Jet ventilaator
#1

Kas keegi oskab nõu anda kuidas valmistada suure imuri propellerit mis oleks ka tasakaalus? Välja peaks nägema siis selline umbes aga piisab 4 labast ka
http://billpentz.com/woodworking/cyclone...talled.JPG

läbimõõdult mingi 15-20" Põhimõtteliselt sarnane asi lumepuhuri elemendile mis lund välja viskab masinast. Tahaks kasutada leheimuri ehituseks.
Vasta
#2

Kõik labad tuleb teha ühepikkused,labade vahekaugused täpselt välja mõõta ja labad peavad olema tsentrist täpselt ühe kaugusel.Oma lumepuhuril tegin nii,mul kolme labaga.
Vasta
#3

Tere,

Palju sellele tiivikule pöördeid peaks tulema? 20" on päris suur tükk ja kõige keerulisemaks tiivikut ise tehes muutub selle tasakaalustamise küsimus.

Variant 1: oleks leida mõni tööstuslik laastuimur ja kasutada seda või variant 2: leida keegi, kes suudaks isetehtud asja ära tasakaalustada (kel on vastav seade).

Meil ka Ford Transiti veljest tehtud lumepuhuri rootor, 5 labaga, ca 1000 rpm juures pole veel laiali lennanud, aga ega ta mingi ideaal pole. Kergema kraami lennutamiseks nagu puulehed, võiks 3-4000 pööret olla, ma mõtlen.

Tervitades, IP

[Pilt: large_26086643_v949.jpg]

[Pilt: large_26086651_ndYQ.jpg]
Vasta
#4

no pöördeid olen mõelnud sinna 3500 kanti otseülekandega. Kui väheks jääb siis rihmaseibidega saab ümber mängida. Vilisema peab hakkama Smile

Endal käis ka peas mõte autoveljest midagi aretada, aga eks näha on mis välja mõtlen. Iseenesest saaks rehvipingis pärast tasakaalustada küll aukude puurimisega, mingid plönnid sinna pidama kindlasti ei jääks.
Vasta
#5

Läbi eht-eestlasliku huumoriprisma võiks öelda, et mida suurem on tiivik ja rohkem pöördeid, seda kaugemale naabri aeda puulehed langevad, sealhulgas ka hunnikusse talveunele sättinud siilid, kivid ja rootorilabad.

Big Grin, IP
Vasta
#6

nii võib juhtuda küll Big Grin Õnneks on siiski plaan suunata praht kogurkärusse. Cool
Vasta
#7

Vaadates kuidas sügisel Tartus parke koristati võiks ütelda, et imemine on suht vaevaline. Soovitaks teha puhumisvõimaluse ka. Tartus tegid nii, et puhusid föönidega lehed vaalu ja siis imes mingi 30hp john deere selle vaikselt kõrgkallutavasse kärusse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne