K: hüdrauliline puulõhkuja/halumasin
#41
(23-10-2016, 13:28 PM)oltsberg Kirjutas: Hüdrotunk? Siis nn pudeltunk? Selle puudus ebamugav käsitsemine. Kui kruvimehhanismiga plekktunkidel (olen nõus, et nad suuremad asjad pole, mõeldud vaid hädalahendusena teel ratta vahetamiseks) saab vändata mõlemas suunas nagu tahad, siis hüdroga problemaatilisem. Tõsta on ok. Aga langetada? Keerame kruvi lahti, masin jääb statsionaarse ratta peale kandma. Aga et tunk mööda maad ei lohiseks, oleks selle kokku surumiseks vaja mingit montirovkat, mis võib lume sisse või puude alla ära kaduda.
Äkki oleks tõmbevedru abiks?  Wink
Aga OK, kui oled asja läbi mõelnud ja otsustanud tõstva ratta kasuks, siis las olla. Ise tead ju oma vajadusi ja kasutusnüansse üle õla kiibitsejatest paremini.
Täpse tagurdamise juures aitaks kaamera. Mingi valik siin:
http://www.ebay.com/itm/1PCS-Car-Rear-Vi...s8eIL29EPg
Üks kaamera eelis on pimedas tagurdamine kui peeglitest mitte kottigi ei näe. Õige paigutuse korral kaob ka auto tagant pime ala, kuhu mahub laps jalgrattaga.
No lihtsalt mõtted.
Iga töö tulemus on selle riista nägu, millega seda tehti.
Vasta
#42
Paar mõtet.

Palju tiislile raskust tuleb? Säärane tugiratas ei taha maastikul 100+ kg all eriti veereda...

Mina kinnitaks teemaks oleva vändast tõstva tugiratta eemaldatava tiisli külge. Siis oleks logistika puhul saadaval ja töö ajal jalust ära. Tõsi, siis tuleb seda risti käes kanda mõnda aega.

Teine võimalus on panna tugiratas 90 kraadi pöörduma nii, et logistika ajal on erekteeritud ja töö ajal raamitala varju langenud.

Mo arust on pudeltungi täiesti võimalik soovitud kõrgusele aeglaselt alla lasta, ei pea kohe põhjani kukutama. Toungue   Ning vähemalt minu kohatud tungid on kõik olnud nõus enda raskuse alla sisse vajuma. Tõsi, üks nõukaaegne kümnetonnine tarvitab selleks küll terve tööpäeva, aga hommikuks on alati töövalmis olnud.

Tagurduskaamerale minugi hääl. Teeb elu oluliselt mugavamaks ja pikendab tagastange kaubalise välimuse säilivust oluliselt.
Vasta
#43
Tänan, härrased! Täitsa lust, kui targad mehed oma mõtteid avaldavad!

Mõned kommentaarid-heietused...


(24-10-2016, 12:59 PM)v6sa Kirjutas: Palju tiislile raskust tuleb?

Küsi midagi lihtsamat Smile  Mul pole õrna aimugi, palju see kompott kaalub, veelvähem raskuse jaotumisest sinna või tänna. Mootor on telgede vahe piires,  nagu Ikarus 260, kollane ka Big Grin  Kaalujaotus seega sinna fifty-fifty kanti.

Kindlalt tean vaid seda, et mootor kaalub 62 kg. Pärineb muide aastast 1969 ja eelmises elus töötas Võru leivakombinaadis lennuvõimetu Karlssonina Big Grin Teoreetiliselt võib ju leida kasutatud terasprofiilide kg/m, aga selline arvutuslik lähenemine on paratamatult pooletoobine, kui kõiki lähteandmeid ei tea. Kogu tõde selguks kaalul.

Kaudseks "diagnoosiks", et riputatuna T 25 taha polnud põkal nina sugugi pidevalt taevas. Eks ta sinna 200kg kanti umbestäpselt on.

Väike offtopic. Kõige "süütum" ongi sellist agregaati vedada traktori rippes - militsionäärivanal pole midagi kobiseda. Viimasel ajal pole vastavaid säädusi uurinud, aga kunagi oli nii: lihtviisil auto taha haagituna kiirusepiirang 25 km/h. Kui tõsine ihalus suuremate kiiruste järele, siis on räige $$$. Tuleb arvele võtta (kas ikka läbib ekspertiisi???), kindlustada ja ülevaatusel käia. Ja sääl võid leemendava jaga eest saada korduva Big Grin Sad  /OT lõpp/
(24-10-2016, 12:59 PM)v6sa Kirjutas: Säärane tugiratas ei taha maastikul 100+ kg all eriti veereda...
Kui üks ratas ei taha, tahavad võibolla 2. Ehk siis paarisratas, mida eespool juba mainisin. Ei rahaliselt ega tehniliselt midagi ületamatut: hankida teine ratas lisaks, tekitada pikem telg ja kahvli vahele distantspuks. Valmistoodangut ka: plastmassist
ja kullast

(24-10-2016, 12:59 PM)v6sa Kirjutas: Ning vähemalt minu kohatud tungid on kõik olnud nõus enda raskuse alla sisse vajuma.
Ega endalgi teistsugused pole Smile  Siinkohal kahtlustan, et räägime üksteisest veidi mööda. Kui tunk tõstab ratast, siis probleemi ei ole jah. Mina pidasin eespool silmas ksf! Basilio soovitatud süsteemi: ratas on statsionaarne ja tunk eraldi. Siis ei ole tungil enam põhjust kokku vajuda, kui ratas kandma hakkab. Ja et ta ei lohiseks siis mööda maad nagu täkul peale paaritamist, tulebki teda sellest punktist käsitsi edasi suruda. Sama probleem nagu hüdrotungiga lahendatud mahlapressil.

Jeesuse kombel risti kandmine võib teemaks tulla küll. Enne poodi minekut tuleb kelleltki käruomanikult proovimiseks tugitatast laenata ja alles siis positiivse tulemuse puhul osta.

Tagurduskaamera on kahtlemata asjalik vidin, aga antud kontekstis jääb ära. Mina vean aparaatust masinaga, mis nii välimuselt kui ka juriidikalt on selline, et kutsub jaole sattunud militsionääris eisile villase šoki Smile  Peale toibumist mõistaks ta mulle kergemal juhul 25+5, raskemal juhul toimuks pelleri taga kohene kuklalask. Ja vot sellisele aparaadile ei näe mõtet kaamerat külge kruvida.

Ja mõtleme laiemalt ka. Äkki on vaja veel kellelgi, kellel kaamerat pole, ilma abiliseta haakida.

Aitab vahutamisest, hakatuseks trotsin 8 cm lund ja lähen VAZi tungiga teisele katsele.
Vasta
#44
Tsitaat:Ja et ta ei lohiseks siis mööda maad nagu täkul peale paaritamist, tulebki teda sellest punktist käsitsi edasi suruda. Sama probleem nagu hüdrotungiga lahendatud mahlapressil.

Selle jaoks on leiutatud selline tore asi nagu vedru. Ei ole vaja midagi ise seal jõudu rakendada.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne