Teema on suletud

Ida-Euroopa veokid ja bussid

Multicare tehakse praegugi,vt ka www.multicar.de

Multicare toodetakse praegugi.
http://www.multicar.de/index.html

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.

Täna nägin ühte IFA-t Tallinnas.
Pilt ka: http://www.hot.ee/go2003/100_0004.JPG

Mähel seisab ka vahest üks IFA. Tegemis siiski tagaveolise veoautoga.

Ikarused,eriti 280 on peale Vilniuse väga levinud ka Kaunases ja Klaipedas,kui Leedust rääkida.Karosasid ja Autosane küll Leedus ei näinud,küll aga hulganisti Autosane sõidab Lätis Bauska linnas ja selle ümbruses,enamasti linnalähiliinidel.Riias aga liigub päris palju poola päritolu Solaris Urbinosid nii tava- kui ka lõõtsavariandis (tegu Trollino diiselajamiga versiooniga),lisaks nägin ka miskit väiksemat Solarist (Solaris Valetta?).Veel jäid Lätis silma üks Jelcz buss,Läti numbritega,ning Leedus,kuskil Klaipeda ja Šilute vahelises kolkas ühe maja õuel kaks kaheteljelist Stari.

Solarise kodukas on: www.solarisbus.pl


Sillu Kirjutas:Vilniuse linnaliinidel on Ikarus 260/280 kõrval teiseks enamlevinud Karoša bussid ,mida leidub samuti nii \"lühikeses\" kui ka lõõtsaga variandis. Seevastu Leedu väiksemates linnades jäi mitmel pool silma Poola päritolu Autosan busse ,mida kasutatakse sealkandis maaliinidel. Veel nägin mitut LAZ-699 kasutusel ja ka muin LAZe ,samuti jäi silma ka mõni PAZ ning mitu Ikarus 256.

Aspelund Kirjutas:Mul on kusagil negatiiv, kus samasugune vana tüübi Zil-118 seisab ühes Musta mere äärses linnas, küljes silt \"Katsetused\". Tõenäoliselt üks esimestest prototüüpidest. Kui mingi scänner õnnestub hankida, siis õnnestub ehk peagi ka pilti näha.

Aga Viljandi metsakombinaadil oli üks kolmeteljeline Star, millel ühel hetkel üks tagasild ära võeti ja mis siis kahesena ringi vuras. Veel 90-ndate keskel oli ta Viljandis olemas, nüüd enam ei tea.

Muide, teab keegi mõnd õhkjahutusega Tatra kallurit kusagil (seda vanemat kumerat versiooni, ninaga)?

Asp
Muuseas,ZIL-118 \"Junost\" on Eestis täiesti olemas,üliheas korras ja EV registris.
Lugupidamisega Flanagan

valdo Kirjutas:Csepel veokitest... kas nende 8 auguga veljed
on identsed ZIL-164 omadega?

Muide... Tallinnas nägin nädal tagasi, kuidas
ühele ZIL 130 kraanale oli esiteljele
pandud tavaliste 4 auguga velgede asemele 8
auguga 164 veljed. Samas ei ole need
haruldused, nt viimase 2 kuu jooksul olen
neid näinud mitmes [censored] paigas taluhoovides
ja mujal kärude ja muu sellise kola alla
pandult.


Parimat,

Valdo
Zil-i muuseumis Moskvas on jällegi ZIL-164A millel all just 4 avaga veljed
Head soovides Flanagan

Mõni Otoyol jäi ka silma.
Ühte nägin maršuuttaksona Riias.

Zil 118. Vaatasin pilte ja - kurat! Kui ma titt, olin, oli mul selline mängubuss, sini-valge. Mingi pajebenn oli veel katusel, mida ma trollisarvedeks lugesin (ei mäleta enam, milline see pajebenn välja nägi.) Aga tuledeks oli ees neli pleksiklaasist plönni ja taga neli punast plastplönni, nagu pildi peal. Muide, mul on alles veel ZAZ968M mänguauto (mitte mudel), mille tootjaks on Zaporozje autotehas.

Otoyoli näol siis tegu Türgis tehtud bussiga,Lätis nägin neid kah,ühte Jurmalas ning teist Tukumsis,viimane kuulus Jelgava mingile bussifirmale.Tegu ilmselt mudeliga M23.9,mis on umbes PAZ-i suurune buss.
Firma on aga Türgi Iveco tütarfirma,huvilistele ka kodukas: http://www.otoyol.com.tr/


Regardman Kirjutas:Mõni Otoyol jäi ka silma.
Ühte nägin maršuuttaksona Riias.

TO:Soobel

Kuule kui sa vastu ei hakkaSmile,palun pane selle Sapaka mänguasja pilt üles sinna Törts nostalgiat veergu! See oleks küllaltki unikaalne pilt!!

Just a man!

Vôi nii. Sapakas on tartus ja ma loodan, et vend pole seda leidnud ja oma titadel puruks mängida lasknud. Muide, Balti jaama vanarauaparmude letil kohtasin kord üleskeeratavat sapakat, aga sularaha polnud taskus. Samast seeriast üleskeeratav moskvits peaks mul Tallinnas kusagil olema. Kui leian ja saan, vôib pilte riputada küll.

Eile tuli Koplis vastu Multicar suure koormaga (st. kast oli viimse piirini asju täis).

stretch Kirjutas:See Nysa on seal seisnud vähemalt sügisest saati ja see peaks Mäepealse tänav olema.

On see veel praegugi alles?

Julgen väita,et kuskil Haapsalu läheduses peaks ka üks kunagine nelikveoga NVA IFA baseeruma,paar korda olen seda viimaste nädalate jooksul Haapsalus ja seal lähedal sõitmas näinud.Numbrite järgi võib arvata,et pärit sellelt samalt Põlva humanitaarabi-oksjonilt (vt ka päris teema algust).Täna oli kast igal juhul vanarauda sel täis,ilmselt viis koorma tee Haapsalu EMEX-i poole.TÜV kleeps kandis veokil numbrit 05.
Taga olid sel isendil igal juhul üksikrattad,seega peaks läbivuselt tegu olema igati kõva sõnaga.Minu teada olid 4x4 IFA\'d varustatud ka kummipumpamise süsteemiga.

Üks IFA on Kõpus (Hiiumaal) ja rohelist värvi.

Lääne-Virumaal Varangu kandis on kah üks roheline IFA-kallur.Paistis liikumisvõimeline ning enam-vähem kobeda välimusega olevat.

Regardman Kirjutas:
stretch Kirjutas:See Nysa on seal seisnud vähemalt sügisest saati ja see peaks Mäepealse tänav olema.

On see veel praegugi alles?
Peaks olema küll; vähemalt kuu aega tagasi oli.

Üks IFA uhas eile mööda Peterburi maanteed ida suunas. tegemist siis tavalise porte variandiga, peal oli koorem küttepuid, vastavasisulised reklaamid olid siis kastilaudadele maalitud koos telefoninumbritega jne. Masin paistis päris heas seisukorras olema. Kuusalust kadus ta igatahes ida suunas, kuna olin sunnitud kummi lõhkemise tõttu peatuse tegema.

Eile 24.08.04 nägin Sõpruse Puiesteel Eesti numbritega HINO kaubikut.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne