K: Kuidas kätte saada murdunud tikkpolti?
#21

kui auk rikutud ja uus suurem keere sees siis vajadusel saab hiljem sinna sisse keerata helicoil "vedru"
ja saad sama läbimõõduga polti uuesti kasutada.

minul aitas plokikaanest ja plokist murdunud polte välja keerata ja selle sama helicoiliga keermeid taastada U.Teearu Madara tn 33. Tallinn.

http://www.teearu.ee/

Vasta
#22

Treipingi olemasolul saad teha ka tikkpoldi, mille üks ots on jämedam, teine peenem. Siis ei pruugi helicoili vms lahenduse järele sõita.

Keerme väljakeeramise "porgand" peab jah kvaliteetne olema, mingite hiinakatega raiskad rohkem aega kui sellest kasu on. Imekergelt murduvad ära ja pärast on tükk tööd selle karastatud junni kätte saamisega.

Kümnesele poldile vast suudab osavate kätega mees juba uue poldi peale keevitada küll. Kuuma saamine teeb ka lahti keeramist lihtsamaks.
Vasta
#23

(08-02-2012, 12:22 PM)Mahno Kirjutas:  Kümnesele poldile vast suudab osavate kätega mees juba uue poldi peale keevitada küll. Kuuma saamine teeb ka lahti keeramist lihtsamaks.

Minu silme all on Ikaruse väntvõlli otsast poldiots välja keeratud sinna külge keevitatud keevituselektroodiga. Mingil põhjusel oli see poldiots ikka väga sügaval, kas isegi läbi rihmaseibi tehti seda.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#24

(07-02-2012, 20:28 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Kui auk sees,võib võtta vana saeviili neljakandilise otsa ja üritada sellega polti välja keerata. Ühel korral on asi õnnestunud.
Minul on nii korduvalt õnnestunud. Väike koputamine haamriga kiilub kandilise koonja otsa päris hästi auku kinni. Viili asemel olen kasutanud saabrit vms kandilise otsaga kõvemast materjalist pulka. Tasub vaid meeles pidada, et antud juhul on tegemist väntvõlliga, mille laagritele ehk haamriga kolkimine ei meeldi.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#25

Kannatus hakkab otsa saama. Muruniitja võll on suht jäme ja pikk. Relata 5 mm jupp maha, nii et poldiots veidi üle jääb ja keevita siis mutter otsa. No nüüd ikka tuleb.
Vasta
#26

miks keegi ei maini vasaku sammuga puuri ???
Mina olen katkiseid polte sellise puuriga kätte saanud ja kunagi pole probleeme esinenud. Akkutrelliga vaikselt puurid vastupäeva kuniks ükshetk tuleb polt ise sulle kätte, ilma et peaks suurt vaeva nägema. pole mingisugust kebeniiti, lihtsalt puurdi ja tuleb.
Vasta
#27

(08-02-2012, 19:57 PM)moskiito Kirjutas:  miks keegi ei maini vasaku sammuga puuri ???
Mina olen katkiseid polte sellise puuriga kätte saanud ja kunagi pole probleeme esinenud. Akkutrelliga vaikselt puurid vastupäeva kuniks ükshetk tuleb polt ise sulle kätte, ilma et peaks suurt vaeva nägema. pole mingisugust kebeniiti, lihtsalt puurdi ja tuleb.
seda varianti on varemalt juba mainitud

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#28

Keegi siin mainis ,et kannatus hakkab otsa saama,täitsa õige, osta uus mootor.On ilus uus ja puha.Big Grin
Vasta
#29

(08-02-2012, 22:02 PM)uko Kirjutas:  Keegi siin mainis ,et kannatus hakkab otsa saama,täitsa õige, osta uus mootor.On ilus uus ja puha.Big Grin
Jumala õige jutt! Ja vana võib näiteks mulle kinkida. Küllap ma selle poldiotsa ka kätte saan ja ilma rahvahääletuse abita! Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#30

Kusjuures see keevituselektroodi abil murdunud tikkpoldi välja keeramine oli lausa Spetselektroodi müügimeeste üks demonstratsioone, mida kliendi juures teha. Kuna ma seal enam aastaid ei tööta, siis elektroodi marke ja detaile ei mäleta, aga idee oli selles, et elektrood keevitati poldi külge, samal ajal räbu sulas ümberringi ja kaitses keeret.
Vasta
#31

(08-02-2012, 19:57 PM)moskiito Kirjutas:  miks keegi ei maini vasaku sammuga puuri ???
Mina olen katkiseid polte sellise puuriga kätte saanud ja kunagi pole probleeme esinenud. Akkutrelliga vaikselt puurid vastupäeva kuniks ükshetk tuleb polt ise sulle kätte, ilma et peaks suurt vaeva nägema. pole mingisugust kebeniiti, lihtsalt puurdi ja tuleb.
Puuril on vasakpoolne pöörlemissuund ja puurispiraalil on samm.Loe eelnevad postitused tähelepanelikult läbi,seal on sellest juttu.
Vasta
#32

Hei, kuidas on foorumlastel kogemusi M6 tikkpoltidega võrri karteris? Sama moodi on ca 3mm sissepoole ära murdunud, pea on ebaühtlaselt konar. Tsentrisse puurida ilmselt ei õnnestu.

vanamotopisiku ohver
Vasta
#33

Otseselt võrri polti välja puurinud ei ole, aga viiamti õnnestus ära murda samuti kuuene polt MTZ-i alumiiniumist termostaadi koja sisse. Samuti oli pind seespool ava ja mitte just kõige tasasem, hakaksin vaikselt puurima, alguses peenikesega ette ära, siis vähe suuremaga, siis veel suuremaga ja seni lasin, kuni hakkas kuskilt küljepealt ääreni saama (ka ei suutnud täpselt tsentrisse puurida, kuna kakub kõrvale ebatasase alguse tõttu). Siis urgitsesin edasi vaikselt naaskliga ja lõpuks sain ta kätte.
Need, kes siin ütlevad, et vastupäeva vindiga puurid välja nagu naksti, nendel pole polt järelikult absoluutselt kinni sees, vaid on lahtiselt. Minu praktika on küll olnud selline, et lihtsalt ei saa neid asju kunagi korda, küllaga ma ei taha väita et asi võimatu oleks. Kui ikka raudpolt on alumiiniumi sisse kinni oksüdeerunud ja keerad poldi puruks, siis pole isegi mõtet loota, et puurid tagurpidi ja tuleb nn ise välja.
Igastahes, edu puurimisel!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#34

Saab ka 6 mm.murdunud poldile augu keskele. Selleks oleks vaja käiata kärn hästi pikalt teravaks ja põrutada sellega murdunud poldi keskele. Sellise hea kärni soovitan teha vanast pihustiotsast (T-25). Kui siis ei saa mingil põhjusel kärniga keskele lüüa ja puurimisel ei saa auk keskele,tuleb algul ettevaatlikult toimetada. Puurima hakates algul tuleb kohe jälgida,kas ikka läheb auk keskele. Kui ei lähe,tuleb kohe puur risti ajada ja hakata puurima selles suunas,et saaks augu keskele. Sellepärast tulebki kohe alguses hoog maha võtta ja esimese paari millimeetri juures asi ära teha. Kui aga kohe lõpuni puurida,siis lähebki asi untsu. Mida edasi teha,sellest ennemalt kuskil eelpool ka kirjutasin. Jõudu!
Vasta
#35

Tsentreerimishülsiks puuri ümber leiab kindlasti mingi torukesejupi.
Vasta
#36

(17-05-2012, 21:23 PM)rollfix Kirjutas:  Tsentreerimishülsiks puuri ümber leiab kindlasti mingi torukesejupi.
Kui on ruumi. Siis küll.
Kogemus näitab, et kui on käepärast hunnik tööriistu ja vahendeid, pole nagu erilist probleemi murdunud poltide väljaurgitsemisega. Sageli aga on võtta ainult...hädapärane. Hea, kui drelli kasutada saad.
Kõige sagedamini läheb asi aga seda teed, et kui on võimalus, siis olen puurinud tummalt ava sama puuriga üle - 8 polt-8-ne puur.. või võimalusel vähe väiksem, siis on tõenäoline, et saab keermepukgaga keere puhtaks lasta. Aga jah, muidu võimalusel teen ava järgmisse mõõtu. Kui mingil põhjusel võimalik ei ole, siis olen ette võtnud need "nikerdamised".
Olen teinud ka nii, et ühele poole, kus on olnud võimalus, sisse suurema läbimõõduga keermestatud puksi,liimi ka vahele, puksi sees orig.mõõtu kere ja asi korras. Vahel on ju, et korpuses on ruumi, kaanel kõrvad aga peenikese äärega.. Võimalusi on mitmeid, sõltuvalt olukorrast, võimalustest ja fantaasiast.



Vasta
#37

(17-05-2012, 16:35 PM)saarrand Kirjutas:  Need, kes siin ütlevad, et vastupäeva vindiga puurid välja nagu naksti, nendel pole polt järelikult absoluutselt kinni sees, vaid on lahtiselt. Minu praktika on küll olnud selline, et lihtsalt ei saa neid asju kunagi korda, küllaga ma ei taha väita et asi võimatu oleks. Kui ikka raudpolt on alumiiniumi sisse kinni oksüdeerunud ja keerad poldi puruks, siis pole isegi mõtet loota, et puurid tagurpidi ja tuleb nn ise välja.

no olen igasuguseid kinni roostetanud polte välja kruvinud vasakpoolse puuriga. TUleb ainult võimalikult madalate pööretega lasta akkutrelliga. ja ennem tuleb väiksema puuriga auk ette teha, paranab tulemust.
Vasta
#38

Kui ikka 8se poldiava 8se puuriga üle puurid, võid keermepulgaga vaid ava silitada.. Big Grin

vanamotopisiku ohver
Vasta
#39

Seda 8mm.puuriga läbilastud ja 8 mm. vindipulgaga silitatud auku võib sorkida 9mm. vindipulgaga....Big Grin
Vasta
#40

Kui juba puurimise ja keermestamise puhul jutuks läks, siis toon terase puhul välja keerme läbimõõdu ja sellele sobiva ava puuri mõõdu.

Keere - ava
M6 - 5
M7 - 6
M8 - 6,7
M10 - 8,4
M12 - 10,1

Kel huvi, võib N. Kropivnitski raamatust lisa lugeda Cool

vanamotopisiku ohver
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne