Metallivargad lammutasid vana bussi tükkideks.
#21

(03-12-2011, 17:57 PM)meli666 Kirjutas:  Selle jutuga ei taha nüüd öelda, et peakski nurga tagant pealtvaatajaks jääma, aga saab ka ohutumalt asja lahendada.
Et siis nagu kaitseliitlased 90-ndatel vanarauaplatsi valvamas - kui kahtlast liikumist märgati, nii valang rauarisusse! Täislastud pükstega pätt tuli ise, käed üleval ja pakkus ennast vangi, et aga hingenatuke sisse jäetaks. Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#22

Ma mäletan ka seda karusselli juppide kruvimise juhust, see vist lõppes sellega, et kõnealuse ekskavaatori omanikku ei leitudki, see oli kolhoosi ajast lepikusse roostetama jäänud ja kohus ei leidnud meestel süüd, kui nad võsast rauarisu vähemaks üritasid tassida. Ei ole see vist ju ametilkult taunitav lugu, kui sa metsast aastakümneid vedelenud ja ammu unustatud vidina üles võtad ja koju tassid.
Vasta
#23

(04-12-2011, 16:49 PM)Soobel Kirjutas:  Ma mäletan ka seda karusselli juppide kruvimise juhust, see vist lõppes sellega, et kõnealuse ekskavaatori omanikku ei leitudki, see oli kolhoosi ajast lepikusse roostetama jäänud ja kohus ei leidnud meestel süüd, kui nad võsast rauarisu vähemaks üritasid tassida. Ei ole see vist ju ametilkult taunitav lugu, kui sa metsast aastakümneid vedelenud ja ammu unustatud vidina üles võtad ja koju tassid.

Võõra vara ebaseaduslik äravõtmine omastamise eesmärgil.
Kui suudetakse iga sõna sealt kohtus tõestada, on toime pandud vargus. Kui kasvõi üks sõna ei leia tõestamist, pole vargusega tegu. Näiteks auto ärandamine pole vargus, sest ei soovitud omastada. Samuti kui omanik varal puudub. Omaniku kohus on piirata varale juurdepääsu nii, et varas saaks tingimata aru, et ta siseneb võõrale territooriumile. Piirdeks sobivad sein, aed, tara, suletud värav või uks. Ei sobi põllupeenar, magistraalkraav, isegi hõre hekk.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#24

(05-12-2011, 00:12 AM)aavu Kirjutas:  
(04-12-2011, 16:49 PM)Soobel Kirjutas:  Ma mäletan ka seda karusselli juppide kruvimise juhust, see vist lõppes sellega, et kõnealuse ekskavaatori omanikku ei leitudki, see oli kolhoosi ajast lepikusse roostetama jäänud ja kohus ei leidnud meestel süüd, kui nad võsast rauarisu vähemaks üritasid tassida. Ei ole see vist ju ametilkult taunitav lugu, kui sa metsast aastakümneid vedelenud ja ammu unustatud vidina üles võtad ja koju tassid.

Võõra vara ebaseaduslik äravõtmine omastamise eesmärgil.
Kui suudetakse iga sõna sealt kohtus tõestada, on toime pandud vargus. Kui kasvõi üks sõna ei leia tõestamist, pole vargusega tegu. Näiteks auto ärandamine pole vargus, sest ei soovitud omastada. Samuti kui omanik varal puudub. Omaniku kohus on piirata varale juurdepääsu nii, et varas saaks tingimata aru, et ta siseneb võõrale territooriumile. Piirdeks sobivad sein, aed, tara, suletud värav või uks. Ei sobi põllupeenar, magistraalkraav, isegi hõre hekk.

Nii et kui mu põllutehnika om metsa veerel talu kõrval,ilma aiata alal ,võivad pätid siis virutada nagu jõuavad? Mis sest,et maa kuulub mulle ja maksan selle eest.....
Vasta
#25

(05-12-2011, 00:12 AM)aavu Kirjutas:  [...] Omaniku kohus on piirata varale juurdepääsu nii, et varas saaks tingimata aru, et ta siseneb võõrale territooriumile. Piirdeks sobivad sein, aed, tara, suletud värav või uks. Ei sobi põllupeenar, magistraalkraav, isegi hõre hekk.
Et kui krundil aeda ümber ei ole (ehkki terve mõistusega mõeldes peaks igaüks aru saama, et asub võõra õue peal või vähemasti, et ta ei asu OMA maal), siis võib virutada palju jaksab???


Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#26

Ega selle vargareoga polegi muud teha kui rakendada võtet nimega "füüsilise isiku sundlõpetamine". Ainus asi, mis aitab.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#27

(05-12-2011, 00:33 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Mis sest,et maa kuulub mulle ja maksan selle eest.....
Kahjuks pean sind kurvastama, see maa ei kuulu sulle vaid riigile. Just selle pärast sa maksadki. Jäta korra maksmata ja sulle tehakse kiiresti selgeks, kelle maa see tegelikult on! Wink

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#28

(05-12-2011, 10:11 AM)Basilio Kirjutas:  
(05-12-2011, 00:33 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Mis sest,et maa kuulub mulle ja maksan selle eest.....
Kahjuks pean sind kurvastama, see maa ei kuulu sulle vaid riigile. Just selle pärast sa maksadki. Jäta korra maksmata ja sulle tehakse kiiresti selgeks, kelle maa see tegelikult on! Wink

Ja jaa,jaa. Nii see on. Sellest olin juba ennem aru saanud.
Minu esivanemad on seda maad ostnud,minu isa ostab praegu,mina ka kindlasti arvatavasti,ja kui riigikord peaks muutuma,ostan jälle......
Vägisi tahaks siit riigist vehkat teha. Seda tegid ka minu vana-vana-vanavanemad. Siin tehti elu põrguks,mõisnikud rõhusid. Vana-vanaisale anti Pihkva kubermangus 10 ha. maad. Haris selle metsast puhtaks ja mõisnikud võtsid käest ära.....
Siis põrutasid edasi. Mingi aeg said Siberis elada,kuid ka seal aeti 30 ndatel elu põrguks,põgenesid tagasi,maa jäi maha...... Siin jälle segadus ja mitu vahepealset valitsust... maad polnud..... Ja siis nüüd oleme vabad ja jälle ostame...Big Grin oma esivanemate maad. Sellepärast et teised pärijad pidid ka midagi saama. Aga meie tahtsime esivanemate maad alles hoida. Oleks loobunud,muret vähem. Ja siis oleksid siin meite esivanemate maal läbustanud mingisugused teised tegelased....... Ei ole elu siin maal........Big Grin
Vasta
#29

(05-12-2011, 00:33 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Nii et kui mu põllutehnika om metsa veerel talu kõrval,ilma aiata alal ,võivad pätid siis virutada nagu jõuavad? Mis sest,et maa kuulub mulle ja maksan selle eest.....

Aga kui kratil kola sees õnnetus juhtub ja kaela murrab, kas siis peab maaomanik ta matusekulud ja tema alaealised lapsed üles kasvatama / koolitama?
Vasta
#30

(05-12-2011, 17:19 PM)MANKS Kirjutas:  
(05-12-2011, 00:33 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Nii et kui mu põllutehnika om metsa veerel talu kõrval,ilma aiata alal ,võivad pätid siis virutada nagu jõuavad? Mis sest,et maa kuulub mulle ja maksan selle eest.....

Aga kui kratil kola sees õnnetus juhtub ja kaela murrab, kas siis peab maaomanik ta matusekulud ja tema alaealised lapsed üles kasvatama / koolitama?
Pole muret, kui maaomanik on riik.
Vasta
#31

Olen mitu korda selle teema nüüd läbi lugenud ja pole siiani aru saanud, kas see oli selline buss, millest võib tõsiselt kahju olla? Kas see oli taastamise eesmärgil soetatud vanatehnika?
Mina tahaks sellest loost midagi õppida, näiteks seda, et milline peab restaureerimise ootel olev tehnika välja nägema, et seda ei peetaks vanarauaks kellegi mööduja poolt.
See, et varastada ei tohi, see on ilmagi selge. Mina ei kirjuta avalikus internetis, et ma kellelegi tappa tahaks anda. Nimelt kui juba karistuste pakkumiseks läks, siis mina soovitaks austatud kohtunikule, et ta määraks kurikaeltele nüüd see tükkideks lõigatud buss ära restaureerida oma raha eest ja nii, et selle saaks ilusasti musta numbriga arvele võtta. Siis on koos nii parandusliku töö aspekt kui ka tore vanatehnikaüritus.
"Arbeit macht frei!", mitte et ma millelegi vihjaks või kuidagi enda seniseid teguviise vabandaks...

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#32

(05-12-2011, 17:19 PM)MANKS Kirjutas:  
(05-12-2011, 00:33 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Nii et kui mu põllutehnika om metsa veerel talu kõrval,ilma aiata alal ,võivad pätid siis virutada nagu jõuavad? Mis sest,et maa kuulub mulle ja maksan selle eest.....

Aga kui kratil kola sees õnnetus juhtub ja kaela murrab, kas siis peab maaomanik ta matusekulud ja tema alaealised lapsed üles kasvatama / koolitama?

Väga põnev lähenemine asjale,ehk siis kui selle bussi lammutamisel oleks keegi surma saanud,kas bussi omanik oleks pidanud maksma matusekulud ja pidanud tema (kadunukese ) alaealised lapsed üles kasvatama.......? Juhul,kui kannatanul siis lapsi oli...... See oleks nüüd küsimus AMF-Juristidele! Mis arvate?


(05-12-2011, 17:59 PM)Väravamehaanik Kirjutas:  Olen mitu korda selle teema nüüd läbi lugenud ja pole siiani aru saanud, kas see oli selline buss, millest võib tõsiselt kahju olla? Kas see oli taastamise eesmärgil soetatud vanatehnika?
Mina tahaks sellest loost midagi õppida, näiteks seda, et milline peab restaureerimise ootel olev tehnika välja nägema, et seda ei peetaks vanarauaks kellegi mööduja poolt.
See, et varastada ei tohi, see on ilmagi selge. Mina ei kirjuta avalikus internetis, et ma kellelegi tappa tahaks anda. Nimelt kui juba karistuste pakkumiseks läks, siis mina soovitaks austatud kohtunikule, et ta määraks kurikaeltele nüüd see tükkideks lõigatud buss ära restaureerida oma raha eest ja nii, et selle saaks ilusasti musta numbriga arvele võtta. Siis on koos nii parandusliku töö aspekt kui ka tore vanatehnikaüritus.
"Arbeit macht frei!", mitte et ma millelegi vihjaks või kuidagi enda seniseid teguviise vabandaks...

Väga targad mõtted targa inimese poolt!
Tõesti,kõige parem karistus olekski see,kui pätt taastaks lõhutud asja musta numbri vääriliseks! Kahjuks siis meie riigi seadused ei luba pätile selliseid kannatusi kaela panna......kahjuks.....Big Grin
Vasta
#33

(05-12-2011, 18:34 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Väga põnev lähenemine asjale,ehk siis kui selle bussi lammutamisel oleks keegi surma saanud,kas bussi omanik oleks pidanud maksma matusekulud ja pidanud tema (kadunukese ) alaealised lapsed üles kasvatama.......? Juhul,kui kannatanul siis lapsi oli...... See oleks nüüd küsimus AMF-Juristidele! Mis arvate?

Jurist ma pole aga terve mõistus ütleb, et omanik peab oma vara kaitsma. Kui kõrge aia või millise muu kavalusega, on igaühe otsustada. Ehitusobjektidel oli vanasti aia küljes kiri: "Võõrastel objektil viibimine keelatud". Ehk peab nüüd iga masina, ehitusmaterjali hunniku, puuriida ja muu vara külge sellise sildi panema mis kõrgepingetrafode küljes on. "Ära roni TAPAB". Vähemalt ei pea siis alimentidehirmu tundma. Omavastutus nagu - ise ronin, ise vastutan.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#34

(05-12-2011, 21:15 PM)aavu Kirjutas:  Ehk peab nüüd iga masina, ehitusmaterjali hunniku, puuriida ja muu vara külge sellise sildi panema mis kõrgepingetrafode küljes on. "Ära roni TAPAB". Vähemalt ei pea siis alimentidehirmu tundma. Omavastutus nagu - ise ronin, ise vastutan.
Mõte pole üldse paha. Lisaksin, et silt peaks olema mitmes kohalikus keeles ja igaks juhuks trükitähtedes. Mine sa kurjami haridustaset tea, võibolla on tal ainult paar talve kihelkonnakooli selja taga ja sedagi vennaga kahepeale! Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#35

Terve mõistus ütleb, et isegi kui (metalli)varas peakski väitma, et ei tema saanud aru, et ta võõra õue peal on, kuid ta ei saa ju väita end mitte teadvat, et see ei ole TEMA maa ja et järelikult ka seal maa peal olev vara ei kuulu TEMALE, millest omakorda järeldub, et kõnealuse varaga ei tohi ilma (üldreeglina eeldatavalt ikkagi eksisteeriva) omaniku käest küsimata midagi ette võtta. Ja seda kõike ka juhul, kui omanik ei ole oma vara kuidagi eriliselt piiranud/tähistanud.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#36

Pooldan seda versiooni et kui oma talumaal näed kahtlaseid tegelasi siis paned kõigepealt ühe padruni taeva poole minema ja hoiatad et mehed paigal püsiksid, siis politsei kohale isikute tuvastamiseks. Kui ei ole pahalased ja on tõesti süütud kodnikud, siis vabandad ja pakud midagi sahvrist närvi kosutuseks. Kui tegu on pahalastega siis kehtib lühidalt lause mis juurdunud keskläänes: Shoot first, ask later!

See mis vargustega toimub on küllaltki meie võimude teema, varas saab nii kerge karistuse et ta tunneb ennast karistamatult. Sunnitöö millega tehakse ntx teetöid ja muud ühiskonnale vajalikku oleks väga vaja uuesti sisse viia. N. liidus ehitasid ju vangid transsiberi teed ja muud sellist. Õige ta oli.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#37

(06-12-2011, 17:21 PM)ryblik1 Kirjutas:  See mis vargustega toimub on küllaltki meie võimude teema, varas saab nii kerge karistuse et ta tunneb ennast karistamatult.

Mõtleme veidi miks on see nii.
Kusagilt meeldejäänud lause Jaanus Rahumägilt vabas sõnastuses: Ma ei toetanud selles valimiskampaanias ühtki erakonda, sest kõik mulle vajalikud seadused on vastu võetud.
Siit järeldub, et seadused, mis kaitsevad rikkurite vara on juba olemas. Varas ei lähe ju mehitatud turvavalvega objektilt miskit pihta panema. Varas läheb lihtsamat teed ja võtab sealt kus elatustase ei luba 24 tundi mehitatud valvet pidada. See, kes ei jõua mehitatud valvet pidada, ei jõua ka riigikogust seadusi tellida.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#38

"Poisid lihtsalt harrastasid vana bussi ja neil oli tore vanatehnikaüritus". Kahjuks said nad oma harrastamise meetodiga paljude vanatehnikasõprade halvasti varjatud pahameele osaliseks.
Meil on siin foorumis viimasel ajal ka muudes teemades küllaltki palju vanadest bussidest juttu olnud. Minu meelest on ju päris tore, kui vanade busside huvilisi juurde tuleb, seda enam, et hädasti oleks vaja, et keegi ka LAZi ette võtaks. Julge pealehakkamine on pool võitu ja võib öelda, et "poistel" huvi on. Kahjuks nagu alati on puudu heast juhendajast, kes aitaks lahti võetud osad uuesti kokku panna, et "töö" pooleli ei jääks. Nagu artiklist selgus, on tegemist osavate "poistega", kellel on nii kiirust kui ka tehnilist taipu ja õigete meistrite käe all suudaks need poisid lausa imesid teha. Kõigele lisaks on neil LAZ bussi algosadeks võtmine juba selge ja nüüd jääb üle vaid loota, et leidub hea juhendaja, kes aitab neil bussi uuesti kokku panna.
Kui aga on soovi oma bussi ise restaureerida, siis võib tehnikat teiste "huviliste" eest varjata garaazhis või kuuri all. Varjamiseks sobilike võimaluste puudumisel võib kasutada aiale või postidele kinnitatavaid, hoiatavaid silte, mis peaksid teistele "huvilistele" märku andma, et konkreetse vanatehnika harrastamisest ollakse isiklikult huvitatud. Siin ka üks näide hoiatavast sildist. Kes soovib, prindib välja ja paneb aia või värava külge.    
Vasta
#39

Ma oleks olnud paljude busside taastamisel käsi ja aitaks.Kahjuks too asi kõik nii salaja käib.Andeks ,et nii.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#40

(07-12-2011, 00:56 AM)PETSS Kirjutas:  Ma oleks olnud paljude busside taastamisel käsi ja aitaks.Kahjuks too asi kõik nii salaja käib.Andeks ,et nii.
Järva-Jaanis on ju küllalt busse millele käsi külge panna, pole salajane mitte.

Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne