ZIS-127 saatus??
#1

Nagu on teada, on ainuke selle tüüpi buss säilinud Eestis. 06.04.2000
sellest bussist oli suur artikkel Autolehes. Tol ajal masin seisis angaaris, ning oli suhteliselt taastamiskõlbikus seisundis.
Mis praegu sellest masinast sai? Foorumis jooksis inff, et seda keegi nägi Pärnus parklas?
Kas on mingeid uudiseid selle kohta?

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#2

Kas see on ka jõutud välismaale müüa???

Sellise suhtumisega pole ju mõtet ise ka \"Püha ürituse\" nimel tõmmelda ... parem siis müüa juba ise asjad välismaale ... saab kohe õige hinna kätte.

Dad@masenduses
Vasta
#3

Ei ole eriti kommentaarist aru saanud, aga ise arvan:

- et parem välismaale, kui EMEXisse
- ei usu et ZIS 127 peale soovijaid välismaal oleks kuigi palju
(v.a. Moskva Linnatranspordi Muuseum, aga neil eriti raha pole)
- See ZIL vist pidi ikka tasapisi Eestis taastamisel olla,

Aga muide, kes siin soovib oma panuse anda vana tehnika ajalugu säilitamisse siis velkam.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#4

See oli rohke suur iroonia ...

Dad.
Vasta
#5

Mu isa meenutustes on üks, mis räägib sellest, kuidas Tallinn-Leningradi liini sõitnud ZIS-127 sõitis 60-ndate alguses mingil põhjusel mööda Jägala sillast ja hüppas üle jõe, maandudes vastaskaldal võsas.

Tema sõnul pole legendiga, vaid et seda rääkis talle hüppe teinud bussijuhi paarimees, kes tol päeval vaba oli.

Hiljem olid selle hüppe tagajärgede pildid olnud Autoinspektsiooni "autahvlil" väljas.

Teab keegi selle "lennu" asjaolusid täpsemalt, äkki on isegi mingi pilt veel säilinud?

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#6

Wiimati Pärnus käies seisis buss ikse ,endiselt pakituna oma kohal.
Vasta
#7

Tundub olema ainus isend maapinnal! Kiievi oma ra**ed lõikasid puruks. Keegi rääkis, et Riias olevat ka ??
Vasta
#8

Regardman Kirjutas:Tundub olema ainus isend maapinnal! Kiievi oma ra**ed lõikasid puruks. Keegi rääkis, et Riias olevat ka ??

Riia omast ei tea ma midagi. Ei usu, et ma kuulnud ei oleks, kui just kusagil erakuurinurgas avalikkuse eest kiivalt varjul ei seisa.

Aga kas Moskva Transpordimuuseumis ei ole? Või mujal Venemaa avarustes?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#9

56 aasta kinokroonikas wäike lõik ka esimese ZIS 127 saabumisest Tallinna.Meelde jäänud see ,et igal ajal saab kella vaadada ja suitsumestele tuhatoos istme käetoe sees.Loodan ,et lähiajal õnnestub ja seda asja laiematele rahwahulkadele näidata.
Vasta
#10

Moskva Transpordimuuseumi enam ei eksisteeri ja minuteada seal ei ole. Veneavarustest pole aga miskit avastatud.
Vasta
#11

Ehk keegi teab ,mis siis neist eksponaatidest sai?Müüdi kalli raha eest maha?Ei usu ,et ivan nii loll on ,et selle tehnika vanarauaks wiia lasi.Aga see imelik maa kus on kõik wõimalik.
Vasta
#12

Need on alles aga seisavad lageda taeva all. Osad bussid on bussipargis. Lisaks on terve hoov taastamist ootavaid isendid täis.
Vasta
#13

Aga trammid ,trollid?Mis neil sääl siis juhtus ,et asi rukkise läts.Uudistajaid peaks Moskvas  küllaga olema.Ja neil vist hind paras kirwes ,et midagi siia tuua(pean silmas samasugusid isendeid nagu Eestis sõitnuid )
Vasta
#14

Võrreldes vanu pilte ja sobrades oma mälusoppides hakkab mulle üha rohkem tunduma, et mul on au olnud ZIS 127-ga sõita. Olen 1966. aasta väljalase, aga alla 2-3 eluaastat inimeseloom ju ei mäleta. Mis aastani need bussid töös olid? Sõit, kui see kõnealuse bussiga ikka toimus ja mu mälus pole eksitust, lähtus kindlasti Valgast, aga kuhu sõideti, seda ma küll ei mäleta. Bussi mäletan peatuses seismas ja mäletan sinna sisse ronimist; ülejäänut ei ole mälu kahjuks talletamisväärseks pidanud. On see üldse loogiline, et 1970 pluss-miinus aasta need bussid liine sõitsid?
Vasta
#15

Teab keegi, mis sest Pärnu Zis-ist nüüd siis sai? Juba mitu kuud tagasi polnd enam teist Keki hoovil.
Vasta
#16

Teadaolevalt ostis SEBE ära.
Vasta
#17

Võhmas Arno xxxxxx-l seisab ka mingi Zis-i moodi buss ja ootab taastamist, äkki keegi teab sellest midagi täpsemalt. Ise käisin seal viimati vist kaks aastat tagasi
Vasta
#18

keskealinevanur2 Kirjutas:On see üldse loogiline, et 1970 pluss-miinus aasta need bussid liine sõitsid?
Usun ,et oled ,Tallinna oma sõitis 73 aastani kindlasti.Vist seesama ,mis praegu taastamisel.
Vasta
#19

sass Kirjutas:Võhmas Arno xxxx-l seisab ka mingi Zis-i moodi buss ja ootab taastamist, äkki keegi teab sellest midagi täpsemalt.

155.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#20

mrali Kirjutas:Teadaolevalt ostis SEBE ära.

1. aprillil 2007. asus see ZIS koos mitme varumootoriga SEBE kereremondi hoones ja ootas (ootab) oma järjekorda. Tema eelnev elu oli Leningradis, seejärel Kuusalu Kolhoosis, kus sõitis veel 1980-date esimesel poolel.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne