50-ndate metsatöö masin filmivõttele
#1

Tere,

Taas kord olen Teie foorumis otsimas masinat filmivõttele.

Tegemist on mängufilmiga 1941. aasta juuniküüditamisest pealkirjaga "Risttuules". Lähemalt www.risttuules.ee

Seekord otsime metsatöömasinat 50-ndate aastate Siberis.

Pilt näidisest manuses.

Ehk oskab keegi öelda, kas (ja siis ka kust) Eestis sellist haruldust võiks leida.
Tegemist võiks olla ka millegi sarnasega, mida saaks filmiimedega petta (butafoorselt ümberehitada) sarnaseks asjaks.

Tänud kõigi nõuannete eest!

Reet Brandt
filmi kunstnik
58 141 683
reetbrant@gmail.com


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#2

tere,Rakvere taga Küti mõisa piirkonnas olla nähtud sellist isendit ca 7.a. tagasi.(ega see pruukind olla sama isend,aga vähemalt vana mudel)

veidi uuem mudel,kui sõita Türi tagant Põikvalt Suure-Jaani peale,seal kusagil vahepeal mingi metskond ja seal seisis uuem mudel.
Vasta
#3

Mainin ära, et KT-12 on tootjamaalgi haruldus. Eestist KT-12 vaevalt, et leiab, jäänuseid ehk küll. TDT-40, mis on välimuse poolest kaksik, on näiteks Lavassaare raudteemuuseumis.
Vasta
#4

Avinurmes on vähemalt kaks tdt-40 traktorit. Neist üks, mis on ka viisakalt korda tehtud, peaks olema perekond Strauss käes. Võtke ühendust Eero Strauss`ga, tel. 527 9348. Ta oskab Teid kindlasti aidata.
Vasta
#5

Suurepärane!

Tänan vastuse eest!
Kindlasti võtan kontaktiga ühendust ja annan ka siin märku, kuidas läks.
Seniks ikka avatud ettepanekutele.

Tervitades,
Reet
Vasta
#6

TdT 40 nagunii vineerputkaga, võtte tarbeks ju võimalik vanem versioon selga visata. Üht tean isegi võsas seismas , puhuks kui tarvis tuleb,,,,

loll on loll olla.
Vasta
#7

Üks TdT 40 on veel Ida-Virumaal , teadaolevalt ei ole sõidukorras. Kuid konserveeritud ja kergesti sõidukorda seatav. Täpsem info privaas, kui vaja peaks minema.
Vasta
#8

Suur tänu kiirete ja informatiivsete vastuste eest!

Masina saamegi Avinurmest. Läheme seda alles üle vaatama ja seega mõtlesingi asjatundlikku nõu küsida - et mis need olulised asjad on, mida peaksime jälgima, et petta ära (mitte näidata mingit osa), et tegemist oleks justkui KT-12 mitte TDT-40-ga.

Parimate soovidega,
Reet ja "Risttuules" filmitiim
Vasta
#9

http://belarus-tractor.com/en/main.aspx?guid=1751

Vaata siia, too vanem versioon on puugaasigeneraatoriga, See vahva tünn sääl kabiini taga.
Too vanem [Pilt: sm.aspx?guid=1873]

Uuemal masinal toda pole:
[Pilt: sm.aspx?guid=1953]

Viska võtte tarbeks miski buržuika või vana vanniahi küüti ja peaaegu autentset pilti kui palju Rolleyes

Terv. Ivar

loll on loll olla.
Vasta
#10

Filmitõeks pole seal ilmselt midagi vaja ümber teha, kui just midagi otse silma ei torgi või kõrva ei kisenda.
Vasta
#11

(26-02-2012, 19:21 PM)kass Kirjutas:  Filmitõeks pole seal ilmselt midagi vaja ümber teha, kui just midagi otse silma ei torgi või kõrva ei kisenda.

Ma usun ka, tollesama netilehe järgi on see TDT 40 ka juba viiekümnendate keskelt pärit.
Et kas nüid kunstilises filmis vaja aastaarvu taga ajada, et kui tekstis jutt 1952 näiteks ja pildil hoopis 1956 masin, mis peaks sel puhul ka säravuus olema kui ta tekstis samasse aastasse juhtub. Palju noid friike peale siinse foorumi ikka on, kes sihukesi asju tähele võiks panna?

Edit: Ikka vanem versioon peaks olema. Lugesin just algse küsimuse üle ja et küüditamisest jutt ja arvatavasti kallitest esivanematest, siis peaks aastanumber olema varasem kui 1953, enne Jossi surma , mille järel suurem jagu amnestiaga tulema sai.

loll on loll olla.
Vasta
#12

Tagasipöördumine siiski enamjaolt alates 1955-56 Wink
Vasta
#13

Tjah, samas ega neid kohalolnuid ka vist filmi väga vaatama ei satu...

loll on loll olla.
Vasta
#14

tere,mul isa-ema mõlemad veel jutuvõimelised,nemad rääkisid mulle,et põhiliselt veeti palgid kahe-hobu eeliku abil ja tehnika poolelt olid ilma kabiinita joss-80-ned,metsavõtu kohad olid Krasnojarski krai, Kanski taga,algul Perspektivnajas ja hiljem Solnetsnõi külas Dolgi-Mosti rajoonis aastail 1947-1956.Võeti metsa veel Panakatseti ja Vesjoli külas,minu isa-ema olid vaigutajad.Kui ma 2.a.tagasi seal Handalski külas Birjussa jõe ääres käisin siis näidati mulle metsas käevarre jämedust trossi millega vints süsteemiga palgid jõe äärde vinnati ja siis buldooser need jõkke lükkas,jõe ääred siiani mädanevaid kuni 2.m.läbimõõduga palke täis pooleldi liivas-mullas,jõe põhi samuti puitu ja tehnikat täis.
Vasta
#15

Esimeses postituses olevad pildid on kellegi Siberi albumist, tõenäoliselt otsitakse traktorit just nende järele. Huvitav on see, et seal pole ülde näha KT-12 gaasigeneraatorit.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#16

sain veel papalt teavet,jämedad palgid võeti sealt kus olid jõed lähedal,aga talveks küte veeti härgade abil pika tüvena baraki ette mitme pere peale,ja kütteks võeti metsa kuiva,neid oli taiga tulekahjudest kohe küllalt veel püsti ja siis iga õhtu saeti peale rasket päevatööd oma toasoojuseks kütteports õhtaks ja hommikuks,need lapsed kes juba püsti seisid pidid ka oma panuse andma, puude tuppa kandmisel 40-50 C külmaga.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne