Küsimused t-25A-1 kohta

    2 vasemat on siis pöörispeade pimenuudid ja parempoolne uth oma.kumb uuem kumb vanem tüüp mina tõesti ei tea.

    selline pump oli põkal peal ja selle pimenuut istub boch pumba otsa.kui teistel pumpadel kiil võllil kinni siis sellel tuli lups koos nuudiga maha ja tuleb ilmselt võlli natuke arstida,et paigal püsiks.lõpuks sain ka sellel treipingis õhu välja ja nigu nuppu vajutasin kohe pihusti kütet sülitas.orginaalfiltrid loodud töötama surve all,aga peal juba lääne filtrid mis loodud töötama ilmselt survevabalt imipoolel siis nüüd põkal ka imipoolel survevabalt filter peal.lähipäevil üritan ka teisele mootorile tule kolvile saada siis läheb see pump teisele ja vast ei pea süüdet sättima.

    see pump läks põkale peale ja sain lõpuks õhu välja ja paar tundi hiljem proovikäivitusel käivitus kohe ja töötas normaalselt.see pump õnnestus äsja börsist soodsalt soetada ja väidetavalt praktiliselt uus,plommid kõik peal.no millised need uued ja vanad pumbatüübid on mina küll hästi aru ei saa,peenema võlliga äkki vanem tüüp.

    niivisi drelliga hea õhku välja ajada,käivitama asusin alles siis kui nuppu vajutades pihusti kohe kütet sülitas.filtri sai korda lõpuks ja saab ka lõpuks mootori puhtaks pesta.
Vasta

[Pilt: 6d19a1cb-1516357357-227-e.jpg] 
 See on nüüd vana tüübi pump. Vaata seda pimenuuti otsas. Uue tüübi pumba pimenuut meenutab russi pumba pimenuuti.

Kui näiteks selle pumbaga diisli Sassi töökotta sisse astud siis tuled sealt tagurpidi välja tagasi, ei anta aega ringi ka keerata. Nendele pole apsull mingeid varuosi enam.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Uue tüübi pöörispeal siis jaotuskarbi hammasratas pöörleb niiöelda kõrgsurve pumba enda laagril? 
Vanal ju pöörleb see hammasratas pumba enda korpusel, vaskpuks vahel.
Iseenesest üks kuluv osa vähem uue tüübi kasuks.
Vasta

(30-01-2018, 18:57 PM)muska71 Kirjutas:  see pump läks põkale peale ja sain lõpuks õhu välja ja paar tundi hiljem proovikäivitusel käivitus kohe ja töötas normaalselt.see pump õnnestus äsja börsist soodsalt soetada ja väidetavalt praktiliselt uus,plommid kõik peal.no millised need uued ja vanad pumbatüübid on mina küll hästi aru ei saa,peenema võlliga äkki vanem tüüp.

See uus pump on jällegi huvitav. Õigemini ta töötab kuid tal olevat 1 jama. Kui vanatüübi pumbal ei olnud pimenuudi poolses otsas laagrit, sis uuemal ei ole tagaotsas laagrit. Sellise seletuse tegi mulle üks pumbaremontija kunagi. See uus pump su masinale praegu peale koliski.
Reaalselt ega sellega muud teha saagi, kui iga aasta iga ca 40tt tagant õli vahetada pumbas. Ütleme nii, et see on selline veidi kapriisne kuid töökindel pump jällegi. Peab teadma millega tegu.

Teine asi.
NU KRT küll pese enda masin puhtaks. Selline saast masina küljes et anna olla. Häbi peaks omanikul olema. Siin ei ole ka vabandust, et pole pesurit. Tänapäeval saab kopikate eest ka laenutusest.  Ise tahetakse küll saunas/pesus käia kuid masinatele ei taheta hoolt teha. Ehtne loodusereostaja - kus on keskkonnaamet.


Kolmandaks.

On tekkinud vist veidi vale arusaam, et ridapumbad on kehavad. Nad ei ole kehvad, kui nad töötavad Ainult nende tööle saamine on tõsine peavalu. Ehk siis lekete peatamine. Sest keegi ei taha ju, et masin teeks lombi alla. Reaalselt olen ikka arvamusel, et t25 ridakad on ühed paremad. Neid mootoreid on toodetud miljoneid ja uuema tüübi  pumpasid ka. LIhtsatl nende tootmise juures on kasutatud tõsiselt saasta materjali ja ka pingid kus nad tehtud on kulunud. Samas kõik pöörispea eelised ei kaalu minusilmis kunagi üles iseed, et jätta vana pöörispea alles.  Ridapump on etem nii käivituselt kui ühtlasema töö tõttu.

ridapump vs pöörispea pump võiks samasuguse võrdluse. Vanatüübi generaator (ilma pingeregulaatorita)  vs uuematüübi oma pingeregulaatoriga. Reduktorstarter vs tavaline starter. Seal küll vähe selles, et puruminevaid osasid töölesaamisel kordades vähem.

Fakt  minusilmis on selles, et senikaua kuni töötab ÄRA NÄPI. Kui on kuulda juba viga hakka viga otsima ja parandama. Enne ei tasu näppida, sest vene masinaga tuleb iga asjaga sellist nöökimist et anna olla.  Samas vahepeal on ka mõnus näpud õliga teha.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta

pool aastat seda emast filtrit tegi masina selliseks.kartulamaal korduvalt n......d sellega ja tolm ja nafta vaheldumisi.vahepeal oli ka tõukurvarda juhttoru sitalt peal ja lasi õli läbi.nüüd viga korras,filter ka korras ja kevade soojaks läheb saab survekaga puhtaks lasta.
Vasta

boch pump oli käepärast ja pumbaava veel vallaline siis proovisin huvi pärast.peale läheb,aga mm mäng külgsuunas karteri ja pumba vahel.konkreetne pump pärit vanalt urvanilt sd23 ja asetseb japsil mootoril vasemal pool.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta

(28-05-2011, 18:47 PM)muska71 Kirjutas:  Kopsiku seinal on küll mingi pehmem kiht mingit asja,too kiht tuleb siis eemaldada?

28-05-2011 kui puhastasin viimati tsentrifuugi,vahepeal vähemalt paar aastat ka pada kuurinurgas seisnud ja kihi paksus oli ca 5mm silmajärgi.enne taastatud mootorile paigaldust tegin kenasti puhtaks ja lääne mineraal läheb sisse.
Vasta

See pump sinna lihtne panna.
Vaheplaadi saab ta oma pumba otsast võtta ja madalamaks treida ning tekitada tsentreerimiseks pesa.
Võibolla on vaja pikendada seda pimenuudiga vahejuppi mis sinna otsa sobib aga see on ka ainult kahe muhvi poolekslõikamise ja kokkukeevitamise vaev.
Paar aastat tagasi jäi silma metsavedaja millel Belarusi mootor peale pandud ja seal oli Boschi elektriline pump peal sest seal juhib arvuti mootori pöördeid.
Õnnetuseks tookord väga täpselt ei vaadanud mis seal vahel oli.
Tegin sinna Valmeti turbole vahepõlve ja mingeid torusid veel sest ilma turbota oli mootoril jõupuudus.
Vasta

täna kakkusin izusu katlalt pumba maha,sellel eriti kummaliselt pump peal mingi x kobakaga.sellel pumbal vasakul küljel mingi junn mis kuidagi tagasivooluga seotud ja too junn täpselt ees kui tahta see põkale nt panna.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Vasta

Täna sai loetud ajaviiteks vene saitidel sisalduvat infot põka mootori kohta, sealhulgas KP ja selle asendamise kohta suvalise pumbaga. Vene spetsid väidavad, et kui tahad pärast pumba vahetust saada mootorit korralikult vedama peab ka pumba regulaatori karakteristik kokku langema ND-21 pumba karakteristikuga. Kõige paremini sobivat kokku D-50  pealt ümbertehtud pump. Teistega tekkib olukord kus regulaator rakendub küll liiga vara küll liiga hilja. Lihtsalt väike ääremärkus igaks juhuks ümberehitajatele.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Nojah. Siit edasi järeldub, et võiks juba miskise lääne mootori paigaldada. Ja sealt edasi, et äkki osta üldse lääne traktor juba.
Pole need pöörispea pumbad ka nii hullud midagi. Isiklikel kogemustel kestab 2000 töötunni kanti ära. Muidugi, kui võrrelda nüüd miskise lääne pumba kestvust siis...
Samas 200.- eest saab lääne masinale käigukasti hammasratta, mitte kõrgsurvepumba.
Vasta

Kas teist kellelgi on põkat millel seisab konkreetselt mootor D-121?

Aquila captas non muscas.
Vasta

(01-02-2018, 21:46 PM)meli666 Kirjutas:  Nojah. Siit edasi järeldub, et võiks juba miskise lääne mootori paigaldada. Ja sealt edasi, et äkki osta üldse lääne traktor juba.
Pole need pöörispea pumbad ka nii hullud midagi. Isiklikel kogemustel kestab 2000 töötunni kanti ära. Muidugi, kui võrrelda nüüd miskise lääne pumba kestvust siis...
Samas 200.- eest saab lääne masinale käigukasti hammasratta, mitte kõrgsurvepumba.

Maitse asi on kõiges. ISe pigem igasuguste aretamiste vastu - A'la ristame sapika ja kiirovitsi teemasid piisavalt tulemus neil kõigil suht sama.
Reaalselt on aga vaja originaal asja - või siis uuendatud versiooni- täiendada, nii et ta oleks ka töökindel.



(01-02-2018, 23:38 PM)Daff Kirjutas:  Kas teist kellelgi on põkat millel seisab konkreetselt mootor D-121?

D120 mõtled vast ikka. 2 pütane d21 edasiaretus. Sellest omakorda järgmine on d130 - kolmepütane

Mul on 1 selline d120 on 1995a oma ja teine ehitatud selliseks 89a oma. Millest sellise mootori vastu huvi?

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta

(01-02-2018, 23:49 PM)unimüts Kirjutas:  
(01-02-2018, 23:38 PM)Daff Kirjutas:  Kas teist kellelgi on põkat millel seisab konkreetselt mootor D-121?

D120 mõtled vast ikka. 2 pütane d21 edasiaretus. Sellest omakorda järgmine on d130 - kolmepütane

Mul on 1 selline d120 on 1995a oma ja teine ehitatud selliseks 89a oma. Millest sellise mootori vastu huvi?

Jah, läks näpukas sisse  ja panin viimase numbri valesti. 

Huvitab õliradiaator mis on tehase jooniste järgi D-120 peal. Joonistelt on aru saada kust on õliradika väljavõte (reduktsiooniklapist) aga jääb segaseks kuidas on konkreetselt lahendatud tagasivoolu otsa ühendus kas karteriga või plokiga. Piltidelt mida olen netist leidnud ei saa aru kuhu ja kuidas see tagasivool suubub. 

Ja kui juba jutuks läks siis küsiks veel, et kust on D-120 võetud need lisa 5 hobujõudu. Kas ainult pöörete arvelt?

Kevadel plaanis mootorit tegema hakata ja ühtlasi soov mõnda asja "modifitseerida".

Aquila captas non muscas.
Vasta

see lääne pumba paigaldus lihtsalt uitmõte kirutakse vene pumpasi.
sai pm kaubamajast ostetud m




uu mudruga ka nookurikomplektid,üks korralik ja teisel äisid nookurid võllil kui tallesabad ja 6000 rapsinud nookuritel kah väiksemad loksud.meil infoga müüjale ja kohe paluti pakkida,tellisid kulleri järgi ja läks tagasi ja niipea kui oli neile saabunud tuli kõne,et millisesse pakiautomaati saadame.igati meeldiv ja vinks vonks teenindus.
Vasta

(01-02-2018, 21:46 PM)meli666 Kirjutas:  Nojah. Siit edasi järeldub, et võiks juba miskise lääne mootori paigaldada. Ja sealt edasi, et äkki osta üldse lääne traktor juba.
Pole need pöörispea pumbad ka nii hullud midagi. Isiklikel kogemustel kestab 2000 töötunni kanti ära. Muidugi, kui võrrelda nüüd miskise lääne pumba kestvust siis...
Samas 200.- eest saab lääne masinale käigukasti hammasratta, mitte kõrgsurvepumba.

Kas see 2000 tundi kestev pump on peale 2010 aastat poest ostetud?
Kui jah, siis tahaks teada tootjat.
Ma väikestviisi tegelen traktorite remondiga ja ei kipu see trikk välja tulema et ostad poest jupi ja keerad külge ning toimib.
Belarus on muidugi lihtsam kui Türilt jupi ostad siis reeglina saab sellega probleem lahendatud.
Need teised asjad aga nagu T-40, T-25 ja Jumz nendega on väga raske.
Need on ammu tootmisest maas ja minevamad asjad on ladudest ära müüdud ning saabki osta ainult seda saasta mis lugematud väiksed butiigid teevad venes, Poolas ja Hiinas.
Boschi pumba aga või selle Jaapani koopia Zexeli saab lammutusest 50 euroga sest nendega lihtsalt ei juhtu midagi.
Kui sinna ette panna kaasaegne küttefilter kestab see pump veel väga pikalt.
Samuti on tegu väga suure universaalsusega asjaga, kuhu saab panna külge teiselt pumbalt sobivat seadistust võimaldava lisa.
Näiteks eespool oleval pildil oleva suure pritsenurga regulaatori membraani saab sealt ära võtta ja asendada väiksema kaanega.
Vasta

(02-02-2018, 08:32 AM)Daff Kirjutas:  
(01-02-2018, 23:49 PM)unimüts Kirjutas:  
(01-02-2018, 23:38 PM)Daff Kirjutas:  Kas teist kellelgi on põkat millel seisab konkreetselt mootor D-121?

D120 mõtled vast ikka. 2 pütane d21 edasiaretus. Sellest omakorda järgmine on d130 - kolmepütane

Mul on 1 selline d120 on 1995a oma ja teine ehitatud selliseks 89a oma. Millest sellise mootori vastu huvi?

Jah, läks näpukas sisse  ja panin viimase numbri valesti. 

Huvitab õliradiaator mis on tehase jooniste järgi D-120 peal. Joonistelt on aru saada kust on õliradika väljavõte (reduktsiooniklapist) aga jääb segaseks kuidas on konkreetselt lahendatud tagasivoolu otsa ühendus kas karteriga või plokiga. Piltidelt mida olen netist leidnud ei saa aru kuhu ja kuidas see tagasivool suubub. 

Ja kui juba jutuks läks siis küsiks veel, et kust on D-120 võetud need lisa 5 hobujõudu. Kas ainult pöörete arvelt?

Kevadel plaanis mootorit tegema hakata ja ühtlasi soov mõnda asja "modifitseerida".

Õliradikas on alates 2002a kuskil. Ja sedagi väga väga vähestel. Seda lihtsalt ei olnud vaja Eesti piirkonnas. Olen ise ka seda näinud mõndadelt piltidelt  ja seal oli näha, et 2 otsa on deduktsiooni klapil juures kust väljavõtte ja tagasivool on ORIGINAALIS.
Mõningaid haruldasi osasid näed siit https://agro-lavka.ru/index.php/katalog/...hasti-t-25

https://get.google.com/albumarchive/1131...bKJYzcJIyY



Hobujõudude koha pealt ma ei tea ise ka. Ma ei ole lahanud seda d120 mootorit nii julmalt. Kuid ühte võin sulle öelda, olemas need on. Masin töötab ikka 1800p/min peall.
Niipalju võin öelda, et, kolvigrupp on eelsüüteküünaldega, väntvõll on juba m14 poltidega. Esiotsa  kaane alla ei ole kaenud pean tunnistama. Samas tean et tagasild on erinevad - poolteljed. lahtikäivad.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta

(02-02-2018, 11:36 AM)unimüts Kirjutas:  Õliradikas on alates 2002a kuskil. Ja sedagi väga väga vähestel. Seda lihtsalt ei olnud vaja Eesti piirkonnas. Olen ise ka seda näinud mõndadelt piltidelt  ja seal oli näha, et 2 otsa on deduktsiooni klapil juures kust väljavõtte ja tagasivool on ORIGINAALIS.


https://get.google.com/albumarchive/1131...bKJYzcJIyY

Vot see pilt on nüüd küll huvitav mis albumis esimesena avanes. Tundub, et siit on lisaks õliradikale võetud väljavõte ka salongisoojendusele. Kokku on näha kolme voolikut mis on seotud õliga. Arvatavasti  üks vooliku ots on varjatud kujul veel kusagil, nimelt õliradika tagasivool. Skeemi järgi peaks see olema õhusuunaja all kahe silindri vahel plokis.

Algselt oli mul plaan puurida reduktsiooni klapile auk sisse ja võtte sealt väljavõte ning tagasivool viia stutseriga karterisse. See pilt andis kinnitust, et mu plaan polnudki vigane. Tehas asja analoogselt lahendanud. Nüüd jääb veel välja võluda  120 reduktsiooniklapp või kui see ei õnnestu siis lihtsalt vanale puuriga auk sisse lasta ja ära stutsida.

Hobujõududest veel nii palju, et tabel mille leidsin väidab, et 30 Hp -sel mootoril on 2000 pööret ja 25 Hp-sel 1800 pööret.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(02-02-2018, 13:02 PM)Daff Kirjutas:  Vot see pilt on nüüd küll huvitav mis albumis esimesena avanes. Tundub, et siit on lisaks õliradikale võetud väljavõte ka salongisoojendusele. Kokku on näha kolme voolikut mis on seotud õliga. Arvatavasti  üks vooliku ots on varjatud kujul veel kusagil, nimelt õliradika tagasivool. Skeemi järgi peaks see olema õhusuunaja all kahe silindri vahel plokis.

Algselt oli mul plaan puurida reduktsiooni klapile auk sisse ja võtte sealt väljavõte ning tagasivool viia stutseriga karterisse. See pilt andis kinnitust, et mu plaan polnudki vigane. Tehas asja analoogselt lahendanud. Nüüd jääb veel välja võluda  120 reduktsiooniklapp või kui see ei õnnestu siis lihtsalt vanale puuriga auk sisse lasta ja ära stutsida.

Hobujõududest veel nii palju, et tabel mille leidsin väidab, et 30 Hp -sel mootoril on 2000 pööret ja 25 Hp-sel 1800 pööret.

Daff sa oled paha.


Ma ise jällegi ei viitsi soendustega tegeleda. Ise tunnen hoopis korralikest poritiiva laiendustest puudus.

Niipalju võin pumpadest pealekeeramise peale rääkida. kui minu t25a-1995a masin asfaldil täislaksuga madalate ratastega sõitis siis oli tal kiiruseks 25km/h, kõrgetega täpselt 30km/h (sain kunagi hoiatuse sinikuubedelt rallimise eest)  Teine 1989a masin sõitis aga 22-23km/h  liikluskiiruse sildi ja auto, mis kõrval sõitis järgi.
UUemal 95a masinal ei ole probleemi sikutada 22 piilist kultivaatorit, teisel tõmbab hinge kinni.
PUmpadest  UUel vahetati 91a pumba vastu pump välja ja seega nö vanatüübi pump pandi peale. Siit jällegi ma välistaks selle pumba teema. Sama kehtib ka mul teiste masinatega, millel on nüüdseks kolmel ühe tootja 2utn ridapump peale pandud. Pump kõigil sama, kuid ühel jõudu 22kw. Ise kahtlustan pigem väntvõlli ja hooratast.

Käisin juhuslikult siin ühte t30a80 just kaemas ja vaatasin ka tema originaal pumpa. Tõsi tal on peal pirka 1100 ----2000 ehk siis on pöördeid tõstetud. Samas seda nägin ma ise esmakordselt, kuna siiani nähtud maisnatel on olnud pumbad vahetatud. Samas nii väga ei usu ka seda, et keegi keeras pumpa veidi juurde teistel masinatel.  Seega olen arvamusel, et need kw on mujalt tulnud peale pumba.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta

nüüd mitu päeva erinevatel viisidel toitesüsteemi õhutanud,algul vanad meetodid ja noh käima sai kui ca 15 sek starter ketras ja siis hakkas podinal minema.mind kahjuks see tulemus paraku ei rahuldanud googeldasin usinalt ja sattusin http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=44367 ,asjalik teema ja kuna kaotada polnud nagunii mitte halligi siis sai pumba pea korralikult puhtaks pealt,pihustitutsid maha kuna kartsin keskmise poldi nukid peeti keerata.tutse maha võttes arvestage,et pumbapoolel ja tutsi poolel vedrud ja vedrude vahel väiksed taldrikud ca 5mm jämedad,et neid maha ei poeta ja ära ei kaota!siis keskimine õhutusmutter lahti ja käsipumbaga mõned matsud ja õhk lännu,laod kokku tagasi ja siis loetud sekundid ja drell enam pumpa ringi ajada ei jaksanud.eile tegin selle tralli mõlemi mootoriga ja täna 24h hiljem keevituselt käivitades ilma kompresjooni näppimata poolest pöördest laulis.
täna surusin ka teisele mootorile millel vana põka pump peal(olin juba selle pumba mõtetes maha kandnud)esimese tule kolvile,lääne õlid sees ja õlisurve 1,5 külmalt,kuna jahutusplekke netu siis kaua ei saanud lasta.kellegil jahutusplekke vedelemas pole kusagil?see esimene suure rõnga avaga olemas ülejäänud puudu.pärnus õhel see kumer kas ka olemas,aga ikkagi ülemine alumine ja tagumine puudu.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne