omavalmistatud haagiselamu - teardrop

ei ole hullu - pole risustamine
ei olnud ka teravat keelt aga oli tähelepenelik tähelepanu juhtimine - jah paljud avaldavad liialt palju mida ei peaks
jah "arki" inimesed loevad kah foorumeid ja on inimesi kes on saanud vastu näppe.
mina hetkel ei usu et oleks midagi ebaseaduslikku 
Vasta

iseenesest sobib see külmik oma kohta päris hästi nii suuruselt kui värvilt ja kujult
aga see, et ta sinna ikka ka "mahuks" tuli jälle tabada ennast olukorrast kus polnud korralikult 9 korda mõõtnud ja mitte ka lõiganud
lõigata tuli hiljem.
ehk hoolega tehtud luuk külmiku peal osutus "liiga heaks" mistõttu tuli see õhemaks lõigata
aitas suur villa nuga ja kuulda võis lugusid "suurtest Matidest" ja "väikestest Matidest" kes olid kõik j....d. Big Grin

 [Pilt: upload_-1]


[Pilt: upload_-1]
Vasta

väiksemaid sõite ülesse ei loe aga selle aasta pikem sõit on nüüd tehtud.
vallutatud riikide nimekirja võib lisada Austria, Sloveenia ja Horvaatia Cool
viimane oli ka sihtpunktiks mistõttu esimesed kaks on rohkem läbi sõidetud.

kui eelmised aastad ning sõidud on olnud sellised kultuuri ja ajaloo õppereisid siis seekord oli Puhkus
ehk ma pole kunagi olnud haagisega ühes kämpingus nii pikalt ja ilma, et oleks ka autoga sõitnud vahepeal.

Minek oli otse koos ühe korralikuma ööbimisega Poolas ja mineku teise raundiga võtsin minnes 5 riiki päevaga (Poola-Tsehhi-Austria-Sloveenia-Horvaatia)
siis mõned erinevad kämpid lihtsalt ringreis läbi Horvaatia mandriosa (Põhja ja kesk-maa ning rannik) ja siis eesmärgiks olnud nn. ülemised saared Krk, Cres ja Lošinj millest viimase peal sai veedetud 7 päeva ja 6 ööd ühes kämpingus Toungue

Haagis pidas vastu ja tuli tervelt koju
päikesepaneelid toidavad ära piisavalt, et külmkapp toimiks ja lisaks vajadusel ka jahutusventilaator (imeb õhku välja külmkapi ruumist kui väline luuk on suletud)
külmkapp ise toimib ideaalselt kui temp on väljas kuni 25...27C ehk siis on olenevalt olukorrast sisetemp kuni 6..7C
kui õues on aga 30...34 ja luuk on kinni siis kipub minema 10C peale ja korra nägin ka 13C
aga samas kui luuk on lahti ja kapp on vabas õhus ning temp üle 30 ei lähe on sees kuni 8c ja hommikuti oli 4C juures s.t. välis temp alla 23 ei langenud
tagasiteel oli tuli takus ja külmik oli ehk ligi 24h suletud ruumis ja ilma jahutusventikata ning ikka oli temp alla 5...6c koguaeg s.t. sõites oli välis temp 12...24c (krd. põhjamaa suvi maiäss Smile )
kõige põhilisem on aga see et külmiku sisene jahutuselement töötab sügavkülmikuna igal ajal k.a. siis kui õues on üle 30 ja sees ligi 10

igaljuhul on asi selles olukorras oluliselt parem kui eelmine kapp ma poleks ette kujutanud seda reisi teise kapiga kui õue temp oli pea igapäevaselt 30C ja mõned päevad ka 33...34C peal (suurim õhutemp. mida auto näitas sõites oli 44C)
väike mõttetöö ja plaan on peas juba olemas kuidas asi veel paremaks teha ja arvan kindlasti saavat veel parema tulemuse ühe lisaventilaatori paigaldamisega mis puhub kompressoriruumist rohkem õhku läbi kui see originaalne väike vigur.

kolmelehelised vedrupakid olid täitsa OK ehk ei olnud liiga jäigad ning amordid jäid seekord alla Big Grin

kokku tuli ~5300 km ja enamuse sellest ajast oli haagis sabas ehk võib-olla tuli ilma sabata sõitmist 100km jagu.
pikim ots ilma puhke peatuseta tuli 1200 kui wc, söögi ja tankimise peatused välja arvata ja lisaks väike shoping ning selliseid päevi tuli 2 tk järjest tagasitulles

varustuse nimekirja tuleb lisada "väike törts tavotti" see haakepea ja munaka vaheline hõõrdumine ja sellega kaasnev kriuks on soojas ja niiskes kliimas ikka häiriv küll.
Vasta

üks pildike ka reisiseltskonnast Horvaatia ranniku ääres

[Pilt: DSC00468.JPG]

ja sõita tuli ka sellistes kohtades

[Pilt: DSC00474.JPG]

mingil ajal ma lisan ka mõne liikuva pildi pardakaamerast
ehk jälle sai salvestatud kogu reis kodust koduni.
Vasta

Nägin kah JJ  killavoorul teardropi ära Cool
kui poleks seda teemat jälginud oleks arvanud et mis see tehasetoodang seal teeb Big Grin
hea töö igaljuhul, palju vaeva nähtud.

sisse kahjuks ei näinud aga elusuuruses nähes tekkis küsimus et kui pikk inimene seal sees veel ennast mugavalt tunneb? öösel lamades ntx..
Vasta

sai see viga tehtud jah, et läksin sinna killavoori oma igapäeva autoga
kuna algul polnud plaanis aga õhtul selgus, et on vaba päev ja hommikul metsast ärgates klappis ajaga samuti läksin asja vaatama

oleks varem teadnud oleks veduriks võtnud hoopis iseliikuva ventilatsioonitoru "Ventmobiil" mis on JJ varjupaigas kohapeal ja osalenud ka varem killavoorides
seekord sain pealtvaatajatelt nii mõnegi arusaamatu pilgu, et miks ma seal olen - nagu polekski ehitatud Eestis

magamine ? voodi on 140x200 ehk mina oma 180+ magan vägagi mugavalt
koos naisega laiutame ja vajadusel võtame ühe lapse veel keskele ehk teine on oma narivoodis mis on risti käruga
ja all magajate jalgade kohal seega vajadusel magame 4-kesi
näiteks kiire öö reisil kuskil tankla parklas.
tavapäraselt magab kärus naine koos lastega ja mina olen telgis mis on käru külge ühendatud ja võtab enda alla u.15 m2 Big Grin
Vasta

Vasta

väga äge ja karm ehitis
slider on mulle alati meeldinud
Vasta

täna sai haagist tehnoülevaatuses näidatud kuna hakkas tähtaeg saabuma
hiljem tabasin mõttelt, et krt see haagisepidamine on ikka odav küll - ülevaatus 10.- kahe aasta peale ja kindlustus kah miskine kümne lähedale terve aasta eest.
ok see selleks

ülevaatus sai läbitud puhtalt mida oligi oodata
kuigi jah "kolmanda" piduritule juures läks käputamiseks kui ütlesin, et see on hoopis udutuli ja siis oli ju vaja ikka kontrollida kas on "F" täht peal - oli.

hiljem sõitsin siis haagisega läbi linna siia sinna mängisin rongi sest veduriks oli täispikk transiti buss - päris huvitav kogemus.

ja siis ühel ristmikul oodates foori taga tegi minu ees pöörde üks auto kelle sabas oli midagi pilku püüdvat ja kuigi ma ei plaaninud üldse sinna minna kuhu tema läks siis mõtlesin kohe ringi ja hakkasin jälitama Big Grin

paar pööret ja maja edasi leidsin siis selle kombo ülesse.

asi on veel poolik aga siiski liikuv ja magatav tegijal entusiasmi jagub
 vahetasime vihmas mõne sõna ja lahkusime sõpradena Cool




[Pilt: t760_IMG_20170713_162622.jpg]
Vasta

No tere. Mina olen see entusiast, kellega kohtusid keset kesklinna. 

Minu protoüüp-projekt on jõudsalt edasi liikunud ja nüüd juba täitsa kõbus, elektritööd lõpetatud ja ~700 - 800km läbitud
koos erinevatel RMK platsidel ööbimistega. Aknad peaks veel siiski seina tekitama, kuidagi niru on hommikul avastada, et päike juba kõrgel.
Paar pilti kah.

https://drive.google.com/open?id=0B1ceWh...kl5d0RrbVE

Tehnilised andmed: 
1,25x2,5m madelhaagis, "kuudi" kõrgus 1,5m. Tegin ta vähe kõrgema, et lapsed saaks sees püsti seista - endal ka väheke parem, kui vaja end sees liigutada.
2-hes kihis vineer. Sisemine - 12mm CNC's väljalõigatud kärgstruktuur, peal 8mm merevineer.
1.5mm alumiiniumkate. Kaal... pakuks 400kg.
Thule Ocean katuseboks, Thule rattahoidja 2-hele rattale.

Elekter:
12V (~19V) 50W 2A päikesepaneel, 230V sisend, auto genekast 12V sisend.
Aku - 36V/12,7Ah bluetooth controlleriga, andmed jooksevad seinal vanasse telefoni (Ah, Wh, V.. jne)
12V monitooring eraldi näidikuga valguselülitite blokis.
2x12W LED salongi laes, 2X12W luugis + köögi tasapinnal eraldi LED riba-valgusti, 12V/200mm ventikas laes, mis ka öövalgusti funktsiooni täidab koos
klappvoodi kohal asuvate 1W LED valgustitega.
Kui kõik tarbijad (va külmakast) sisse lülitada, on tulemus u 0.65A, 36V süsteemis. Päikesepaneelilt tuleb ideaaltingimustes 0.5 - 0.6A 42V juures.
MTTP kontroller tõstab volte aku laadimise tarbeks ja amprid siis vähenevad vastavalt, senini on päikesepaneel aku täis hoidnud, kui samal ajal muusikat kuulata. Kui tarbimist ei ole, siis on aku täis ka laetud olnud päevaga ilusasti.

Lisad: gaasipliit, 24L termos-külmakast, "5L valamu", 10L vesi, külgtelk, päikese ja vihmapuri. Toolid. Pulberkustuti ja tuletekk. Telkide/toolide vedamiseks ongi see katuseboks.

Tanel
Vasta

Oli üllatav kohtumine ja väga äge, et selliseid asju järjest juurde tehakse. Ükspäev nägin veel ühte punast teardropi liikumas Muuga piirkonnas Ecolandi juures.
Vasta

(25-07-2017, 16:48 PM)MeelisV Kirjutas:  Oli üllatav kohtumine ja väga äge, et selliseid asju järjest juurde tehakse. Ükspäev nägin veel ühte punast teardropi liikumas Muuga piirkonnas Ecolandi juures.

Alustaks sellega, et väga lahe projekt ja tore, et on aega seda ka teistele tutvustada! Mis sellist tüüpi haagiste levikusse puutub, siis eelmise nädala lõpus paistis Ülenurme Konsumi juures üks punane teardrop Volvo XC90 taga. Sõitsin kiirelt mööda ja kui silmad ning mälu ei peta, siis justkui laugel tagaotsal oli suur katuseaken.

Lisaks - Hiiumaa praamil pühapäeval:

[Pilt: IMG_20170723_100311_800x450.jpg]
Vasta

üks pikem tuur jälle tehtud
käidud siis Saksamaal 11 päeva (natuke ida ja lõuna nurka võetud) ja läbisõiduks tuli autol 5500 km haagisel siiski natuke vähem aga eks sinna 5000 alla ikka.

Septembris teeme veel väljasõidu Hiiumaale ja siis läheb haagis talveks garaaži kus üle mitme aasta võtan ette korrastamise ja parandamise/parendamise.
Kevadeks peaks olema haagis ilusam ja korralikum ning läheb turgu, et otsida omale uus armastav pere(mees/naine).
põhimõtteliselt võiks vastu võtta pakkumisi ka praegu aga siis peab ostja olema valmis ise tegema neid korrastamisi (mida ma tegelikult ei sooviks)
VÕI teeme kokkulepe, et teen asju juba nende näpunäidete ja juhendite järgi.

KUIGI: olles ise selle haagisega olnud seotud alates 2005 kui valmistasin esimest versiooni olles vist esimene siin valmistatud teardrop
ja 2006 kui sai esimest korda väljasõidule - Võsu karavani platsile
ning aastast 2012/2013 kui läbis kapitaalse uuenduskuuri ehk sai 100% uus kabiin ja enne seda ka veotiisli vahetus
Ja olles sõitnud esimese kuudiga läbi Eesti/Läti/Leedu ja teise kuudiga lisaks juurde Poola/Saksa/Tsehhi/Slovakkia/Ungari/Horvaatia
ja alustanud on seal oma reisimist/matkamist 2005 ja 2008 sündinud lapsed
SIIS: igal asjal on algus ja lõpp ja nüüd tuleb selle ajastu lõpp.

ehk tulevikus kirjutan rohkem mis tehtud ja mis tegemata ning ....

ütlen ausalt ma pole veel ka hinda päris välja mõelnud ja see on ka keeruline sest teardroppide maailmas on see haagis natuke üle võlli oma lisadega mida tavaliselt seal ei kohta ja on oma põhimõtete vastu mis peaks olema - lihtsus.
Vasta

Ootan huviga hetke, kui hind välja hõigatakse.

When I die, I want to go peacefully sleeping, like my grandfather did. Not screaming, like the passengers in his car.
Vasta

(25-07-2017, 16:48 PM)MeelisV Kirjutas:  väga äge, et selliseid asju järjest juurde tehakse. 

Minu oma on ka valmis ja liikvel juba suve algusest, kahjuks ei ole aega teemat teha olnud ega sõitmas käia.
Vasta

keda huvitab siis siit leiab webis toimiva Cool Tears magazine arhiivi mis kõik on tasuta loetav.

 https://www.cooltears.com/back-issues
Vasta

mõned blogipostitused teardroppide ajaloost (loodan, et neid tuleb veel ja, et on ka huvilisi)

https://www.cooltears.com/single-post/20...y-of-Tears

https://www.cooltears.com/single-post/20...-Magazines

https://www.cooltears.com/single-post/20...nroy-Style
Vasta

Miks loobud? Tuleb midagi uut põnevat?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Vahepeal sai siis külastatud Hiiumaad ning põhjuseks oli Klubi Eesti Karavan ja matkaauto.com korraldatud matkaautode sügisene kokkutulek
ehk hooaja lõpetamine mis seekord siis oli juba 18.-s ja toimumiskoht oli Kalana´s
täpsustamata andmetel oli kohal üle 120 ekipaaži ja räägiti 400-st inimesest.
üritus on saanud läbi aegade järjest rohkem rahvusvaheliseks ja seekord oli samuti esindatud Eesti, Läti, Leedu, Venemaa, Valgevene, Soome ja pool taanlast Toungue  

reisisime turvaliselt suuremate "vendade" piiramisrõngas Big Grin (punase auto sabas siis on haagis)

[Pilt: t760_IMG_20170915_100715.jpg]

kõik siin pildil ei ole - paljud on veel taustal olevate puude varjus ja muidu kaadrist väljas.

[Pilt: t760_IMG_20170916_084543.jpg]

Hiiumaal sai sõidetud mitte ainult ümber saare kulgeval asfaldil aga sai ka risti läbi saare kruusa nauditud

[Pilt: t760_IMG_20170919_191549.jpg]
Vasta

(26-09-2017, 21:29 PM)saarrand Kirjutas:  Miks loobud? Tuleb midagi uut põnevat?


miks ? ei tahakski aga olgem realistid kui säilitamiseks ruumi pole ja kui mõtetes juba asi jääb seisma ehk liiga väikese kasutusega siis pole ka mõtet kümne küünega kinni hoida
elu muutub, elustiil muutub, pere muutub, jne. ehk mõtted muutuvad 
asi on iseenesest hea ja korras ja saab veel korrastatud aga mingit varjatud viga põhjuseks ei ole 
lisaks on põhjuseks ka see et teine haagis on ehitamisel ju alles pooleli ja samuti vedur selle ette s.t. ega ma päris ilma ei jää.


tuleb miskit uut ? jah mõtetes on matkaauto aga mitte nii, et lähen poodi või leian kuskilt mujalt turult valmis toote EI nii ei sobi mulle
jah kui osta valmis toode siis ainult Vixen21 aga ...
mõte on siis minna seda teed, et teha kaubikust omale oma näo ja maitsega ise uus elamine.
mõtteid on juba kogutud ja kogun veel.
kui rahakott mõtetele järgi tuleb siis tuleb ka teema ehitamisest.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne