Asi on ?
#81

Tšernobil. Kui Jõhvi tsiviilkaitsepolgu ešelon 86`nda 12 mai öösel kohale jõudis(vist Polesskoje linn), oli vastu võtmas hirmutavalt vaikne, inimtühi tuledesäras linn ja pikk rida noidsamu kollaseid Stalowa Wola tõstukeid estakaadi äärel. Pärast "mirnõi atomit" labidaga kühveldades neid ei kohanud.
Vasta
#82

Maanteemuuseumil on see "suurem vennas Stalowa Vola" olemas jah. Originaalmootor küll asendatud JAMZ tüüpi mootoriga.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#83

Eile leidsin...


[Pilt: 096418601a98ac.jpg]

[Pilt: 09641860501a64.jpg]

[Pilt: 09641860949eb4.jpg]

Keegi teab ehk rohkem rääkida? Ise leidsin netis selle kohta vaid niipalju: http://answers.yahoo.com/question/index?...802AAmeRsr
Vasta
#84

(13-06-2012, 18:37 PM)Varblane Kirjutas:  Eile leidsin...
[pildid]
Väga huvitav münt! Kaks varianti: kas see on nii tavaline münt, et keegi pole viitsinud sellest netti pilti panna või ei ole sellist tõesti keegi näppude vahele veel saanud. Kui mujalt abi ei saa, võta Johnny-ga ühendust, ta ehk teab Wink

PS: ma lappasin viidatud teema läbi ja ei suutnud tuvastada isegi mitte enam-vähem sinna poole münti...
Vasta
#85

mis materjalist see on? vigastuste järgi ei tundu eriti metallist olema. lambist arvaks pigem mingiks plastiks. ja siis kohe arvaks, et see mõne (laua)mängu komplekti kuuluv "raha".
kui serva pääl näituseks veel mingit juttu-koodi-numbreid oleks siis võiks ähmaselt ka geomündiks pidada.
Vasta
#86

Kuninganna siluett on paras kräpp piltide järgi, meenutab mänguraha.

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#87

On ka suveniirrahad. Lossidel, muuseumitel, tähtpäevadel, üritustel ja muidu kohtades, kus liigub turiste. Pakutakse, et löö ise omale suveniirmünt.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#88

(13-06-2012, 19:09 PM)41Degree Kirjutas:  Väga huvitav münt! Kaks varianti: kas see on nii tavaline münt, et keegi pole viitsinud sellest netti pilti panna või ei ole sellist tõesti keegi näppude vahele veel saanud. Kui mujalt abi ei saa, võta Johnny-ga ühendust, ta ehk teab Wink

PS: ma lappasin viidatud teema läbi ja ei suutnud tuvastada isegi mitte enam-vähem sinna poole münti...

Tänud, päris hea sait tundub olevat! Panen pildid sinna ja näis mis targemad arvavad.Smile

(13-06-2012, 21:00 PM)diesel Kirjutas:  mis materjalist see on? vigastuste järgi ei tundu eriti metallist olema. lambist arvaks pigem mingiks plastiks. ja siis kohe arvaks, et see mõne (laua)mängu komplekti kuuluv "raha".
kui serva pääl näituseks veel mingit juttu-koodi-numbreid oleks siis võiks ähmaselt ka geomündiks pidada.

Ikka metallist aga mingi pehme sulam tundub olevat.Serv on täesti sile.

(13-06-2012, 21:55 PM)Maamees Kirjutas:  Kuninganna siluett on paras kräpp piltide järgi, meenutab mänguraha.

Kuninganna näeb jah välja nagu mingi vaarao.
Vasta
#89

Aga murtud aasaga kaelaehe?



Vasta
#90

Minul ka paar tehnikavälist eset välja ilmunud. On kaks "teklit" , mis väidetavalt pärinevad esimese EW ajast. Millise ülikooli omad?
Nii punase, kui pruunil peal tikandid.
Pael servas on punasel kunagi olnud must-valge ja pruunil lilla-valge.
Halvasti on nendega ünber käidud.
Saadaval on nad ka.

P.S. Münte on mul ka olude sunnil kogunenud. St ma olen sunnitud koguma neid, ja ainult neid münte, mis minu restaureeritavatest tugitoolidest ja diivanitest välja pudenevad. Paras peotäis on juba. Kui huvilisi on, või neist ka pildi üles panna. Ega mina nende kõigi päritolu ka ei tea...


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#91

(13-06-2012, 18:37 PM)Varblane Kirjutas:  Keegi teab ehk rohkem rääkida? Ise leidsin netis selle kohta vaid niipalju: http://answers.yahoo.com/question/index?...802AAmeRsr

Münt see kindlasti pole, sest münt on ametlik maksevahend. Ja pildidl olev objekt pole seda teps mitte.
Tegemist on kas medaliga, mängurahaga, osaga mingist ripatsist vms.

(14-06-2012, 23:54 PM)samodelkin Kirjutas:  P.S. Münte on mul ka olude sunnil kogunenud. St ma olen sunnitud koguma neid, ja ainult neid mõnte, mis minu restaureeritavatest tugitoolidest ja diivanitest välja pudenevad. Paras peotäis on juba. Kui huvilisi on, või neist ka pildi üles panna. Ega mina nende kõigi päritolu ka ei tea...

Mulle pakuvad mündid huvi.
Vasta
#92

(15-06-2012, 10:39 AM)muhfff Kirjutas:  Mulle pakuvad mündid huvi.
Aga palun:
Mündid siis sellised. Kõik, mis umbes 25 aastaga on pehme mööbli seest välja tulnud. 44 tk. Olgu veel öeldud, et mööbliga tegelen hobi korras ja mitte igapäevaselt. Isegi mitte iga aastaselt. Profil on kindlasti rohkem teenitud! Nii, et rikkaks sellega ei saa... aga nät. telekapult, ühe tugitooli sees, on kõige suurem asi olnud. Sai omanikule tagastatud, kuigi ta oli juba uue ostnud.
Ja kuna igal mündil on oma „lugu“, siis esialgu on nad ainult vaatamiseks. Nii suur nälg veel ei ole, et neid müüa ja ega siin midagi väärtusliku pole ka. Kuigi, ma ei ole raha(kogumis)spetsialist.
Hoopis on tekkinud küsimus, et kuidas neid puhtaks saab? Vanasti oli selleks hambapulber nuuskpiiritusega – kõik sai läikima. Nüüd enam selliseid aineid ei esine. Praeguse seisuga muutub nende välimus järjest hullemaks – mööbli sees oleks ehk paremini säilinud...


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#93

Puhastamise kohta ehk siit midagi leiad:

http://foorum.clubmb.ee/showthread.php?tid=17728&highlight=m%C3%BCntide

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#94

Krt, kartul pole veel ülevalgi, juba teevad sikspendrit...[Pilt: 1] Vihjeks trikli juurde üksik krihv(neid kokku ikka rohkem)[Pilt: 1] Ja külasepa tehtud masin, aga milleks?[Pilt: 1] Eespool paar rida kultivaatoripiisid, aga neist pole eriti abi
Vasta
#95

(22-06-2012, 01:44 AM)pen.skar Kirjutas:  Ja külasepa tehtud masin, aga milleks? Eespool paar rida kultivaatoripiisid, aga neist pole eriti abi.
Paneb kile maha kahe ketta vahele. Eesmine lükkab kileservale vao, tagumine katab kileserva mullaga. Mida seal all kasvatatakse? Kartulit varajast? Vihjeks võis olla kartulimardikate õnnehetk.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#96

Punktid siis Aavule. Ülemisest poolist jookseb muste kile alla veel tilkkastmisvoolik. Tööandja kasvatab seeaasta kurki Salvestile, kõrval taliküüslauk.Põhimõtteliselt saaks ka maasikale kile pandud, kui selle taim istutusmasinat kannatab. Käsitsi ikka väga hull töö. Kartul omatarbeks ikka kasvuhoones tomatiga koos, sööme ammu.
Vasta
#97

Mul oleks ka äraarvamise abi vaja Smile Ei hakka uut teemat tegema, loodetavasti ksf! pen.skar ei pahanda, kui tema teemat kasutan.

Nimelt on mul üks el.mootor, mille plaanin kasutusele võtta. Mootor üsna kena, aga paraku on just pirkaga kuskil vastus käinud ja just võimsuse osa on kriipida saanud. Oskab keegi öelda, mis selle el.mootori võimsus on?

   

   
Vasta
#98

Peaks justkui olema 5,5 kW.
Vasta
#99

(25-06-2012, 10:19 AM)Envir Kirjutas:  Mul oleks ka äraarvamise abi vaja Smile Ei hakka uut teemat tegema, loodetavasti ksf! pen.skar ei pahanda, kui tema teemat kasutan.

Nimelt on mul üks el.mootor, mille plaanin kasutusele võtta. Mootor üsna kena, aga paraku on just pirkaga kuskil vastus käinud ja just võimsuse osa on kriipida saanud. Oskab keegi öelda, mis selle el.mootori võimsus on?
http://www.mez.by/eng/dvigatel/ais.shtml

guugel aitab


Vasta

Aitas tõesti. Ei tulnud ise selle peale niimoodi otsida, tänan.

Andmerida: AIS112M4 5,5hp 4,00kW 1410rpm

Ehk siis 4kW mootor. Mootor on pärit Ahjalt ühe taadi käest, kes arvas, et mul "noore mehena" võib seda sümboolse tasu eest rohkem vaja olla kui temal. Tänud talle siinkohal - mul läheb seda mootorit nüüd tõepoolest tarvis. Mõtlesin panna pressile pumpa ringi ajama. Pressil peaks muidu käima 3kW ja 1500rpm, arvan et see mootor on hea küll.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne