Lada suveks sõitu - Vana aku ja muud
#21

Hehe, no eks ma kogun infot praegu, et kunagi peale hakates ökk-mökk ei oleks kui töö käimas ja mõistus omal otsas, aga kui pidureid omal jõul ja õigel viisil lähenedes käima ei saa, siis tuleb töökotta minna või mitte sõita lihtsalt kahjuks. Plaanis on lihtsalt lõbusõit Saarele ilmselt aga nii väga ei ole vaja minna kah. Eks näis, mis siduriga ka siis. Käin mõne aja pärast garaasis ära ja hindan olukorda.
Vasta
#22

(17-01-2012, 23:15 PM)aavu Kirjutas:  ... Muuseas. See siduri lahtimurdmine lõppes minul diffri vedava võlli laagrite vahel oleva koonuspuksi lühenemisega, justkui anakonda oleks küüliku alla neelanud...
Selle koonuspuksi ülesanne selles seisnebki. Õige tõmbemomendiga pingutatud mutter surub puksi niipalju laiaks, et kaoks ära laagrilõtk.
Peale paika panemist on see puks alati anakonda moodi. Vahe on ainult selles, kas ta sõi roti või küüliku.

Vasta
#23

Mina pidurite pärast küll nii palju ei muretseks.
Pidurid ei pruugi üldse peal olla. Tuleks kontrollida, kas voolikud terved. Õlivahetamine ei pruugi samuti vajalik olla.
Enda autol sees enamuses 1979 aastal tehases pandud õli. Lisatud juurde vast üks topsiku (piduriõli anum kapoti all) täis Nevat, mis voolas välja voolikute vahetamisel. Muus osas kõik toiminud laitmatult. Endalegi üllatuseks, et pidurid peale pole jäänud.

Kuivas garaažis 6 aastat seismist ei põhjustanud siduri kinnijäämist. Seega äkki läheb sellega õnneks ka.

Õli kindlasti uus ja kui varasemalt kasutatud Žiguli õli, siis sama sisse. Uued lääne-õlid sisaldavad pesuaineid, mis võtavad nõgi lahti ja kindlasti takerdub see ollus siis väntvõlli või nukkvõlli kanalisse.
Vasta
#24

Võib ta ühe sõidu selle siguli õliga ka teha, tõepoolest. Lasen ennem soojaks ja siis vahetan ära, saab suurema osa kätte.

Aga küsimus on nüüd selline, et mismoodi taolist kobrutust ravida ja pidurdada? Läbimõõt umbes 2-3 cm. Ise mõtlesin et liivapaberiga puhtaks ja tupsutan svammiga mingit kanget värvi peale lihtsalt. Millised on soovitused?



Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#25

UP!

4 vaba päeva tulemas, tupsutaks roostet svammiga. Kuidas siis ikkagi ajutiselt kinni pidada see enam-vähem? Haljaks ja edasi? Piisab vaid värvist või midagi veel? Olen tänulik nõuannete eest, värvidest ja muust keemiast ei tea ise küll midagi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne