Oksapurusti-puiduhakkuri ehitamine.
#1
Oskab keegi öelda kas selliseid 10cm pikki oksapurusti teri keegi Eestis müüb?Meil müügil oksapurusti mis on laste lelud ja siis suured traktori haakesse.Vahepealseid pole,Mujal maailmas valik seinast seina.
http://www.bing.com/images/search?q=Troy...ORM=IDFRIR


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#2
küsi siit - nad pakuvad igasuguseid asju ja teevad igasuguseid asju
asi = tera

http://www.teratoimitus.ee/
Vasta
#3
10 cm terad on väikesed läti "Rebir" höövlil, neid peaks laialt saada olema (maaletooja Vana-Narva mnt kaugemas otsas). Tina tänaval oli ja kolis vist Katusepapi kanti mingi firma, wossname, valmistasid igasuguseid terasid.
Vasta
#4
Nii teradeks soetasin Samist suure hakkuri tera mis on 200mm pikk,lõikasin pooleks ja igati hea tulemus.Nüüdseks terad juba kettal,ketas 4kw 2880rpm mootori otsas ja ka 53 raamist meisterdatud kolu ümber ja ka esimesed lõiked tehtud.Ketas nats tasakaalust väljas,aga ega kodustes oludes seda paika saagi.katsetuse käigus tekkis mõte jalglüliti lülitiks panna,sest mootor ei pea ju koguaeg voolu pealt uhama.kettaks on 20mm paks plaat mis on hooratta eest juba ja inerts on korralik.Siit tekkis küsimus elektri poole pealt,et ega see lülitiga pidev mängimine mootori tervisele äkki kahju tee?
Vasta
#5
Teeb ikka kahju, aga mitte mootorile, vaid rahakotile. Tühijooksul on vool suht väike, käivitamisel see eest päris suur. Alla minuti pole mõtet seisma panna, arvestades hooratta või lõikeriista massi siis on minut ka vähe. Pealegi, mida suuremat massi peab käivitamisel ringi ajama, seda rohkem raha nõuab. Kui sai segane jutt, siis spetsialistid jutustavad üle.
Kõik, mis liigub, see ka kulub.
Vasta
#6
Äkki jagad pilte oma leiutisest ? Kui jämedaid oksi hakib ?

Parim terade lahendus mida näinud olen, tsehhide hakkur DH 10 E

[Pilt: DH10noze-500.JPG]
Vasta
#7
Parim teralahendus koidab siin:
http://youtu.be/ibEdgQJEdTA
Vasta
#8
ise pole leiutanud midagi,interneeduses avatud silmadega ringi vaadanud ja teiste tehtut kopeerinud,kokku laotud sellest mis kodus olemas.Kogu investeering 100€ mis kulus terale.Eile tegin ka väljaviske kolu ja ca 5-6 cm jäme ront oli nuusata,isegi pöörded ei langenud.Pildid ja ka video tulevad kindlasti.Mootori pöörlemis suund valitud selline,et saab ka põka jvv pealt ringi ajada või maasturi esisilla väljavõttest kardaan mootori võlli otsa.
Vasta
#9
(02-03-2013, 23:43 PM)korralik kodanik Kirjutas: Äkki jagad pilte oma leiutisest ? Kui jämedaid oksi hakib ?

Parim terade lahendus mida näinud olen, tsehhide hakkur DH 10 E

[Pilt: DH10noze-500.JPG]
Mõõtsin ava ära,7cm on max mis sisse mahub ja selle järab probleemidetta ära.
Parim terade lahendus jällegi maitse asi,selliste klotsidega mida too tsehhikas toodab pole mul miskit peale hakata ja ega nende klotsidega vist muud teha polegi kui kühvliga katlasse või ahju?
Vasta
#10
Video http://www.youtube.com/watch?feature=pla...874dO_YFe8
Ja pildid


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#11
(10-03-2013, 20:29 PM)muska71 Kirjutas: Video http://www.youtube.com/watch?feature=pla...874dO_YFe8
Ja pildid

Tundub suhteliselt mänguasi. Liiga peeneks ei haki?
Masin võiks ise oksa peale tõmmata.
Vasta
#12
Tiba võiks jämedam see hake olla,aga pole hullu.5sm ja jämedam on juba küttepuu,sellest peenem võsa ja oksad masinast läbi ja katlasse kütteks.Põleti ehitus käsil.Suurte kõrval on ta jah mänguasi,aga võrreldes need mis meil kaubanduses saada 220v on ikka tegija.Ettevedu nii väikse kettaga raske teha.Ketas,aga vedeles niisama ja leidis rakenduse.Ketas liigutas vanasti veepumba kepsu.100€ eest masinat küll.
Vasta
#13
Omalt poolt lisaks, et väga väikese lisaehitusega saaks sellest teha sügiseks ka õunapurusti...
Vasta
#14
Huvitav teema. Muutus mu jaoks vägagi aktuaalseks pärast nädalavahetuse aiatöid. Big Grin Huvitab mind, kuidas enamasti ettevedu lahendatud on? Selle Tšehhi masinaga pole ilmselt probleem, aga seesuguseid terasid hästi ise ei ka.
Vasta
#15
Mul on mingi noname 2kw 220v asi ja see teeb tööd juba üsna mitu aastat. Hake paras suitsuahjus kasutamiseks u 6mm pikk.Ettevedu on õige nurga all teraga lahendatud.Maksis 99€.Vidiot vaadates on minu riist ikka tõsine tööriist.Ainuke asi mis on probleemiks on saunavihtade tegemisest järgi jäävad raod neid peab sisse toppima,aga jahvatab ka need peeneks.Oksa max läbimõõt on 5cm.
Vasta
#16
See ettevedu pakub ka mulle huvi.
Vasta
#17
Küla vanarauakonteinerisse oli konservikarpide sekka kallatud mitukümmend sellist ksf Muska kirjeldatud tera. Ju mingi puiduhakkur juppideks lennanud. Enamus nähtava vigastuseta. Laius 108 mm, paksus 6,5 mm, kaal 225g. Teritusnurk on 45 kraadi ja materjal hakkab sõrme külge nagu tisleripeitlil. Peale trükitud kiri JENZ 904019048 või Kaur Trade OÜ.
[Pilt: 23150991a3e0b4_m.jpg]
vajab keegi mõnda?
Vasta
#18
Mullu talvel automaat viskas saba nurka ja üks faas kadunud,vahetasin igasugu asju kuni õige süüdlase kätte sain,aga selle aja peale tuli juba mootorist suitsu Sad  ja sinna see jäi.Suure hakkuri ehitamine oli juba kah poole peal ja siis keskendusingi suure ehitusele ja muidu valma,aga vaja liivaga puhtaks lasta ja värv selga.Tänaseks kolmnurgaga haakes ja mullu sai mingi tubli 20-30 m3 läbi lastud.Võiks ka veel 2 tera lisaks panna.Ja ka ettevedu võiks olla,aga millist mootorit ja muid komponente etteveo puhul vaja?
raam vanast kreissae raamist ehk vanaraud,muud asjad juba uus teras ja kodus jaan tatika kombel põlve otsas tehtud.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                       
Vasta
#19
Veovõlli nurk on ebamõistlikult suur, kardaaniriste hakkab palju minema...
Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#20
(26-02-2016, 19:47 PM)Marko Kirjutas: Veovõlli nurk on ebamõistlikult suur, kardaaniriste hakkab palju minema...

Vikatil ju sama nurk?
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne