ehitame ise: murutraktorile lisaseadmed
#81

(13-03-2016, 20:09 PM)nustu826 Kirjutas:  
(12-03-2016, 23:31 PM)traatjalg Kirjutas:  Pole sellel hüdrostaatilisel kastil viga midagi kui seal õli ka vahetada,sellest,et seal ka filter sees on mida samuti vahetama peaks ei ole müüad isegi kuulnud ja tellida ka ei saa.(jebais vis on olemas) Selle filtri tõmbab kinni(kuna õli vana ja üle kuumenenud välimuselt nagu tökat) pump jääb kuivale ja ongi asi õhtal.Proovisin just ühte lihvida ei tea kas sai asja.

Sa vahi kurjamit... Ma pean siis ka vist tagasilla oma Jonsul pooleks võtma. Muu koha pealt ei ole nagu kurta, aga tundub et lõppkiirus on nagu vähenenud... Jõudu vahemaks ei ole jäänud

Iseenesest on mul trakats 8 aastat vana, ja igal suvel lisaks muruniitmisele 6000m2 kallakul, vean temaga puid, lehti, oksi, kive, mulda jms. Talvel lükkan lund. Puude vedu on nii mäest üles, kui alla. Tõusu 15m pikkuse peale 2m. ja vahemaa kuskil 50m Tavaliselt iga paari kolme päeva tagant on suvel midagi vaja vedada...
Ja käruks on mul see kahe sillaga tõmmatav laokäru, mis siis ühe silla peale ümber tehtud... Krt püüdsin küll ühe suve, aga tagurdamine oli ikka teistmoodi... Eelmisel kevadel paigaldasin traktorile munaka, et lihtsam oleks saba ära võtta. Vana haagisepoldi auk ei olnud aga küll kuhugi veninud...


Ptui ptui ptui, ära kah ei taha sõnada....
Kui jõudu pole vähemaks jäänud siis on kõik veel korras. Õlivahetuseks on targem kast maha võtta. Saab imuvahtajaga ka vahetatud aga see sarnaneb rohkem günekoloogilisel teel hammaste eemaldamisele. Sisse läheb täissünt 5W50. Vaata siit:http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=54490

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta
#82

(12-03-2016, 21:46 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Tavaline manuaalkastiga murukas muuks ei kõlbagi kui käru vedamiseks, hüdrokastiga läheb niitmine kaks korda kiiremini  Smile 

Kaks korda kiirem see kindlasti pole aga õigustatud on hüdrovedu seal, kus on tõesti nikerdamist. Suurte lagedate alade niitmisel pole mitte mingit vahet, missugune see kast on. Kuna olen niitnud täpselt sama ala täpselt sama lõikelaiusega masinatega, nii naabrimehe hüdroveoga Partneriga kui iseenda manuaalse MTD'ga, siis selle 3,5 tunni peale mõni minut paari nikerdamiskoha arvelt on olematu ajakulu küsitava lisaraha ja võimaliku hävingu eest! Samas on ilgeimalt tüütu kogu aeg parema jalaga midagi muljuda ja seda siis tunde järjest! See on tõeliselt tüütu!
Ning nikerdusaedades, kus aiakujundus on vanakool ega pole kooskõlas murutraktori niitmisvõimekuse/täpsusega, on ilu tegemiseks ikkagi lisaks kas käsimasinat või trimmerit vaja. Räägime minutitest...

Automaat elik hüdrovedu on mõtekas ja vajalik vaid ja ainult nikerdusniitmisel krundil, kus lagedat ala on olematult. A'la pargid jms. Aga ka siis on juba ja pigem keskliigend-raider, mitte traktor! Automaadiga traktoril ma ei näe üldse väga suurt mõtet peale edevuse ja rahakulu. Sest spetsiifiliseks tööks on raiderid ja zero-turn niidukid....
PS: samas ei näe ma ka otstarvet ega mõttekust manuaalkastiga raideritel, sest sellise ostad ju justnimelt nikerdusniitmiseks! Ka sellisega on niidetud, manuaaliga Stiga, ja see kepikastiga vehkimine ilu tegemiseks oli ilgelt tüütu ja tõesti aeglane Big Grin Sa jõuad enne ennast õllest ümmarguseks libistada, kui mõisapark ilusaks sai...
Raideri puhul pole "kokkuhoid perekonna õnne aluseks", traktorilaadse puhul on.
Vasta
#83

Kus sa küll ometi siis olid kui minusugused klounid omale need hüdrodega nuhtlused ostsid?  Sad
Aga selle eest ei jää parem jalg mitte kangeks, johnil on cruiscontrol standardvarustuses.

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta
#84

kus see hüdrokast veel on?
Mul on mootor ja tagasild, mille alt ära võtsin ja parandasin, arvasin et see ongi hüdrokast. Vaatasin veel, et kole primitiivne teine Big Grin
Vasta
#85

Murukatel ongi kast ja sild koos. Kui on ainult hammakad ja neid ümbritseb tavoti taoline ollus siis manual. (käiguvahetusel vehid kepiga) Kui peale hammakate leiad sealt seest ka hüdromootori sarnased vidinad mis ujuvad õlis siis hüdrostaatiline. (Liikumiseks sõtkud edaspidi või tagaspidi pedaali).

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta
#86

(15-03-2016, 15:27 PM)Simmerling Kirjutas:  Kus sa küll ometi siis olid kui minusugused klounid omale need hüdrodega nuhtlused ostsid?  Sad
Aga selle eest ei jää parem jalg mitte kangeks, johnil on cruiscontrol standardvarustuses.

Manuaalil on kruiskontroll kogu aeg peal Big Grin 
Aga see ülitäpselt timmitav hüdrovedu on vajalik ja hea siis, kui teed trakatsiga uudismaad või kui niidad korra-kaks aastas mingit suurt pinda. Siis tõesti reguleerid liikumiskiirust iga ette jääva meetri ja ka suisa taime kaupa. Kuid ka selleks tööks on spetsiaalsed niidukid ju olemas, nimetataksegi lausa hooldusniidukiteks Big Grin 
Kuna meil on tavapärasest oluliselt erinev niitmise keskkond ja ka vajadus (reaalselt peaks aastas 2-3 korda niitma u.2-3 hektarit ja püsiniitmine on 8000+ ruudu juures nüüd tänu trakatsile), siis on seda niidukite asja omajagu uuritud, loetud, mõeldud, testitud. Ja üha enam jõuan ma kahjuks ette teada paratamatu tulemuseni: igaks tööks ÕIGE riist! See tähendab aga ühte kallist või mitut mitte nii kallist, mis kokku teeb veel rohkem...

Kuna traktor oli meile 10-15 aastat tagasi uus asi, siis hakati neid tegelikult "kõigeks" kasutama ja tundus, et mida võimsam mootor, laiem lõikekorpus ja ägedamad muud lisad, seda parem. Reaalselt on ta ikkagi lihtsalt muru niitmise ajaline kiiiendaja, mis suudab edukalt ka natuke õhemat lund lükata ja kergemat käru siledal maal vedada. Seda siis masinat ruunamata. 
Mujal ilmas olid sedasorti pisikesed "aia"traktor-muruniidukid juba ammu olemas aga algselt olid need reaalsed väikesed traktorid koos vastava ehituse ja tugevusvaruga! Ja siis vaikselt, tänu ökonomistidele ja vajadusele odava massimüügi järele, need muudkui nõrgestusid kuni lähiaastate juudiplekist lagunevate saastadeni välja. Alles siis tulid tagasi valatud sillad, kuulliigendid roolidel, roolikarbid jne. Need olidki odavad kergeks hobiks mõeldud masinad aga mida meie nendega püüame teha??? Asendada PÄRIStraktorit (sest raha pole Sad ). Teine hulk aga ostab omale jälle täiesti arutu võimekusega kalli ja liiga suurte mõõtmetega riista ja jälle imestab, miks töö ei laabu. Vaatad peale - näevad välja ühesugused ja isegi enamus numbrilisi näitajaid on samad - aga tegelikult on üks kerge aga mõttetult kallis lagunev muruniiduk ja teine raske aga korralik tugev muruniitmisvõimeline traktor, mis suudab teha veel palju muid tööoperatsioone. 

Sest tegelikult vajaks enamus meist, kel meil on maad koos metsaga ja niitmist rohkem, kui 1 hektar, ikkagi sellist riista! See, et me vaesed oleme ja saja erineva "saastaga" püüame sarnase võimaliku tulemuseni jõuda - selles oleme vaid ise süüdi Big Grin Tegelikult on aga hoopis see, et jätnuks need "saastad" ostmata, jätaks need remontimata ja paadiankrutega varustamata, jätaks väidetavalt kojupääsuks ilmvajaliku "maasturi(laadse saasttoote)" ostmata ja ostaks palju odavama sõiduauto, jätaks täiesti mõtetu ATV ostmata, hindaks ISEENDA aega ja mugavust ning siis ei tundu see küsitav number enam üldse suur! 
Vasta
#87

http://www.flintkaubandus.ee/et/a/tym-233-hst
Koiotist vähemalt 25% soodsam ja teeb täpselt sama töö ära Big Grin
Vasta
#88

(15-03-2016, 17:54 PM)maisalup Kirjutas:  http://www.flintkaubandus.ee/et/a/tym-233-hst
Koiotist vähemalt 25% soodsam ja teeb täpselt sama töö ära Big Grin

Nõus, olen vaadanud aga ma põhimõtteliselt vihkan ja ei osta isegi siis, kui seal on odavam, sellisest firmast mitte ühte asja kes ei avalda oma kodulehel MÜÜMISEKS kõige alust - hinda! Ja TYM ei ole odavam sest selle hind ILMA niidukita on 9,3K+kõm (mille ma pean kusagilt kuradi kuldsestbörsist otsima), kui koiott on KOOS niidukiga 10,8K+kõm ja seda avalikult kodukalt! 
Edit: üldse mitte vähetähtis pole ka kaal, mis on Kiotil 300 kilo väiksem (675 vs 995) ja õige haagise korral suudab selle ka kerghaagisele mahutada! Igal juhul tuleb komplekt kaalult sobivast haagisest ja traktorist kokku palju odavam, kui TYMil. Lisaks on Kioti mõõtudelt ka väiksem ja siiski murutraktori puhul, mis peaks lisaks muid töid teha saama, polegi need parameetrid vähetähtsad! Sama rehvi juures on koiott ikka tõeline jälgi mittejättev metsloom Big Grin Ja sellised "detailid" polegi vähetähtsad detailid... vaid teoorias minusugusel ostuotsuse aluseks. 
Edit2: ütleme nii, et asi on mind huvitanud ja tuletasin meelde, miks mul see Kioti ikkagi sellisel kujul meelde ja "to do" listi jäi.
Et siis ka haagised (samasugune kuum teema!). Esiteks peab haagis olema, millega sellist riista vedada ja seesama haagis võiks seesinase trakatsi taga ka natuke tööd teha: komplekt või nii. 
Kioti mahub täpselt ära Respo 1200-kilosesse 1740 rutsi maksvasse haagisesse, mida võib enamuse veovõimeliste sõiduautode sabas B-katiga legaalselt ka vedada. Kusjuures jääb omajagu kaaluvarugi (225 kg) lisaseadmetele jms jaoks!
TYM jaoks peab aga ostma juba sealtsamast 1500-kilose ja 1918 eurikut maksva haagise, mida enam paljud autod vedada ei tohigi ja B-kati võib peaaegu ära unustada. Kaaluvaru on ülinapilt (130 kg) ehk Politsei ei pruugi teepeal üldse sõber olla...


Me jõuame aga jälle ühe teise teema juurde: saagu maameestest traktorimüüjad ometigi aru, et ENAMUS Eesti maadest ja metsadest on linnameeste omand ja me ei ole harjunud enam sellega, et "mine küsi Jüri käest"! Traktoril peab oelma veebis hind, ideaalis näidis siin Tallinnas kuskil vaadata ja transport ette antud kohta põhimõtteliselt hinna sees sest mulgimaa ei ole suures piires "mingi koht" aga sealt on igale poole enam-vähem ühesugune teepikkus viia. Vast ainult praamipiletid on eraldi teema ja tasu.  
PS: murutraktori tõi mulle müüja Rakverest Nõmmele koduõuele ilma igasuguse hädaldamiseta. Pappi tahad, pead pingutama Big Grin 
Vasta
#89

(15-03-2016, 17:01 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(15-03-2016, 15:27 PM)Simmerling Kirjutas:  Kus sa küll ometi siis olid kui minusugused klounid omale need hüdrodega nuhtlused ostsid?  Sad
Aga selle eest ei jää parem jalg mitte kangeks, johnil on cruiscontrol standardvarustuses.

Manuaalil on kruiskontroll kogu aeg peal Big Grin 
Aga see ülitäpselt timmitav hüdrovedu on vajalik ja hea siis, kui teed trakatsiga uudismaad või kui niidad korra-kaks aastas mingit suurt pinda. Siis tõesti reguleerid liikumiskiirust iga ette jääva meetri ja ka suisa taime kaupa. Kuid ka selleks tööks on spetsiaalsed niidukid ju olemas, nimetataksegi lausa hooldusniidukiteks Big Grin 
Kuna meil on tavapärasest oluliselt erinev niitmise keskkond ja ka vajadus (reaalselt peaks aastas 2-3 korda niitma u.2-3 hektarit ja püsiniitmine on 8000+ ruudu juures nüüd tänu trakatsile), siis on seda niidukite asja omajagu uuritud, loetud, mõeldud, testitud. Ja üha enam jõuan ma kahjuks ette teada paratamatu tulemuseni: igaks tööks ÕIGE riist! See tähendab aga ühte kallist või mitut mitte nii kallist, mis kokku teeb veel rohkem...

Ole jumala eest meheks! Eelmise postiga lõid noa kõhtu, nüüd keerasid veel kolm keerdu peale, et ikka täie eest läheks. Big Grin 
Eks lollus on alati olnud karistatav omadus, mõnel puhul karmimalt, mõnel puhul leebemalt. Nüüd ela selle teadmisega, et karistada oled saanud. Oleks teadnud milline suusakeppidest ja värkstoas üle jäänud juppidest kokku pandud moodustis see john on poleks elus ostnud. Ja rohelisemüüja ei häbenenud sellel ajal talle roppude numbritega hinnasilti külge riputamast. Õnneks ei pidanud nii suurt hävingut kannatama kui müüja saada lootis aga ikkagi. Olen ise ka ülejärgmist mõõtu massinaid vaadanud, küll mitte uusi. Ühele oleks äärepealt järele kaapinud, oli ikka päris asjalik. Esikopp, deck kõhu all ja taga kaevekopp. Niisugune ehe võlts maamehe riist. Aga oli teine nats kaugel ja oleks toomiseks täis E katti nõudnud. Aga eks ma hala teistele õpetuseks edasi, ehk mõni võtab õpetust.

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta
#90

(15-03-2016, 16:44 PM)Simmerling Kirjutas:  Murukatel ongi kast ja sild koos. Kui on ainult hammakad ja neid ümbritseb tavoti taoline ollus siis manual. (käiguvahetusel vehid kepiga) Kui peale hammakate leiad sealt seest ka hüdromootori sarnased vidinad mis ujuvad õlis siis hüdrostaatiline. (Liikumiseks sõtkud edaspidi või tagaspidi pedaali).

Mul on vaid edaspidi käik, neutraal ja tagurpidi.
Kastis polnudki suurt midagi peale tavoti.
Mis kast mul siis on?
Vasta
#91

Reeverskast Toungue .
Vasta
#92

Täpsustame variaatorreverskast.
Vasta
#93

Täpsustaks edasi: üldjuhul on variaator ikka eraldi, ainult selle üks rihmaseibidest kinnitub reversile. Ilmselt on mõeldud silla ja reversi kooslust.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#94

midagi sellist võib olla küll.
Igatahes meenutas oma lihtsuse tõttu üsna lollikindlat lahendust.,
Vasta
#95

Lisaseadmetest on teema päris kaugele vajunud. Mõtlesin, et teeks uue teema, huvilisi ja ilkujaid ju leiduks piisavalt. Samas asjalikku nõuannet võid jääda ootama, tõmban siis paralleele Uaziku diiseldamisega. 
Mitte sellest ei tahtnud ma kirjutada, ikka niinimetatud murutraktorist oli mõttes teemat arendada. Harutasin siin nädalavahetusel MTD-l esisilla alt ja mulle üllatuseks kõik ei olnudki 0,5mm plekk, oli paksemat ka Rolleyes. Osandamise põhjustas esirataste vabadus iseseisvalt trajektoori valida ja mõnusalt loperdada. See esisilla moodi asi on ikka armetu küll, mitte, et plekk oleks mäda või järeleandnud, aga kogu idee ei kõlba koera hänna alla ka mitte. Samas, mis ma ikka virisen, viis aastat (loe: viis suve igal nädalal üle hektari üle sügatud) on ju vastu pidanud, aeg uus osta Big Grin.
Kui võrrelda vasakut ja paremat poolt, siis parem on ikka päris õnnetus seisus. Vasaku saaks veel paariks kolmeks aastaks "taastada", paremat poolt mitte. Loksud korralikud nii ratta võllil, kui käändteljel, päris korralikult on kulunud see kõver moodustis, mis üheaegselt on rattavõll ja käändtelg, mõnusalt astmeliseks .
Esialgu oli mõte lihtsalt asja täiustada, ei hakka praegu selgitama, ehk saan pildid tehtud, siis näha, nüüd kaldun järjest enam uue esisilla kasuks mõtlema. Ei, ostma ei hakka, proovin ise teha, odavam ei tule, tugevam ja vastupidavam kindlasti. Unustaks ära tundmatust plastist puksid ja teeks laagritel. Mõned probleemid on seoses sellega esile kerkinud: esiratta velg on sitaks pisike, samas rattavõlli alla 20mm ei tahaks ka lubada. Praegused kõverikud on ka 20mm ja kõige pehmemast terasesordist, mida suudetakse toota, valmistatud idapoolseid tavasid järgides, õige nurk on antud kuvalda abil.
Kui kellelgil on mõtteid või lausa kogemusi võiks ju avalikustada.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#96

(21-03-2016, 11:01 AM)metsakohin Kirjutas:  Kui kellelgil on mõtteid või lausa kogemusi võiks ju avalikustada.
Kuna Meremessiga lõppes igakevadine kolmekuine möll (sisaldades ka Talverallit), siis tuleb omal ka trakats maalt linna tuua ja täpselt sama asjaga tegelema hakata Big Grin Esimene ikaldus, mis on ette teada, on juba rooli"karp", mis on peaagu hambutuks kulunud ja ime, et veel üldse pöörab Big Grin Idee on natuke kardimaailma vaadata. Kindel on uniballid jms. Tala ise vist veel väga kõver pole aga käändmikud (need kuvaldaga rihitud konksud) - oijah Big Grin Kuna purjetamissõber tegeles oma lastega lähiajani ka kardispordiga, eks lähen kaen Ta "lao" üle vanadest vidinatest, mis võidusõitu enam ei kõlba. Kasvõi "pildi ette saamiseks" ja teadmiseks, et "kohe kindlasti ei sobi" vms Wink 
Paremat mõtet trakatsile mingigi suunakindluse saamiseks hetkel pole. 
Vasta
#97

palju head infot saaks nende meeste käest - Murutraktoristid
usun, et kogemusi vastupidamisega on rohkem kui üle keskmise kodukasutajal

https://www.youtube.com/watch?v=S_mkGd6CYuM

Facebookis kindlasti leiab neid kah vist murutraktoristide järgi või siis nt. Võtikmetsa Team nime alt

seal on jah kindlasti võistlusklasse kus murutraktorist pole palju alles aga on ka originaale mida on parendatud.
Vasta
#98

Kuluks ära üks murtutraktori haagis.
Kuna poes müüdavad on kehva hinna/suuruse suhtega, tekkis mõte 1000L mahuti ära kasutada.
Pealt lõikaks lahti ja vajadusel ka madalamaks.
Tagant lõikaks 3/4 laiuses ära ja nurkadesse jätaks väiksed põsed tugevdused alles et küljed maha ei murduks.
Eest lõikaks samuti 3/4 lahti ainult metalli.
Siis saab vajadusel plasti välja visata ja pikemaid kaikaid vedada.

On siit see variant juba läbi käinud? Jääb nõrk?
Kasulikum kohe koos metallist alusega otsida?
Kuidas see toruraam ise kinni/püsti seisab, punktitud?

Sillast ja diislist moodustaks kolmnurga, et põhja toetada.

Põhja mõõdud peaks olema 1000x1200mm vist neil 1T vaatidel.
   

(o\_!_/o) VW Beetle "Põrnikas" 1300 '66 ja 1302 '71 1.3
Ostan: VW Hipibuss T2 Transporter
Vasta
#99

ma andsin naabrile suure nõukaaegse elektrikapi millele pani rattad alla ja veoaisa. Pole eriti raske ja toimetab ringi eduliselt

Veel pole maha löödud
Vasta

See mahutiraam seisab püsti küll, ma keevitasin otsapidi kaks tükki kokku ja mahutid on ka sees, vöre on umbes veerandi pealt maha saetud ja nurkades on rattad. Julgen pakkuda et see kannab umbes 300kg ilma suurema nurinata, rohkem ma pole vist koormanud.
Muidu see vöre on seal poltühendusega peal.
Mahuti ise on sült kui poole maha saed, ilmselt seda pead kuidagi toestama et küljed alla ei vajuks, samas ega ma proovinud pole

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne