UAZ tagasild
#1

Küsimus siis targematele - ühel kätte pudenenud aparaadil tuvastasin alt ilmselt UAZ alt pärineva tagasilla (poolteljed käivad külgedelt välja). Kuidas saada sotti, millise auto alt see täpsemalt pärineb? Ülekande ilmselt saab kõige lihtsamini tuvastada seda lihtsalt ringi keerutades, see võiks vast juba üht-teist öelda? Kuidas on lood sellise silla tugevusega - on kasutatud tugevamaid pulki, kui sarnastes sõiduautosildades (a la Pobeda ja Volga) või mitte? Teoreetiliselt võiks ju veoauto alla mõeldud sild ka natuke tõsisemaid tükke sisaldada.

Kuna see näeb välja üpris vana Fordi banjo silla moodi (peaks algupära ju GAZ A ja AA aegadesse ka ulatuma), siis oleks selle kasutamine vähemalt stiililises mõttes mõeldav mõne rod'i all. Samas on mulje jäänud, et tehnoloogiliste vajakajäämiste ning kehvade materjalide tõttu enamus vene maha viksitud tehnikat kukkus välja märgatavalt hullemini kui originaal, siis ilmselt on see ka nii läinud selle tükiga. Mitte, et ma tahaks väita, et Fordi originaalsild tollest ajast nüüd ülivastupidav tükk oleks, kuid mõistliku kasutamise puhul need siiski tänapäevaste mootorite-kastide taga on mikihiirte kogemustele tuginedes tarvitatavad.
Vasta
#2

Uazi sild muidu orginaalratastega tugev,suuremad rehvid rattad pidid hakkama pooltelgesi lammutama.Pane pilt sillast.
Vasta
#3

isiklike kogemuste järgi on tagasild suht nõrk koht uazikul, minu 452-l kestis esisild tunduvalt paremini ...
Vasta
#4

Uazi sillas pole suutnud 100000km kohta lõhkuda midagi.Diisliga isegi 4T kogukaaluga autorongina sõitnud päris palju,isegi sidur veel terve.
Vasta
#5

Sai omal ajal neid bussikerega UAZ-e päris mitu tükki 300000- 400000 km ümber sõidutatud, ühelgi tagasillas sees ei käinud. Ühel mitte minu hallataval masinal jooksis tagaratta laager umbes 220000 km pealt kinni ja treis säärelt maha kinnitusmutri, mille peale rumm ronis koos ratta ja poolteljega auto alt välja. Masinad sõitsid pooltühjalt, st. kunagi polnud päris tühjad, kuid täiskoormat või ülekoormat polnud kunagi. Pori ja muda oli küll.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne