Motoplokk MB1 vajan abi!
#21

95 benzain pole viimase 15a jooksul minu masinale küll miskit kurja teinud. Õli koha pealt pole see mootor samuti kapriisne(sisuliselt pea 100a vanuse Briggsi kloon!), aga külmema ilmaga kasutamiseks tasub täissünt sisse panna. Niigi raske käima kakkuda, kui vene õli veel pakasega saapamäärdeks tahkub, siis oleks väntvõll nagu betooni valatud. Tänapäeval on täissünt pea sama hinnaga mis mineraalgi, ökonoomitamine ei tasu ära. Pealegi läheb seda motoblokile vähe. Peast ei mäleta, aga liitrisest pudelist vist piisas. Ei pea mingit überkallit ega vinget vormel-1 õli hankima, odavaim Erimelli oma käib küll ja küll.
Kui käima läheb, aga mingi aja pärast kärvab, siis äkki ujub kusagil scheisse? Motobloki paak oli minu omal seest mingi lakisarnase ollusega kaetud, mis siis kooruma ja ummistusi tekitama hakkas. Kogu toitesüsteem tuleb põhjalikult üle käia ja puhastada ning bensuvoolikule kaasaegne filter vahele pista, muidu sellest jamast lahti ei saa. 
Häda number kaks on liiga madalal asuv paak. Kui bensiini on alla poole paagi, kipub karbuss nälga jääma, eriti kui natukenegi masinat ettepoole kallutad. Üle poole paagi valades hakkab töötamise ajal bensiini paagi korgis oleva õhutusava kaudu joana välja pritsima. Mina tõstsin U-rauast tüki abil paagi kõrgemale ja hoian paagis tasapinda poole peal.
Üldiselt on vene motoblokk paras nuhtlus, mis vajab Terminaatori käsi ja terasest närve.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#22

(18-04-2016, 15:33 PM)Basilio Kirjutas:  95 benzain pole viimase 15a jooksul minu masinale küll miskit kurja teinud. Õli koha pealt pole see mootor samuti kapriisne(sisuliselt pea 100a vanuse Briggsi kloon!), aga külmema ilmaga kasutamiseks tasub täissünt sisse panna. Niigi raske käima kakkuda, kui vene õli veel pakasega saapamäärdeks tahkub, siis oleks väntvõll nagu betooni valatud. Tänapäeval on täissünt pea sama hinnaga mis mineraalgi, ökonoomitamine ei tasu ära. Pealegi läheb seda motoblokile vähe. Peast ei mäleta, aga liitrisest pudelist vist piisas. Ei pea mingit überkallit ega vinget vormel-1 õli hankima, odavaim Erimelli oma käib küll ja küll.
Kui käima läheb, aga mingi aja pärast kärvab, siis äkki ujub kusagil scheisse? Motobloki paak oli minu omal seest mingi lakisarnase ollusega kaetud, mis siis kooruma ja ummistusi tekitama hakkas. Kogu toitesüsteem tuleb põhjalikult üle käia ja puhastada ning bensuvoolikule kaasaegne filter vahele pista, muidu sellest jamast lahti ei saa. 
Häda number kaks on liiga madalal asuv paak. Kui bensiini on alla poole paagi, kipub karbuss nälga jääma, eriti kui natukenegi masinat ettepoole kallutad. Üle poole paagi valades hakkab töötamise ajal bensiini paagi korgis oleva õhutusava kaudu joana välja pritsima. Mina tõstsin U-rauast tüki abil paagi kõrgemale ja hoian paagis tasapinda poole peal.
Üldiselt on vene motoblokk paras nuhtlus, mis vajab Terminaatori käsi ja terasest närve.

Paagi poolest jutt jumala õige, see tuleb kõrgemale tõsta, ei ole eriti keeruline. Uuematel variantidel oligi juba tehases kronstein ümber tehtud, paak istub tükk maad kõrgemal. Korgile panin millimeetrise läbimõõduga ca 4 cm torujupi õhutusauku, ei pritsi enam nii hullusti. Aga tegelikult jah on see mootor ju puhas Briggs. Kolvigrupp näiteks klapib otse. ainult vahetada tuleb koos kepsuga, sest kolvisõrm on Vene variandil pisut jämedam. Mul murdus õlipritsija ära, siis vaatasin, et kuna mootor nagunii lahti, tellin Hortulusest uue komplekti ja käib nagu Antsu viiul. Lihtne ja lollikindel mootor tegelikult, kui temaga tuttavaks saad. Karbussi ja süüte paikasaamine nõuab veidi rahulikku nokitsemist, aga kui paika saad, ei ole muret. Sel kevadel hakkas ka vana bensiiniga teise tõmbega podisema - kõigepealt muidugi paaki puhumise nipp on abiks. Terminaatori käsi kahjuks pole, aga keskendud, tõmbad kolvi surve algusse, hingad välja ja tõmbad... Wink
Vasta
#23

(18-04-2016, 17:26 PM)Reinhold Kirjutas:   kõigepealt muidugi paaki puhumise nipp on abiks. 
Jajaa, see masin armastab blowjob'i!  Big Grin
Üks asi veel - originaalis on MB-1 bensuvoolik paagi juurest taha toodud tagantvaates vasakult. No vähemalt minu omal oli nii. Seal ta siis tilbendab rihmade-rihmarataste ja sumpa vahel. Minul hõõrus rihmaseib vooliku peaaegu läbi enne kui märkasin, kuum leegitoru ja sumpa kõrval ootamas... Lausa ime, et keegi pole seda õnnetusehunnikut maha põletanud. Siis veel silindrilt tulev kuum õhk, mis samuti vasakule puhutakse. Selline kuum naabrus võib tulekahju tekitamise asemel ka bensiini voolikus keema ajada. Palju pole vajagi, üks aurumull ja niigi kehv bensiini pealejooksmine katkeb. See võib ka põhjus olla miks töötades välja sureb. Küllap oli konstrueerimisel tegemist üliandeka inseneriga, kes autol ratast ei oska vahetada, aga muidu on ikka kõigist targem ja osavam, nagu siin ühes teises teemas selgeks tehti. Rolleyes
Mina tõin enda põkal vooliku paremalt, kaarega "kopsiku" alt et käivitamisel segama ei hakkaks. Väljanägemine natuke imelik jäi, aga kui olin õhumullid välja saanud, siis jäi stabiilselt tööle. Rohkem pole vaja käppida olnud.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#24

(18-04-2016, 21:02 PM)Basilio Kirjutas:  
(18-04-2016, 17:26 PM)Reinhold Kirjutas:   kõigepealt muidugi paaki puhumise nipp on abiks. 
Jajaa, see masin armastab blowjob'i!  Big Grin
Üks asi veel - originaalis on MB-1 bensuvoolik paagi juurest taha toodud tagantvaates vasakult. No vähemalt minu omal oli nii. Seal ta siis tilbendab rihmade-rihmarataste ja sumpa vahel. Minul hõõrus rihmaseib vooliku peaaegu läbi enne kui märkasin, kuum leegitoru ja sumpa kõrval ootamas... Lausa ime, et keegi pole seda õnnetusehunnikut maha põletanud. Siis veel silindrilt tulev kuum õhk, mis samuti vasakule puhutakse. Selline kuum naabrus võib tulekahju tekitamise asemel ka bensiini voolikus keema ajada. Palju pole vajagi, üks aurumull ja niigi kehv bensiini pealejooksmine katkeb. See võib ka põhjus olla miks töötades välja sureb. Küllap oli konstrueerimisel tegemist üliandeka inseneriga, kes autol ratast ei oska vahetada, aga muidu on ikka kõigist targem ja osavam, nagu siin ühes teises teemas selgeks tehti. Rolleyes
Mina tõin enda põkal vooliku paremalt, kaarega "kopsiku" alt et käivitamisel segama ei hakkaks. Väljanägemine natuke imelik jäi, aga kui olin õhumullid välja saanud, siis jäi stabiilselt tööle. Rohkem pole vaja käppida olnud.

Nojah, ma tegin selle vooliku nii lühikeseks kui võimalik, rihmarattasse ei käi aga vastu kuuma silindrit nühib küll veidike. Olen ka vaadanud, et sedamoodi võib aparaat millalgi olla päris "paugu pill" Big Grin  Kraanil lõikasin filtripulga maha, see oli omadega nagunii õhtal. Nüüd saab paagi praktiliselt nulli sõita ja õnneks ei ole mingi sodi tõttu siiani jama olnud. Aga paagi loksutasin liivaga seest nii puhtaks kui viitsisin, ju siis võttis selle sisemise lahtise laki ära. Aga jah, ka nii super-raske vene/usa tehnika nõuab aeg-ajalt kuliibinlust. Analooge mitteomav paagi paigutus originaalis olevat selle pärast, et siis saab reklaamida: mahub ära sõiduauto pagasnikusse. No isegi universaal Mondeosse mahtus ta ainult külili, kui üks ratas ära võtta. Ometi mahub sinna ju 11 täiskasvanud vietnamlast ära. Sad
Vasta
#25

Tervist kaaskannatajad. Mu masinal oli karbuss küljest ära ja ma ei suuda mõistlikul moel ühendada gaasihoovastikku. Ega kellegil pole võimalik jagada pilte kuidas peaks olema ühendatud gaasisiiber/väntvõlli kompensaatori hoob ja karburaatori plaadil asuv pudin, kuhu teisele poole kinnitub gaasitross. Lõpulüliti on sel juba eraldi välja toodud.
Vasta
#26

https://sites.google.com/site/instruktas...-motobloku
http://www.motovelosport.ru/cat/kyltivat...ive/10.php
мб-1 Selle otsinguga saad kõik olemasoleva internetist selle riista kohta. Otsi kui esimesed kaks linki sind ei rahulda.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#27

Tervist! olen nüüd juba mõned nädalad MB-1 "Kaskad" motoploki omanik. Probleem selline, et täisgaasi nõela reguleerkruvi ja mutri vahelt niriseb bensiini. Ehk siis ei immitse, vaid lausa nõretab. Mis seal probleemiks võib olla ja mismoodi selle kõrvaldada saab. Endal käed tagumikust ei kasva, nii et saan lahti võtta küll vajadusel. Lihtsalt, kuna pole selle karpaga varem kokku puutunud, küsiks teadjamate meeste arvamust, ennem kui hakkan seal ise miskit paigast kruttima.
Kõnealune kruvi siis siin joonisel nr.1 http://www.mastercity.ru/uploads/attachm...fc371.jpeg

   
Vasta
#28

(12-06-2016, 18:32 PM)Kuusiku_ Ets Kirjutas:  Tervist! olen nüüd juba mõned nädalad MB-1 "Kaskad" motoploki omanik. Probleem selline, et täisgaasi nõela reguleerkruvi ja mutri vahelt niriseb bensiini. Ehk siis ei immitse, vaid lausa nõretab. Mis seal probleemiks võib olla ja mismoodi selle kõrvaldada saab. Endal käed tagumikust ei kasva, nii et saan lahti võtta küll vajadusel. Lihtsalt, kuna pole selle karpaga varem kokku puutunud, küsiks teadjamate meeste arvamust, ennem kui hakkan seal ise miskit paigast kruttima.
Kõnealune kruvi siis siin joonisel nr.1 http://www.mastercity.ru/uploads/attachm...fc371.jpeg

Mul oli ühel plokil eelmine omanik seda kohta takuga või takunööriga tihendanud. Ilmselt oli siis tal sama probleem, aga praegu küll välja ei aja. Oli keritud siis kontramutri ja karbussi vahele. Enne muidugi tuleks reguleerkruvi ise õigesse paika saada. Ei tea, kas aitab, aga proovida vist ikka võib.
Vasta
#29

Seal täisgaasi kruvi all oli tihend, pealt veidi mõrane. Panin selle teistpidi ja enam ei leki. Küll aga hakkas nüüd hoopis õhuklapi juurest kütust välja ajama...
Vasta
#30

Lõhnab sellejärgi, et uputab üle.
Vasta
#31

(21-06-2016, 22:08 PM)lauren Kirjutas:  Lõhnab sellejärgi, et uputab üle.
Jep. Ujuk kinni, valesti paigaldatud-reguleeritud või puru nõela vahel. Kindlasti peaks bensuvoolikul tänapäevane filter vahel olema. Kraanis asuv sõel peab ainult suuremaid molluskeid.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#32

Sai siis vahepeal karpa lahti võetud ja katsetatud, mille lõpptulemusena jäi ujuki nõel teadmata suunas kadunuks. On kellelgi äkki müüa kmb-5 karpat? Lugesin ka seda, et K-55 on isegi mõistlimum variant. Kas K-55 puhul peaks mingid vaheflantsid vms välja mõtlema, või saab lihtsamini hakkama?
Vasta
#33

Kas mõne tänasel päeval müüdava mootori karpa remkomplekti nõel sobiks kah kmb-5 sisse?
Vasta
#34

Pead ei anna aga ziguli karpa või mõne vene mootorratta oma võib sobida küll. Omal peal k55, töötab igakell. Kui on küsimusi siis numbri leiab profiilist.
Vasta
#35

Käisin kohalikust aiatehnika poest läbi ja palusin nõeladega remondikomplektid letti laduda. Üks isegi sobis enam-vähem suuruse poolest. Teoreetiliselt katsetades ja puhudes toimib küll, praktiliselt pole veel lapse kõrvalt garaaži jõudnud.
Vasta
#36

Olen sellega päris palju katsetanud nüüd. Painutad seda ujukinõela keelt ja on kaks varianti. Kas ujutab üle või ei lase üldse kütust peale. Normaalset töörežiimi ei suuda saavutada kuidagi.
Vasta
#37

Sirvisin mb1-e raamatut kaanest kaaneni mitu korda aga ei suutnud leida rihmamõõte, äkki on kellegil neid mõõte kuskilt vaadata?
Vasta
#38

Pakutakse sellist esiveole А-1213 ja tagurpidiveole sellist A-1400. Mõned ütlevad esiveole 1180 millegipärast.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#39

(05-09-2016, 22:21 PM)aavu Kirjutas:  Pakutakse sellist esiveole А-1213 ja tagurpidiveole sellist A-1400. Mõned ütlevad esiveole 1180 millegipärast.

Edasipidi käigule läheb A1210 ja tagurpidi käigule läheb Z1400 rihm. Kopeerisin siitsamast foorumist.
Vasta
#40

Tere

Olen enda mb1 saanud vajminevad jupid ja rihmad sealt: www.miniagrotehnika.ee tel 55680278. Niiöelda kontor ja kaup asub Lasnamäel seal 5 korruselises garaaz majas Laagna tee kõrval Linnamäe teel. Hind on krõbe, kuid jupid on vist enam-vähem vene originaalid.

http://www.miniagrotehnika.ee/hinnakiri/
Uus Mb2 siis euri 1000 tuleb välja käia - Aiatraktor Neva МB-2B – 6,5 PRO (komplektis on freesid – 4 tk.)
mootor Vanguard 6,5 OHV (6,5 hj) – Briggs & Stratton, USA
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne