KamAZ ,ZIL ja veomasinad
#21

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: nasa13
Jajah Cool

Ja veoka puhul ei tohi end eksitada lasta suht. madalale Hj arvust. Kuna mootor on suht madala pöördega, siis ta ei saa mingit mega Hj näidatagi, aga pöördemoment :lol = tühikäik on juba nii julmalt võimas, et ei tasu praegu edasi mõeldagi.

Veokamehed on üldse üsna \"hullud\" , ma olen kunagi ühe rallisõitjaga ühes kabiinis istunud - ikka võttis jahedaks küll. Veoauto on kõrge, raputab kõvasti ja millegipärast on tunne, et enne kurve need mehed EI pidurda :keersilm, ühesõnaga räige värk. See takkaotsa, et kui tema sõidab nii 100km/h, siis sulle endale tundub 180 km/h :rull - kõhe värk.

EDIT: :eureka kas keegi siin eestis kunagi Zilile või GAZ 53-le ka ükskord bloweri peale kruvib (koos Chevy v. Ford BB-ga) :keersilm:eureka

Kuradi lahe oleks veomasinaga \"tünga\" teha :rull

Sleeper, liikluskindlustus ka odav ja....
Vasta
#22

Õite vana teema aga upitaks kasvõi pulli pärastki.
On ehk jutuks olnd aga ei juhtund nägema või kuipaljudel meeles on, et Eesti mees hr. Joel Tammeka kaheksakümnendate teisel poolel sihukse \"kõrbeKamaziga\" Paris-Dakari ralli sõitis.

loll on loll olla.
Vasta
#23

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: IIIFFFAR
Õite vana teema aga upitaks kasvõi pulli pärastki.
On ehk jutuks olnd aga ei juhtund nägema või kuipaljudel meeles on, et Eesti mees hr. Joel Tammeka kaheksakümnendate teisel poolel sihukse \"kõrbeKamaziga\" Paris-Dakari ralli sõitis.
tammeka oleks oma klassi kinni pannud, kui tehase poolt ei oleks käsku tulnud, et venelane peab võitma. Kui siin juba veokaga linnas tiirutamise jutuks läks, siis kui paljudel on olnud õnne liikuda cumminsi mootoriga sisuga. Endal on see kogemus olemas ja ma ütlen teile, et unustage sõidukad. Tühikäigu pöörded on 500 peal, aga punane piir hakkab 1300... Kujutage kiirendustBig Grin
Vasta
#24

Minule oli üllatuseks näha uut vene 4x4 veomasinat GAZ 3307 baasil (Gaz 53 edasi arendus, kandilise kabiiniga), sõitis Tartus Ilmatsalu tn.-lt EE territooriumilt diiselmootori jõrinal välja. Tagateljel oli ükspaar rattaid, arvatavalt kasutatud samu sildu nagu Gaz 66-el.
Vasta
#25

Tegemist mudeliga GAZ-3308 \"Sadko\",mis on GAZ-66 järglane.Kandejõud on 2 tonni,saadaval Venemaal nii bensiini-kui ka diiselmootoriga.Kahjuks Eestis normaalsel teel arvele ei saa,EE Elektriteenused olevat aga ministeeriumi eriloal (seda väitis eravestluses üks Rebella mees) ostnud 7 selle baasil postipuuri.Mootoriks neil puuridel turboga Belaruss.Samuti on kaks,kuid bensumootoriga Sadkod Tallinnas Elektritsentrumil,üks neist postipuur,teine korvtõstuk.Diisel-Sadkosid,mis aga ARKis arvel pole,kasutab oma territooriumil tehnoloogilise transpordina ka EP Narva karjäär.
Rebella kodulehel (www.gaz.ee) on ka link \"Eritehnika tellimine\",mille all saab näha uusi GAZ-i mudeleid 3307 ja 3309.Neid oli eelmisel aastal samuti mõningane hulk arvele saadud ARKi eriloal.Sama lugu oli aastal 2002 ka Steyri litsentsil toodetud mootoritega Gazell-kaubikutega.Praegu Eestis müüdavad Gazellid läbivad lõppmontaaži Leedus,kus neile pannakse peale Poola päritolu Andoria diisel,mis vastab Euro3 saastenormidele,kuid kahe nädala eest Rebellas käies kuulsin,et Steyri mootorid (GAZ-560) saavad samuti uue sissepritsesüsteemi,mis võimaldab neid samuti Eestis müüa.
Kokkuvõtteks võin öelda,et Vene uutel nelikveolistel kaubikutel ja veokitel on Eestis täiesti oma turunišš (elektrifirmad,metsa-ja põllumehed jm),kuid ARKi haiglane pedantsus euronormide juurutamisel muudab selliste uute sõidukite müügi eestis äärmiselt keerukaks.

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: vana
Minule oli üllatuseks näha uut vene 4x4 veomasinat GAZ 3307 baasil (Gaz 53 edasi arendus, kandilise kabiiniga), sõitis Tartus Ilmatsalu tn.-lt EE territooriumilt diiselmootori jõrinal välja. Tagateljel oli ükspaar rattaid, arvatavalt kasutatud samu sildu nagu Gaz 66-el.
Vasta
#26

Tammeka poleks siiski võitnud,tol aastal (1991) oli üks Prantsuse meeskond Perliniga (on ka selline Itaalia veokimark) siiski klass omaette.Küll oleks ta saanud 2.koha,kuid tehase ülemuste käsul tuli tal Goltsovi meeskond ette lasta.

mrali,
teataval määral Dakari-huviline


Tsitaat:Niimoodi kirjutas: gonzo1982
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: IIIFFFAR
Õite vana teema aga upitaks kasvõi pulli pärastki.
On ehk jutuks olnd aga ei juhtund nägema või kuipaljudel meeles on, et Eesti mees hr. Joel Tammeka kaheksakümnendate teisel poolel sihukse \"kõrbeKamaziga\" Paris-Dakari ralli sõitis.
tammeka oleks oma klassi kinni pannud, kui tehase poolt ei oleks käsku tulnud, et venelane peab võitma. Kui siin juba veokaga linnas tiirutamise jutuks läks, siis kui paljudel on olnud õnne liikuda cumminsi mootoriga sisuga. Endal on see kogemus olemas ja ma ütlen teile, et unustage sõidukad. Tühikäigu pöörded on 500 peal, aga punane piir hakkab 1300... Kujutage kiirendustBig Grin
Vasta
#27

Kunagi ammu rääkis isa ühe loo, millest on mul väheke meeles. Kui Zil poolhaagised sõitsid pikki otsi siis sõideti kahekesi koos ja pandi üks auto teise järele jäiga kinnitusega. Tagumise juht istus ka esimese kabiini ja nii hoiti kokku bensiini, mis hiljem sõbralikult pooleks jagati. Jällegi üks küsimus: Kas tõesti suudab täiskoormaga Zil 130 sadulveok vedad enda järel veel teist samasugust?
Vasta
#28

Seda juttu ma küll ei usu,maksimum,mida ZIL (või Kolhida) kannatas,oli:tavaline ODAZ poolhaagis+veel GKB-817 täishaagis taga,rohkem küll mitte.Nii käisid Taebla EPT mehed veel 1990.aastate alguses Venemaal ja Ukrainas.


Martti Kirjutas:Kunagi ammu rääkis isa ühe loo, millest on mul väheke meeles. Kui Zil poolhaagised sõitsid pikki otsi siis sõideti kahekesi koos ja pandi üks auto teise järele jäiga kinnitusega. Tagumise juht istus ka esimese kabiini ja nii hoiti kokku bensiini, mis hiljem sõbralikult pooleks jagati. Jällegi üks küsimus: Kas tõesti suudab täiskoormaga Zil 130 sadulveok vedad enda järel veel teist samasugust?
Vasta
#29

mrali Kirjutas:Seda juttu ma küll ei usu,maksimum,mida ZIL (või Kolhida) kannatas,oli:tavaline ODAZ poolhaagis+veel GKB-817 täishaagis taga,rohkem küll mitte.Nii käisid Taebla EPT mehed veel 1990.aastate alguses Venemaal ja Ukrainas.

Hmm.. Ma olen ka igatahes ühe Jõgeva mehe käest kuulnud, kuidas ta kolleegiga bensiini defitsiidi ajal Leningradi vahet käis, kaks ZILi jäiga ühendusega koos ja pärast \"ülejäänud\" bena omavahel vahel pooleks.
Vasta
#30

veel 94 aastal, kui Gaz 53 dega Tallinn-Tartu vahet sõideti võis näha pilti kus Tartus Ringteel seisis 53, kolmnurk ees ja ootas... Tuli teine masin mis ka tühjalt Tallinna poole veeres, lõi sleppi ja tuld. 60 liitrit bensiini oli kõva sõna.
Aga mina arvasin et katki läks, pakkusin veel abi...
Kolhidaga veeti veel 96 aastal kaupa laiali.


Vasta
#31

Üks küsimus, eriti hr. Muuseumipapale jt tuletõrjetehnikaga tegelejatele.
Mille sashiiga tegu? oleks nagu 130 ja nagu 133 aga ei ole kumbki.
http://www.automoto.ee/galerii/view_phot...08&id=26_G


Vasta
#32

133G1 või -G2 ehk bensumootoriga 133.


al Kirjutas:Üks küsimus, eriti hr. Muuseumipapale jt tuletõrjetehnikaga tegelejatele.
Mille sashiiga tegu? oleks nagu 130 ja nagu 133 aga ei ole kumbki.
http://www.automoto.ee/galerii/view_phot...08&id=26_G
Vasta
#33

Martti Kirjutas:Kunagi ammu rääkis isa ühe loo, millest on mul väheke meeles. Kui Zil poolhaagised sõitsid pikki otsi siis sõideti kahekesi koos ja pandi üks auto teise järele jäiga kinnitusega. Tagumise juht istus ka esimese kabiini ja nii hoiti kokku bensiini, mis hiljem sõbralikult pooleks jagati. Jällegi üks küsimus: Kas tõesti suudab täiskoormaga Zil 130 sadulveok vedad enda järel veel teist samasugust?

Omast kogemusest võin öelda, et Zil võeti Kamazi või Maz poolhaagisega autorongi järgi kolmunurk ühendusega. Sedasi sõideti enamjaolt venemaa otsasid, Läti pool olid mendid selle peale kurjad.

kui leiad naftat, lõpeta puurimine ja alusta pumpamist

urmas.raidlo@gmail.com
SKYPE: volvoclub
Vasta
#34

Kas nad selle killavooriga mägedest ka jõudsid üles sõita?Palju neil \"rongidel\" ka keskm. kiirus siis oli?Miilitsal polnd midagi öelda?
Vasta
#35

http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php/...1135340248
Auto24s müüa.
http://www.siemens.ee/wwwas/mainpage.nsf..._autod.pdf
Siin veel Simensi müüdavat vene tehnikat.
Vasta
#36

Kui siin juba ZIL´idest jutt käib, et kas keegi oskab öelda mitu liitrit ligikaudu on ZIL´i piduriõhu paak?
Vasta
#37

Kas sellel pildil olev КАМАЗ on endine piimaauto?
Vasta
#38

Paistab küll et pütt on Kamaz-i oma, aga lühema baasiga Kamaz-5320 peal. Originaalina peaks olema Kamaz 53213 raami peal.
Vasta
#39

ot: Lugesin Teie kogemusi veoautodega sõitmisest ja lisan seda, et kui mu sõber ostis Tallina Lennujaamast Krazi siis pealinna liikluses oli nii, et kui suuna sissepanid siis oli rida tühi ja keerasid.Kraz on selline loom, et proovipärast sa isegi rullnokk oma bemmiga lutti, aga meie rida oli diislisuitsust must ja ei taha tagantulijate kopsudele mõeldagi.
Vasta
#40

Sadulaga Kamaz Vaos:
http://img460.imageshack.us/my.php?image=kamaz7rc.jpg
Täpsem asukoht U2U

Maamees linnast.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne