omavalmistatud haagiselamu - teardrop

(17-05-2012, 10:10 AM)MeelisV Kirjutas:  selliste projektide puhul on sõna "eelarve" saatanast
Samas kui ikka keegi piisavalt suure rahapakiga nina all vehib siis ei välista käru müümist või teenusena teise sellise ehitamist.
Vot-vot, seda viimast ma silmas pidasingi Big Grin! Kulud, loodan, paned ikka kirja, siis saab valmistootele joone alla tõmmata ja öölda - vot, materjal -niipalju, oma töö..... noh, higi, pisarad ja veri... neid ei mõista keegi mõistlikult hinnata. Ja siis koorub maksumus välja, alla mille sellele "rahapakiga vehkijale" oma silmarõõmu ära müüa ei ole ju mõtet. Tahan öelda, et endale peab see igaks elujuhtumiks selge olema see number.



Vasta

"paus 15 minutit" - saab kohe läbi Wink
jah hetkel küll reaalset tööd pole miskit erilist teinud
kuid nüüd jälle on natuke põhjust

saabusid kaua oodatud aknad

[Pilt: 20120609190735.jpg]

mis varustatud siis ka pimendusruloo ja sääsevõrguga

[Pilt: 20120609190828.jpg]
Vasta

saigi siledad uued uksed auklikuks lõigatud

jutt on lihtsam kui tegevus ise
ikka 9 korda mõõda ja ükskord lõika
tegelikult tuli lõikeid natuke parandada aga asja sai päris hästi.

aknad veel fikseerituna ees ei ole vaid nn. ajutiselt paari kruviga.

kokkuvõtteks siis selline lugu et aken ei oleks saanud olla isegi 5 mm laiem - siis poleks enam ette mahtunud.
ühest servast jääb piiravaks sisemine aknaraam mis hakkab vastu ukselengi käima ja teisest servast siis välimine raam mis jääb hinge murdekohale ette.
kõrgust oleks saanud ehk mõne cm rohkem aga selliseid ei pakutud.

pildid tegemisest siis

auk

[Pilt: 20120612184302.jpg]

[Pilt: 20120612190332.jpg]

akna välimine raam väljastpoolt

[Pilt: 20120612190646.jpg]

ja seetpoolt (s.t. välimine raam)

[Pilt: 20120612190701.jpg]

sisemine raam seestpoolt siis

[Pilt: 20120612191715.jpg]

vaade kaugemalt

[Pilt: 20120612191801.jpg]

vaade mõlema avatud uksega

[Pilt: 20120612205936.jpg]

ja vaade lähedalt koos läikiva pimendusrulooga

[Pilt: 20120612210017.jpg]

Vasta

Ilus töö! Mu maamehemõistus ei võta, miks uksed on kahel pool?

Jõudu edaspidi! Enno.

Tervitab Veteran.
Vasta

Ma ilmselt Ennoga sama masti mees. No maakas ei saa ju aru, miks pole üle naise kena magama ronida. Üle naise on ju alati hää ronida. Toungue Ja maailmapraktika mind siin üldse ei kotiks.
Igastahes väga tubli töö. Uksed ja alusraami paksus ei suuda seda kohe mette varjutada. Wink
Vasta

Minuarust päris mõistlik uksed mõlemale poole teha- kitsastes oludes parkimisel palju lihtsam kui mõlemalt poolt sisse saab.
Vasta

nagu öeldud on kasutuskogemus juba aastaid 2 uksega olemas
ja põhjus on just see üle üksteise ronimine.

ei pole minulgi selle vastu kui mingil Toungue põhjusel peale/üle ronida või alla jääda aga kui see pole sellel eesmärgil siis võib see tekitada pahameelt.

tahad minna hommikul kell 7 õue sööma/jooma/pissile või niisama metsa linnulaulu kuulama siis ei aja teist ülesse kui tahab veel magada.
õhtune häirimine unustatakse ehk lahtub öö jooksul ära aga hommikul ära aetud uni käib sulle terve päeva jooksul "vastu kõrvu" Big Grin

pole miskit teha uksed on juba ees ja mina ühe uksega ei lepiks nii kui nii

ja samuti annab see võimaluse platsi peal toimetada just sulle sobival küljel olevast ukses sisse välja.
Vasta

No ma kujutasin, et see elamine ikka pikem, nii et voodi selle tagumises otsas ja ees siis nö. elutuba. Tänan vastamast, kiitused veelkord !
PS Mütsi võtsin juba esimese vasika aeg maha.

Enno

Tervitab Veteran.
Vasta

meenutame siis veel mõõtmeid

kogu kere pikkus on 3m
kere laius on 1,5m
kere kõrgus on ~1,3+ m (täpselt ei mäleta neid mm Big Grin)

sellest 3m kere pikkusest võtab enda alla siis 2m nn. magamistuba mis asub kere keskel
tagumise luugi alla jääb köök ~60+cm ja ette otsa kumerasse otsa jääb kapp/panipaik ~30cm.

pilt on petlik Cool
Vasta

Telk ratastel - kaasas nii palju kui vajalik ja nii vähe, kui võimalik Big Grin
Ja kindel katus pea kohal, telkide omapära on see, et tavaliselt kipub just minu kohal läbi tilkuma Smile....


Vasta

tegelikult on nii et silmapiiril on ka telk selle käru külge pookida
ainult et see telk on suurem kui käru ise Big Grin

eilne pildike ehk paar kah veel

soojustatud põrand

[Pilt: 20120613200911.jpg]

esimese kapi seina saab valge plastik mis hetkel veel küll punase kilega kaetud

[Pilt: 20120613193913.jpg]

Vasta

uuemaid pilte

nüüd kapi sisu ilus valge, kapil vahesein koos uste aukudega ja tagumine vahesein kah olemas.

piiritletud ehk eraldatud on kolm elementi - köök, magamistuba ja kapp

[Pilt: 20120614185145.jpg]

[Pilt: 20120614194934.jpg]

[Pilt: 20120614204716.jpg]

[Pilt: 20120614204701.jpg]



Vasta

esimest korda õues, päikese käes ja auto haakes Cool

[Pilt: 20120615190654.jpg]

Tegelesin juhtmete ühendamisega (tagumised tuled) ja omast arust sain ka tehtud sest kõik põlesid ja vilkusid mis pidid aga lisaks sellele hakkas autos vilkuma igasugu tulesid ABS ja TCL ja ....
ning hiljem olin hädas sellega et auto aku tõmbas 10V peale ja enam käima vedada ei tahtnud. Ega ta mul kaua pistikus polnud aga piisavalt, et akut kurnata. Lõpuks vedas aku auto küll käima ja koju sain sõites kuid kand ja varvas olid juba harjunud mõttega, et on minek. (mina vett ei joo ja jala ei käi) Big Grin

seega tuleb tulede juhtmed uuesti lahti võtta ja uuseti kokku panna ning pistikud puhtaks pesta mõlemad.

lisaks said ka poritiivad külge ning helkurid nende külge ja seda kõike reedel (nädalavahetusel ei teinud miskit) aga pilti ei teinud enam sest koju saamise mure oli suur.

tegelikult ongi nii, et pean oma käru nendest ruumidest minema saama ja kodus oleks ka parem teha kui eemale sõites seega üritan siiski ehk täna niipalju saada, et saaks tuled korralikult tööle ja veereks vaikselt koju ära.

teisalt pean tegema kodus mingisuguse "kinnituspuki" kuhu kuut kinnitada, et ta lihtsalt minema ei veereks. peab vist mingi kruvi-vaia maasse keerama ja korraliku tross/kett lukuga kinni tõmbama.
Vasta

Pane üks vana haakekonks kusagile külge ja siis saad käru sinna alati "haakesse" tõsta. Haakeseadmele teed luku. See lukk on ka auto haakes kasulik. Käru on ju nii lihtne parklas kõrvaloleva auto haakesse tõsta ja siis minema tõmmata.
Vasta

seda mõtlesingi, et panna munakas kruvi-vaia otsa ja siis lukku
lihtsalt ei ole muid kohti kuhu kinnitada seda konksu.
maja seina külge ei saa ja rohkem pidepunkte läheduses ei ole
v.a. üks lambipost aga see pole liikluse/parkimise mõttes kõige parem koht.

jah veo pea küljes on mul kah lukk aga see pole just kõikse turvalisem asjandus - parklas seistes on see mul kasutuses aga ...

mure on siis kui ise pole kodus või kui õues "pime öö" - igasugu LOLL´e liigub ringi ja nende "naljad" võivad olla minule suht nukrad.
ega ta ju selle käruga kuhugi mujale ei lähe kui lähimasse "metalli punkti". proovi sellega sõita nii et keegi ei näe Toungue
Vasta

Sellel ju aku nagunii peal, saab hõlpsalt signa peale panna. Piisaks veel suht lihtsast komplektist, kus immo puudub.
Vasta

eks neid signa mõtteid on erinevaid - kõike ei saa avalikult kah rääkida.
Vasta

EI saa ütlemata jätta:
Ei ole teardrop, on hoopis ntx nätsumulli kujuga.

See siin on teardrop. jälgige pigem tagaotsakujude vahet. Enamus panevadki sellega puusse et üritavad joonlaua ja muude asjadega kaari ja kujusid saada. Pildinäide näitab paremini ära kuidas see klassikaline teardrop peaks välja nägema. Lihtsalt minu arvamus! googledage teardrop camper ja saate igast imelikku jama nägema.
[Pilt: 3704746899_aaa82eb54d.jpg]

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta

ära aja jama Toungue

loe ja vaata natuke ringi - tutvu ajalooga
ära võta sõna "teardrop" otsetõlkes see päris nii ei ole.
on palju erinevaid "kujusid" ehk profiile mis käivad ÜLDNIMETUSE alla teardrop aga täpsustatult on nad mingi teise nimega mille on neile pannud joonestaja või ehitaja.

ajaloohuvilistele natuke linke.
http://www.americanteardrop.com/History.htm
http://tnttt.com/VintagePlans/vintageplans.html

üks link erinevatest kärudest joonistena
http://www.angib.pwp.blueyonder.co.uk/te...tear00.htm
sellelt lehelt siis ka minu käru disaini inspiratsiooni tuli
minu käru võiks (kui asja peeneks ajada) nimetada siis "modified superleggera" ehk modifitseeritud superleggera kuid üdnimetuse all siis kui teardrop trailer


piltides
http://www.nicksteardrop.com/photos.htm

ja käib teardropi alla ka näiteks selline väärastus kui ÜHE rattaline haagis
http://www.singlewheel.com/Auto/AtlasFR.htm
http://www.aircooledtech.com/single_wheel_trailer/

jne.

olen tutvunud aastate jooksul tuhandete piltidega, lugenud vanu ajalooliste artiklite väljavõtteid ja uusi, erinevaid foorumeid ja tootjate kodulehtedega tutvunud minul on oma nägemus ja arvamus

aga rahu - ei mina ei põe kui keegi arvab teisiti Cool
minu jaoks on ja jääb see käru teardrop´iks
Vasta

Jah eks igaühele jääb tema: wishful thinking.
Antud linkidel oli veel rohkem nimesid sellele sinu oma kujule. Teardrop oli sealgi märgitud teistsuguse kuju kohta. Aga mis seal ikka kuniks mul endal veel õiget teardropi ei ole siis mis siin ikka vaielda.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne