Teema on suletud

Ida-Euroopa veokid ja bussid

Üks NYSA käru on Tln-Väikses, Luite tänaval.

Ida-Euroopa Maasturitest rääkides oleme unustanud Rumeenia õuduse - DACIA DUSTER.

[Pilt: heading_pic.jpg]

Lähemalt:
http://www.difflock.com/buyersguide/past...ndex.shtml


TECHNICAL SPECIFICATIONS

ENGINE 1,397cc carburettor petrol four-cylinder, with 65bhp at 5,250rpm and 771b.ft at 3,000rpm
or 1 ,596cc indirect-injection diesel four-cylinder, with 57bhp at 4,800rpm and 74lb.ft at 2,500rpm (1989—1993)
TRANSMISSION Four-speed manual Selectable four-wheel drive
Freewheeling front hubs (manually engaged)

SUSPENSION Independent front suspension with wish bones and coil springs; live rear axle with semi-elliptic leaf springs
STEERING Unassisted
BRAKES Discs on the front wheels and drums at the rear, with power assistance as standard
DIMENSIONS
Wheelbase 94.5in (2,400mm)
Length 148.7in (3,777mm)
Height 68.5in (1,740mm)
Width 63in (1 ,600mm)
Ground Clearance 8.5in (225mm)
Weight GL, GLX and Roadster Plus 2,6451b (1,200kg)
GLD 2,9101b (1,320kg)

SEATS 5
TOWING CAPACITY 3,195 1b (1,450kg)
FUEL CONSUMPTION Petrol models 25mpg
Diesel models 28mpg

TOP SPEED Petrol models 76mph
Diesel models 70mph

0-60 mph Petrol models 23.Ssec
Diesel models 25.7sec

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!

Regardman Kirjutas:Üks NYSA käru on Tln-Väikses, Luite tänaval.

Oh... NYSAsid on lademes siinmail vedelemas sõitvate, seisvate ja vrakkidena... Tean lausa kümneid, st iga minu pikem reis Eesti peal lõpeb mitme sellise vedeleva isendi nägemisega.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.

Dacia Duster on minu teada sama,mis veel praegugi tootmises olev ARO 10.seeria,lihtsalt iluvõre ja tuled on vahetatud.

Viimase paari nädala jooksul olen Tallinnas märganud kolme IFA-t liikumas:üks kallur,üks tendiga madel,mõlemad beezi kabiiniga ning lisaks üks üleni sinine,kabiini ja kasti vahelise kraanaga.

Pildistasin Viljandimaal ühte seisvat Žuk kaubikut ,hea õnne korral ehk ilmub pilt millalgi Autolehes. Viljandi vahel aga sõitis mulle vastu Žuk`i madelversioon ning üsna juhuslikult sain päev hiljem infot selle asukoha ja omaniku kohta.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee

Mis täna mulle Taebla lähistel sõitmas silma jäi...nimelt IFA sadulveok koos poolhaakega,säärast kombinatsiooni ei mäleta,et oleksin kunagi varem liikumas näinud.Asi ise beeži kabiini ja rohelise haagisega ning liikus (maanteel) üsna vaevaliselt edasi.Kandis Eesti numbreid(653AC*).

EdR Kirjutas:Kas keegi \"Kolhidadest\"(KAZ 608) ka midagi teab? Ma pole neid sõitmas näinud juba ilmatu aeg. Kas peale mõne metsa all vedeleva fraki neid ka sõitmas on? Oleks huvitav teada...

Kunagi seisis üks kollane Tallinnas SpetsBaasis (mustamäe teel) peahoone taga tükk aega, ei tea mis sellest saanud. See oli 90 nendate keskel. Rohkem nagu polegi näind teisi. Tol korral tegin pildi ka sellest, kuid enam ma ei leidnud seda pilti. Kui leian panen üles.

Just a man!

[quote=Landy]
[quote]Niimoodi kirjutas: mrali

Robur- 45 tk inc. kirjaveaga nimed(Robuk , Robun)ja IFA .Vanim \'68 ja uusim\'92. Huvitaval kombel oli tollal neid päris palju kirikute ja kogudustevalduses.

[/quote]

90nendate keskel sai Pärnu Metodisti Kogudus kingituseks Robur LD bussi! Oli teine helesinine vist, ma nägin seda ise kuna seda bussi juhtis üks mu tuttav bussijuht Pärnus. Minu arust oli bussil kahetaktiline mootor! Ei tea kas Pärnakad on veel seda bussi näinud?

See Bejing millest juttu oli, seisis veel 97-98 paiku Marja Battaljonis Tallinnas vist. Neid oli minuteada vaid üks kuni kaks autot. Ka oli neid Willys Overland Jeepisid seal!

Just a man!

Roburitel kahetaktilisi mootoreid ei olnud,pigem õhkjahutusega diisel.Kuna neid miskil arvul ka NL-i sisse veeti,kajastuvad nende andmed ka spravotšnikes ning mis ma oma 1984.aasta väljaandest leidsin Roburi ja IFA kohta:
Robur LD3000 KF/ST-KO (furgoon):

Mootor 4VD 12,5/10SRL,4-silindrine õhkjahutusega diisel
Võimsus 50 kW/68 hj
Silindri läbimõõt/kolvikäik:100/125 mm
Töömaht:3,9 liitrit
max.pöördemoment:216 Nm/1400 p/min

IFA W50L/K (kallur)

Mootor:4VD 14,5/12-1SRW,4-silindrine õhkjahutusega diisel
Võimsus 92,4 kW/125 hj
Silindri läbimõõt/kolvikäik:120/145 mm
Töömaht:6,56 liitrit
max.pöördemoment:421,4 Nm/1350 p/min



kalevpoeg Kirjutas:[quote=Landy]
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: mrali

Robur- 45 tk inc. kirjaveaga nimed(Robuk , Robun)ja IFA .Vanim \'68 ja uusim\'92. Huvitaval kombel oli tollal neid päris palju kirikute ja kogudustevalduses.

90nendate keskel sai Pärnu Metodisti Kogudus kingituseks Robur LD bussi! Oli teine helesinine vist, ma nägin seda ise kuna seda bussi juhtis üks mu tuttav bussijuht Pärnus. Minu arust oli bussil kahetaktiline mootor! Ei tea kas Pärnakad on veel seda bussi näinud?

See Bejing millest juttu oli, seisis veel 97-98 paiku Marja Battaljonis Tallinnas vist. Neid oli minuteada vaid üks kuni kaks autot. Ka oli neid Willys Overland Jeepisid seal!

Mu endisel äiapapal Võrumaal on kastiga Multicar, millele ta viskas taha T-40 esirattad, et kiiremini sõita Big Grin

Samuti tean, kus Võrumaal seisab üks vana Shkoda (see suure ümara kabiiniga) sadulveok Cool
http://www.hankstruckpictures.com/pix/tr.../skoda.jpg

Nysasi tean kümneid, ühte näen praegugi aknast Wink


Avastasin, et kunagi olevat olnud Loksa kiirabil Škoda kiirabiversioon.
Kasutuses oli sealses asutuses see 60-dad kuni 70-date keskpaik.
Pildid leidsin ka:
[Pilt: 3.jpg]
[Pilt: 4.jpg]


On selliseid isendeid Eestis veel olnud või on praegugi?

Olid samasugused kaubaautod,neil olid tagaaknad kinni.Muidu sõitis Tallinnas selline nagu pildil Tallinnas mõni aasta tagasi ringi.

Regardman Kirjutas:Avastasin, et kunagi olevat olnud Loksa kiirabil Škoda kiirabiversioon.
On selliseid isendeid Eestis veel olnud või on praegugi?
Paar aastat tagasi liikus tallinnas üks ringi.
Võrus pildistasin ühte Smile
[Pilt: skoda3.jpg]
Siin teemas rohkem pilte: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=4665

Ja mäletan minagi Tallinna Skodat, seisis teine sageli Mere pst. Liviko ees. Samuti nägin mitmel korral Mustamäe teel. Minu arust oli vaid üks selline Skoda Tallinnas.

Just a man!

kalevpoeg Kirjutas:Ja mäletan minagi Tallinna Skodat, seisis teine sageli Mere pst. Liviko ees. Samuti nägin mitmel korral Mustamäe teel. Minu arust oli vaid üks selline Skoda Tallinnas.

Üks sarnane isend seisis TTTK Teedevalitsuse territooriumil, kuid kahtlustan, et tegu oli GAZ 22-ega.
Kadus u. 1,5 aastat tagasi teadmatta suunas.

Škoda 1201 ja 1202 olid üsna levinud kiirabiautod enne, kui tulid GAZ 22 ja RAF. Veel kümmekond aastat tagasi võis neid aeg-ajalt sõitmas näha (muidugi juba eravalduses). Küllap vedeleb veel nii mõnigi sõiduvõimetu isend kusagil kuuri taga.
Olen korra näinud ka sedaaniks ümber ehitatud 1201, ikka kolme külguksega. Nägi üsna kole välja. Muidugi tehti 50-ndatel ka \"päris\" sedaani Škoda 1200 (nelja külguksega), aga seda meie maile ei toodud.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.

smolin Kirjutas:Täna käisin Tartus Kuldnoka tänaval, seal seisavad ühe igiammu pooleli jäänud maja ees kaks Nysat ja üks Pobeda. Seisavad ilmselt umbes samast ajast, kui maja pooleli jäi.
Käisin täna sealt jälle mööda, üks Nysa oli alles, ülejäänud kadunud.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.

smolin Kirjutas:Škoda 1201 ja 1202 olid üsna levinud kiirabiautod enne, kui tulid GAZ 22 ja RAF. Veel kümmekond aastat tagasi võis neid aeg-ajalt sõitmas näha (muidugi juba eravalduses).

Olin põline Tallinnlane ja 70nendatel ja 80nendatel ma Tallinnas küll ei mäleta neid Skodasid olnut!Vaid seda ainust millest ma kirjutasin üleval pool.
Mu paps oli 72-73 kiirabi juht ja tal oli see 977 RAF. Kuna me veel kolasime sageli Elvas, setumaal ja ka Tartu ja Viljandi olid sagedased kohad meile siis neist ka nagu midagi ei mäleta Skoda osas.Eriliste kiirabidena mäletan vaid SIMi ja Pobisid ja ka mingisuguseid vanu mossesid universaale.Ülejäänud mäletan vaid Volgasid ja RAFe või UAZ busse.

Just a man!

Üks Kolhiida seisab OJA poe juures Viljandi maantee ääres.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne