Rootsi sõjaväe jalgratas
#1

Tuli selline mõte pähe, et maal sõidab üks joodik ringi, vana Rootsi sõjaväe rattaga. Kuna mees pole tihtipeale kaine ja ilmselt kukub ka selle rattaga tihti, pole sellel rattal pikka elu lootust. Tuli mõte, et anda talle selle ratta eest mõni modernsem käikudega ratas ja kõik oleksid õnnelikud.
Tekkis aga küsimus, et kui palju neid üldse siin Eesti peal võib vedeleda ja kui suur väärtus neil on?

Kuigi tegelt oleks pidanud selle peale varem tulema, kuna vana sõidab sellega juba teist aastat, ning selles vahemikus on tal ilmselt juba palju vidinaid vähemaks jäänud (tuled, kell jms)
Vasta
#2

Päästa ära muidugi!Toungue
Vasta
#3

Eestimaal neid svenska sõjaväerattaid palju, tulid kunagi mingi humanitaarabi korras.
Kaitseliidul peaks neid olema.

Kas me sellist Eestit tahtsimegi?
Vasta
#4

Kitseliidul on neid ja enamusel väeosadest ka. Kurtna laadal miski aasta paar tagasi müüdi 2kilo tükk
:???
Vasta
#5

Siin saare peal jagati neid vahepeal täitsa tasuta ja tõesti kaitseliidul on neid kah angaarides vedelemas
Vasta
#6

OOO kaitseliidul ja angaarid kus vedelevad jalgrattad:o Nu neid malevaid kes saavad hoobelda suuremate laopindadega rääkimata angaaridest on ikka väga vähe
Vasta
#7

Läheb ot ära (nagu moodsalt öeldakse) aga saare kaitseliidul päris palju ruumi ja hooneid Tehumardi vanas baasis. Ilmselt Karujärvel ka midagi alles.

Kas me sellist Eestit tahtsimegi?
Vasta
#8

Jah Saaremaa Malev ongi üks neid väheseid mida ma silmas pidasin
Sorry OT
Vasta
#9

Rootsi jagas seda kola 1990tel üsna odavalt,
sh humanitaarabina Eestile/Lätile. Rootsis
endas ka müüs minu andmetel. Piirivalvel,
kaitseväel ja Kaitseliidul oli kõigil.

Minu erakogus on 3 isendit, igaüks eri
vassongi ja eri ajastust. Mina hindan rohkem
1940te Husqvarnasid, enamik neist on aga
1960te Monarkid.


Parimat,

Valdo

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#10

Ämaris suured laod - mingeid rattaid tassisime Sidepatti oma 200tk sealt (aastal 2000). Ajastut ei julge aga asjadele eriti pakkuda. Päris igasugune rootsi ratas siiski mingi haruldus pole...

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne