Gaz 67B
#21

Korgits, väline ilu või inetust on tihti petlik. Eriti kui on tegu paksust vene rauast liikuriga.

Asp
Vasta
#22

Maast lahtisaamine ei ole mingi probleem.
Eelsoojenduseks natuke urgitsemist ratta ümber, siis tung alla ja voilaa, küll ta tuleb.
Aga kui rooste ikka pidurid või koguni teljed kinni võtnud on, siis ei aita tõstmine ka, lohistamiseks läheks pärast ikkagi.
Oota lumi ära, pane suusad alla Cool
Vasta
#23

Ei viitsi S-teet\'i, Landy ja teiste juttu kordama hakata, neil niigi õigus. Ise ma roniksin sellisele autole korraks siiski selili alla ja uuriks, ega raamil nt. mõrasid sees ei ole või mingit muud silmaga nähtavat suuremat viga. Muidu rõõmsalt tõmbad ja on robaki! pooleks... Sisetunne ütleb, et rattad käivad arvatavasti ringi küll. Kui aga ei käi, siis on 2 varianti: kohapeal ratas alt ära võtta ja kõik WD-40\'ga üle ujutada või masin raami alt kahe prussiga üles tõsta ja lohisti (paksem plekk) alla lükata ja parema koha peale sikutada.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#24

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Aspelund
Korgits, väline ilu või inetust on tihti petlik. Eriti kui on tegu paksust vene rauast liikuriga.

Asp

Jep seda tean , sama asi oli minu volgaga Smile Sammal kasvas auto peal jne ....tõmbasin selle maha ja all oli suht heas korras isegi värv Big Grin
Vasta
#25

Oman ka Gaz 67. Plaan seda taastama hakata, omab keegi mõnd jupii antud margile-huvitatud oleks ka kirjandusest(kataloogist)
Vasta
#26

lisan ka pildid
http://pilt.ee/album.php?type=images&id=10968
Vasta
#27

väike korrektuur http://pilt.ee/GAZ-67
Vasta
#28

Üks isearetatud plekk-katusega 67 liikus veel kümmekond aastat tagasi Haapsalus päris sageli ringi.Kuid enam pole seda liikumas nähtud...
Vasta
#29

Kõik sujus hästi. Sain ta ilusti maa seest kätte, rattad käisid ilusti ringi ja säilinud on seal all kõik hästi, ülatavalt hästi, võibolla tuleneb see sellest turbapinnasest. Aga siis võttis asi sellise pöörde, et ilmus välja selle tuttava vend, kes suunas mu õige omaniku juurde(kellest ise ei teadnud midagi). Vana 70 kandis papi oli kategooriliselt ära müümise vastu ja ütles et teeb sellest veel traktori. Et villisel polnud häda midagi kui nad talt mootori ümber tõstsid (20 aastat tagasi) Mis seisus ta praegu on seda ta muidugi ei kujuta ette. Ühesõnaga nördimus on tõsine, kuna selle toi käest paistab seda kätte ei saa. Ja muidugi ega need vennadki päris ok-ei pole, sest sellise seniilse papi arvamusega (kes vaevu käib jne) arvestada, samas oli näha et neil endil asja vastu huvi pole. Ühesõnaga kahju, väga kahju, et see asi nii läks. Arvatavasti ta nüüd jääbki sinna.
Vasta
#30

Hoia asjal edaspidigi pool silma peal. Et
kui seda papit enam ei ole, siis asi
emeksikaubaks ei satuks. Niisugune asi peaks
siiski huvilise kätte lõpuks jõudma.

Eestimaa uunikuminduse ligi 30-aastane
ajalugu on näidanud, et ülikergesti läheb
kaupa peale vana omaniku surma vms minema Sad
Tohtuid väärtusi on nii kaduvikku läinud.

Kas papi muide ei old üldse nõus müüma või
tahtis saada hingehinda?


Parimat,

Valdo

P.S. Mida on traktoriga kaasajal peale
hakata? Kardan, et selle ehitamise kulud on
suuremad kui pärast see asi tagasi toob,
ükskõik kas oma talus või teistele
maaharimisteenust osutades.

Selline põlveosa-trakandus tasus ära ju Vene
ajal, kui kütus oli muidu käes (diisel eriti)
ja põllumajandustoodete nappusest tingituna
sai kogu toodangu (piim, pullid jms) alati
silma pilgutamata hea raha eest maha müüa.
Praegu tulevad suured põllumajandusfirmadki
vaevalt ots-otsaga kokku.

P.P.S. Kui Sa mind usaldad, võid mulle U2U
peale saata (kasvõi umbkaudse) koha, kus
nimetet isend vedeleb. Ma tean üht sellist
pujäänist papit, kelle valdustes üks 67
mädaneb ja ära ei anna. Tahaks teada, kas me
sama isendit teame/mõtleme.



Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#31

to saekale-heh rong ei ole veel läinud, ära viska püssi nii kiirelt põõsasse. Sa kingi tollele papile mingi tuhande eegine mosse või sebi mingi raam kuhu to saaks oma \"supertraktorit\" ehitada (sügavalt kahtlen traktoriprojektis). Variante ju on...läbirääkimise küsimus ju...Iseasi kui mingi külamats otsustab restauraatoriks hakata ja lubab antud asja ise veel kunagi korda teha ja siis ilge klotsi eest välismaalastele maha müüa, et seni las seisab veel seal.Kusjuures ma olen selle viimase variandiga kokku puutunud.
Vasta
#32

Peab mainima et selliste keeruliste inimestega on ka mul päris palju kokkupuuteid olnud:mad: Teema siis, et a-la homme hakkan ehitama. Ma nüüd ei väida et ma ise olen ullult kõva ehitaja (omal opel ja volga ja .. ja .. ja .. mis vajavad ehitamist a seisavad juba tükk aega ilma liigutamata) aga hetkel seisavad nad lihtsalt minust olenematutel põhjustel. Silm tasub peal hoida jah sest vanadel inimestel on kalduvus aegajalt lusikas nurka visata. Samas kui jällegi pidevalt huvi üles näidata siis on ka vahel halb sest tekitab omanikes väärarusaamasid (huvitav miks ta seda tahab ju on siis asjal väärtust). Mõneti sarnaneb see ühe kodanikuga kellega ma ise kokkupuutusin. Lisan siia ühe aadressi siis ka ja seal olevad kaks gaz.i siis käivad müõneti sama teema alla. Selle vahega, et pole vanal plaanis just traktorit ehitada aga äkki saab nendest midagi ehitada lihtsalt :???:???

http://www.pilt.ee/grahv

Vasta
#33

Njah... 51 kuuse all, et okkad peale
kukuksid ja tekitaksid kõntsakihi, mis
hoiab pidevalt keredetailidel niiskust,
mis tasapisi krõmpsa-krõmpsa terast sööb?

Mootoriga pole parem lugu - vähemalt
õlitäiteava ette oleks kalts mõistlik
toppida, et mitte iga sodi rõõmsalt
karterisse ei maanduks.

Üldse oleks mõistlik küünlad maha keerata ja
silindritesse veits kleepuvat õli kallata
ja mootorit mõned tuurid ringi käiata.
Muidu... kui hakkad isendit kunagi peale
pikka seismist tegema, siis paremal juhul
korrosioonist kahjustet hülsside
ülepuurimine ja kolvigrupi vahetus,
halvemal juhul uus plokk kõike sisuga.


Parimat,

Valdo

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#34

Tuttav teema kui vedeleb las vedeleb aga kui ostma (päästma) soovid minna siis kas ei müüda või öeldakse utoopiline hind.
Oli minulgi viimane kogemus selline et GAZ51 kastist kasvasid läbi 3-5cm lepad aga kabiin oli kui tehasest kui välja arvata
niisksekahjustused polstril. seisis teine samas kohas minu mälu järgi aastat viis (tegelt veel varemgi) Kui läksin küsima mis masinaga plaanis ja ega müügisoovi pole siis peaaegu et visati mind välja ja öeldi et masinaga vaja talvel heinu vedada:lol:o Soovisin nendele jõudu ja jaksu. Kahju ra..k.
Vasta
#35

Saekas,vii sellele kiiksuga vanale tõesti mingi muu raam,jms millest ta saab oma \"John Deere\" valmis ehitadaToungue
Igaljuhul päästmist on see masin väärt,ajaloo nimel:yes

Grahv,see 51 seal ei olegi nii hullus seisus.
Õli vala talle ikka juurde,pane punn peale ja aja mootorit ringi.Pärast vala küünlaaugust ka veel õli sisseSmile
On plaan nendega midagi ette võtta?
Vasta
#36

Tõesti otsi mõni muu raam või terve trakats talle asemele selline ajalooline ime... ei tohi raishku lasta yrita teha mis annab:smug
Vasta
#37

No eks ma lase tal natuke hingata´ja siis veidi aja pärast lähen ja uurin asja edasi, sest ega see järjepanu pärimine midagi tarka too. Ühesõnaga seda Mossepoweri pitskruvi oleks tolle papi juures vaja, kui see kah aitab? Too papi on tõesti 75 ja vaevalt liigub. Aga sellist tõugu mehi on hulga, ise ei tee ja teisele kah ei anna, suren või ära aga ei saa, no mis sa sihukesega peale hakkad?
Vasta
#38

Tsitaat: Too papi on tõesti 75 ja vaevalt liigub. Aga sellist tõugu mehi on hulga, ise ei tee ja teisele kah ei anna, suren või ära aga ei saa, no mis sa sihukesega peale hakkad?

selmet pitskruvi peale mõelda, uuri välja, millal tal sünnipäev on ja saada siis oma nimel Vikerraadio eakate sünnipäevaliste õnnitlussaatesse tervitus \"uunikumihuvilisele vanahärrale \" Smile võib ka ilma irooniata, lihtsalt nimepidi... Smile See saade ja seal äramainimine oma sünnipäeval pidi vanainimestele ikka megatähtis olema. Miks mitte siis kellelegi rõõmu teha. Ainult et seejuures ei tohi mõelda millegi vastusaamisele, siis läheb kõik vussi Wink
Vasta
#39

ma tean pidin algul 3 muhku ostma aaga sain aind ühe kuna kui oli kokku lepitud et kohe tulen vaatama siis oli kohe omal vaja (mulle pakuti) ja teise muhuga et kohe lääme järgi aaga siis vanamees helistas et tal pojapojapoeg tahab omale
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne