Registrist kustutatud auto uuesti arvele võtmine
#21

Loodetvasti on õige teema küsimiseks.
Kas keegi on kunagi kokkupuutunud olukorrga, kus soovikase registrisse saada Sõidukit (haagis) mis on ostetud eelmise omaniku poolt NL armee lahkudes ja mis pole kunagi EW registris olnud. On see üldse võimalik?
Kuidas ja kust peaks alustama. Ka minema ostu-müügi lepingu ja seletuskirjaga Maanteeametisse või on tegu suht lootusteu ettevõtmisega?

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#22

(21-11-2012, 17:54 PM)Landy Kirjutas:  Loodetvasti on õige teema küsimiseks.
Kas keegi on kunagi kokkupuutunud olukorrga, kus soovikase registrisse saada Sõidukit (haagis) mis on ostetud eelmise omaniku poolt NL armee lahkudes ja mis pole kunagi EW registris olnud. On see üldse võimalik?
Kuidas ja kust peaks alustama. Ka minema ostu-müügi lepingu ja seletuskirjaga Maanteeametisse või on tegu suht lootusteu ettevõtmisega?


Koik on voimalik kui vead ARK i kohale ja omaloomingut pole tehtud.
Vasta
#23

Ma kahtlustan,et riigil raha vaja ja varsti saab surnu ka uuesti arvele võtta....sest kui raha võim on (on ju),siis peaks rahaga kõik asjad aetud saama...Big Grin
Vasta
#24

Pole just papist poiss endise ARK-ga asjade ajamisel ( http://www.landroverclub.ee/foorum/viewforum.php?f=31 ), kuid ei suutnud ühtegi sedusepügalat leida, mis selle toimingule valgust heidaks.

On vaid see:
https://www.riigiteataja.ee/akt/109032011015?leiaKehtiv
§ 6. Sõiduki registreerimine

ja

https://www.riigiteataja.ee/akt/125052012009
§ 77. Mootorsõiduki ja selle haagise registreerimisest keeldumine, registriandmete muutmine ning registrist kustutamine

Niisma ehku peale ei soovi kohale minna, sest pärast võib sellest rohkem jama tulla, kui vaja. Sinna asutusse minnes tuleb end alati pragraafide ja sedusandlike aktidega relvastada nagu muistne sõdlane vibude ja nooltega.

Ehk on kellegi viimastest aastatest praktilisi kogemusi?

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#25

(29-09-2011, 17:20 PM)k2rpman Kirjutas:  Jutu alguseks võiks kohe öelda. "Loll mina" ja "Omad vitsad peksavad"

Aga mure järgmine.
Olemas on värvitud kere. NÖ projekt.
Olemas on auto eesti numbrid, dokid ja kõik muu sinna kuuluv.
Aga auto ei ole komplektne. Mootor, sisu jne on kõik eraldi.

Täna selgus tõsiasi, et auto on arvelt kustutatud (2005a ARKi süsteemi "puhastamise" käigus vist)
Sellejaoks, et auto arvele võtta ja omaniku vahetus teha on vaja auto kohale viia ja auto peab olema KOMPLEKTNE ??
Helistades, ühest kohast väidetakse, et auto peab liikuma ja olema täielikult komplektne, teises kohas väideti et aitab sellest kui on uksed ja klaasid ees.
Ja kolmas koht seletas kolmandat juttu.
Mingist tüübi kinnitusest vist oli ka veel jahutud. (ise rohkem kahjuks kommenteerida ei oska, kuna ise olen eestist eemal ja sõber ajas asju)

Tekkiski 0 seis ja esitasin ka ARKile küsimuse, et mis asi on KOMPLEKTNE auto ??
Kuidas defineerida "KOMPLEKTNE"
Teine küsimus, mille esitasin. Mis siis saab kui ma taastan auto ja teen selle ARKi jaoks "KOMPLEKTSEKS" ning siis ARK ütleb, et sorri mees. Seda sa arvele ei saa.
Kes maksab taastatud auto kulud ?

Ei oskagi hetkel nagu midagi teha...
Tahaks lõpuks auto oma nimele saada.

NB. sul on natuke lihtsam kui mul oli.
Edasine jutt käib sellest projektist. http://www.streetrace.org/foorum/viewtop...47&t=56354

Alustuseks. Mul olid veel N.liidu pass ja omanik võis olla ka juba surnud.
Vaja oli auto kanda ostja nimele. Tundmatuid X e oli palju selles võrrandis.
Ning lisaks kõigele oli auto ka osandatud ikka päris laiali, mootor-kast maas ja jubinad küljest ära. Lisaks soovis ka uus omanik et auto oleks passis kohe ROHELINE, mitte beez.

Küsisin ARKist kohe alguses ära mida vaja. No Seletati et otsi vana omanik ülesse ja too komplektne auto ARK. RSK! keerukas.
Saime sellise asjaga siis hakkama et viskasime pooliku pekkis mootori kapoti alla, plokikaan ilma poltideta peale. Käigukast pagassi. Tuled ja viled kõik ühe poldi ja kruviga külge. Klaasid mäkkaivari teibiga külge. Salongi asjad riputasime ilma kinnitamata sisse. Istmed kõik ühe poldiga. Hoovipeal värvisime selle auto vihmaga võideldes 6 aerosooliga üpris lahedalt roheliseks käkiks. Vihma piisa effektid sees. Tassisime Arki. Vanad imestaid ja naersid.

EElmine päev suutsin leida ka internetist omaniku. See oli veel päris elus ja kõbe kodanik kes sügavalt imestas et tema kosu veel alles oli üldse. Tema oli seda viimati näinud ca 16 a tagasi. Tuli Arki kohale ise, Arkis fikseeriti et omanik on kohal käinud ja omaniku isik on õige, ostumüügilepingule märgiti Sauel kõik andmed ja löödi päris mitu templit erinevatele dokumentidele. Siis järgmine päev näitasin Tartu Arkis selle kosu ette, kusjuures topakad mõõtsid autot umbmääraselt mõõdulindiga ja panidki need andmed passi. Nende jaoks oli selline ausõna peal koos püsiv auto täitsa KOMPLEKTNE auto. Lihtsalt tahtsid veenduda et meil on tõsi taga.
No oligi. Ja auto saigi arvele Esmane register eestis ala 2010 a, kuigi auto oli siin kilomeetreid mõõtnud juba alates 1989 aastast ja seda ka 90 date alguspoolel. Seni kuni vene pass illegaliseeriti seadusega.

Seega ma arvan et kui sa kuulad hoolega mida räägitakse ja mida nõutakse siis pole päris võimatut miskit. Peab üritama asja süveneda.

NB! kõigile seadustele ja asjadele saab ka alati läheneda väga loominguliselt, ntx aknad on teibitud ette jne. Meil toimis ilusti.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#26

Ma ei tea kuidas osariikide siseselt seadused kehtivad aga Valgas kojukutse toimib.Mul käis ARK-i esindaja õuepeal vana traktorit vaatamas.Ja seda 2 nädalat tagasi. Protsessi nimetati juriidilises keeles "spetsialisti väljakutse" ja maksis asi 22.80 Peavad olema mingisugusedki paberid, mis tõestavad, kellele asi kuulub. Kui numbrid klapivad, vormistatakse esmane registreerimine ja kui vaja siis ka omaniku vahetus. Antud protsess tundub ARK-i töötaja silmade läbi suht töömahukas, sellepärast vist keeldutaksegi sellist asja ette võtmast.
Vasta
#27

Tuttav ostis kohaliku monopoli tädikese käest kunagi tibukollase kopika. Noored rallihuvilised nagu me olime, dokumendid meid ei huvitanud. Ühesõnaga tädike käis vahepeal ära arkis ja kurtis et auto olevat maha põlenud ja sellest polevat miskit järgi jäänud... kirjutas seletuse ja puha. Nüüd tekib küsimus et mis tingimustes antakse see "taastamisõiguseta" märge sõidukile? Sest kuna kopka jõudis kuskile kolmanda isiku kätte kes otsustas vanale tibule uue elu sisse puhuda käinud ARKis ära ja läbi mingi kadalikku saanud auto oma vana reg märgiga täitsa arvele uuesti.
Juu oli arki tädil hea päev seljatagaBig Grin
Vasta
#28

(22-11-2012, 08:28 AM)moto-onu Kirjutas:  Juu oli arki tädil hea päev seljatagaBig Grin
----------------------------------------------------------------
Ametnikud peavad päeval tööd tegema, mitte seksima. Rolleyes arvan, et ehk saatis jumal talle ööseks parima partneri (või mitu) Big Grin

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#29

(21-11-2012, 18:38 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Ma kahtlustan,et riigil raha vaja ja varsti saab surnu ka uuesti arvele võtta....sest kui raha võim on (on ju),siis peaks rahaga kõik asjad aetud saama...Big Grin

Eks nii ta lähegi.
Vasta
#30

(22-11-2012, 09:28 AM)h2rra Kirjutas:  
(22-11-2012, 08:28 AM)moto-onu Kirjutas:  Juu oli arki tädil hea päev seljatagaBig Grin
----------------------------------------------------------------
Ametnikud peavad päeval tööd tegema, mitte seksima. Rolleyes arvan, et ehk saatis jumal talle ööseks parima partneri (või mitu) Big Grin

Naine kes karjub öösel, see päeval ei karju Big Grin

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#31

(22-11-2012, 17:39 PM)ryblik1 Kirjutas:  
(22-11-2012, 09:28 AM)h2rra Kirjutas:  
(22-11-2012, 08:28 AM)moto-onu Kirjutas:  Juu oli arki tädil hea päev seljatagaBig Grin
----------------------------------------------------------------
Ametnikud peavad päeval tööd tegema, mitte seksima. Rolleyes arvan, et ehk saatis jumal talle ööseks parima partneri (või mitu) Big Grin

Naine kes karjub öösel, see päeval ei karju Big Grin

Kehtib ka pedagoogide puhul?
Vasta
#32

Minu juhtumile saranast olukord ei tundu vist kellegi varem ette tulnud?

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#33

(22-11-2012, 23:32 PM)Landy Kirjutas:  Minu juhtumile saranast olukord ei tundu vist kellegi varem ette tulnud?

Sa küsid asja kohta, mis on seaduseparagrahvide vahel. Kui keegi ka on olemasolevaid painutades asja arvele saanud, siis ilmselt ei kipu ta sellest pasundama.

Ma arvan, et kõige õigema tee kirjeldas ksf. Mellpoiss juba ülalpool ära. ARKs ei tööta lollid. Aga nad näevad päevast päeva leti taga inimesi, kes soovivad seadust otsesõnu rikkuda ning teevad selleks erikuradikino. Selle asemel, et natuke vaeva näha... Sestap nad käsitlevadki iga kahtlast juhtumit võimaliku petuskeemina.

Mina võtaks oma kauba ühes, teeks selgituse hankimise asjaolude kohta valmis ja siis esineks oma sooviga angaaris. Soovitavalt mõnel vaiksemal ajal ja stiilis: "mul on sihuke asi ja ma soovin seda arvele saada. Mida ma selleks tegema pean?"

Loomulikult saab ka "kodanikuna" esineda ja nõuda enda teenindamist, kuid reeglina see vastutulelikkust ei suurenda.
Vasta
#34

Kuidas tänasel päeval asjad käivad? Ühes väiksemas büroos öeldi et esmaregistreeritakse ainult ülevaatuskõlblikke sõidukeid, (gabariit ei põle -  arvele ei saa), nii käibki või on see rohkem büroo viga? Masin komplektne, kuid ülevaatust ei läbiks, omandiõigus korras.

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#35

Kõik jubinased peavad küljes olema , aga ei pea olema töökorras, sest selle kontrolli jaoks neil volitused puuduvad, muidugi vabatahtlikult võid kõik ette näidata ....
Vasta
#36

(07-08-2017, 16:04 PM)dLaurts Kirjutas:  Kuidas tänasel päeval asjad käivad? Ühes väiksemas büroos öeldi et esmaregistreeritakse ainult ülevaatuskõlblikke sõidukeid, (gabariit ei põle -  arvele ei saa), nii käibki või on see rohkem büroo viga? Masin komplektne, kuid ülevaatust ei läbiks, omandiõigus korras.
Maanteeameti büroodes puuduvad ju vahendid sõidukite ülevaatuskõlbulikkuse kontrolliks ja siiani pole midagi kontrollitud, ainult legaalsust, vin ja vastavust tüübinõuetele (helkurid, tuled, sõiduki gabariidid jne.). Ülevaatuskõlbulikkus - no jah sellega võib nõusse jääda selles mõttes et sõiduk on valmis minema ülevaatusele. Smile

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#37

(07-08-2017, 16:04 PM)Laurts Kirjutas:  Kuidas tänasel päeval asjad käivad? Ühes väiksemas büroos öeldi et esmaregistreeritakse ainult ülevaatuskõlblikke sõidukeid, (gabariit ei põle -  arvele ei saa), nii käibki või on see rohkem büroo viga? Masin komplektne, kuid ülevaatust ei läbiks, omandiõigus korras.

Ühes väikeses linnas, Tartus näitasin Soomest toodud roima ette, oli ikka ehe raibe. Käis, vaatas, mainis midagi ostusoovist, viseeris paberid ja läksin leti ette...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne