvide arutelu just oli kusagil, seal oli ka häid soovitusi, et mida üldse osta kõlbab.

EDIT: siin on kruvijutt:

http://forum.automoto.ee/showthread.php?...#pid435951
Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
[quote="Marko" pid='436803' dateline='1511392537']
Tänapäevaste viletsate kruvide arutelu just oli kusagil, seal oli ka häid soovitusi, et mida üldse osta kõlbab.


Maja/garaazi ehituseks kõlbab kasutada naelu.  Kruvidega võib kanakuuti ehitada.
Vasta
(22-11-2017, 16:49 PM)Daff Kirjutas:
(22-11-2017, 15:53 PM)muska71 Kirjutas:
(22-11-2017, 12:41 PM)Sten Kirjutas: Postvundamendil 60 ruudune kuur, kuhu lähevad talvituma/parkima 2 sõiduautot, heinapress, vaaluti, kerghaagis. 
Kuidas teha alus?
Kas pinnas koorida ja killustikuga täita või jäme kild (32-64) otse mullale panna või üldse mitte midagi panna ja muld jätta?

mina omale tehes kooriksin mulla pealt kuni liiva/pae mille iganes kihini ja siis kild pääle.kui ikka pinnas pehme siis muld muutub all poriks ja sopamülgas,naabri tee nähtud hästi ja korduvalt.

See viimane muidugi kõige õigem lähenemine aga nüüd on olemas ka säästuvariant. Geotekstiil alla, kruus peale ja peab.
Kuid palja mulla peale killu panek on mõttetu.  Orgaaniline osis elab ja sööb selle killu varsti endasse.
naabril oli jah prügiauto keeras ümber ja taguridi pehmelt teelt veel pehmemale põllule ja sinna jäi.teel muidu hullematesse kohtadesse naabrimehel peoga kildu raputanud ja suuremasse lohku vedasin põllukive,sinna lohku uppus puksiir,lihtsalt vajus läbi ja rataste ees ja taga munakivid ja kaevas nii,et rehv suitses,lõpuks teine puksiir tõmbas maapeale tagasi.suvel vedasin vanu korstnakive sinna auku ja ladusin kiviparketina maha,naaber tõi veel mingeid betoon plaate ka peale ja nüüd vast sai kandma.teel muidu sõidukaga üheveolisega pehmel ajal sõita ei saanud.
Vasta
Hall valmis, sai nimeks "punanurk". Sisse kolis enam mitte kokkukäiv mürgiprits, ader, suvise Dk potsik, paar üejäänud kotti väetist.
Tulemas töölaud, kuusetaimede istutaja, -ülesvõtja, tasandusniiduk.
Võibolla mahuvad traktoridki- väike N.Holland-"pisike hiinlane"(tehtud küll Itaalias). Suurem N.Holland "hiirepesa" sest seest nii armsa, pehme ja sooja polsterdusega. Talv võib Mulgimaale tulla.
[Pilt: 1]

[Pilt: 1]
Vasta
Kaua sellise kilehalli eluiga võiks olla?

Ja püstitamine käib ehitise alla, st täieline paberimajandus? Või on ajutine ja kuidagi lihtsam?
Vasta
(11-12-2017, 21:22 PM)Mahno Kirjutas: Kaua sellise kilehalli eluiga võiks olla?

Ja püstitamine käib ehitise alla, st täieline paberimajandus? Või on ajutine ja kuidagi lihtsam?

Eluea määrab füüsiliste vigastuste esinemine. Head kiled kestavad välioludes paarkümmend aastat.

Paberimajandus sõltub KOV-st. >60 ruudu on jah täismajandusega. Samas - hajaasusutusalal ei pruugi see kedagi huvitada...
Vasta
(11-12-2017, 21:47 PM)v6sa Kirjutas: Eluea määrab füüsiliste vigastuste esinemine. Head kiled kestavad välioludes paarkümmend aastat....

Meil on 15 a vana ja mingeid lagunemise vms märke pole, mäletatavasti sommid ehitamise eel rääkisid 50 a kogemusest. Samas ei saa me ka teada, mis juhtub edasi, kuna meil käib rekonstrueerimine (kilehalli ei tohi lasta korraga üle mõne inimese, tuleohutuse nõuded)
Vasta
Selliseid kilehalle euroopas küll mis juba samblasse kasvanud kusagil aianurgas. Reeglina nad mingid "ajutised" abihooned aga kuna pole midagi igavesemat kui ajutine asi siis seisavad edukalt. Kui otse tuld otsa ei pane siis kestab ikka pikalt. Ja paigata saab teda ka nagu auto tenti  kui keegi otsustab mingi võllijupi läbi seina välja saata.
Aquila captas non muscas.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne