Mõõtühikud-rahvakeeli
#21

Ja on kombeks ennem külast lahkumist võtta reispassiks üks väike MesiLinnu JalatäisToungue
Vasta
#22

(25-10-2011, 19:43 PM)kalacompany Kirjutas:  Ja on kombeks ennem külast lahkumist võtta reispassiks üks väike MesiLinnu JalatäisToungue
Lihtsalt linnunokatäis (pärast muidugi teatad rõõmsalt, eks et pelikan on kah lind)...
Vasta
#23

Isa: poiss kurat sa oled võtnud
Poeg: ainult linnunokatäie likööri
Isa: sa poiss oled ju puha purjus
Poeg: kas pelikan pole siis lind
Vasta
#24

Neli venepärast mõõtühikut kasutuselt siiani.

Nih..u..jaaa =mitte midagi ei ole
Nah..u..jaaa = midagi juba nagu oleks
Toh..u..jaa =seda on juba päris palju
Toh..u..jaa i bolše =seda on juba meeletult palju

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#25

Vene keeles kõlavad teatud ütlused ikka kõige paremini Big Grin
Vasta
#26

see nah... küll justkui küsisõna - milleks - asenduseks
Vasta
#27

Meil olnud aegu kasutusel "kamalutäis"
Näit. kanadele paar kamalutäit otri või kaeru vmt.
Pidi siis peotäit tähendama.
Läks kord küll arutuks ütlemiseks tolle "kamalu" taatlemisega.

Ja tolle poole putsukarva kohta kuulsin poisist peast vana metsamehe käest, et see pidada kuus tolli olema.

loll on loll olla.
Vasta
#28

Kunagi päris ammu olen sellise ühiku nagu "lõuatäis" ära mõõtnud. Mõõtevahenditeks olid elektrooniline kaal ja pudelist kuugatav viin. Tea, kas halja viina viha maitse või midagi muud aga ilma neelamata otse pudelist võttes oli suutäis korduvate katsete tulemusel veidi üle kuuekümne grammi. Üllatavalt vähe. Sai veel leitud, et veneagsed 50g napsupitsid olid järelikult väga mõistliku mõõduga.
Vasta
#29

Sipake veel siis aitabSmile
Vasta
#30

(29-01-2013, 23:07 PM)IIIFFFAR Kirjutas:  Meil olnud aegu kasutusel "kamalutäis"
Näit. kanadele paar kamalutäit otri või kaeru vmt.
Pidi siis peotäit tähendama.
Läks kord küll arutuks ütlemiseks tolle "kamalu" taatlemisega.
Mulle on jäänud mulje, et kamalutäis tähendab kaks peopesa kõrvuti. Siis peaks mahutama ca 3 kuni 6 peotäit, sest suur kuhi mahub peale.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#31

Viina on mõõdetud tihti mahuga"soru",mis on tegelikult ametlik mõõtühik-1/40 Riia pangest e.sorokofka(0,33 l).Kiirust võib mõõta ka ühikuga"penikoormat(~7km) söömavahes(hobusel~4h)".

www.tammetonu.ee
treimis - jm. metallitööd.
Vasta
#32

ei saa mainimatta jätta ka sellist möötu nagu "tiba" ja "sutsu" , muuseas ma kasutan nii "tiba" kui ka "sutsu" sageli poes kaalu kaupa ostes, palun müüjal panna näiteks sutsu rohkem kui 1kg hakkliha ning müüja vahest küsib, et kas panen tiba vähem kui 1,2kg ja sutsu rohkem kui 1,1kg või siis tillu karva jagu vähem kui 1,1kg, samas vahest tüütab selline tilgutamine ka ära ja lasen hakkliha asemel panna hoopis pool persetäit viinereid
muuseas on nii SI kui SAE süsteemi välja töötanud teadlastel jäänud kahesilma vahele ka töik, et paljusid ülaltoodud mõõtühikuid saab kasutada nii koguste mõõtmiseks kui ka asjade iseloomustamiseks, näiteks:
volga on sittakanti parem kui mosse, aga vaid tiba parem kui zigull, samas on RAF ikka sitaks suurem.
Vasta
#33

Huvitav, mina olen alati viinereid meetriga küsinud. No näiteks 75 cm. Umbes, muidugi. Minu pea küll ei võta, kuidas naised teavad, et tarvis on justnimelt 200 grammi viinereid?

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#34

Kas keegi on mõõtnud, mitu vardatäit šašlõkki saab ühest plännergutäiest lihast? Ja mitmele joojale jätkub üheks õhtuks pagasnikutäiest õlledest?

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#35

Vene kroonu nali mõõtühiku kohta: Kaevate siit lõunani.

Veel pole maha löödud
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne