Ei oska valida?
#21

Eks see, millise tsikli taltsutamisega hakkama sad oleneb ikkagi sinu füüsisest ja ajumahust. Kui ikka jõudu ja oskusi veel palju pole, siis tuleb asja võtta rahulikult ja mõistusega. Teine asi on siis, kui sa kaldus ratast üleval ei jõua hoida. Ise alustasin jawaga 13a, eks ta esialgu raskem oli, kuid külje panin maha ainult ühe korra...seegi väga väiksel kiirusel ja libedaga...esipidur:wow

Üldiselt, Minskiga on nii, et sõidad 3 nädalat ja siis tüdined ära. Mingitki sõidurõõmu on minuarust ainult võimalik saada alates 350cm3 masinatest. Keskmisest Harjumaa masinat on kiirendus vähemalt parem. Pealegi on minuarust Jawa(Jupi/planetaga kahjuks kogemused praktiliselt puuduvad) sõiduomadused Minski omast ikka pika puuga üle.

Muidugi heinamaal ja metsaradadel on Minskiga päris vahva sõita. Isiklikult kõige rohkem häiris Minski juures see, et üle 65 olid rõvedalt suured pöörded. 350-ga originaalülekannetega lased rahulikult podistades.

Lihtsalt minu arvamus asjast....:eureka
Vasta
#22

Ega ma su arvamust pahaks ka ei pane.
Ex ma mõtlen veel ja uurin asja...
Vasta
#23

Näiteks Voshod või Pannoonia. Pannoonia oleks sulle küll paras masin, jõudu ja kiirust on, ei kaalu ka \"eriti\" (u 135 kg) ja kui vaja kaabib nagu hull. Ja peale selle, sõita saad igal pool- heinamaal, teedel, kasvõi kuu peal.
Vasta
#24

Pannonia on A.Palu raamatu järgi 138kg, vana 350 Jawa 139kg ning 250 Jawa 128kg. Jawa 634 on juba 155kg, mis on täiesti tuntav kaaluvahe.

ja veel, kui sul on plaanis sõita tihti kahekesi, siis väikse kubatuuriga masinatega on minek väga masendav. Jawa on ka juba üsna masendav, kui kaheksi sõita.
Vasta
#25

Kui juba jutt pannonia peale läks siis see minu arvates suht mõttetu tsikkel
Vasta
#26

a palu piiblist lugede stuleb välja et pannonial on ikka päris hea minek 110 km/h vot Smile
Vasta
#27

Ma vaatasin ja uurisin asja, ja IZ PLANETA 3 tundub päris norm olevat...Wink
Kas see masin on töökindel?
Ja veel Mis hinnaklassis see masin on?:???
Vasta
#28

hea pill on see ühepütane Smile just vastupidavuse poolest aga süüde katsu tal alati paigas hoida sest tean inimesi kellel vale süüde vändale haiget tegi.. hind oleneb eksemplarist 500-2000 krooni või rohkem kas dokid või mitte jne :p
Vasta
#29

Seda masinat ei ole aint kuskil müüa. Tahaks ilma dok\'ideta ja odavalt...:yes
Vasta
#30

enne leiab jah 49 või 56, aga pl-3 ja pl-4 on küll kadunud kuskileSad

aga võta siis juba pl-4, sel ikka 12V peal. ja 2 summutit (see on muidugi maitse asi, mõnele meeldib pl-5 rohkem).
Vasta
#31

Kas kuskilt neis 4 ja pilte pole?
pl3 on vist ni hea , et keegi ei taha neid müüa...

Vene Masin: Ehtne Ja Hää Smile
www.ladaklubi.ee
Vasta
#32

ma arvan, et võtan ikka minski...
Kui lahjaks jääb on ju alati võimalus maha müüa ja kangem masin osta..:yes
Kas kõigil minskitel on originaalne kõrge porilaud?:???

Vene Masin: Ehtne Ja Hää Smile
www.ladaklubi.ee
Vasta
#33

Võta alustuseks ikka minsk, ma otsustasin ka selle kasuks eelmine talv kui mopilt tahtsin võimsama masina peale üle minna, sain masina 1000.- kätte (sidurikorv tuksis) algul proovisin vanast midagi thea, aga hiljem aretasin Voshodi sidurikorvi peale ja kiirust tekkis juurde, muidugi jõudu jäi vähemaks, aga sellel sügisel hakkasin juba mõtlema et peaks edasi minema 250- jawale aga pole veel tõsiselt seda plaani võtnud... , aga esimeseks sammuks sobib mopilt üle minnes minu arust kõige paremini minsk ja midagi suurt remonti ma suve jooksul ei teinud, aga mahutasin taha 3.50 laiuse kummi allaBig Grin orginaal on vist 2.75 kiirust olen ka praegu kusagil 90 ringi saanud, aga külavahel pole nii pikka sirged et saaks põhja pöörata, orginaal sidurikorviga sai isegi vanat 350 jawat puksiirida, pilte ka:
http://www.zone.ee/jawwa/Pilte/minsk125.jpg?2
http://www.zone.ee/jawwa/Pilte/minsk.jpg?2
Vasta
#34

Kas minskil laibakad on küljes? (Ega ma kukkumist ei karda... Ma niisama)
Nüüd tuleb loll küsimus!
: Kuidas minski käigud on? esimene üles, või alla?::lol

Vene Masin: Ehtne Ja Hää Smile
www.ladaklubi.ee
Vasta
#35

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Erka
Kas minskil laibakad on küljes? (Ega ma kukkumist ei karda... Ma niisama)
Nüüd tuleb loll küsimus!
: Kuidas minski käigud on? esimene üles, või alla?::lol

esimene alla ülejäänud üles

Ainult loll teab seda, mida ise näinud ei ole.
Vasta
#36

Käigud on vene tsiklitel kõikidel ühes paigas-esimene all,neljas kõige üleval
Vasta
#37

Nagu ma näen: Laibakaid netu...

Vene Masin: Ehtne Ja Hää Smile
www.ladaklubi.ee
Vasta
#38

Kuda saab Pannoonia olla halb?! Tõeline pill on see ju. Üks vanamees ütles, et oli vanasti peale M\'i jõudluselt teisel kohal. Ma tean muidu kust saaks mingi 74\'da aasta Planeta 3e. Ise tahtsin osta seda. See on külkaga, orig värv, vanad dokid, tagavarana saad kaasa ilgelt osi, töötab väga vaikselt, sõitnud nii 2 aastat jutti ja siis garaaþi lükatud. Oleksin 1500ga kätte saanud, aga krt. Sellega on nii, et vanamees kes müüb, ise päris haige (tervis) ja ütles hinnaks 2000 muidu. Kiidab taevani, aga ära ei müü. Peale seda ostsingi Jawa... viskas kopa ette see ootamine, ei müü lihtsalt, hoiab nagu silmatera (ma mõistan teda, aga mis ta teeb taga?):keersilm
Vasta
#39

Kui see iz tõesti sellele kirjeldusele vastab, ei tohi seal seda küll niimoodi seista ja mädaneda lasta. Või veel hullem, kui satub mõne \"kustomiseerija\" või \"kärnataja\" kätte. Kui pead ise seda 2K paljuks, siis anna müüja kontaktandmed, ma ostan selle kasvõi ise oma kodumuuseumisse ära.
Vasta
#40

To Rando..

Kas sa ise enda minskit maha ei müü?

Vene Masin: Ehtne Ja Hää Smile
www.ladaklubi.ee
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne