Wanderer jalgratta tööriistakotid
#1

Selline küsimus.
Oman meesterahva jalgratast wanderer aastast 1937 millel tööriistakott puudu. Sain 2 wanderer kirjadega kotti, kuid kumb on õige selle aastakäigu rattale. Tumedamal pole wanderer märki peal, aint kiri.
Ette tänades!


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                   
Vasta
#2

Kõigepealt üks vahva lugu (ilmselt küll ainult minu arvates). Helistas mulle kunagi üks tuntud kollektsionäär ja jalgrattataastaja ning muidu tore mees, nimetame teda näiteks ksf! V - ks. Küsis, kui palju on minul Hermese jalgrattaid ja mida mina arvan, kas olid neil pruunid sadulad ja riistataskud või mustad. Mina nagu tavaliselt, et no mina ei tea, nii ja naa ja trallalaa...aga üks hermese tasku mul on ja see on olnud ilmselt tumepruun. Vestlesime veel ühest ja teisest, siis küsis ksf! V uuesti, et mida ma ikka sellest värvilise maailma kirevusest arvan. Arvasin siis juba, et vast olid ikka pruunid, kuigi... Rääkisime veel, muidugi peamiselt ksf! V, lõpetuseks küsis veel korra, et mis värvi siis ikka need nahkdetailid Hermestel olid? Ütlesin kergelt naeru kõkutades, et ju nad pruunid olid. V ohkas ja ütles, selge, eks ma teen siis mustad.
Teema küsimuse peale vastaks mina ka, et mis tähtsust sel on? On muidugi mehed, kes restaureerivad "seibitäpsusega" aga vargsi üle õla ühele ja teisele poole piiludes lubavad endale palju loomingulisemat lähenemist, et tulemus saaks parem. Seda enam, et üks kott on üsna õnnetu ja teine ka just eriline pärl ei paista olevat.
Missugune kott Sinu 1937-nda aasta rattal võis käia või peaks käima, kes seda teab? Aga et midagi asjalikku ka peale niisama lugude ja oma arvamuste siia väljastada, siis on minul näiteks 28 ja 38-nda aasta saksa Wandereri toodangu rekl. kataloogide koopiad. 28-nda aasta piltidel pole ühelgi rattal näidatud tööriistataskut, kuigi jutt on, et rattad on nendega varustatud. 38-nda aasta piltidel on kõigil tavaratastel kotid külge tehtud ja paljudel piltidel on kotil näha W - tähte. Aga kindlasti oli mitmeid variante, vb mudelite, aastate, eksporttoodangu jms-st lähtuvalt. Aga vb , et ka mitte. Toungue Näiteks brasiilaste lehel on levinud wandereri replicakotid mingi pealepressitud mudelinimega (ilmselt) jne.
Minu soovitus on, et tee nii nagu ksf! V tegi Hermese kotiga, tee nii nagu meeldib, heaks arvad või saad, aga ära väida, et nii oli ja nii peab (muidugi kui ei ole täit kindlust ja piisavalt fakte).
Vasta
#3

Brasiilased siis peavad vajalikuks Wandereri tööriistakotil kirja Continental. Üks selline naisteratta riistatasku ka ebais hetkel üleval, jäi silma
http://i.ebayimg.com/00/s/MTYwMFgxMjAw/&...7Sg~~60_12.
Vasta
#4

Otsustasin et panen selle heledama koti, kui kellegi on teise wanderer koti vastu huvi siis andke teada. Heameelega vahetaks Wanderer poritiiva märgi vastu. Tumedalt tööriistakotilt on võetud metallist kinnitused ära!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne