Võtame mopeedid arvele
#41

See ilma dokudeta registreerimine näeb nii välja küll, et siis võta ükskõik kelle mopeed (auto, registreerimata vallasvara) , kirjuta mingi suvaline ostumüügileping ja müü maha. Nagu ei lähe nii..... Big Grin . Ma olen küll paljude asjade peale siin riigis väga tige, aga see asi tundub mõstusepärane olevat ... juba ostes peaks veenduma, et nn vallasvara kuulub müüjale. Muidu on samasugune asi, et näitad ostjale puuriita mingis võõras hoovis, kirjutad talle ostumüügilepingu, võtad raha ja ütled, et ta võib selle puuriida nüüd ära viia Smile .
Vasta
#42

Sellest saan ma aru igati, et igaüks võib nii teha aga ka igaüks võib võtta kellegi kuurist teha ostu-müügi leppingu ja lasta sõbral kirjutada seletus kirja et tema ostis selle kellegilt keda ta ei mäleta jne. Kas see oleks siis rohkem seaduslik ???

See selleks aga küsimus tekkis miks kusagilt ei leia sellekohast infot kuidas registreerida sõidukit ehs siis antul juhul mopeedi ?
Lugesin Mootorsõiduki ja selle haagise registreerimise tingimused ja korra läbi aga ei midagi seletus kirjale viitavat.
Sammuti ei ole ühtegi viidet ARK kodulehel kuidas ja mis pabereid nõutakse mopeedi puhul.

Oleks olnud võimalik ennem lugeda selle kohast infot siis oskaks ostja küsida ka inimeselt ostu hetkel seletuskirja !!!
See on nagu meelega salastatud info või eksitav.


Kellele huvi pakkub siis 
https://www.riigiteataja.ee/akt/109032011015?leiaKehtiv
Vasta
#43

(27-05-2015, 22:10 PM)Qunts Kirjutas:  Sellest saan ma aru igati, et igaüks võib nii teha aga ka igaüks võib võtta kellegi kuurist teha ostu-müügi leppingu ja lasta sõbral kirjutada seletus kirja et tema ostis selle kellegilt keda ta ei mäleta jne. Kas see oleks siis rohkem seaduslik ???

See selleks aga küsimus tekkis miks kusagilt ei leia sellekohast infot kuidas registreerida sõidukit ehs siis antul juhul mopeedi ?
Lugesin Mootorsõiduki ja selle haagise registreerimise tingimused ja korra läbi aga ei midagi seletus kirjale viitavat.
Sammuti ei ole ühtegi viidet ARK kodulehel kuidas ja mis pabereid nõutakse mopeedi puhul.

Oleks olnud võimalik ennem lugeda selle kohast infot siis oskaks ostja küsida ka inimeselt ostu hetkel seletuskirja !!!
See on nagu meelega salastatud info või eksitav.


Kellele huvi pakkub siis 
https://www.riigiteataja.ee/akt/109032011015?leiaKehtiv

 Loomulikult võib selle seletuskirja ka lausa ise ostumüügilepingule lisaks kirjutada Smile .  Eks see jah üks järjekordne jama on, aga mis siin riigis normaalset on... tegelikult ei saagi ma üldse aru, kuidas lihtsalt käsitsi soperdatud paberitüki alusel võib sedasi vara, mis võib ka väga kallis olla, müüa ja ümber kirjutada. Ikka mingi riigiasutus peaks selleks olema, kus varguse ilmnedes võtab müüa omale täis vastutuse. Võib ju ka tehniline pass näiteks auto puhul varga kätte sattuda ja siis nagu olekski kõik lausa seaduslik. Tekib ju ametkondi, mida kellelegi vaja pole, nagu seeni peale vihma, mõni võiks ju ka asjalik ja vajalik olla. 
Vasta
#44

näituseks minul on paar sügaval nõukaajal soetatud tsiklit. ilusti ausalt ostsin, täitsa oma teenitud raha eest ja täitsa seaduslikelt omanikelt.
mingeid lepinguid ei saand tehtud, kuna poisinaga tahtis vaid küla vahel ringi kimada, mitte kuskile miskit registreerima minna.
ühe riistapuu omanik suri juba rublaajal ja nüüdseks pole tema majagi enam alles. pärijatest pole aimugi.
teisel müüja ka ammu surnd ja tema ainumas poeg samuti. muudest pärijatest infi pole.

ja vaat, nüüd on nii, et kui seletuskirja teemat pole, siis võin ma neid, siiani veel täitsa alles olevaid, tsikleid samamoodi kuuris hoida ja kogu moos.
a tänu sellele vabas vormis seletuskirja sisteemile, saan ma vastutuse ark-i kaelast ää võtta ja nad soostuvad registreerima. seega võimaldab lihtne seletuskiri teoorias tsiklid arvele saada,
liikluses osaleda ja ka edaspidi muretult näiteks sulle maha müüa.

siin riigis võib palju asju p...s olla ja ongi tegelikult, aga see sisteem on hea. punkt.
Vasta
#45

Nojah, sinu sellise näite põhjal ütleks küll, et hea punkt, aga ärandatud, õigemini varastatud auto/tsikli, mille kindalekasse kegemata dokud on jäänud, või siis ei ole ja seda asendab seletuskiri, müümine käsitsi kirjutatud ostu-müügilepingu ja seletuskirja alusel seda kindlasti ei ole. See seadus on natuke poolik ja tuleks läbi vaadata ja natuke korrigeerida, et oleks lambad terved ja hundid söönud Smile
Vasta
#46

seletuskiri lubab ark-il sulle vastu tulla ja mittetäielike paberitega masin siiski arvele saada. kui sa riistapuu kuskilt bänni panid või muidu miskit jama ajad, siis vastutad ikka sina.
seletuskiri lihtsalt on kirjalik tõend, millele tuginedes saab sind hiljem türmi panna lisaks masina vargusele veel ka dokumentide võltsimise ja tont teab mille eest veel.
Vasta
#47

ohh, ma ei viitsi enam.
Vasta
#48

(28-05-2015, 19:53 PM)diesel Kirjutas:  seletuskiri lubab ark-il sulle vastu tulla ja mittetäielike paberitega masin siiski arvele saada. kui sa riistapuu kuskilt bänni panid või muidu miskit jama ajad, siis vastutad ikka sina.
seletuskiri lihtsalt on kirjalik tõend, millele tuginedes saab sind hiljem türmi panna lisaks masina vargusele veel ka dokumentide võltsimise ja tont teab mille eest veel.
§ 3.Registritoimingu korraldus(1) Registritoiminguid teeb Maanteeamet sõiduki omaniku või tema esindaja või muu käesolevas määruses või muus õigusaktis nimetatud registritoimingu taotlemiseks õigustatud isiku taotluse alusel

(7) Maanteeametil on õigus kontrollida esitatud andmete õigsust enne registritoimingu tegemist tehes vajadusel järelepärimisi, või muul viisil[, samuti kontrollida ja täpsustada andmeid päritoluriigi registreerimistunnistuse väljaandnud asutusest.
(8) Maanteeamet keeldub registritoimingu tegemisest, kui esitatud andmed on ebaõiged või pädev isik on tuvastanud, et esitatud dokument on võltsitud või võltsimistunnustega.

]Muuseas, see unustatakse ära, et Seaduse järgi on registril 30 päeva aega toimingut teha, ei pea KOHE letist pabereid saama. Selle ajaga peavadki nad TUVASTAMA, on tegu varastatud asjaga, on võltsitud midagi jne. Kõnealusel juhul oli olemas ostu-müügi leping ja inimesel ei pea mitte kuidagi olema suvalise inimese kontaktandmeid. Eriti, kui tegu on vallasvaraga, mis teatud ajani ei kuulunud ka mitte kuidagi registreerimise kohustuse alla nagu punnvõrrid ja mopeedid. Tsikkel ja auto on natuke teine asi ning need on ju tegelikkuses kunagi kõik mingis registris kellegi nimel olnud. Pigem on ikka nii, et dokumente on rohkem kui füüsilisi varasid endeid.

Hetkel käib ju jutt punnvõrridest ja mopeedidest ning nende puhul ei ole ega saagi olla mingeid "kunagisi" dokumente, õigemini ei saa eeldada, et need PEAKS alles olema. Kunagi n-kümmend aastat tagasi saadi poest ju ka neile mingi tehasepass vms aga enamusel on need ammu kadunud. Minusuguseid, kel on alles ka oma jahi sellised algsed asjad, on vähemus. Ja ei tehtud punnvõrre ostes-müües ka mingeid lepinguid sest seda polnud vaja. Nägid Kurtna laadal kena Rigat, otsid ära ja oligi kõik. Ja nii peaks ka mina Taotluse peale kirjutama: "minule Kohtunike-Sõprade poolt kingitud ja mulle aastaid kuuluv punnvõrr Riga" ning see on ka kõik, mis ma sinna kirjutan. Või äkki peaks ma kirjutama juurde essee, et mitu viina, kuskohast ostetud ja üldse miks sellise asjaga tegeleti, me sel kinkimise hetkel ära konsumeerisime? Kui register peab vajalikuks Kohtunike ja üldse vanatehnikahuviliste "terve mõistuse olemasolu" kontrollida, siis on see muidugi nende endi probleem Big Grin See oleks ka muidugi eriliselt sisutihe ja Riigile suurt lisaväärtust tekitav kirjavahetus: 

ARK Sõbrale: Kuskohast Teie selle Riga 11 saite-võtsite?
Sõber: kodust kuurist.
ARK: Kuidas see sinna sai?
Sõber: Ei mäleta, ma sündisin sel aastal.
ARK: Kaua see Teie oma on olnud?
Sõber: Niikaua kui mäletan.
ARK. Kaua siis mäletate?
Sõber Seda mäletan, et Vaiko Vooremaa süütas Pirital Olümpiatule...
[Pilt: IMG_20150529_103729.jpg]
PS: ei saanud minult ka Seltsimees Siimann koolidirena seletuskirjasid sügaval nõukaajal peale ühe, mille ma vormistasin Agu Sihvka stiilis sissejuhatusega "Et kõik ausalt ära rääkida, pean alustama päevast, kui...". Ma lihtsalt olengi terve teadliku elu sedasorti asju vihanud ja võimalustmööda kõik kuupeale saatnud, ka Tolliameti, nii mõnegi tööandja jne. Ma ei kirjuta mitte ühte Seletuskirja oma SEADUSLIKU tegevuse õigustamiseks
Vasta
#49

no keeldu terviseks.
loodame, et selline põhjalik keeldumine sisteemi p...e ei keera.
ma plaanin küll kunagi omal ühe iz-i ja ühe kavrossi arvele võtta.
ilma seletuskirja sisteemita pole mitte mingisugustki võimalust.
Vasta
#50

ja üldse, krt, misasja ma siin vaidlen targematega. sai ju juba korra mainitud, et enamb ei viitsi.
Vasta
#51

Val räägib jälle õigust enam - vähem. Register, kus on arvel liiklusvahendid, on vajalik suurema ohu allika vastutuse piiritlemiseks. On teada, kes vastutab võimaliku kahju eest. Vargustega ei saa siduda. Mingi tibi virutas siin vanuritelt majasid, mäletate? Ei seganud teda see, et nad on katastris ega see, et neid ei saa kiirelt koju kuuri alla viia Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#52

Sain täna oma lapsele mõeldud rolleri lõppuks arvele Big Grin
Ega ilma selle seletuskirjata ei olekski saanud aga võtsin tee ette ja sõitsin eelmise omaniku juurde ja rääkisin ta vanematega ja need siis sundisid poega kirjutama aga see oli korralik ooper. (noormees oli 21 aastat vana)
Tänapäeva noored ei tohiks olla täisealised ennem 30 eluaastat tundub minule vähemalt nii !!!
Kõik on pohh peale seda kui raha on saanud kätte ja ei mingit austust vanemate kodanike vastu olgu see ema-isa või riigi töötaja !!!

Siit kõigile soovitus ostate rolleri/mopeedi ostumüügi alusel siis kindlalt küsige seletuskiri kus kirjas, et kodanik müüb teile antud isendi ja kindlalt nimi ID kood ja dokumendi number jne !!!
Ja siinkohal oli korralik õppetund ka minule (paras mulle kui mõistus ei võtta) !!!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne