Väikeroomiku Valmet TERRI 30 taassünd
#41

Tervitus,

Uus valmistehtud alusraam mängis Terrile paraja vimka. Nimelt jäi raskuskese samasse kohta, kus ta originaalraamil oli, kuid, kuna puudub keskbalansiiril piiraja, kipub ninaosa vastu maad vajuma, kui sinna näiteks kasvõi peale istuda. Cool

Originaalraamil oli see vahe seatud ca 5 cm, telik käis piraki vastu kummipuksi ja kõik. Minu arvates on seda vähe. Uuel raamil saab olema samuti teliku käik piiratud, kuid kuidas, pole veel täpselt teada.

Hetkel on mõte paigaldada teliku küljest raami vahetalani (mida veel pole) mõne mootorratta tagaamort koos vedruga. Umbes nii nagu alltoodud fotole kollasega veetud jooned seda kujutavad:

[Pilt: large_26011217_lGWN.jpg]

Siinkohal paar küsimust. Kas mootorratta tagumisi amorte on hea mõte piirajana kasutada? Sõltuvalt vedru tugevusest ei pruugi neid põhja lüüagi, sest masin on suht kerge ja takistust ületama hakates tõuseb nina üles. Mis nendega juhub kui ikkagi põhja peaks lööma?

Kas kellegi on pakkuda kasutatud Dnepri või IŽi tagaamorte? Või kust neid saaks?

Tervitades, IP

Vasta
#42

soovitan vaadata ka rolleri tagaamorte, hiina toodangu saab odavalt kätte
Vasta
#43

Ehh, no pole mitte vedruamorte leidnud vahepeal, otsin edasi.

Niipalju sain vanadelt motomeestelt teada, et antud juhul tasub eelistada vene juppe hiina omadele. Nende puhul pidi oma mõistus ja poest kergelt leitavad kummirõngad remondi puhul aitama. Hiinakatel jällegi polevat sinna sisse midagi panna, kui vaja oleks.

Ei ole tea mis kõva tsiklimees olnud, aga tundub, et jutus on iva sees.

Aga nüüd veidi roomikujuttu ka. Ksf! Tifti abiga hangitud lintmaterjal on saamas roomikuks. Selleks tuli kummilint parajasse laiusesse lõigata ja siis hulga auke puurida. Lihtne rakis on suureks abiks aukude puurimisel.

[Pilt: large_26060747_n8uC.jpg]

Eelmistes postitustes räägitud suunajate valmistamine tule meil endil ära teha, polnud sepal aega ega ka tahtmist nendega jännata.

Siinkohal foto roomikust, mis on 1/3 osas valmis, ehk külge on keeratud iga kolmas ribi koos suunajatega. Suunajad muide, said valmis painutatud kodustes tingimustes hüdraulilise puulõhkuja külge tehtud stantsiga Wink

[Pilt: large_26060749_X0qP.jpg]

Kuna roomikul on kaks poolt, siis siin ka foto suunajate poole pealt.

[Pilt: large_26060755_wNSe.jpg]

Vahepeal said 6-sed mutrid otsa, polte õnneks veel jagub. Aga materjalikulu on suur, sest teine roomik on alles algusjärgus. Loota, et roomikud kokku saavad, on igatahes põhjust, sest peale mutrite hankimise on neid vaja lihtsalt teha-teha-teha ja teha..

Tervitades, IP
Vasta
#44

Kas suunajad ilma külgede lisatugevdusteta tiba vedelaks ei jäänud?
Vasta
#45

Ega tea, eks näis. Pole teaduslikut tugevust läbi arvutanud, liiga palju tundmatuid tuleks nendesse võrranditesse. Eks ta proovimise käigus selgu. Hetkel käib ka masina pealisehituse, s.h. elektrisüsteemi, montaaž. Roomikud on ka peaaegu valmis, mõned ribid teisele roomikule veel kinnitada jäänud.

Kahjuks enne masinat ja roomikuid katsetada ei saa, kui hääled sisse puhutud on. Aga tänud terase tähelepaneku eest ksf! Janka.

Tervitades, IP
Vasta
#46

Kui ikka veel huvi, siis mul tuli meelde, et mul peaks maal kusagil kapi otsas või all või taga vedelema üks Ford Galaxy juhiistme soojenduselement. Niipalju, kui mäletan, siis sai maha võetuna tester peale pandud ja seier täitsa liikus.
Vasta
#47

Väga hea uudis, pole ma soojendusmatti seni leidnud. Saaks palun mati mõõdud teada. Kitsamaks neid ei lõika, aga mul on tunne, et see sobib. Vähemalt universaalmatt oma mõõtudelt on OK.

Tervitades, IP
Vasta
#48

Saan mõõdud võtta nädalavahetusel, kui maale lähen. Enne vaja ikka matt üles kah otsida.
Vasta
#49

(17-10-2011, 22:37 PM)Isapull Kirjutas:  ..... said ka tähikud vineerist valmis tehtud.

Tähikud vineerist.. aru sain, et niiskuskindlast, nn "soome vineerist"? Sellest punasest? Kuidas niiskusega siis on? Mul olid murutraktori haagise ported tehtud sellest, esimesed läksid ühe aastaga aia taha. Niiskus ronis servast, ülemisest, sisse nagu naksti. Nüüd tegin uued, ääre katsin alumiiniumliistuga ja vahele panin silikooni. Vahest sa ikka immutasid neid tähikuid millegagi?


Vasta
#50

Tervitus!

Tähikud lähevad veel vanni, kuuma õli sisse kümblema. Seni pole seda protseduuri teinud, kuna tahaks ära proovida, kuidas uute roomikutega jooksevad. Tegemist on niiskuskindla heleda vineeriga, mis peaks õli hästi sisse võtma. Teised vineerirattad said bioholzi vms. nimelise vedelikuga immutatud.

Tervitades, IP

Vasta
#51

Nojah.. kui sul see vineer vastu ei peaCool, siis mul on olemas üks suht paks plaat tekstoliiditaolist materjali. Kasutan praegu lauaplaadina, aga kuna plaanin valmistada nagunii uue ja sobilikuma laua, siis hea ürituse tarbeks olen nõus sellest loobuma. See on ca 18-20 mm paks, umbes 50 cm lai ja 1,5 m pikk. On teine saanud vett ja vilet, igavesti sitke ja tugev asi. Kui hakkad puudust tundma siis vöta ühendust Smile.


Vasta
#52

Vineer oli esimene kättejuhtuv ehitusmaterjalide kauplusest saadav materjal, mida kasutasime, liimides kokku 3 kihti 18mm tahvlist. Originaalis olid veorattad mingist huvitavast kollasest plastikust, mis osasti tundus klaasja, kuid kummisena, paras sitke värk, kuid loobib kilde ja ajaga ikkagi kulunud. Ma ei tea kuidas selle materjali õige nimetus on, aga teades, palju ftoroplast maksab, sai mõeldud, et s.. kahh, teeme rattad vineerist Cool
Tekstoliit on muidugi väga hea materjal, sädemeid lendab, kui käia peal lihvi annad. Kasutasime oma viimase tüki lisageneka rihmaratta lisamise tõttu käsistarteri kopsikule alla vahetükiks.

Ma ei teagi hr Tift..., kuidas Su heatahtlikkusele vastata, kaalume Sulle masina ristiisa tiitli omistamist.

Eks me proovi enne ikka need vineeriasjad ära, kui selgub, et samm ei sobi roomikuga, või tuleb uued teha lagunemise tõttu, eks ma siis küsin, las ta niikaua olla alles, kui ei sega. Aitüma.

Tervitades, IP
Vasta
#53

Siis, kui päevad veel päikeselised olid, sai plastkere raamile tõstetud ja nö lõplik komplekteerimine võis alata.

[Pilt: large_25965043_hsaI.jpg]

Seejärel vahetas seoses kurjade ilmade tulekuga masin oma asukoha kuurialt sooja garaaži ja jätkus edasine ehitustöö. Korra tuli veel balanssiirid alt ära võtta, et üle keevitada ja värvida.

[Pilt: large_26174855_Pa34.jpg]

Mootorikattele sai ka uus klaas külge pandud, mis on eelkõige mõeldud selleks, et vintsimisel näha ja jälgida trossi jooksu. Et puntrasse ei mässiks jne. Veel sai veidi muudetud masina konstruktsiooni sellega, et originaalis nina küljes olnud plokiratas sai vahetatud rullikute vastu.

[Pilt: large_26174861_tn9l.jpg]

Juhi töökoha vormistamine käib ka parallelselt elektritöödega. Külge sai Honda krossiratta lenks, Kolpini käesoojendused, ATV tuledelülitid, hüdr. pidurid, ampermeeter, indikaatorlambid, etteandepump, süütelukk, massilüliti ja 12V sig.süütaja pesa kandelambi vms tarbeks.

[Pilt: large_26174857_BLvb.jpg]

Jääb veel vl kollektor ümber teha, sest jääb lisagenekale liiga lähedale, summuti, roomikud alla, elektritööd lõpetada, kütusevoolikud peale ja juhiiste polsterdada. Muide, ega kellelgi autoistmesoojenduse matte pole pakkuda. Äärmiselt tänulik oleksin, kui saaks diili tehtud. Saaksin istme polstrikunstnikele nikerdada viia.

Tervitades, IP
Vasta
#54

Kui juba täna kirjutamiseks läks...

Üks küsimus saani- ja motomeestele. Plaanis Terrile ka esiklaas külge sättida nagu tal algselt oli. Hankisin selleks juba tüki orgaanilist klaasi. Kuidas ma peaks seda painutama, kas kuumutades, nt fööniga, või võtan sauna kaasa.

Võimalik, et org. klaas polegi selleks kõige parem lahendus, sest on rabe ja kardab kriime. Siis soovitage palun millist materjali võiks kasutada, see peaks ka läbi paistma.

Muide, mootorikattele sain reklaamifirmast tüki Lexanit, see oli päris hea, ainult , et 2mm jääb vast tuuleklaasiks õhukeseks ja kriime kardab ta samuti.

Tervides, IP
Vasta
#55

Su projekt on mulle nii sügavat muljet avaldanud, et nägin seda just unes Big Grin

Mulle kunagi pakuti, et hea tuuleklaasimaterjal oleks polükarbonaad.
Vasta
#56

Tänud!

Mul ainult heameel, kui projektikajastus tekitab huvi ja positiivseid emotsioone.

Uurin polükarbonaadi saadavuse ja omaduste kohta. Väga hea vihje.

Tänades, IP
Vasta
#57

eelpool mainitet lexan ongi polükarbonaat. lexan on nigu kaubamärk, no nigu värska või borjomi või ... a keik mineraalveed. meite mail kaupleb sarnaste materjalidega vähe firmasid. mina ostan klaase-plaste põhiliselt proplastikust. mingi tööstusplasti nimeline kontor peaks ka olema ja küllap on mõni ikke veel kuskil.
polükarbonaadist on näituseks tänapäe laialt levinud kasvuhooned, sääl küll kärgmaterjal kasutusel. monoliitset polükarbonaati pruugitakse näituseks bussipeatuste putkade klaasseintes.
kui sa mulle näituseks e kirja saadad vajalike mõõtudega, siis võin varud üle vaadata, ehk leidub sobivat tükki.
Vasta
#58

Raul Sarap painutas polükarbonaadist oma väikelennukile JODL kupli. Ca 10 aastat tagasi. Saad ehk tehnoloogit tema käest küsida.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#59

Tervised ja head seda aastat kaasfoorumlastele! Kunagi sai lubatud, et püüan aidata istmesoojenduse leidmisel. Pühade ajal võtsingi põhjaliku uurimise alla töötoa kappide pealsed-tagused-alused. Selle tagajärjel sündis kaks head asja - tööruum sai korda ja välja ilmus hulk kadunud kraami,
nende hulgas ka Galaxy istme soojenduselement. Kui IP-l ikka veel huvi eelnimetet vidina vastu, siis tel 52 29 101.
Vasta
#60

Tänud heade soovide ja hea uudise eest!
Masinaga asi sealmaal, et käib elektripaigaldise ehitamine ja just eile mõtlesin, et kas jätta üks kaitse ka ja panna lüliti istmesoojenduse jaoks, või mitte. Nüüd on asi selge, et teen selle asja ka ära.

Üldises plaanis on vaja lisaks elektrifitseerimisele veel summuti alla sättida, roomikud külge, kütuse torustik ja siis juba esiklaas, mille tarnis kaasfoorumlane diesel. Au ja kiitus talle. Täiesti kuulikindel materjal see polükarbonaat Makrolon Mono/Lexan.

Istme materjal on põhimõtteliselt koos, sinna läheb tugevamat sorti poroloon, olemas on põranda aluskatteks kasutatavad tükid, soojendusmatt ja kunstnahk peale.

Tervitades, IP
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne