mis tüüpi mootor.?.?.
#1
Question 

tahaks siis teada mis tüüpi mootoriga on tegu:
pildid mootorist...:[Pilt: minuvrr012.jpg]

[Pilt: minuvrr011.jpg]

Vasta
#2

Tundub olevat sisepõlemismootor, 2-taktiline bensiinitoitega. Kindel küll pole! Kui mudel/mark huvitab, siis see peaks kusagil karteri peal vast kirjas olema, D6...D8 vms..
Ahjaa - õhkjahutusega magnetosüütega vast ka...
Vasta
#3

(03-07-2011, 23:31 PM)kass Kirjutas:  Kui mudel/mark huvitab, siis see peaks kusagil karteri peal vast kirjas olema, D6...D8 vms..
thx!
homme vaatan järgi


otsisin netist d6 mootoreid ja see sarnaneb väga minu võrri mootorile:[Pilt: 129c8782b5bf8334c329545.jpg]
Vasta
#4

(03-07-2011, 23:36 PM)Käi Jõhvikale! Kirjutas:  
(03-07-2011, 23:31 PM)kass Kirjutas:  Kui mudel/mark huvitab, siis see peaks kusagil karteri peal vast kirjas olema, D6...D8 vms..
thx!
homme vaatan järgi


otsisin netist d6 mootoreid ja see sarnaneb väga minu võrri mootorile:[Pilt: 129c8782b5bf8334c329545.jpg]

siis on ju põhitöö peaaegu tehtud - jääb üle vaid sidurikoja tagant karteripoolelt mootorinumbri juurest leida vastav tähistus D6.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#5

(03-07-2011, 23:31 PM)kass Kirjutas:  magnetosüütega vast ka...

Tundub, et siin on ka keegi kodanik Kass oma üldistamise ja oletustega natukene liiale läinud. Äkki see on kuidagi nakkav või lihtsalt kaherattaliste sõidukitega kaasnev kaasnäht.
Nagu me suudame pildilt tuvastada, siis omab see sõiduk raami toru küljes sädesüütega sisepõlemismootori tööks vajaliku, küttesegu süütamiseks sädeme tekitamiseks mõeldud voolutransformaatorit mis koosneb primaar ja sekundaarähisest, ehk siis süütpooli. Järelikult ei ole tegu magneetosüütega ja mootoris sees on voolu tekitava organina pöörlev magnet ja madalpinge pool, ehk siis tegu on püsimagnetiga vahelduvvoolugeneraatoriga.
Vasta
#6

Mootori tehase markeering on D8E. Tegu kahetaktilise sisepõlemismootoriga. Sõitmiseks vajalik bensiin segatakse õliga.
Vasta
#7

valmistajatehas Krasnõi Oktjabr (logo on kaane peal)
Vasta
#8

(04-07-2011, 01:19 AM)oldmoped Kirjutas:  
(03-07-2011, 23:31 PM)kass Kirjutas:  magnetosüütega vast ka...

Tundub, et siin on ka keegi kodanik Kass oma üldistamise ja oletustega natukene liiale läinud. Äkki see on kuidagi nakkav või lihtsalt kaherattaliste sõidukitega kaasnev kaasnäht.
Nagu me suudame pildilt tuvastada, siis omab see sõiduk raami toru küljes sädesüütega sisepõlemismootori tööks vajaliku, küttesegu süütamiseks sädeme tekitamiseks mõeldud voolutransformaatorit mis koosneb primaar ja sekundaarähisest, ehk siis süütpooli. Järelikult ei ole tegu magneetosüütega ja mootoris sees on voolu tekitava organina pöörlev magnet ja madalpinge pool, ehk siis tegu on püsimagnetiga vahelduvvoolugeneraatoriga.

Ikka oskab keegi kõik ilusa ära rikkuda! Sad
Aga jutt pole päris korrektne! Oleks ma jäänud üldistamise juurde, oleks praegu kõik korras, mina aga paraku läksin liiga spetsiifiliseks ja üksikasjalikuks.
Ja kas ei võinud olla, et algselt ei olnud pildil seda "sädeme tekitamiseks mõeldud voolutransformaatorit", et see lisati sinna raami külge hiljen, et mind kompromiteerida ja narriks teha? Rolleyes
Pealgi olen mina "pärisvanatehnikahuviline", selliste moodsate mootoritega pole kokku puutunud! Toungue
Aga õhkjahutus - kas see polnud täpselt kümnesse ara arvatud? Cool

Vasta
#9

oeh... kohe nii tepsed vastused Toungue thx Big Grin

(04-07-2011, 08:44 AM)kass Kirjutas:  Aga õhkjahutus - kas see polnud täpselt kümnesse ara arvatud? Cool

seda küll jah Toungue
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne