Briggs & Stratton 14,5hj mootor
#41

(03-09-2012, 23:37 PM)Isapull Kirjutas:  Olen ka korra oma 15,5 HP BS-i murest juba kirjutanud ja ise teda siit-sealt toginud, aga endiselt on mureks küünla tahmamine. Ehk oskate miskit nippi veel soovitada?

Vabanda, lugupeetud IP, ma ei mäleta, kui vana su murukas on, aga vist mitte esimeses nooruses..
Kui mitte midagi pole aidanud.. See vahelejätmine on kudagi tuttav teema..
Soovitan sul võta lahti karbussi, see tähendab, viska pilk peale karbussi segusiibrile. Peale "metsikut"kasutamist kipub selle asja pesa ja lõõrisein kokkupuutekohas "riknema". Seal piisab vaid pisukesest randist ja ongi mure majas. Samuti kipuvad ovaalseks muutuma seguklapi võlli augud.
Ühel mootoril mul oli sääne probleem, kõrgematel pööretel pold viga nagu miskit, madalamatel aga "auk" sees. Karbussi vahetus päästis.
Ja veel, vaata tähelepanelikult, mis seisukorras on hoorattapoolne võlli ots, see jookseb puksi peal. Kas on lõtku vai mitte. Pikilõtk on neil kõigil ja sest pole probleemi, ristilõtk hakkab vigureid tegema.


Vasta
#42

Küünal saab tahmata ikkagi kahel põhjusel - kas rikka segu või õli liigsel põletamisel. Karbussist kirjutas ksf. Tift juba päris põhjalikult, küsiks siis, et kuidas õlikuluga lood on?
Vasta
#43

(04-09-2012, 12:29 PM)mativs Kirjutas:  Küünal saab tahmata ikkagi kahel põhjusel - kas rikka segu või õli liigsel põletamisel. Karbussist kirjutas ksf. Tift juba päris põhjalikult, küsiks siis, et kuidas õlikuluga lood on?
Karbussist rääkides.. selline väike nüanss, et kui vahetate karbussi, võib tekkida selline lugu, et uus asi ei pruugi kohe eeskujulikult oma ülesannet täitma hakata. On tarvis lahti võtta ujukikamber ja võib-olla väheke nõelklappi ja tema pesa peene õliga määrida. Bensiinist vahel ei piisa. Kui klapp ei liigu või liigub halvasti, siis ta ei pruugi kohe sulguda ja laseb bensiini silindrisse joosta. Lihtsalt, vahepalaks, sest minul on sellist asja kaks korda juhtunud. Lihtne värk aga isegi vanematel meestel on juhe kokku joosnud, et ..kuidas see bensiin sinna silindrisse ikka saab, karbuss, see uus, on ikka pees Big Grin!


Vasta
#44

http://www.briggsandstratton.com/us/en/~...ms3992.pdf

Mõningad andmed Briggs & Stratton mootorite kohta.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#45

Üks niisugune lugu: Murutraktori mootor hakkas tegema sellist murettekitavat häält, nagu jätaks vahele..et nagu ei süütaks vahel. Elektri poole pealt sai vahetatud igasuguseid asju, klapid on filigraanse täpsusega reguleeritud, karbuss on korralik, karteri tuulutus on puhas ja korras, süütepool on täpselt paigas. Aga jätab vahele, seda just keskmiste ja madalamate pöörete juures.

Teine probleem: Tahad käivitada, aga mootor nagu kännu taga kinni. Starter nagu ei jõuaks või oleks aku tühi...


Vasta
#46

(10-05-2014, 20:15 PM)Tift Kirjutas:  Üks niisugune lugu: Murutraktori mootor hakkas tegema sellist murettekitavat häält, nagu jätaks vahele..et nagu ei süütaks vahel. Elektri poole pealt sai vahetatud igasuguseid asju, klapid on filigraanse täpsusega reguleeritud, karbuss on korralik, karteri tuulutus on puhas ja korras, süütepool on täpselt paigas. Aga jätab vahele, seda just keskmiste ja madalamate pöörete juures.

Teine probleem: Tahad käivitada, aga mootor nagu kännu taga kinni. Starter nagu ei jõuaks või oleks aku tühi...

Kuidas klappe reguleerisid (tegemist OHV mootoriga?), sellel on ka dekompressiooni mehhanism nukkvõlli küljes, äkki sellega mingi probleem?

MB S205 C220 d 4Matic 2016
KAWASAKI Z900 2020
[Pilt: 953317_5.png]
NIVA 21213 # SAURER BERNA 2DM 2VM # МУМС 11 БАРС # RS-09(D21) # T-25A1 # MTZ80LKUN # МТZ82L
Vasta
#47

Kunagi oli endalgi midagi sarnast. Põhjuseks oli hooratta paigastminek. Väntvõlli ja hooratta vahel on pehmest alumiiniumist kiil mille ülesandeks on siis kaitsta mootorit kui teraga kändu niidad, vms. Selle oli siis pooleks lõiganud. Kiil on saepoes letikaup tavaliselt.
Vasta
#48

Andku kaasfoorumlased mulle andeks, sest minu postitus oli nigu konksuga küsimus Rolleyes! Ärge aint kõvva näkku lööge Wink!
Samasugused ja hullemadki mõtted vaevasid mind, kui kuulasin oma pikaaegset abilist niimoodi lonkavalt töötamas. Selleni välja, et vahest tulebki juppideks võtta. Aga mõnikord on probleem mõnevõrra lihtsam.
Seekord peitus kala hoopis süüteküünlas ja selle elektroodi vahes! See peab olema 0,8 mm või natuke suurem. Väiksem vahe soodustab parasiitsädeme teket ja süütamine võib toimuda vahel varem, vahel üldse mitte.
Kui küünla mitmendat korda eemaldasin ja vastu valgust elektroodide vahet piidlesin, arutades selle suurust...siis võtsin lõpuks kaliibri. Silmaga paras tundunud sädevahe oli siiski 0,5-0,6 mm! Ise ka ei uskunud, kuid paika pannes ja mootori käivitudes veendusin, et see oligi probleem.
Käivitamise raskus?
Panin aku laadima. Samaaegselt eemaldasin starteri. See tundus kuidagi liiga soe olevat.
Rootori mähise mõnelt keerult oli lakki eemaldunud, liuglaagrid olid kuivad.
Õnneks oli mul doonoriks üks starter olemas. Ladusin asja jälle kokku, manustades ka tagasihoidlikult määret nii laagritele kui ka seibidele, mis seal vahel on.
Nüüd käivitub taas poolest pöördest!
Klapivahedest- mootor on ju külili, ehk silinder on külili. Klapid järelikult ka. Vahesid reguleerides tuleb hoolega jälgida, et reguleeritaks ikka õigest kohast. Sest nookurid loperdavad oma kinnitustel üles-alla ja tuleb jälgida, et kaliiber õiges kohas vahel oleks.
Samuti tuleks teada õigeid vahesid, sest B & S mootoritel on erinevatel versioonidel erinevad vahed. Kuskil netis oli üleval ka terve tabel.
Doonorstarteri ladusin samuti kokku tagasi ning proovisin - see töötab samuti, kuid arvatavasti kasutan ma seda mujal.

(10-05-2014, 21:37 PM)meli666 Kirjutas:  Tegu ikka Briggsi mootoriga?
See oli nali, eks ju ! Big Grin
(10-05-2014, 21:37 PM)meli666 Kirjutas:  Süütepooli seadmise all mõtled vahet süütepooli ja hooratta vahel?
Ikka! Tavaliselt suskan sinna visiitkaardi vahele, sellise...normaalse. Ega neid kaarte tea kah, mõnel on see nagu tollisest lauast lõigatud Smile!
(10-05-2014, 21:37 PM)meli666 Kirjutas:  Järsku hooratas kuidagi väntvõlli otsas ära nihkunud, ehk kiiluga mingi probleem. Ja siis valeks muutunud süütenurga tõttu peksab mootor niiöelda tagasi ja sellest raskem käivitus.
Nagu eelnevalt juba kirjutasin.. süütamises see asi oligi!
(10-05-2014, 21:37 PM)meli666 Kirjutas:  Muidugi, kui seda dekompressioonimehhanismi antud mootoril ongi. Kunagi sai lammutatud 13 Hj isendit ja sellel seda polnud.
Ma ei ole seda mootorit lahti harutanud ja päris täpselt ei tea, kas tal on dekompressioonisüsteemi või mitte. Aga pärast klapivahede kallal nokitsemist asi nagu muutus.
Austet isand meli666, mul on üles kerkinud üks teine probleem ja teadupärast oled sa MB-1 hingeeluga lähemalt tuttav:
Abi motoplokiga MB-1
Möödunud sügisel harutasin sõbra massina laiali, et hävitada lekkeid. Selgus, et käiguvahetusvõlli fiksaatorvedru oli kah pooleks, uut võtta polnud ja nii ta seisma jäigi. Nüüd, kevadel, lõi lambikese põlema - lõikasin vanast pahtlilabida lehest vastava laiusega lehe, ajasin punaseks ja vormisin sellest vajaliku kujuga fiksaatorvedru. Kokku ladudes aga sattusin mõistatuse ette - kuidas krdi moodi need rullikute vedrud seal kinnitusidRolleyesRolleyesRolleyesRolleyes!!


Vasta
#49

No näed siis - spiraalvedru otsa käivad vardad! Krt ja mina mõtlen, et kuhu ma need otsad pistan Big GrinCool..! Tänan, meli666, abi oli sest heaste!


Vasta
#50

(13-05-2012, 23:31 PM)Isapull Kirjutas:  Tervist!

Meil Jonseredi murutraktoril 15,5 hj BS peal ja ka plärtsub, tahmab küünalt ja võtab õli. Pole veel sel hooajal teda lammutama jõudnud, kuigi täna tegi esimest korda sel aastal oma tööd.

Sai ka uuritud, mis on põhjus, vahetatud õhufiltreid tihti jne, aga ikkagi pole ma temaga rahul ja üks kord lähen talle instrumentidega kallale niikuinii. Eelmine aasta veel proovisin süütenurgaga mängida, aga paremaks pole läinud.

Kui mälu nüüd ei peta, peaks seal karterituulutusel mingi klapp olema, et kui see näiteks ei toimi, siis imeb õliaurusid silindrisse, võtab õli, tahmab küünalt. Kas see võib nii olla?

Tobe on ennast tsiteerida, aga uut teemat ka teha ei taha. Seepärast risustan siinkohal auväärt isand Tifti teemat. Antagu mulle see andeks.

Niisiis, Briggsi 15,5 hj mootoril on küünla tahmamise häda ja alanud hooaja niidutööd seiskusid, kuna mootor ei tööta üle 10 minuti. Turtsub, plärtsub, jätab vahele. Küünal kasvab umbe. Sai tehtud järjekordne ringkäik remondifirmades. Jutt sama, kas karbuss ja filter puhas ning mis õli sees jne. Sellega on kõik korras, aga häda kestab. Egas midagi - kättpidi külge ja lammutama. Selgus, et juba tehases oli sisselaske klapisääre tihend viltu peale löödud. Ühest servast ära kulunud ja selle eemaldamisel imbus juhtpuksi ja klapisääre vahelt kenasti õli välja. Hommikul lähen uut sääretihendit otsima. On lootust, et aastaid kestnud ja progresseeruvast vimkast saab lõpuks lahti.

Remondifirmade jutu kohaselt pole nad seda viga veel mootoritel täheldanud, aga erand vaid kinnitab reeglit. Juhtub ka Briggsil, et mõni jupp läheb valesti mootorile külge.

Tervitades, IP
Vasta
#51

Postitan oma küsimuse siia. Samamoodi, nagu teemaalgatajal, on 14,5 hj mootoril tekkinud töömürasse koputav kõrvalheli. Selline vaikne ja kuulda ainult madalal pöördel. Mõõtsin hooratta poolt väntvõlli ristilõtku. Sain 0,10mm. On seda palju, et koputavat häält tekitada?
Vasta
#52

(24-08-2015, 16:50 PM)karel Kirjutas:  Postitan oma küsimuse siia. Samamoodi, nagu teemaalgatajal, on 14,5 hj mootoril tekkinud töömürasse koputav kõrvalheli. Selline vaikne ja kuulda ainult madalal pöördel. Mõõtsin hooratta poolt väntvõlli ristilõtku. Sain 0,10mm. On seda palju, et koputavat häält tekitada?

Selle heliga võib harjuda, tavaliselt kostab see madalamatel pööretel. Kui ka suurematel, siis on väga mõistlik väntvõlli otsapuksid ära vahetada.


Vasta
#53

Siis tuleb remont päevakorda võtta. Kuskohast seda puksi siit kodumaalt tellida võiks? Pole veel kuskile poodi jõudnud, a vaatan, et ebay pakub seda 10 taala eest. Narr lugu on ainult see, et postikulu tuleks  juba 40 taala ja selle raha võiks juba parem kodumaistele kaupmeestele jätta.
Vasta
#54

(01-09-2015, 19:15 PM)karel Kirjutas:  Siis tuleb remont päevakorda võtta. Kuskohast seda puksi siit kodumaalt tellida võiks? Pole veel kuskile poodi jõudnud, a vaatan, et ebay pakub seda 10 taala eest. Narr lugu on ainult see, et postikulu tuleks  juba 40 taala ja selle raha võiks juba parem kodumaistele kaupmeestele jätta.
Neid B & S mootori juppidega tegelejaid Eestis jätkub. Paraku ei tea, kus paigas herr karel elutseb. Tartus on neid neli-viis tükki. Mina olen neis kõigis käinud, tavaliselt ostan sealt, kellel on asi kohal võtta, tellimisel olen Reginett`i abi kasutanud, vahel ka Tööriistakeskust, vahel Metsakaupmees`i  vahendust jne.


Vasta
#55

Otsin oma 13,5 hj briggsi mootorile silindri pead -plokikaant. On kellelgi pakkuda?

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
#56

Nüüd otsin  hooratast B&s mootorile

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
#57

Üks 12hp mootor varuosadeks olemas, vajadusel saab hooratta eraldada. 

Edasine ehk PS teel.

Eesti Ladaklubi
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne