Teema on suletud

Ida-Euroopa veokid ja bussid
#61

Ühte uuemat LIAZ-veokit nägin üleeile Tallinnas sõitmas,seega mõni N.ajal Eestisse veetud Tšehhi veok on ikka liikvele jäänudSmile
#62

sügaval vene ajal oli skoda veokaid ja nysasid suht palju liikvel. iga kord kui möödusid siis silm puhkas peal. Big Grin unistus on ka omale kunagi nysa muretseda. Smile
#63

Esmaspäeval ,08. 03. nägin Viljandis raamatukogu taga parklas Zuk kaubikut seismas. Konkreetne isend oli küll ehk veidi väsinud välimusega ning mitteoriginaaltoonidesse üle värvitud ,aga muidu..........vinge masin! Mis nüüd värvi puudutab ,siis varasemad Zuk`id olid vist beežid ,hilisemad aga hallid? Millalgi möödund aasta kevadel aga sõitis mulle Viljandi ja Viiratsi vahel vastu üsna korralik Zuk porteveok ,ei mäleta kas tendiga või ilma. Ka paari Nysa bussi olen vahel Viljandi vahel liikumas näinud ning 1996. aastal sõitis Tartus minu toonases töökohas üks santehnik ringi Nysa kaubikuga ,mille asemele tal varsti aga \"tekkis\" Bedford Blitz kaubik. Ühte halli Zuk kaubikut aga nägin möödund aasta augustis Viljandi vahel VAZ-2106 järel puksiiris. Minugi salaunistuseks on kunagi omada Nysa või Zuk bussi või kaubikut.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
#64

Ja ühte Zuk kaubikut nägin isegi täna Tallinnas sõitmas.ka teinegi üsna väsinud,kuid siiski liikus.Kunagi 80ndate lõpul olen isegi ühes Zukis kaasa sõita saanud,omapäraks oli sel liikuril kaheosaline (üles/alla käiv) tagaluuk´.Mootor oli neil salongis,istmete vahel.Paljudele vist pandi juurde ka teine istmerida.

Sillu Kirjutas:Esmaspäeval ,08. 03. nägin Viljandis raamatukogu taga parklas Zuk kaubikut seismas. Konkreetne isend oli küll ehk veidi väsinud välimusega ning mitteoriginaaltoonidesse üle värvitud ,aga muidu..........vinge masin! Mis nüüd värvi puudutab ,siis varasemad Zuk`id olid vist beežid ,hilisemad aga hallid? Millalgi möödund aasta kevadel aga sõitis mulle Viljandi ja Viiratsi vahel vastu üsna korralik Zuk porteveok ,ei mäleta kas tendiga või ilma. Ka paari Nysa bussi olen vahel Viljandi vahel liikumas näinud ning 1996. aastal sõitis Tartus minu toonases töökohas üks santehnik ringi Nysa kaubikuga ,mille asemele tal varsti aga \"tekkis\" Bedford Blitz kaubik. Ühte halli Zuk kaubikut aga nägin möödund aasta augustis Viljandi vahel VAZ-2106 järel puksiiris. Minugi salaunistuseks on kunagi omada Nysa või Zuk bussi või kaubikut.
#65

Kogu eelnenud jutu illustratsiooniks üks väga ilus Zuk-kastikas (Enam vähem sellist ,kuid halli nägin möödund aastal Viljandi ja Viiratsi vahel.).

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
#66

Tuleb meelde ,et neid \"Karosa\" busse taheti vist 90.-te keskel suuremas koguses sisse osta ,kuid nad ei vastanud mingitele euro-vms. nõuetele.
[/quote]
Niipalju,kui mina Tallinna trollipargi Karosadest kuulnud olen,toodi need siia Tallinna mingisuguseid testisõite tegema... 5 bussi vist oligi? Ma pole aru saanud,miks need sõidavad just mööda Tallinna trolliliine. Vahel harva on praegu seda ühte allesjäänudki näha. Kuhu ülejäänud 4 said?

Üks rohelise kabiiniga porte IFA W50 seisab(või sõidab ka vahel?) Tallinna-Tartu mnt. Jüri ristmikul asuval STATOIL bensiinijaamas.
#67

Oled sa kindel, et neid 5 oli? Minu arvates oli neid üksainus või max 2, mitte rohkem. Kuna tollal liikusin päris palju trollidega siis on nagu niimoodi meelde jäänud. Selle ühega (421 vist oli reg.numbri algus) käisin ma veel kuskil ekskursioonil lääneosariikudes, seetõttu olen ka tähelepanu rohkem pööranud (lihtsalt tehnikahuvi tõttu ka muidugi). Juhiks oli tal pikka aega lühike kiilakas onkel, hiljem tuli vist mingi teine tüüp ja sis mingi naine ka.

Aga mina isiklikult arvan, et päris hea, et neid siia rohkem ei toodud. Mürises ja värises aga edasi ei liikund see buss. kohti oli vähe ja istmed suhteliselt ebamugavad (tegelikult jäi bussis sees mulje, et see on tehtud lastele või jaapanlastele).

Martti@pikk jutt ja teemast mööda ka veits aga loodan, et kellelegi oli sest kasu


EdR Kirjutas:Tuleb meelde ,et neid \"Karosa\" busse taheti vist 90.-te keskel suuremas koguses sisse osta ,kuid nad ei vastanud mingitele euro-vms. nõuetele.
Niipalju,kui mina Tallinna trollipargi Karosadest kuulnud olen,toodi need siia Tallinna mingisuguseid testisõite tegema... 5 bussi vist oligi? Ma pole aru saanud,miks need sõidavad just mööda Tallinna trolliliine. Vahel harva on praegu seda ühte allesjäänudki näha. Kuhu ülejäänud 4 said?

[/quote]
#68




Olen saanud infot selle kohta, ning neid ongi toodud ainult üks.
Oli alguses mõeldud töötajate (trollijuhtide) veoks.
Sellega sõitma on õpetatud kaks juhti, ehk siis see naine ja kiilakas mees.
#69

Üks ZUK seisab Kadaka PST.-l Hommiku bussipetuse juures.
Tuled on eest eemaldatud.
#70

Nägin ühte ZUK-i Koplis liikumas täna.
#71

Ühte furgooni ja tagaluuktõstukiga Multicari nägin nädalavahetusel veel Võrus,Kuperjanovi pataljoni territooriumilt paistis maanteele ära.
#72

Eile nägin Tallinnas Õismäel ka ühte Nysa bussi sõitmas.Värvilt roheline helehalli katusega,number 771***.Haapsalu kandist mäletan ka vähemalt kahte Nysa bussi,kuid need on ka vist ammu oma eksistentsi lõpetanud.
#73

Vedelevast ZUK kaubikust.

Kui sõita Tallinna Veerenni tänavat pidi sisse, siis veidi maad peale seda, kui ületada endine kitsarööpmelise raudtee ülesõit (\"küür\" on praegugi olemas, raudtee kisti üles 1972), siis varsti hakkab vasakut kätt kinnine suletud hoov; arvatavasti \"Baltika\" automajandi hoov, sest see kvartal on ju Baltika hoonete all. Läbi värava paistab seal juba aastaid üks kulunud ja omal kohal pikalt seisnud ZUK kaubik.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
#74

valdo Kirjutas:siis varsti hakkab vasakut kätt kinnine suletud hoov; arvatavasti \"Baltika\" automajandi hoov, sest see kvartal on ju Baltika hoonete all. Läbi värava paistab seal juba aastaid üks kulunud ja omal kohal pikalt seisnud ZUK kaubik.
Seal hoovis toimus reedel suurem majandamine ja bussiga mööda sõites jäi silma, et vist laaditi kraanaga äravedamiseks vanu autovrakke. Sed vana tehnikat seisab sel ikk megalt. Sama toimus ka kohe peale Järvevana tee poolset ülesõitu olevas puidukaupade müügi platsil, kust laaditi peale veoautode kabiine ja kereosi.

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
#75

Täna käisin Tartus Kuldnoka tänaval, seal seisavad ühe igiammu pooleli jäänud maja ees kaks Nysat ja üks Pobeda. Seisavad ilmselt umbes samast ajast, kui maja pooleli jäi.
Üks Nysa seisis pikka aega Tartus Näituse tänaval raudtee lähedal majade vahel. Ma ei tea, kas on veel alles.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
#76

Just praegu sõitis üks heleroheline Žuk akna alt mööda.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
#77

smolin Kirjutas:Täna käisin Tartus Kuldnoka tänaval, seal seisavad ühe igiammu pooleli jäänud maja ees kaks Nysat ja üks Pobeda. Seisavad ilmselt umbes samast ajast, kui maja pooleli jäi.
Üks Nysa seisis pikka aega Tartus Näituse tänaval raudtee lähedal majade vahel. Ma ei tea, kas on veel alles.

Neid masinaid tean ammu ja just paar päeva tagasi kuulsin nimetatud vana kohta kohalikelt imejutte. Ühele Nysale olevat puugaasi generaatorit peale aretanud ja sellega masina põlema pannud, teine liikunud veel millalgi.
#78

http://www.hadel.net/autos/html/d_lkw_sk...7_tbv.html
Siin leheküljel on näha Eestis tuntud LIAZ-veokite järglane Skoda Xena.Ma ei tea aga,kas see mudel veel tootmises on,kuna sotsialismi lõpp tõi kehvad ajad ka Tšehhi veokitööstusse.Ametlikul kodulehel ilutseb \"paljulubav\" tšehhikeelne kiri \"v likvidaci\".
Ning sellel Poola lehel on kirjas,et 1999.aastal toodeti kõigest 140 LIAZi,lisaks on seal mingi ülevaade viimase aja toodangust.
Ning lõpuks,täna õhtul tuli mulle veel Taebla lähedal vastu üks punase kabiini ja Eesti numbritega LIAZ...
#79

smolin Kirjutas:Just praegu sõitis üks heleroheline Žuk akna alt mööda.
Võib-olla on tegu sama masinaga ,mida nägin mõne nädala eest Viljandis ja mis sõitis ka 25. 03. mulle Tallinna ja Tartu vahel vastu (Täpset kohta ei mäleta.). Kui millalgi suve poole endale taas \"rattad alla\" saan ,siis kavatsen ikka võimaluse korral mõned mulle teadaolevad majaõuedel seisvad Zuk`id ja Nysad ka ära pildistada (pms. Viljandimaal).

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
#80

Nägin täna hommikul Jüri alevikus ühe minuti jooksul kahte Multicari liikumas. Majade vahel tuli vastu tänavakoristusmasin 223 ANS ja kohe-varsti suurel teel kallaja 412AED. Ikka liigub neid veel.

Küsimusi ka,et mitu käiku Multicaril on ja kui suurt kiirust ta suudab saavutada? Spidol on märgitud 100...
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne