prügikasti / konteineri lukustus
#1

sai pimedatel talveöödel nokitsetud prügikasti kaane lukustuse kallal

ehk meil paljudel seisab õues ehk 140....xxx L plastikust prügikonteiner. Nii mõnigi ehk k.a. mina olen pidanud kasti kaanele panema kivi sest tuul lööb selle muidu lahti, suurem tuulega on ka pikali puhunud ja rämps välja saanud varestele ja muudele loomadele rapsida. Minu puhul tekis veel teinegi mure - hulkuvad loomad tõenäoliselt koer kes ajas meelega kaste pikali ja siis tiris kõik kotid seest välja ja lõhkus laiali. ära tüütas selle sodi teistkordne toppimine kasti, terve küla oli rämpsu täis ja ... (neid kaste aeti ümber korraga ikka 5...10 tk., ehk kuidas oli isu)
asi läks üle piiri ja võtsin ette sellise nokitsemise.

ehk on teistele näidiseks ja ehk on ka teistel näidata kui miskit sellist on teinud.
Oma külas on ka teisigi lahendusi:
keeratud silmuskruvi läbi kaane kasti serva kinni - ebamugav,
kasutatud on neid konksudega kummipaelasid - need aga pole ilmastikule vastupidavad (külmaga rabedad ja päike murendab kiirelt) ja lisaks venivad välja, samuti tõmbab koer need käpaga eemale (oma kogemus).
on pandud ka kaks juppi "lehmaketti" üks kaane ja teine kasti külge ning need omavahel tabalukuga ühendatud - jälle ebamugav ja prügipäeva hommikul peab olema kast avatav.

minu lahendus oli selline.

Vaja läks siis nn. haagise porte lukustit vms. 3 polti, seibi, mutrit, relakas ja teotahe.
ehk mõne eur-iga sain prügikorjamisest vabaks, ajagu seda kasti kasvõi iga päev keegi ümber - kaan jääb suletuks.

kasutamine on mugav, teostatav ühe käega ja ka talvel külmaga kui kinnas käes.
Prügiveoga probleeme pole olnud - ehk kast ei ole lukus ja pole ka kinni seotud posti või aia külge (siis nad ära ei vea ja saad tühisõidu arve).

tulemus on selline Cool

[Pilt: 20120321073208.jpg]

[Pilt: 20120321073228.jpg]

Vasta
#2

Selline hulkuv loom tuleb ikka maha lasta- terroriseerib ju tervet küla. Või ei saa korralk õhupüss sellega hakkama? Kui kõigil lingid, õpb lingiavamise ka ära...Kui nahk latil kuivab, võin anda kasukanaha parkimisõpetuse oma vanaisalt.
Vasta
#3

see küll teemaväline aga selle koeraga vms. loomaga on omad teemad. probleemid on süsteemsusega Big Grin
ehk käib tema kaootiliselt nt. 2 päeva järjest aga on olnud ka kahe korra vahel nädal või kaks ja kõige pikem vahe oli 2 kuud.
käib tema alati s.t. 100% pimedal ajal ainult üks kord on olnud ~kell 21.00 ülejäänud korrad on olnud sügavas öös.

hetkel on ülesse pandud kaamera, et tabada pildile konkreetne isend mida/keda üldse peaks jahtima. (viimase 1,5...2 nädala jooksul on olnud "vaikus").

aga noh nagu teema algas on olnud probleemiks ka "põllukülas" puhuvad kiiremad tuuleiilid.

praegune lahendus on juba parandustega, esimene lahendus oli ilma splindita, see ei toiminud - splint sai lisatud ja avamiskindlus tõusis.

kui ta peaks õppima ka splinti eemaldama siis tuleb mõelda miskit edasi.
Vasta
#4

Kusjuures asjalik mõte! Olen ka ise väiksema kastiga hädas - suurema tuulega on selle normaalne asend horisontaalne! Viimasel ajal olen jätnudki pikali, kuni tuul vaibub. Eks tuleb sarnane lahendus kasutusele vötta, seni pole viitsimist old Toungue.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne