Teema on suletud

Ida-Euroopa veokid ja bussid

Lasnamäel nägin seismas kahte Multicar väikeveokit. Ühel oli peal tünn(mitte originaal) ja teine oli vist kallur.

Eile nägin Tartus Vitamiini tänava vanarauasabas Žuki järglast, Daewoo Lublinit. Vedas rauda, mitte ei läinud ise vanarauaks.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.

Roovere teeristis Multicar kallaja valge venaaigse numbriga.

Sai täna Koplis kolatud.
Leidsin ühe Multicar-i.
Tundub olevat sõidukorras.

Pildid ka:
Multicar
Multicar_2

Sõle tänava ZUK-i pildid:
ZUK
ZUK_2
ZUK_3
ZUK_4


Samuti tean, kus Võrumaal seisab üks vana Shkoda (see suure ümara kabiiniga) sadulveok Cool
http://www.hankstruckpictures.com/pix/tr.../skoda.jpg

meil siin rakvere kandis ühel mehel oli ka selline skoda, võibolla on praegugi veel alles, peab uurima asja, see oli tore auto, nii viis aastat tagasi sai sellega küttepuid toomas käidud, üks eredam hetk oli siis kui teele jäi üks suurem küngas ja kuidas siis selle masina kabiinis kõik asjad hüppasid Smile sain isegi muhu pähe Smile
ja tuli veel meelde, et sai sellega üks 407 toodud ... otsin mõne pildi kah sellest masinast ja panen üles! viimati seisis see masin meil hoovipeal ja talvel oli vesi sees ja plokk lõhki! siis sai kaks sama marki veermiku koos mootoritega toodud ja plokk ära vahetatud, hiljem isegi lammutasin neid mootoreid ja kompressoreid, mis lõpuks kogu täiega emexisse läksid....

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...

53F on täiesti omaette frukt. Eestis on neid tõenäoliselt arvel veel päris palju, kuid ühelgi pole enam vist ees õiget ninaplekki. 52 ja 53-l on tavaliselt suuna/gabariidi latern üleval ning tavaline latern all, siis 53F omas vastupidist ehitust (suur tuli ülal, suund/gabariit all). Kui keegi sellist nina kuskil nägema peaks vanarauahunnikus, siis tirige välja ja hoidke alles. Haruldus.

Asp
[/quote] Olen ka näinud sellist veoautot aga enam ei mäleta kus kohas see oli, igatahes jäi ta mulle meelde just tulede paigutuse pärast ja nende erinevusest tavalise Gaz 53-st. Ma siiski kahtslustan et see oli kuskil Ida-Eestis.

Nii palju kui mina asjast tean tulid ka esimesed 53 just nii,at suur tuli üleval suud all(noil oli suund ja gabariit ühes valges tules koos).Sääraseid autosid aga vaevalt enam leida võib.Neid ninasi võib isegi kuskil vedeleda .Maal on ju noid endisi kolhoositöökodasd kotiga.

Viimasel aja Tallinnas silma jäänud beezi kabiini ja rohelise tendiga IFA.Täna hommikul sõitis Õismäel.

Mõni pilt varem Hiiumaa sidelastele kuulunud redelautost Multicar.Praegu seisab see ühes kohas Haapsalu lähedal,kõik pildid tegin täna.Seisnud on see masin aastast 1998,mil see Haapsallu saadeti ning seejärel maha müüdi. Vl.aasta antud masinal 1987,ehk tuleb auto mõnele siinsele Hiiumaa inimesele tuttav ette.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                   

Jutt jätkub siin.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne