#61

Auto roolivõimupumbaga nüüd küll võimsamat hüdromootorit ära ei toida...
Vasta
#62

(11-04-2012, 23:25 PM)huvi5 Kirjutas:  Auto roolivõimupumbaga nüüd küll võimsamat hüdromootorit ära ei toida...
Ma`i mäleta, et oleks kavatsenud seda mootori küljes olevat Nissani roolivõimupumpa üldse kasutada? Momendil on see isegi eemaldatud mootorilt. Korraks sai mainitud, et vahest kasutaks rooisüsteemi jaoks ära, aga see oli vaid mõte Smile. Tegelikult, lugupeetud ksf huvi5, ootab külgemonteerimist üks korralik labapump, mis pärit ühe kahveltõstuki pealt, selle tootlikkus ületab kaugelt traktori tavapärase vajaduse Big Grin. Kuskil pildil on seda isegi vist näha, igatahes tuleb selle installeerimisest ka juttu, praegu ootab pump oma järge.
[Pilt: mootor2.jpg?w=490&h=367]
Pildil on näha-pump on mootori ees raamil, sinna ta ka külge monteeritud saab. Selle ühendamiseks on olemas kardaan, kuid mõlemad ristid olid "pees", üks uus on olemas, teist veel muretsen. Mootori rihmaseibi on tarvis tekitada kardaani jaoks neli poldiava ja pumba jaoks kinnitus raamile.



Vasta
#63

Seljuhul peaksid ehk tegema pumba sisse välja lülitatavaks, kuna selle suure tootlikkuse ja rõhu tõttu suudab ta jagajaga koostöös õli üpris kiiresti tuliseks ajada, kui just ilmatusuurt õlireservuaari ei pane. Õliradikast tõenäoliselt ei pääseks otse väntvõllilt käitamise korral.
Vasta
#64

(12-04-2012, 23:31 PM)huvi5 Kirjutas:  Seljuhul peaksid ehk tegema pumba sisse välja lülitatavaks, kuna selle suure tootlikkuse ja rõhu tõttu suudab ta jagajaga koostöös õli üpris kiiresti tuliseks ajada, kui just ilmatusuurt õlireservuaari ei pane. Õliradikast tõenäoliselt ei pääseks otse väntvõllilt käitamise korral.
Hüva nõu on kallis!
Mõned argumendid siinkohal - originaalmasinal, millelt see pump pärit, ei ole õliradiaatorit. Õlirõhk - ma ei usu, et 160 atm eriliselt suur rõhk oleks.
Pealegi - rõhk sõltub reguleeringust, eks ju Cool. Hüdroõli reservuaar - ise kaalun umbes 20-30 liitrise valmistamist ja seda mitte otseselt temperatuuri pärast, vaid õlikoguse pärast. Originaalmasinal on hüdroõli paak 55 liitrit. Tegu oli tööstusliku tõstukiga, ette nähtud töötama täisdkoormusel 7/24 ... Berta sellist koormust ei saa kunagi.
Ja veel - suhteliselt sarnase skeemiga masin on näidiseks käepärast võtta. Tollel on hüdropump veel suurem, tootlikus suurem jne. Õlipaak umbes 7 liitrine. Töötab juba rohkem, kui 20 aastat tõrgeteta.
Austet ksf huvi5 - ma ei saa öelda, et needsamad mõtted minugi peas küsimuste näol keerelnud poleks ja sinu mure on täiesti asjakohane. Seepärast võtan südameasjaks siiski päris täpselt välja uurida pumba tootlikkuse ja muud peensused, et täiesti kindel olla. Kahjuks pumbal endal puuduvad igasugused kirjad.


Vasta
#65

Päev möödas ja ninaplekid kohtingult liivapritsiga tagasi jõudnud:
[Pilt: plekid.jpg?w=490]
Tegijale sai eelnevalt südamele pandud, et ta oma liivajoaga ettevaatlikult ringi käiks, need plekid ju na viledaks kulunud Big Grin. Lased sutsu kauem ühte kohta ja ongi…auk sees! Lasksin plekkidele kohe ka krundi peale, et vähendada roosteussi tööpõldu:
[Pilt: plekid1.jpg?w=490&h=538]
Nina esiosa ehk ribid näevad välja nagu oleks masinaga korduvalt kuhugi vastu sõidetud Smile… Eks aeg näitab, kui satub ette siledam nina, eks saab välja ka vahetada.


Vasta
#66

See "ribiluustik" oleks justkui mitmest boksimatšist läbi käinud. Neid viltu kokkukasvanud luumurdusid on raske triikida, aga ega pahtli ja muu krohviga parandada pole lihtsam. Ehk mõni vanakooli autoplekksepp saaks Sind aidata. Neid heas mõttes ilukirurge peaks veel leiduma. Kulud ja muu sinna juurde, ma ei tea muidugi....

Jõudu Sulle,
IP
Vasta
#67

(14-04-2012, 09:10 AM)Isapull Kirjutas:  See "ribiluustik" oleks justkui mitmest boksimatšist läbi käinud. Neid viltu kokkukasvanud luumurdusid on raske triikida, aga ega pahtli ja muu krohviga parandada pole lihtsam. Ehk mõni vanakooli autoplekksepp saaks Sind aidata. Neid heas mõttes ilukirurge peaks veel leiduma. Kulud ja muu sinna juurde, ma ei tea muidugi....
Jõudu Sulle,
IP
Jõud kulub muidugi ää, eriti kevadisel ajal, tänud sulle!
Aga.. kulla IP, kui vaadata asja nüüd natuke teise nurga alt, ma pean silmas neid ribisid... Äkitse tasub asi niimoodu jättagi...et nagu taotluslik vai nii... Mul on seuke örn tunne, et kui selliselt loppis asi mudu sirge asja külges on võib see üldpildile oopis teise maigu juurde teha WinkWink! Et vahest ei jäta sellist muljet nagu oleks Berta öösel kõrtsust tulles mitu satsi võssa pannud või teeröövlite käest peksa saand Big GrinBig Grin! Eks hiljem näeb, kas Berta vajab uut "larhvi" või mitte!



Vasta
#68

Paljud on teinud English Wheel abnõu, mis just selliste ribide triikimiseks sobilik. Kokkusurutud sirge ja kumera rulli vahel veeretades saab mõlgid kenasti välja [Pilt: 1].
Vasta
#69

(14-04-2012, 22:43 PM)pen.skar Kirjutas:  Paljud on teinud English Wheel abnõu, mis just selliste ribide triikimiseks sobilik. Kokkusurutud sirge ja kumera rulli vahel veeretades saab mõlgid kenasti välja
Kas see pildil olev englwheel on lugupeetud ksf. pen.skar-i valdustes ja kasutuses?
Äkitse peaks Berta kandle lähetusele saatma Vana-Liivimaale Big Grin? Et englwheeliga harjunud käed oskaksid kandleribid sirgemaks voolida?



Vasta
#70

Sai tehtud et hirmus vajalik riist, nüüd keevituspõlle varnana rohkem kasutuses.
Vasta
#71

Nii, otsin juba natuke aega kütusepaaki. Kõige sobivam oleks selline pisut kumer, nagu on Fordson Major`il:
Fordsoni paak
Kui kellegil on midagi sellist pakkuda, oleksin tänulik!


Vasta
#72

Vene ziguli paak on enam vähem sellise kujuga.Smile
Vasta
#73

(19-04-2012, 22:34 PM)kopamees1 Kirjutas:  Vene ziguli paak on enam vähem sellise kujuga.Smile
Kahjuks mitte, Ziguli paak on ebakorrapärane. Minu esimesel traktoril on see peale monteeritud ja tean seepärast selle "shape" imehästi Smile.
Fordson Majori või veel parem, Dexta paak oleks vahva, ma arvan, et DT-20-ne paak on vist sarnane.. Kas see asus ka ees, roolisamba ees..pean otsima, et kindel olla..



Vasta
#74

Jaa, DT-20 paak asub roolisamba ees. Kuju on ka jah midagi sarnast.

Kus viga näed laita, seal tule ja laida!
Vasta
#75

Kas kodanik Tift nö "Custom made" paagi peale pole mõelnud, mõnest käesolevast mahutist (piimaplänn vms) traktorile sobiv paak valmis voolida... Alati ei pea asja esialgne otstarve lõpptulemusele vastama... Puutusin just saunabussi tehes sama propleemiga kokkuSmile

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#76

(20-04-2012, 19:29 PM)mlsluik Kirjutas:  Kas kodanik Tift nö "Custom made" paagi peale pole mõelnud, mõnest käesolevast mahutist (piimaplänn vms) traktorile sobiv paak valmis voolida... Alati ei pea asja esialgne otstarve lõpptulemusele vastama...
Kodanik Tift on möelnud küll..et teeks nagu ise ja, austet msluik, tulebki seda vist teha,kui soovitut ei leia. Praegu on kõikse soodsam variant miskine 97 eur ja see vist ei meeldi mulle. Praegu ootan, kas vahest äkki leiab siiski sellise paagi, nagu vaja. Dexta paagi eest tahetasse 250 eur saada, see küll uus tükk, Majori oma veel kallim Rolleyes !
Mul on küll olemas üks ca 60 liitrine paak, kuid see on nelinurkne ja suurevõitu kah ning kuju ei lähe kohe mitte Smile , pigem vahetaks kellegagi.



Vasta
#77

Kevad ratsutab selgas ja igasugused hooajad on lahti läind, mitte ei jää enam aega oma projektiga tegeleda Sad. Ajapuudusest hoolimata on asi õige pisut liikunud, väljalõigatud mootori ja käigukasti kandurid
said tugevdused külge:
[Pilt: kandurid1.jpg?w=490]
ja raamile kruvitud, padjadki külges:
[Pilt: kandur3.jpg?w=490]
Värv tuleb nõks hiljem.
[Pilt: kandur2.jpg?w=490]
Järgmiseks tuleb mootorikäpad ette võtta...Smile


Vasta
#78

Miskipärast pannakse kõik mootoripadjad pikimootoriga masinatel alati nurga alla, veidi sissepoole kaldu. Mingi põhjus peab sellel olema?

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#79

mootorikäppadele mõjub paremini kuna nad täpselt selle nurga all kuhu poole ka veo rakendumisel mootorit väänab
Vasta
#80

Ei noh, ma selles mõttes, et siin mootoripadjad lapiti maas. Esiveolistel on peaaegu kõigil horisontaalis, tõsi küll, ristmootoriga on padjad teineteisest hulga kaugemal ka, kui tagaveolise mootoripadjad[/i]. Huvitav, kas projektitraktoril hakkab nüüd patju lõhkuma? Või mootorit raami suhtes liigselt kõigutama? Tegu ju veidi hübriidiga - ristimootor oma horisontaalsete patjadega piki keeratud.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne