Küsimused t-25A-1 kohta
#61

(06-09-2011, 02:02 AM)pen.skar Kirjutas:  Muidugi saab ilma- plekkkapsel eest ära, seal juba vaatab suur mutter vastu. Kapslipoltide asemel keermelatijupid ja teed paksemast plaadist poltide otsa istuva abinõu pooltelje väljasurumiseks kui istub tihedalt.



Tikkpolte pole ratta rummu juurees ühtegi. Pekkkapsel on tavaliste poltidega kinni. NB kui rattarummu lahti võtad keera rattamutrid otsa. Kui rumm maha kukub on keere rikkumise oht suur ja saad 18x1,5 keermelõikurit otsima minna.

Käist ei ole vaja tõesti maha võtta, kui just pidureid ei taha ka üle kaeda. Lõppülekandes on hammakas eraldiseisva üksusea ja mõlemalt poolt kapslid maha ja peaks välja tulema küll. Samas kahtlen, et ülemised ehk siis ülemised 2 lõppülekande ja käisevahelist laagrit korras on. Tavaliselt nod lähevad keremini peeti.
Nb vaata t25a remont Randmevääne2 teema ka läbi tema vahetas neid rattalaagreid ka.


On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#62

Kraana ehitus edeneb vaikselt,vahepeal oli väike tagasilöök.Nimelt malmist laagripukk minestas ära(kartsin seda algusest peale)     Garaazi riiulist uued terasest pukid millel siseava treisin laagriga sobivasse mõõtu ja oligi mure murtud.Nüüdseks lahendatud ka pööramise sistem kodus leiduvast kolast kokku laotud.    
Vasta
#63

Talv koputab uksele,temperatuur langeb ja õli muutub paksuks ja siit küsimus targematele.Kas talvisel käivitamisel peab kompressjoon maas starterit ketrama seni kuni õlirõhk üleval?Veel on tekkinud haiglane mõte esisild vedavaks teha,on keegi sellega kokku puutunud?
Vasta
#64

25 suitseb külmalt esimene pool tundi ja kui gaas põhja lükata, siis on päris aukartustäratav (sinine) suitsulont väljas. Mis seal võiks läbi olla ja kuidas remontida? Klapisääre tihendid?

Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta
#65

Mootor hõre,rõngad kulunud?
(26-10-2011, 23:54 PM)meli666 Kirjutas:  Vanad traktoriraamatud soovitavad hoopiski õli välja lasta, tuua pliidi peale sooja ja siis uuesti sisse valada. Reaalsuses vanasti võibolla tehti nii, tänapäeval küll vist mitte keegi?
Sama mõte endalgi peas mõlkunud.Õliämber toas soojas hoida ja kui kiiresti põkat vaja siis kallad sisse ja saad kohe sõita.Spiraaliga õli soojendamine võtab vast tunni kindlasti.
Vasta
#66

ei tahaks öelda, et hõre, kuna jõudu nagu on ja -16c läheb ka veel vabalt käima

Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta
#67

(04-11-2011, 19:50 PM)muska71 Kirjutas:  Mootor hõre,rõngad kulunud?
(26-10-2011, 23:54 PM)meli666 Kirjutas:  Vanad traktoriraamatud soovitavad hoopiski õli välja lasta, tuua pliidi peale sooja ja siis uuesti sisse valada. Reaalsuses vanasti võibolla tehti nii, tänapäeval küll vist mitte keegi?
Sama mõte endalgi peas mõlkunud.Õliämber toas soojas hoida ja kui kiiresti põkat vaja siis kallad sisse ja saad kohe sõita.Spiraaliga õli soojendamine võtab vast tunni kindlasti.

Lisaks suurepärane võimalus saastada õli pideva solgutamisega ning alatine närvikõdi - kas seekord õnnestub ilma tuba õlitamata toimetada...
(04-11-2011, 20:06 PM)hannest Kirjutas:  ei tahaks öelda, et hõre, kuna jõudu nagu on ja -16c läheb ka veel vabalt käima

Diiselmootori jõukadu suurt ei märka enne, kui asi päris paha on. Kuid õlirõngaste halba toimimist surverõngaste seisukord ei mõjuta - need on erinevad asjad. On täitsa võimalik, et survepoolel polegi midagi viga, kuid õlirõngad ei toimeta (kinni või katki).

Külmaga käivitumist määrab pigem mootori pöörlemiskiirus ja pihustusvaliteet kui mootori üldine tihedus. Kui pritsehetk juhtub ka paigas olema, võtab vähegi survet pidav mootor lõpuks hinge sisse.

Minulgi on hübriidruss (52 D240 mootoriga), millel summutist suisa õli nõrgub. Jõudu on aga mehemoodi. 10 h ja liiter õli. Põhjagaasile kiirendades on vägev õlisuitsukate olemas. Külmaga käivitub trikitades hästi (sutsuke käivitusgaasi ja mootorile sisselaskeõhu piiramisega hoog sisse, siis käivitub ca 10 sekundiga. Lolli jõuga lähenedes põleb enne starter maha.
Vasta
#68

Olen selle õli keetmise ja kuumutamisega tegelenud. Kui kellegil tekib mõte köögis( loe köögis) pliidi peal hakata panges õli kuumutama,võib millalgi juhtuda midagi sellist,mida ei tahaks et juhtuks.... Nimelt võib tuli pangi tõmmata,kui liiga kuumaks läheb. Edasi võib ümbrus niipalju kuumeneda,et pang võib alles jääda,õli koos ruumiga aga mitte.... Samas viibida õlipangega ühes ruumis,see ei lähe mitte. See haiseb....
Ise olen pannud kanistri õliga kuuma vette. Siis on asi ohutum. Ja isegi see aitab,kui õlinõu niisama soojast toast kaasa võetakse.
Vasta
#69

Sellise asja peale tekib küsimus. Miks kuradimuse pärast ei kasutata täis sünt odavama otsa õlisid. t25a mootoriruumi suudab hädapärast vaid 6l õli sisse kallata - juhul kui eelnevalt pole just mootor uhiuus ja kõik kohad õlist tolmavad- sel juhul vaid suudab rohkem. Ise olen ikka seal 5-6l vahel suutnud talle sisse valada.
Viimasel ajal isegi ehituspoodidesse on tulnud täissünt õli 4 liitrine potsa on 12-15euri. Ei muutu tema konsistents ei klimbiks ega vedelaks veeks. Miks kuradima pärast tuleb kasutada mingit vene maslat, mis haiseb ka veel ja talvel ei toimi.
Kas tõesti on eestlane nii vaeseks jäänud, et ei suuda korraliku õli masinasse valada?- Kurb kurb kurb kurb

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#70

(05-11-2011, 09:54 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Ja isegi see aitab,kui õlinõu niisama soojast toast kaasa võetakse.
Sedasama mõtlesingi,et toast toasoe õli sisse kallata.


(05-11-2011, 10:18 AM)unimüts Kirjutas:  Kas tõesti on eestlane nii vaeseks jäänud, et ei suuda korraliku õli masinasse valada?- Kurb kurb kurb kurb
Mitte pole kahju tiba kallim sünt sisse kallata,aga kes annab garantii,et see sünt õli kanalites olevat sodi lahti ei pese ja selle tulemusel mootor kokku jookseb?Praegu on heas korras olev mootor aiste vahel,talvel vaja ainult lumetõrjel kasutada ja masin seisab garaazis kus pole ka suurema tormiga mingi probleem enne käivitamist õli sisse valada.

Vasta
#71

(05-11-2011, 11:33 AM)muska71 Kirjutas:  Mitte pole kahju tiba kallim sünt sisse kallata,aga kes annab garantii,et see sünt õli kanalites olevat sodi lahti ei pese ja selle tulemusel mootor kokku jookseb?Praegu on heas korras olev mootor aiste vahel,talvel vaja ainult lumetõrjel kasutada ja masin seisab garaazis kus pole ka suurema tormiga mingi probleem enne käivitamist õli sisse valada.

Ma saan aru, et sa räägiksid 2011a John Deere viimasest mudelist. Siin juhul on ju ikkagi tegu masinaga, mis on oma tüübilt sama mis 1960a esmane masin. Üli prosta üles ehitusega raudnael.

Suutsin ise 2 korda diiselkütuse õli sisse lasta ( ja seda niipalju, et ikka õlivardast välja purskas ükshetk). Ei lõhkunud midagi mootorit.
Sitakihi lahtisaamine PEAKSKI olema prioriteet. Mootor võiks läikida seestpoolt. See oleks sama kui võtta põllupealt porgand ja ilma pesemata/koorimata, seda ise sööma hakata.

Mootori pesuvahendid on olemas, mis just selle sita seinte küljest lahti leotavad ja siis tuleb see kokku korjata.

Mul on kurb tõdeda seltsimehi, kes kõige ees hirmu tunnevad ja ei taha enda masina eest hästi hoolt kanda. -- kurb kurb kurb.

Pole siis ime, et Suures plaanis riigil NII HÄSTI läheb. Kui juba väikest asja ei suudeta.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#72

Vanat vene mootorit ei tohi igasuguse keemiaga loputada. Asi pole kellegi laiskuses, vaid et asi kindlalt terveks ja alles jääks,tuleb mootor osadeks võtta. Sellepärast,et väntvõlli kanalid on tagi kurguauguni täis ja peale äkilist pesemist lööb selle kõik laiali ja ummistab ära. Mootoril jooksevad saaled kokku..... Samas kui seda vene õli edasi kasutada,ei juhtu midagi. Sellepärast ongi targem mootor lahti võtta ja kõik s.tt ära kaapida. Seda tasuks siis kindlasti teha just siis,kui mingi suurem remont või osade vahetus. Vaat siis võib selle kallima õli sisse panna. Aga ega vene õlil ka midagi viga pole........
Vasta
#73

Teema T-25 kohta... täna oli asja Viljandi Pärnu-poolses küljes asuvale vanarauaplatsile... Seal oli eile toodud T-25.. Nii informatsiooniks, vahest kellelgi huvi. Mõned juppid olid küljest lännu, mis seisus mootor on - keegi ei teadnud. Toodi lihtsalt vanarauda. Kohalikud tegelased loodetavasti hoiavad mõne aja aia veeres Smile


Vasta
#74

(05-11-2011, 18:43 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Vanat vene mootorit ei tohi igasuguse keemiaga loputada. Asi pole kellegi laiskuses, vaid et asi kindlalt terveks ja alles jääks,tuleb mootor osadeks võtta. Sellepärast,et väntvõlli kanalid on tagi kurguauguni täis ja peale äkilist pesemist lööb selle kõik laiali ja ummistab ära. Mootoril jooksevad saaled kokku..... Samas kui seda vene õli edasi kasutada,ei juhtu midagi. Sellepärast ongi targem mootor lahti võtta ja kõik s.tt ära kaapida. Seda tasuks siis kindlasti teha just siis,kui mingi suurem remont või osade vahetus. Vaat siis võib selle kallima õli sisse panna. Aga ega vene õlil ka midagi viga pole........
Jutt õige.Suvel õli vahetasin siis tsentrifuugi seintel oli 1cm paksune kiht paska,jumal teab millal viimati õli vahetati.Kanalites kindlasti samuti kiht korralik ja kui see pask nüüd korraga lahti tuleb siis tagajärgedele ei taha mõeldagi.Kõike seda ilusat muinasjuttu mida müügimehed räägivad ei saa puhta tõena võtta.
Vasta
#75

(05-11-2011, 19:26 PM)meli666 Kirjutas:  Olen reaalselt näinud ühte MTZ 82, millel kasutati õli sisse käivat pesuainet ja paari tunniga jooksis üks raamsaale õlipuudusel kinni. Lahtivõttes oli näha, et kanal oli paksu löga täis, mida traadiga andis suskida, et puhtaks saada.

Minu loogika ehk siis vale, kuid kui juba kanalid kinni, siis aja küsimus kui asi kokku jookseb. Pesuvahendid lihtsalt kiirendavad protsessi. Minu arvates on see kõnts mootoris sama nagu katlakivi. Asi vaid paksendab seina paksust ja ühel hetkel on kanal kinni. Kas siis selle vana pasaga saab 100% olla kindel, et mingi klomp liikuma ei hakka??


(05-11-2011, 19:26 PM)meli666 Kirjutas:  Ksf "unimüts" küsiks sellist asja, et miks just peaks täisünti panema nii kiviaegsesse mootorisse, ega see pole ju JohndiirToungue
Millegipärast õlimüüjad ütlevad, et sellesse mootorisse poolsündist küll, kuna täissündi jaoks ei olevat see mootor ehitatud nii täpsete tolerantsidega. Enamus müüjaid laulab seda juttu.
Enda masinatel on sees mingi rekadele mõeldud Addinoli poolsünt- MTZ 82 ja T25. Mõlemal mootorid kapremonditud.
Ei saa kurta, õli piisavalt vedel, samuti pesuomadused ilm ja maa. Kaks aastat kapremondist möödas, aga klappe reguleerides klapikambrikaan alt ilus puhas- tumepruun õlikiht. On see täissünt siis niipalju parem ja sobilikum sellele mootorile?
Jumzile olen pannud ikka vene M10 edasi, kuna mitte ei julge lääne oma kokkujooksmise hirmus sisse panna. Kapremonti ka ei viitsi tegema hakata, kuna masin töötab ideaalselt.

See jutt täissündist oli mõeldud teisiti. Minu küsimus oli rohkem, et miks mitte kasutada tänapäeva õlisid - vene omad lihtaslt ei ole oma määrimis omadustelt ega kasutus omadustelt enam tänapäeva omadega võrreldavad.
Täissündi näide oli see, et isegi kõige paremate õlide odavama otsa õlid ei ole kallid.

Nb
Igasugused kapremondid suuremõõtmelised remondid selle mootori juures on mõtetud minuarvates. Loomulikult kui raha lugeda ei ole vaja ja seda hunnikutes vedelb võib seda teha.
Neid mootoreid d21a leidub igas komplektsuses. Sai siin just kolmapäeval üks kapitali mootor 250euriga soetatud. Kõik seest puhas ja remonditud.
Minu jutu point on see, et kui juba sitane seest on siis sealt head nahka ei saa. Ja oleks kasulikum riskida ja mootor seest ikka puhtaks saada. Kui tõesti kokku jookseb siis lihtsalt uus mootor hankida.- Asi on pole rikkkuses asi on mõtlemises. Ehk olen ma lihtsalt imelik, kuna ei poolda seda sitast saia tegemist vaid tahan kohe kergema vaevaga rosinatega kringli kallale asuda.
Tänapäeval on üks ütlus: "ma pole nii rikas, et sitta kraami soetada"


On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#76

Praeguste, lääne õlidega pikendab tunduvalt vene mootori eluiga, kuid puänt on selles et see tuleb valada uude või kapremondist tulnud mootorisse, kus ei ole midagi s...lahti tulemas. Sest pesuaine või kaasaegne heade pesuomadustega õli päästab kogu selle saasta korraga liikuma ja siis on õnnetus 90% käes. Ksf unimüts võiks proovida vene õliga töötanud mootori klapikambri kaant käsitsi seest puhtaks pesta- alul lauanoaga lükata, siis diiselküttes jne. See saast on ikka nii kinni, et vene õli ei päästa sealt midagi enam liikuma vaid koguneb aga juurde. Ja midagi hullu ei juhtu. Samas ma ei tea palju tsentrifuugi lääne masinatel kasutatakse- see pea igas vene mootoris ja võib hea õli lisandid küll ilmaasjata välja korjata.
Vasta
#77

(05-11-2011, 22:29 PM)pen.skar Kirjutas:  Ksf unimüts võiks proovida vene õliga töötanud mootori klapikambri kaant käsitsi seest puhtaks pesta- alul lauanoaga lükata, siis diiselküttes jne. See saast on ikka nii kinni, et vene õli ei päästa sealt midagi enam liikuma vaid koguneb aga juurde. Samas ma ei tea palju tsentrifuugi lääne masinatel kasutatakse- see pea igas vene mootoris ja võib hea õli lisandid küll ilmaasjata välja korjata.

Endal tekib tõsine küsimus. Milleks siis üldse kulutada raha õli peale?? viskaks kohe paar labidat kruusa õlikorgist sisse. Nahhui kõnts mootoris ei loe, määrimisomadusi ka vaja pole - kellele - milleks. Vene õlidel samasugused näitajad. Jah see visluskooslus on veidi "harjumatu" kuid ikkagi.
Tsentrifuugi kohapealt: uuematel d120 mootoritel on juba filter tsentrifuugi asemel. Vanale d21a mootorile ka kergesti paigaldatav.
MTZ puhul sai just nähtud ühel 240/243 mootoril tsentrifuugi asemel filtrit. Pidi ka 1:1 le sobima.

NB ma olen neid mootoreid pesnud küll ja küll nii seest kui väljast. Ikkagi ei kasuta eales enam vene õlisid. Ennem riskin kokkujooksmisega ja seejärel mootori vahetusega kui peaks ootama talvel kuna õli "soojeneb" pliidil.
Kas siis aeg ei maksa midagi? õli välja laskmine soojendamine hea 1-2h tööd iga päev. Enda aeg ei maksa midagi? Eestis teadupärast talv viimastel aastatel krõbe (üle -30 kraadi termomeeter pole enam haruldus) ja siis on hea selle kõrbenud õliga tegeldeda??
Kuid siin ei ole tähtis minu arvamus, vaid teemaalgataja probleemid.


NB Järgnev link pole eesti keele valdajatele, kuid suurema osa tõlketööst teeb googel translator õnneks ära. Minule oli see leht igaljuhul suureks õppematerjaliks.
http://www.poljoprivredni-forum.com/show...hp?t=16632



On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#78



Nb
Igasugused kapremondid suuremõõtmelised remondid selle mootori juures on mõtetud minuarvates. Loomulikult kui raha lugeda ei ole vaja ja seda hunnikutes vedelb võib seda teha.
Neid mootoreid d21a leidub igas komplektsuses. Sai siin just kolmapäeval üks kapitali mootor 250euriga soetatud. Kõik seest puhas ja remonditud.
Minu jutu point on see, et kui juba sitane seest on siis sealt head nahka ei saa. Ja oleks kasulikum riskida ja mootor seest ikka puhtaks saada. Kui tõesti kokku jookseb siis lihtsalt uus mootor hankida.- Asi on pole rikkkuses asi on mõtlemises. Ehk olen ma lihtsalt imelik, kuna ei poolda seda sitast saia tegemist vaid tahan kohe kergema vaevaga rosinatega kringli kallale asuda.
Tänapäeval on üks ütlus: "ma pole nii rikas, et sitta kraami soetada"


[/quote]

No vaat rosinad saavad sedasi otsa,kui liigapalju katsetad ja mootoreid sassi lased...Big Grin
Ma eriti nendest "kap" remondi mootoritest lugu ei pea. Sellepärast,et neid kap remonte on teinud igasugused meistrid. ...
Sulle kiidetakse küll,et hea mootor,kuid väntvõlli kanalid ikka puhastamata...Big GrinBig Grin
Ja kui Sa sõber seal oma keemilisi katseid teed,lased mootoreid kokku ja lõpuks tuleb siis välja, "et ma pole nii rikas,et sitta kraami soetada". Selleasemel võta vana mootor ise lahti ja puhasta kõik korralikult tagist ja sitast puhtaks. Paned oma kiidetud lääne kalli õli sisse ja siis võid traktoriga rahulikult tööd teha. Ja peale sellist tööd tunned ise mõnu ja oskad ka teiste meeste tööd paremini hinnata.Smile

Vasta
#79

Üleüldse- kas on veel igapäevases kasutuses vene traktoreid- põldudel ikka rohelised, sinised , must-punased iludused? Hobipõllumees ei riski oma ainukese Mtz, T 40 või T 25 mootoris mitmetel ebaõnnestunud eksperimenti uuesti kordama asja sisemuse ilu pärast. Alati asjalikud ja õpetlikud võsa, Talupoeg T, meli666 ja denis23 kommentaarid minu jaoks.
Vasta
#80

Kodanik Unimüts, kõigile ei sobi moodsad lahendused ja siiski iga ühe vaba valik mida ta teeb. Kas siis lapib stiilis s...ttast saia aegade lõpuni või poleerib oma garaazis,kuuris,angaaris ainsat "pühade muna". Küsimus on tihti otstarbekuses ja milleks masinat kasutatakse või kas üldse kasutatakse.



Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne