Küsimused t-25A-1 kohta
(20-06-2018, 17:07 PM)Linnus Kirjutas:
(13-06-2018, 15:51 PM)Khd Kirjutas:
(13-06-2018, 15:17 PM)muska71 Kirjutas: Tere!
 uued filtird on  vastu pidanud.
Tänud ette !

et miks ei peaks lääne filtrid paremini kestm kui vene omad?paigaldada palju mugavam  juba jne.

Tere!

Ega ei kahtlegi  kaasaegsetes filtrites. Plaanis endal ka uued paigaldada.
Kuidas  Leedus toodetud kõrgsurvepump   vastu on pidanud?
Müüja nii Leedus kui siin Eestis  kiidab et  kvaliteetne  toode.

Tere, olen ka teemat kaua jälginud. Nüüd pumbavahetuse plaan. Küsimus selline, et kes siin eestis seda "Leedu" ridapumpa müüb? Agroparts müüb nende enda jutu järgi tõesti hiinas toodetud pumpa, Leeduga ainuke seos on leedukeelne Kuro Aparatura. Nad ise kiidavad küll, aga kas siinsetel kasutajatel on Agropartsis müüdava pumba kohta tagasisidet lisada. 
Esimesel pildil Agropartsis müüdav, teisel tuttava pump, seal ka vene keelne pumba mark peal. Agropartsi pildil pole seda näha. Kas need on samad? Tuttav ostis börsi kuulutuse kaudu mõne aasta tagasi.


Mina nägin seda pumpa Agroparts Tallinna esinduses (nüüdseks suletud)  ja seal olid ilusti venekeelsed kirjad peal.

Leedus müüb ksp sid  ja muid varuosi  Jubana  http://jubana.com/en/spare-parts/fuel-system/

Jubana väitel  kvaliteetne toode .Kura Aparatura  on nn brand nimi.
Toodetakse Bosch tehases Hiinas.
Hind Agroparts is on odavam kui Leedus. Leedust ostes  lisandub veel 10 Euri transpordi eest.
Vasta
Esivanema majapidamises on nüüd uus (loe: kasutatud korealane), aga veel enne suutis T25 (1992 väljalase) siit-sealt hädaldama hakata. Sai siis suurem lammutamine päevakorda võetud. Menüüs: 1) parempoolset pooltelge ümbritseva "käise" vahetamine, sest praeguses on suur mõra. 2) pidurilintide vahetamine 3) peavõll lõigus hüdropumba tagant kuni käigukastini vahetamine sest hüdropumba taguse ühendusklambri purunemise tõttu oli võlli ots kannatada saanud.
Tulem: 1) parem tagumine ratas alt, kõik käigukastikaane pealne piduri ja hüdraulikamajandus maha, tagaratta lõppülekande mutrid lahti ja võlli otsa kattev kaan maha. Lõppülekanne eraldus käisest, aga vaatamata tõmmitsale ja ropule peksule ei tahtnud pooltelg väljuda lõppülekandest. Hiljem selgus ka põhjus. Nimelt on lõppülekande seespool veel üks laagrikaas, mis tuleb prao kaudu lahti päästa. Siis hakkasid asjad sujuma. Lõppülekanne eraldus. Lõppülekandesse sisse murdunud tikkpoltidest üks õnnestus eemaldada, teine mitte. Selle poole pidurilindiga oli lihtne, lint trumlile ümber fikseerida ja käis kaela. Käis käigukasti külge poltida. Lõppülekande tihvtide augud olid lopergused ja said epoga täidetud. Kokku panek õnnestus lammutamisele vastupidises järjekorras ehk prao kaudu õnnestus sisemist laagrit kattev kaas paigaldada.
2) Parempoolse vahetus sai juba kirjeldatud ja oli valutu. Vasakpoolset proovisime vana asemele sisse tõmmata. Esmalt kasutades vana linti otse uues sisse tõmbamiseks, mis ei õnnestunud lintide jäikuse tõttu. Seejärel tõmbasime vana linti välja kiskudes koormarihma asemele. Ja selle koormarihmaga omakorda uue lindi asemele, nussi oli aga paika sai.
3) Poolitasime traktori käigukasti eest. Seejärel eemaldasime võlli laagrikaane 5 polti ja asusime 3 keermestatud augu abil laagrikaant eraldama ülejäänust, liikus kuniks enam ei liikunud ja jätkuva jõu rakendamisel kaas purunes. Puhas oma lollus. Võlli ümbritsevad kaks suurus 41 mutrit tuleb eelnevalt eemaldada. Seejärel laagrikaas eraldub ja ilmneb, et see pagana võll ei eemaldu ettepoole suunal, sest selle lõpus (tagapool) olev koonushammasrattas on ühe suurema hakkasratta taga kinni. Kuna käigukasti ei tahtnud praegu pulkadeks võtta, siis sai jäetud nagu on ja käib kaua käib. Kuna uus traktor on majas, siis ehk ei lähe T25 palju vaja ja käib kaua.
Vasta
(16-07-2018, 00:59 AM)Etsike Kirjutas: Tulem: 1) parem tagumine ratas alt, kõik käigukastikaane pealne piduri ja hüdraulikamajandus maha, tagaratta lõppülekande mutrid lahti ja võlli otsa kattev kaan maha. Lõppülekanne eraldus käisest, aga vaatamata tõmmitsale ja ropule peksule ei tahtnud pooltelg väljuda lõppülekandest. Hiljem selgus ka põhjus. Nimelt on lõppülekande seespool veel üks laagrikaas, mis tuleb prao kaudu lahti päästa. Siis hakkasid asjad sujuma. Lõppülekanne eraldus. Lõppülekandesse sisse murdunud tikkpoltidest üks õnnestus eemaldada, teine mitte. Selle poole pidurilindiga oli lihtne, lint trumlile ümber fikseerida ja käis kaela. Käis käigukasti külge poltida. Lõppülekande tihvtide augud olid lopergused ja said epoga täidetud. Kokku panek õnnestus lammutamisele vastupidises järjekorras ehk prao kaudu õnnestus sisemist laagrit kattev kaas paigaldada.
Tegelikult käib see asi veidi teistmoodi lahti - külgülekanne võetakse käigukasti küljest koos käisega küljest ära (8 mutrit), veovõll tuleb käigukastist popsti välja ja jääb külgülekande külge. Seejärel eemaldatud külgülekandel trumli stopperseib maha, vajadusel tõmmitsaga trummel maha ja saabki uue lindi paigaldada. Mingit läbi ussiemmi laagrikaane lahtikeeramist pole tarvis teha, lisaks sellele on selle laagrikaane sees veel võlli ümber kaelustihend mis nüüd on ilmselt kannatada saanud.
Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
(16-07-2018, 02:36 AM)Laurts Kirjutas: ...veovõll tuleb käigukastist popsti välja ja jääb külgülekande külge...

Kas selle käigus mitte pooltelje sisemises otsas olev hammasratas paigast ära ei kuku? Seda me pelgasime ja seetõttu vältisime pooltelje välja tõmbamist.
Vasta
Ei kuku seal midagi otsast ära, kui on siis vasakul pool on difriluku lülitusmuhv, selle võiks enne võlli väljatõmbamist lukustatud asendisse fikseerida.
Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
Jätame selle viimase meelde, kuid samas loodame, et seda masinat enam kasutada ei tule. Masin on tagasi kokku panemise faasis nüüd, pidurid-hüdraulikad ära komplekteeritud. Aga roolisammas oma tüüpilise roolilõtkuga "jäi jalgu" ja sai osastatud sest reguleerkruvist seda lõtku juba ammu välja reguleerida ei saanud. Läks uus roolivõll sisse, mis osutus ca 3,7cm lühemaks ja ka muidu ülaotsast teistsuguseks kui välja võetu. Vajas natukene sobitamist. Paraku loksu osas ei muutnud midagi. On mingi mõistlik võte veel, mis päästab? Hüdrorooli küll peale ehitama ei hakka, pigem laseme rooliloksuga edasi.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne