ehitame ise: murutraktorile lisaseadmed
#21

Küll aga peaks neid järeleveetavatena turul olema... Iseasi, mis sihuke autonoomne kogur maksab.Rolleyes
Vasta
#22

Stokkeris maksis nn.sõbrahinnaga 315euri ja ESPAK is 265eur.
ESPAK i müügimees hoiatas,et järske pöördeid ei maksa teha
kuna asjal on plastmassist hammasrattad ja need pidid kergesti
purunema.Kus riigis toodetud? ei tea.Äkki on kellelgi siit foorumist
nende järel veetavatega kogemusi.Ehk oleks nõus teistega jagama?
Usun et taolise asja vastu on huvi teistelgi peale minu.
Vasta
#23

(10-10-2012, 20:47 PM)kopamees1 Kirjutas:  Tervitus!
See muru ja lehekogur tundub väga asjalik.Kuidas ta märgadesse lehtedesse suhtub?
Äkki tutvustaksid asja lähemalt?Oleks endal ka hädasti vaja.Saaks
kodus plusspunkte ja naisest kahju ka.Kõik oma vaba aja pühendab
lehtede riisumisele.
Traktoriks on Kraftsman 3000YT Haagiseks kasutan MF i haagist.Smile

Märjad lehed lähevad vaevaliselt,kipub ummistuma. Muru ei meeldi sellele süsteemile üldse. Ise ootasin kuiva ilma ja siis lasin kähku õue üle, siis töötas laitmatult. Kõige tähtsam osa sellel süsteemil on üleminek niiduseadmest torusse, kõige parem oleks see poest osta, maksis mingi 60-70€, ise ei ostnud sest olin selle süsteemi juba tööle saanud. Aga jah peale kuivade lehtede ta muud väga ei võta.
Vasta
#24

Sai ka kunagi tehtud raiderile frontaalkopp. Kui kellelgi huvi võib pilte teha.
Vasta
#25

(05-02-2013, 14:38 PM)valdy Kirjutas:  Sai ka kunagi tehtud raiderile frontaalkopp. Kui kellelgi huvi võib pilte teha.

Pane paar pilti ,siis on ka näha millisele pillile sa selle külge pooksid.

Mul on edal plaanis ka frontaalkopp ja kaeveseade oma pillile meisterdada.

Teisele põkale aga järelkäru kallutava kastiga, siis saaks juba pisut pinnast liigutada...
Vasta
#26

Kärust rääkides... on ta siis kallutav või mitte, tundub, et niisugune paras mõõt on 90 x 110-120 cm ja 30-40 cm kõrguse kastiga. Liiga suur ei ole hea, liiga väike ...on väike. Selliste mõõtudega kasti kannatab puistematerjali kühveldada, aga peab piiri pidama. Liiv näiteks on suht raske ja kuhjaga mõõtes võib murukale haiget teha, muld seevastu kannatab juba väikse kuhjaga vedada. Puitu saab sellesse ka tublisti laadida ning ka oksi jms mahub heasti. Tahtsin aga ratastest rääkida. Kogemustest võin öelda, et paraja mõõduga on vana rolleri (Vjatka vms.) rattad, olid vist kuskil 34-35 cm läbimõõduga. Ainus viga on, et nad on õige pisut kitsad. Läbimõõt seevastu on hea, neist väiksematega majandades tuleb veokast paigutada nii kõrgele, et seda ka kallutada saaks. Kui teha tasakaalukallutus, siis peaks liigendi tegema rattavõlli tasandile, siis veokast pöördub rataste ümber ja ei lähe rataste vastu, see annab parema kallutatavuse ja ei pea kasti põhja ratastest liiga kõrgele tõstma. Eks kärul võiks ju ka hea väljanägemine olla Smile . Tagaluuk võiks olla kas ülestõstetav või äravõetav. Allalastav jääb igal juhul kallutamisel segama. Minul on momendil äravõetav.
Portesid saab väga edukalt valmistada niiskuskindlast vineerist, see tumepunane. Ainus, mida peaks tegema, on ülemise serva katmine. Otsene vesi vihma ja muude sademete näol saab muidu portedele hukatuseks ning saate kahe aasta pärast uued valmistada. Piisab isegi mingist puitliistust, näpuga silikooni vahele ja asi ants. Minul on alumiiniumliist, ajab kah asja ära.
Veotiisel peaks olema nii pikk, et kui käru on murukal taga, siis oleks võimalik traktor käru suhtes risti keerata kuni tagumine ratas vastu tiislit läheb nii, et kast ette ei jää. See annab hea manööverduse. Seepärast ärge enne tiislit lühemaks lõigake, kuni kast peal on. Tiisel ei tohiks ka liiga pikk olla, kooslus muutub kohmakaks.
Väiksed näpunäited, vahest on ehitamisel abiks Smile .


Vasta
#27

Minu idee järgi võiks käru olla eemaldavate külgede ja otstega,et järgi jääks ainult plate kui otsad küled eemalda, kuna on ka olukordi kus on vaja suht kerget aga nõmedate mõõtudega asju vedada.

Veekindel vineer on hea aga põhjaplaat tuleb plekiga üle lüüa, kestab korades kauem,

Mõõtudest:ise olen vaadanud,et kasti sisu peaks olema 130 ja pikkus 200, siis saab vajadusel teise JD kasti paigutada kui põllul mõlemat põkat oleks vaja

Õigesse metsa sellega asja ei ole aga minu istutaud põllule peaks sobima.
Vasta
#28

Ee..põhi peaks olema siiski metallist, olen kasutanud 2mm plekki, päris tugev teine. Eks see kasti suurus ripu ära sellest, kes kui suurt vajab. Mina pidasin silmas nii keskmist murutraktorit, 10-15 hj, nende laius kipub olema seal 90-95 cm kandis. Hea, kui kast sama lai on - kui kitsamast kohast läheb läbi masin, siis tead, et ka kast läbi mahub Smile .


Vasta
#29

Mina saan aru ,et 300kg per sild.

Ma just vaatasin ,et minu põkadele John Deere ( tegemist on vanakooli murutraktoritega, mis ise kaaluvad 400kg) antakse selline vastus:
Maximum total front / rear end weight must not be more than 790 / 1200 lb

ehk kohalikus mõõdustikus :ees 360 ja taga 550
Vasta
#30

Üks vana ront vedeles kunagi heinamaal millega tiigi ümbrust sai niidetud, sellele kruvisime kaks paari rattaid kokku et läbi sambla ei vajuks...

Neile laagripukkidele määrdenipli koht ka on tehtud? Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#31

(21-07-2013, 13:23 PM)meli666 Kirjutas:  Samas lootsin just selle müügimehe ülivõrdes jutu peale rohkemat ohhoo effekti.
Olen poes neid proovinud ja ohhoo efekt oli ainult hõljukniidukiga. Paraku pole neid enam müügil näinud, vähemalt Pärnus mitte. Muidu tegi neid vist Husquarna. Mootor oli kerge 2-taktiline ja niitis jõhviga. Sisuliselt trimmer, mida ei pidanud tassima. Mõeldud oli müügimehe jutu järgi kraavikallaste niitmiseks, kuna mootor kannatas suuri kaldeid.
Ehitus oli väga lihtne, kummulikeeratud plastkauss, millel ava keskel. Trimmipea taga (või oli sellega ühest tükist, mitte ei mäleta enam) oli suure läbimõõduga plastist turbiin. Umbes nagu salongisoojenduse vendi oma.
Liigutada oli väga kerge ja hõljus igas suunas nagu haldjas. Smile

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#32

(21-07-2013, 22:42 PM)meli666 Kirjutas:  Hõljukniiduk on nüüd huvitav lahendus küll, aga maksab omajagu: ...
Muidu endale oleks see 45 kraadiseid kaldeid kannatav aparaat nagu rusikas silmaauku. Mul siin kuplite peal mõnes kohas kipub tavaniidukgi ümber minema, murutraktorist siis rääkimata.
No mida see vaene eesti mees ikka tegema peab sel juhul, käised üles käärima ja ehitama! Smile Oleks endal vähegi mahti, siis prooviks Audi salongiventikaga mingi suvalise plastkausi tõstevõime ära. Saaks aimu, kas tasub ise jännata. Paraku endal n+1 karjuvalt kiiret tööd käsil, et talvel ikka tuba soe ja kuiv oleks, et tehnika liiguks ja kraanist sooja vett tuleks, et lastest pätid ja laisikud ei kasvaks jne. Pealegi endal hõljukit otseselt vaja pole.
Aga teema on huvitav! Wink Muide, lehepuhur pidi suutma poisikese maast lahti tõsta, kui vineeritahvlist ja prügikotist Mägiaivari-tüüpi hõljuk teha. Usun et katkise trossiga trimmerist saaks hea tahtmise juures hõljukniiduki teha küll.
Aga see jutt kisub juba väga OT-ks. Kui raffal hõljukite vastu huvi on, teeks eraldi teema?

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#33

Kuidas teha murutrakturile leheimur.

Nats juttu valmistamisest
Sama asi töötamas

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#34

Siit järeldub, et veel üks mootor puudu ..Big Grin


Vasta
#35

(22-07-2013, 12:20 PM)viplala Kirjutas:  Kuidas teha murutrakturile leheimur.

Nats juttu valmistamisest
Sama asi töötamas



See on väga OK idee, peab snitti võtma ja endalegi ühe sellise isendi tegema. Kaugel see sügis on Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#36

(05-02-2013, 14:38 PM)valdy Kirjutas:  Sai ka kunagi tehtud raiderile frontaalkopp. Kui kellelgi huvi võib pilte teha.

Pilt siis selline


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#37

Päris palju tehakse selliseid laadureid ette http://www.youtube.com/watch?v=4p3XMXfKRK4

Ning siin on üks lahe ja pisike heinarullitaja. Tegemist pole küll tavapärase murutraktoriga, kuid huvitav on ikka. http://www.youtube.com/watch?v=pMK3O00Fy...=endscreen

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#38

Hiljuti "kopsisin" kokku ühe väikese haagise, väljanägemine ei ole kõige parem, aga soovija ei pannud rõhku ka disainile:
[Pilt: kc3a4ru10.jpg]
Kast peal:
[Pilt: kc3a4ru10.jpg]
Värvi kah tiba:
[Pilt: kc3a4ru102.jpg]

Alustasin järgmise haagisega. Sel on juba rolleri rattad alla, küll pisut disainitud ehk laiemaks tehtud veljed. Rummud ja laagrid on tugevamat masti. Samuti üritan seekord pisut rohkem disainile ehk väljanägemisele rõhku panna. Samas otsin kohta, kus saaks 2 mm plekki valtsida, tavaliselt 90 kraadise nurga alla. Teeksin ise joonised ja ...aga momendil veel ei tea kohta.


Vasta
#39

Palju käru umbkaudne kaal on?
Vasta
#40

(04-05-2014, 13:09 PM)Alts Kirjutas:  Palju käru umbkaudne kaal on?
Heh, mnjah, ei taibanud ära kaaluda! Inimene ei tule alati selle peale, et võiks ju. Ta on suht kerge, mina jõudsin kerge vaevaga üles tõsta, arvan, et kuskil 50-60 kg. Peale laadida võib sellisele vabalt kuni 400 kg, rattad muidugi on mõeldud 150 kg ühele. Kastil on laius 90, pikkus 100 ja kõrgus 30 cm. Suht normaalne oleks siiski 95 x 120 x 30, sellisele mahub kergemat kaupa ka rohkem peale ning väljanägemine on parem.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne