Hea uudis uunikumi sõpradele
#1

Sattus kätte selline hea uudis Smile
Automuuseum Tallinnasse Paldiski maanteele.

Bmw 750 ILA Highline 1992
Vasta
#2

Minu jaoks tundmatud näod ja nimed. Eesti Vanatehnika Liit? On olemas Eesti Vanatehnikaklubide Liit.

Oldtimer Farm? Esimest korda kuulen.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#3

Uudis on igati tervitatav. Küll ei ole teada, mida seal eksponeeritakse - omaniku kogu, pinda rentivate isikute kogusid või moodustatakse kogu Eesti autondust või selle mingeid osi tutvustav kompleksne väljapanek, analoogiliselt Meremuuseumile. Aga eks aeg näitab.
Vasta
#4

Kas tegemist pole mitte sama isikuga kes punase Austin Healeyga lustisõitudel osalenud on? Smile
Vasta
#5

Selliseid suuri plaane on ennemaltki tehtud. Muuseumit veel ikka pole. Mina ei usu ennem,kui valmis asja oma silmaga näen . Jõudu ehitamisel!
Vasta
#6

Ütleme nii, ühelt poolt, on alati olemas risk, et automuuseumi nime all saame järjekordset autokeskust Paldiski mnt. äärde linnamaale, ehk siis tuleb järjekordne JOKK tehing.

Aga samas - loodame paremat. Millegipärast ma arvan, et see muuseum sinna ka tuleb. Ja minul pole midagi selle vastu, et selle asja eestvedaja otsustab mis autod sinna pannakse. Võib olla ka tema autokogu.
Eks asjaajamise rõõm ei ole ainus mille pärast sellised asjad ette võetakse. Ja need kellele ei meeldi - tehku ise paremini.


Mis puutub selle isikusse, siis ma arvan, et tegemist on ühe suurema ja parema autokogu omanikuga Eestis. Minu jaoks sellest piisab, ning usun isegi et üks tugev ja rikkas fanatt suudab asju ajada vähemalt sama hästi kui Vanatehnikaliit. Aga võib olla ma eksin ka.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#7

(11-05-2011, 16:01 PM)wax Kirjutas:  Kas tegemist pole mitte sama isikuga kes punase Austin Healeyga lustisõitudel osalenud on? Smile


Ei ole see tegelane.

Turbonegro
Vasta
#8

Mittetulundusühing Oldtimer Farm on rajatud selleks, et säilitada ja eksponeerida vanatehnikat, eelkõige vanu autosid ja ka mootorrattaid.

Oldtimer Farmi asutajateks on Peeter Kalli ja Auto a´la Carte OÜ. MTÜ-d juhib üheliikmeline juhatus ja juhatuse liikmeks on Peeter Kalli, kes on autoäris tegutsenud enam kui 30 aastat.

Viimased 17 aastat on Kalli AS Viking Motors omanikuna juhtinud Saab, Opel ja Cadillac autokeskusi Tallinnas ja Riias.

Kalli on ka Eesti Vanatehnika Liidu asutajaliige.


(12-05-2011, 11:09 AM)Hangover Kirjutas:  
(11-05-2011, 16:01 PM)wax Kirjutas:  Kas tegemist pole mitte sama isikuga kes punase Austin Healeyga lustisõitudel osalenud on? Smile


Ei ole see tegelane.

Vasta
#9

Aga autokeskus ju tulebki, koos näitusesaaligaRolleyes
Vasta
#10

Uudis tõesti tervitatav.Oleks vaid selliseid hakkajaid mehi rohkem,kes ka teevad midagi.

Vasta
#11

no mis sääl nüüd niiväga hõisata, kui kaval businessimees võõra rahaga omale heasse kohta uute autode müügisalongi ehitab ja selle mingisse hämarasse nurka "muuseumi" teeb, et asi ilusti jokk oleks.
Vasta
#12

Selge on see, et uudiseid on vaja. Nii nende loojatele, edastajatele kui ka tarbijatele. Aga nagu juba ksf! Talupoeg T. Taluja mainis, siis võiks kõigepealt olla muna ja siis kaagutamine! Kaagutada oskame enamuses kõik, munemine aga, nagu olen juba siin kirjutanud, mõjub pahatihti pärakule ebamugavalt ja seetõttu jaab protsess sageli lõpetamata. Kurikavalate MTÜ -de teema ka just üles tõstetud, endal ka seoses sellega kuidagi ebakindel tunne, justkui oleks ka potensiaalne patune. (MTÜ Eesti Jalgrattamuuseum Valdo juhtimisel). Toungue
Vasta
#13

(13-05-2011, 22:38 PM)kass Kirjutas:  Aga nagu juba ksf! Talupoeg T. Taluja mainis, siis võiks kõigepealt olla muna ja siis kaagutamine!

Lubage meenutada, et kaagutamist märkab minu silm ainult siinses teemas; mees kes seda muuseumi teeb, hakkas lihtsalt kuskilt otsast pihta ja pole süüdi, et Postimees sellest kohe uudise treis ja n.ö. Eesti vanatehnikaseltskond pahaendeliselt erinevates foorumites mullitama hakkas...

Kas võõra rahaga või mitte, pole ilus teise mehe rahakotti piiluda.
Isiklikult arvan, et sellise muuseumi tegemine käib ainult võõra rahaga, sest ega ta majanduslikult niikuinii väga ära ei tasu...samamoodi nagu Mänguasja- või Maanteemuusemum jne...

Omalt poolt soovin edu alustatud ettevõtmises.

Vasta
#14

(14-05-2011, 11:06 AM)stihl Kirjutas:  
(13-05-2011, 22:38 PM)kass Kirjutas:  Aga nagu juba ksf! Talupoeg T. Taluja mainis, siis võiks kõigepealt olla muna ja siis kaagutamine!

Lubage meenutada, et kaagutamist märkab minu silm ainult siinses teemas; mees kes seda muuseumi teeb, hakkas lihtsalt kuskilt otsast pihta ja pole süüdi, et Postimees sellest kohe uudise treis ja n.ö. Eesti vanatehnikaseltskond pahaendeliselt erinevates foorumites mullitama hakkas...

Kas võõra rahaga või mitte, pole ilus teise mehe rahakotti piiluda.
Isiklikult arvan, et sellise muuseumi tegemine käib ainult võõra rahaga, sest ega ta majanduslikult niikuinii väga ära ei tasu...samamoodi nagu Mänguasja- või Maanteemuusemum jne...

Omalt poolt soovin edu alustatud ettevõtmises.

Jah, Sulle lgp. ksf! Stihl on üsna raske meele järele olla! Ja ega muidugi ei pea ka olema! Aga kangesti tahaks! Toungue Ehk järgmine (teine kord) läheb õnneks!
Ja ega meest nagu ei süüdistagi keegi, tore on ja las ta teeb! Aga kui ise ka kirjutad, et ainult võõra rahaga saabki jne, siis pole selles "teise mehe rahakotti piilumises" midagi eriti laiduväärset! Seda nimetatakse ühiskondlikuks kontrolliks! Ja seda pahaendelist mullitamist on soodustanud ainult senised kogemused ja praktikad. Kord tuleb masu, siis vahetub minister, prioriteedid muutuvad jne...
Kui tõesti tahad teha, siis pead ka natuke pärakut pingutama, mitte ainult võõra raha pealt katsuma tulemust saada. (see jutt käib ainult vastuseks ksf! Stihli targajutule, mitte konkreetse muuseumitekitaja suunas! )
Nii, rohkem ei viitsi kirjutada!

Vasta
#15

Rahu kutid !
Maailma lõpp vist läheneb ? Rolleyes Või on pikalt täiskuu olnud ?
Viimase paari nädalaga on igalpool väiksemates foorumises "kaklemiseks" ja sõnelemiseks läinud.

Egas nüüd seda siiagi vaja pole ju Smile !
Lööge patsu ilusti ja oleme ikka sõbrad nüüd edasi.

Bmw 750 ILA Highline 1992
Vasta
#16

Ju see ikke pärakalihaste lõdvestamine ole, et võõrast rahakotist lisa üks täisverd mees peab lunima. Õige mees teeb ise ja jutustab vähem Wink
Vasta
#17

Mis selles siis halba on, kui tuleb autosalong ja muuseoum ühes hoones, oleks kaks "kärbest" ühe hoobiga, kui aga on salong ja nurgas üks päevinäinud VAZ, siis tõesti ei saa rääkida asjast.
Vasta
#18

(11-05-2011, 14:17 PM)Aspelund Kirjutas:  Minu jaoks tundmatud näod ja nimed. Eesti Vanatehnika Liit? On olemas Eesti Vanatehnikaklubide Liit.

Oldtimer Farm? Esimest korda kuulen.

A.

http://www.oldtimerfarm.be/

See Oldtimer Farm on üsna tuntud Belgia firma. Vähemalt üks eestlane on sealt ka endale auto ostnud. Tõsisemad restaureerijad peavad seda firmat küll saastaga kauplejaks. Paar aastat tagasi siin foorumis oli mingis teemas sellest Farmist natuke juttu.

http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=25260&highlight=oldtimerfarm

Ei loe kusagilt välja, kas see uus muuseum ja automüügiplats on siis selle Belgia firma "sugulane" või mitte?
Vasta
#19

(14-05-2011, 23:49 PM)k2rpman Kirjutas:  Rahu kutid !
Maailma lõpp vist läheneb ? Rolleyes Või on pikalt täiskuu olnud ?
Viimase paari nädalaga on igalpool väiksemates foorumises "kaklemiseks" ja sõnelemiseks läinud.

Egas nüüd seda siiagi vaja pole ju Smile !
Lööge patsu ilusti ja oleme ikka sõbrad nüüd edasi.

Täiskuu kohta ei tea küll midagi öelda. Sad
Aga maailmalõpp muidugi läheneb, see on sama kindel kui uue automuuseumi peadne valmimine. Ühesõnaga kindel fakt, olen seda lugenud nii ajalehest kui ka TV - st näinud. Imelik, et mõned selles veel kahtlevad ja osa ignorante pole veel üldse kursiski peatse lõpuga.
Ja mis meie foorum viletsam on kui igasugused "väiksemad foorumid" ?
Kas meie mehed ei olegi, et kakelda ja sõneleda ei oska?
Kahjuks kipub küll nüüd konkreetne mees oma tegemistega meie kakluse sisse jääma, korrektsem oleks tõesti hoopis "vabal teemal" jageleda ja kraagelda. Aktsionit on vaja, ja pauerit, muidu läheb foorum hallitama ja hapuks! Wink

Vasta
#20

Muuseumi loomine ei ole odav, hoone(te) rajamine; ekspositsiooni rajamine ja ülespanemine; spetsifiiline infra (või taristu?); inimesed; laod jms ei ole odav ja see ei tasu ennast mitte kunagi ära (sest palju ikka piletiks määrata- inimesed lihtsalt ei maksa seda. nad ei maksa isegi sümboolseid sissepääsu tasusid.). Ma julgen kahelda, et sellega isegi nulli kunagi aega lõpuks, jõutakse. Kui seda teeb riik on seal rahakott olemas, kui seda teeb eraisik, siis peab ta kas olema ropprikas või siis ta peab mingi muu tegevusega finantseerima muuseumi rajamist ja käigus hoidmist. Seepärast on see asi ka seal kahasse. See ei ole esimene selline projekt päälinnas lähiajal ja ei jää ta ka ilmselt viimaseks. Muidugi on nõme, kui juhtub ainult üks kopiks koridoris kopitama aga kritiseerida saab alati ning tegelikult on kitsaskoht selles teemas ju mujal, kui ühes žigulis või autokeskus/muuseumis. Seniks kuni pole parimat, tuleb aga leppida selle olemasolevaga, kuskohast edasi areneda. Harjutada on ka vaja, Louvre kohe püsti ei pane. Ilma kogemusi omandamata on see aga kõik "üts jalgadega tehtud töö".

Lugupeetavatele isandatele, kes sätivad ja elavad jalgratta muuseumi suunas ja nimel, soovin ma aga veelkordselt jõudu ja jaksuCool
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne