Venelastest lemmikud
#21

Need masinad on arvestatud max kiirusele 70-90. Üle selle kiirustel kaob ära juba igasugune juhitavus - hakkab tuult alla võtma, raam läheb \"pehmeks\", amordid ei saa enam hakkama jne jne jne.
Ja kui veel arvestada ka, et ka need kummid ei ole mõeldud selliste kiiruste jaoks ja koos voshodi olematute piduritega on sul pidurdusmaa vist umbes 500m...
jne jne jne
Vasta
#22

ja lisaks veel ka sellised asjad, nagu imeväiksed tehasepoolsed loksud (tagakiiges jne), tasakaalustamata veljed jne. kõik need hakkavad end eriti tunda andma kiirusel 100+. kogu sikkel muutub sõna otseses mõttes vedelaks.
Vasta
#23

Eelneva postituse ajel küsin kõigilt. Paljudel on rattad motikatel tasakaalustatud?
Mul on ja kui kusagil teistega juttu ajan siis küsitakse alatihti miks sa rattad ära oled tasakaalustanud. Need ju nii väiksed (võrreldes autoga) ja neid pole vaja. Aga on vaja. Kindlasti.
Vasta
#24

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: klaabu
kiirusel 100+. kogu sikkel muutub sõna otseses mõttes vedelaks.

Sõitsin kunagi speedvei (sõeraja) tsikliga asfaldil. Seal raam niikui võrril ja mootor 50 hp. Kiirusel mingi 80-100 raam vingerdas all kui uss. Jube asi! Tagasi otsaga sain ka käekondist lahti. Lihtsalt gaasi andes 40km/h kergitas üle. Rippusin veidi sarvede otsas ja läind ta oligi. Seal ainult üks jalaraud.
Vasta
#25

Selle ime Voshodi sain Mullaverest ja enne seda on see pärit ühest Tartu motopoest, ma arvan et see mees seal tuunis seda. Kui silinder uudishimust maha käis, siis oli ikka näha et aknaid mõnuga suuremaks tehtud ja kes rääkis et 66a Jipiteri max kiirus 110 kh/h, siis venelased tegid oma asju ikka 3 kordse varuga :lol :lol: lol
Vasta
#26

pehmeks muutus see võrr tõesti ja võrreldes Jupiteriga oli juhitavus tõesti suht null. Jup ikka maanteel kui TANK.
Vasta
#27

See ime pill
Vasta
#28

Tore kohe näha et siin veidi teadjamad mehed koos, mitte 12 punnamehed. Ega jah vossu suutis kõigest 120kh/h
Vasta
#29

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: nottt
Tore kohe näha et siin veidi teadjamad mehed koos, mitte 12 punnamehed. Ega jah vossu suutis kõigest 120kh/h
Ma ei saa nüüd hästi sellest postitusest aru. Kas see oli ülestunnistus oma valele või väidad sa hoopis et korraldasid sellele foorumile eksami.
Vasta
#30

pgn, mul täna selline norimise tuju, seega käin välja: 120 on ka veits palju. mootor mootoriks, aga sellest tööst pole suurt kasu miskit, kui sellised summutid taga on.
Vasta
#31

120 on nüüd küll ikka tõene jutt, ja antud võrril oli summutitega nii, et kui võtsid küljest ära siis näiteks sama gaasiga käis hoopis kõrgematel pööretel aga kiirus oli nagu sumpadega parem ja kui sul ikka lube pole ja maanteel sõita tahad siis plärisev võrr eriti rahakotile sõbralik ei ole

Summutid ja leegitorud lükkasin lahuse ja soojamüüri harjaga seest kenasti puhtaks, ja anyway ilu nõuab ka ohvreid
Vasta
#32

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: nottt
... ja antud võrril oli summutitega nii, et kui võtsid küljest ära siis näiteks sama gaasiga käis hoopis kõrgematel pööretel ...

ok, üldse mitte halvaga, aga aitab naljast.
mootorite teooriat on ka vaja natuke tunda... niisama pole ka mõtet lahmida.
Vasta
#33

140 km/h kellal Jupiteriga sõita pole minu arust mingi ime. Omaette küsimus on selle näidu täpsus. Reaalselt on see -20-30 km/h vähem, mis teebki tehase näidu välja.
Nt. mina sain oma Jup.1-st 130km/h välja, k6rvals6itva autoga ühel kiirusel pysides(eeldusel et see samuti valetab +-5 km/h)

130km/h @ Jupiter1 - serious s**t
Vasta
#34

izju2 kas su sikkel hirmast häält ei hakanud tegema ?
Vasta
#35

oma jaffil(sellel,mida myyn) sain spido põhja ilma erilise vaevata. kes ei usu,palun tulgu ja proovigu ise...
Vasta
#36

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Raigo
izju2 kas su sikkel hirmast häält ei hakanud tegema ?

Hääl oli täpselt selline, mida üks venelase mootor ~5000 pöörde juures minutis tegema peabBig Grin

130km/h @ Jupiter1 - serious s**t
Vasta
#37

nu aga kes on proovind kui palju turist välja jookseb??Coololen proovind sõites kahekesi masinal Aprilia rollul kõrval näitas rollul spitt 85 aga masinal pöörded kusagil (max)4000prm aga rollust läks mööda....no ei ole asjatundja ei tia palju asfaldil üksinda max pööretel välja läheb...küla jutud räägivad et kunagi mingil pässil jooksis sama masin 140 välja...(külajutud)Big Grin
Vasta
#38

Mul oli kunagi Jawa 638 vahele suht kirvega häkitud Jupiter 5 mootor ja tagaratas. Kuna Sellise konfiguratsiooniga jääb spido võimalus ära pidin max kiirust mõõtma lastes sõbral ladaga järele sõita. Lada spiti järgi tuli ca 140. Seljas oli päris jube olla sest izhi mootor on Jawa raami jaoks liiga pikk ja raami alumistele torudele olid jupid vahele keevitatud. See muutis esihargi nurga ülipervoks. Lisaks muidugi see et tagakiige puksid olid kutud. Ah jaa, esimene hammasratas oli mul 21 hammast mis oli vist optimaalne et minu tollal 50-55 kg taguotsa selle kiiruseni viia.
Nüüd selle huvitava kommentaari kohta et Jawa keerab vaevata kellad põhja. Meil juhtus ka küla peal selline Jawa olema. Kuna meil algul ei olnud võimalik autot saada siis üritasime selle Jawaga mu kiirust ära mõõta. Asi jäi katki, sest Jawa ei jõudnud järele. Nii et umbes nädal aega oli mul jup 5 mis käis välja 200 või vähemalt 190, aga siis tuli see paganama lada ja kakas mu meepottiSad vut selline huvitav lugu siis Jawade spidodest suurtel kiirustel
Vasta
#39

Iz ju5 jooksis ikkagi 200 välja ?
väga raske uskuda
Vasta
#40

loe see jutt veel yks kord läbi,siis ehk saad aruWink
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne