Mis motoplokiga on tegu?
Juhe hakkab kokku jooksma Smile 

Käisin isand Lepa juures ära. Kõigepealt see jama, et mees, kes kõikse peenemaid asju teeb, on parasjagu haige. Teine asi, et ainueksemplari tegemine koos pingi häälestamisega võib võtta ca 4 tundi. Ja tunnihind on märksa kõrgem kui külajoodikul. Hr Lepp soovitas ise, et kui vähegi võimalik, otsi alternatiive.

Pistes Koogelmoogelisse kataloogist võetud 00009049 PERNO FORCELLA SBLOCC tuleb vasteid ühe käe sõrmedel. Kahe Itaalia firma Exceli tabelid, kus selline asi eksisteerib. Ühel juhul mainitud ka hind 10,85. Kirjutasin mõlemasse kohta, lisaks ka tehasesse, vastuseks vaikus.

Kas asuda nüüd agressiivsele rünnakule ja veel kirjutada, postkastid umbe ajada? Või kasutada kõrvalteid, pöörduda mõne lähiriigis oleva esinduse poole? Ehk on neil tehasel rohkem mõju, kui suvalisel Eesti külajorsil?   (Nendes riikides, kus esindust ei ole, tulebki otse tehasesse pöörduda.)

Või leidub siin foorumis keegi, kellel on tonnide kaupa Kutaisi juppe?
   
Vasta
Tehasesse kirjutades võtab vastuse ootamine vähemalt kuu aega... Kuni käib läbi kõik instansid ja otsus tehakse kas üldse vastatakse...
Vasta
Mnjah...

Üldse ei kiusaks tehast oma eripärase sooviga, kui vaid oleks mingi veebipood, kus kõik pulgad kenasti reas.

Olen veel päringuid teinud, seni tulemusteta. Arusaadav kah. Mingi suvaline välismaalane mingis võõras keeles kirjutab Sad Mina ka ei reageerinud, kui Messengeris mingi kõrvitsasuuruste tissidega väljamaa tädi tahtis kontaktiks trügida Big Grin Ja Eesti-siseselt kah: kui mingi odava vidina kohta kirja teel (lisa)infot küsida, siis kah tihtipeale ei vastata. Samas on palju positiivseid erandeid.

Üleüldse on kurioosne, et Nõukogude tehnikale peab kuskilt Läänest juppe otsima. Egas ma ilma asjata Sarvrussi ei soetanud ja Kuta "suuremaks" ehitamise mõtet välja ei praakinud. Paned suuremad rattad, venitad rööbet, ja siis prõksatab pooltelg vms puruks (insinöörid on ju oma arvutused teinud konkreetse koormuse jaoks, kogu see Kuta pooltelgede värk on üsna "ebafüüsikaline".) Ja kui sihuke asi juhtub, mis siis teha?

Nii et praegu on mõistus täitsa otsas Sad
Vasta
Kust kohast võiks leida sellisele mehhanismile nagu mtd t430 freesiterasid ja veorihma. Veorihm oli nii läbi, et oli eelmise omaniku poolt vale pidi peale keeratud laiem külg jooksis rihmaratta põhjas, kuid trossi nad ei osanud pingutada.Ma rihma katte alt ei silmanud, kuid pingutasin korralikult rihma ära ja peale aiamaa lõpetust muru freesides ajasin selle rihma juppideks  Big Grin  Esialgu koogel asendusi ei leidnud. Võibolla keegi omab sellist masinat ja oskab rihmamõõtu öelda ja millise teise freesi terad sobivad.
Vasta
Tere. Üle pika aja kirjutan kuna sattusin üllatava probleemi otsa.   Rolleyes On kaks ühesugust Kutaisit (ok mootorid on erinevad), ja ka kaks ühesugust freesi. Proovisin oma uuemat masinat ja vaatamatta raskemale kehale ja võimsamale mootorile toimetas freesiga väga raskelt. Vanal masinal lasid sangad lahti ja toimetas ise, (ok -suunama natuke pidi), uuem kaevab ennast maakera südamiku poole aga edasi astub vaevaliselt. Lõpuks avastasin, et minu uuemal komplektil pöörleb frees vastupidises suunas vanema mudeliga, ja proovib oma pöörlemisega masina liikumisele vastu töödata. Viga peab olema freesi reduktoris. Kas keegi on seda lahti lammutanud ja teab öelda - kas seda annab ümber teha, s.t. pöörlemis suunda muuta. Frees on praktiliselt uus, lahtivõtmise jälgi ei ole. Ei tea kas juba tehases pandi teistpidi kokku.  Sad
Vasta
Ehk saad kataloogi uurides abi?

Ka tänapäeval tootmises
(kerida allapoole).

Paraku pole endal (veel) siia millestki kirjutada. Olen kõik endast oleneva teinud, nüüd ootan oinal poegi Smile 
[url=http://ricambi.goldoni.com/files/cat/fres21/index.htm][/url]
Vasta
Kiire pilk ksf oltspergi pakutud kataloogile pani mõtlema, et kui reduktor lahti võtta ja pooled ringi lüüa, siis peaks ju hakkama teistpidi tööle, kuna vedu toimub ju vedava hammaka teiselt küljelt, järelikult peaks ka pöörlemissuund muutuma. Või mõtlesin natuke üle?
Vasta
Minu mtd 430 freesib nii vastupidi kui päri pidi. Minuarust vastupidi purustab palju paremini rasket mulda, ja minu masin liigub ilusti edasi ei sega see freesi terade pöörlemise suund... Aga kui juba 2 korda maapind läbi lastud siis enam ei taha ronida küll, siis kasutan ratastega pärisuunas freesimist.
Vasta
(17-05-2017, 22:37 PM)maisalup Kirjutas: Minu mtd 430 freesib nii vastupidi kui päri pidi...
Kuidas see suuna muutmine käib? Pilt aparaadist ei teeks ka paha.

Ksf! klaave on ilmselt õigel teel. Ju siis on tuumapohmelli käes vaevelnud Vasja võlli teistpidi sisse pannud, peaks pöörlemissuunda mõjutama küll. Tuleb lahti võtta ja katsetada. Kaotada pole midagi, saame kõik targemaks.
Vasta
On nagu käiguvahetus hoob, valikus on tagurpidi, neutraal, edaspidi käik ilma freesimisetta, edaspidi vastas suunas pöörlevad terad ja edaspidi ratastega samas suunas pöörlevate freesidega. Eelviimase valikuga on eriti hea just kinni paakunud mulda ja muru purustada
http://soov-ee.postimees.ee/1515784-mull...tails.html sellelt aadressilt on näha käiguvahetus süsteem
Vasta
Buongiorno!
   

(07-04-2017, 14:49 PM)maisalup Kirjutas: Tehasesse kirjutades võtab vastuse ootamine vähemalt kuu aega... Kuni käib läbi kõik instansid ja otsus tehakse kas üldse vastatakse...
Sinjoor Massimiliano Gelati sellist pessimismi ei jaganud, vastas mõne tunni jooksul. Nipp selles, et kirjutasin itaalia keeles. Enne tuli leida tuttava tuttav, kes oskab itaalia keelt ja oli nõus mind aitama.

Tehasest saadeti mind... Ei, mitte sinna, kuhu teie oma rikutuses mõtlete Big Grin ...  vaid Rootsi esindusse
mis on Eestile lähim.

Mulle kui kliendile meeldib loomulikult, et asjaajamine on kiire, aga hr Hermanssonist on isegi kahju. Ta vist ei söö ega maga, sest laupäeva õhtul kell 9 saadetud kirjale sain vastuse 5. minuti jooksul.

Pulk maksis ilma kõmmita 12 €. Rootslane küsis minult käibemaksukohuslase numbrit, siis ei oleks pidanud Rootsi kõmmi maksma, mis muide on 25%. Aga mina olen tavaline külamees, tuli ikka kuningriigi kassat täita. Koos saatekuluga kasseeris rootslane minult 318 SEK, mis mustalt arvestades tuleb meile mõistetavate ühikute leidmiseks jagada 10ga.

Kõik rootslased pole sugugi nii suured patrioodid, et Swedbankis arveldavad, seetõttu küsis nimetatud asutus pankadevahelise tehingu eest üle 5 €. See on ikka õige jutt, mida koolis räägiti: kapitalistid tahavad ainult kasu, ega arvesta töörahva huve Smile 

Aga kokkuvõttes tuli ikkagi 2 korda odavam kui Made in Võru. Hävinud närvirakkudest parem ei räägi... Kirjutasin ka ühele Itaalia firmale (itaalia keeles). Sealsel sinjooril kulus 5 päeva, enne kui ta sai makaronide ja veini kõrvalt aega vastata. Mul juba rootslasega asi susises.

Nii et kuu aega peale seda, kui rootslasele raha laekus, sain jupi kätte. Ilmselt toppas asi itaallaste taga. Aga nendega pidigi olema raske asju ajada, siin foorumis kah juttu olnud.

Lõpp hea, kõik hea Smile

Muide, kas keegi kogub marke? Äkki tahab keegi Rootsi liblikaid:
   
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne