JAWA 353
#1

Panen siis enda ratta ka siia.
Ratta sain juba ammu 15 aastat tagasi ja ise olin siis 13. Tegemist isa vana rattaga.
Siis sai tehtud värvi uuendus, nii hästi kui vanuse kohta oskasin ja käima pandud. Päris hea tunne oli ikka poisikesena sellise rattaga ringi sõita see aeg kui teisetel olid mopeedidSmile
Siis jäi ratas seisma kui auto load kätte sain kuna enam ei tahtnud ilma lubatetta ja dokumentidetta ringi sõita. Nüüd sai siis asi uuesti käsile võetud ja load ära tehtud ja ka reedel (18.05.12) sai see ratas endale uued dokumendid, muidugi ark's sai veedetud 5 tundi.
Nüüd on veel nipet näpet teha ja siis üle vaatusele.
Järgmine talv võtan uuesti lahti ja värvin üle ja ka kroom osadega tuleb midagi ette võtta kuna kroom on olematu.
Enne ei tahtnud teha, kuna ei olnud kindel kas saab arvele või mitte. Säilinud ei olnud ühtegi dokumenti.
   
Sõidukorda tegemine
   
Esimene sõit tehtud
   
ARK i minek
Vasta
#2

Vägev!

Lähme sõitma ka? Smile
Vasta
#3

Kui kõik korda saab siis ikka võib.
Ma pean veel endale kiivri osta, kuna mingi värdjas varastas mu kiivri tsikli sügis pallil ära
Vasta
#4

Minu kiiver viidi lausa kodust minema. Smile

Loodisinvestis olid kevade algul kiivrid nii odavad, et võtsin kohe mitu. GREX munakoor näiteks 16€ Smile

Vaatan, et sul vägevaid vanakesi veel. Väikseid tiire võiks sõita küll.
Vasta
#5

Asi nüüd nii kaugel, et tehtud kindlustus ja üle vaatus.
Soetatud sai ka kiiver ja esimesed sõidud täitsa amelikult on tehtud,
päris mõnus oli.
Vaja on vähemat ühte velge kuna esimene on nii kõver et 60 hakkab tunda andma. tulevikus on tegelt muidugi mõlemat vaja kuna kroomi ei ole nendel enam üldse peal.
Vasta
#6

Asi nüüd sedasi et kuskilt on vaja hankida kiiresti uus velg kuna eile käisin veel natuke pikemat otsa sõitmas ja see oli väga ebamugav kuna jõnksutab rõvedalt.
Kui kellegil midagi sootsalt pakkuda siis andke teda kroom ei pea olema korralik põhiline et ümargune oleks mitte nagu minu oma millel jõnks sees
Vasta
#7

(22-06-2012, 13:05 PM)mehaanik666 Kirjutas:  kuna jõnksutab rõvedalt.

Minu jalgratas hakkas ka jõnksutama pärast rehvivahetust. Nimelt panin kaasaegsed 20 tollised Desnale alla. Tuleb välja, et need lähevad väga kergesti peale ja selgus, et nende mõõt 20 tolli on veidi pikem kui vene omadel. Üks koht lihtsalt jääb veljepõhjast eemale ja see jõnksutabki. Äkki sul sama jama, et velg õige aga uus rehv uue aja mõõtude järgi. Seni pole õigeks saanudki, sõita vaja. Proovisin tühjalt säädida käevahel, pooltühjalt sõita ja tulemus ikka null. Jõnksub iga rattapöördega ühe korra. Hea vähemalt, et üle ääre rehvi maha pole visanud. Pakub keegi hea lahenduse?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#8

asjalikku teemat piinlik solkida, aga vast pädevamad kodanikud splitivad jutu ää.
igatahes sobitasin nõukaaegsele naistekale hiina mantleid pääle ja sama sisteem. paar korda proovisin, enne kui aru sain. lõppeks sai hää tulemuse nõnna, et ajasin lohvi sisse mingi üsna olematu null koma null millegagi surve ja siis sai näpuvahel veel mantlit velje (või peaks ütlema hoopis rehvi, kui juba nagunii mantlid-lohvid kasutuses) suhtes liigutada. puht silma järgi õnnestus üsna lihtsalt komplekt ilusaks mudida. seejärel õige trukk sisse ja asi siiani vägagi sõidetav. samas velo ratta pöörded ja mass on tsikliga võrreldes õige lahjad ja sama sisteem ei pruugi üldse töötada. kui muidugi antud juhul selle ädaga üldse tegu on.
et miskit teemasse ka läeks, siis vast tasuks ratas õhku tõsta ja näpu vahel keerutada. näeb ehk ää, misasi tegelikult viskab.
Vasta
#9

Mul veljel näha silmaga kus mõlk sees ja ma arvan et see jõnksutabki.
Eks sellega ole kunagi kuskile auku sõidetud
Vasta
#10

Asi nüüd sedasi, et võtan taas oma JAWAt lahti ja hakkan värvi värskendama. Kroom asjad värvin esialgu hõbedaseks, kuna neid enam ei ole mõtet karoomida ja tulevikus tuleb uued hankida.
Mõndasid asju on veel vaja, et kui keegi saab aidata.
Nimekiri siin http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=42295

Mõned pildid ka
   
   
Vasta
#11

Asjad nüüd natukene edasi liikunud asjad käinud liivapritsis ja ka krunt on peale saanud, tegemist veel on aga kevadeks peaks ikka valmis saama
Mõni pilt ka

   
   
   
Vasta
#12

Nüüd on vaja veel värv osta, punase koodi ma tean aga kas keegi oskab öelda mis värviga triipe teha. olen kuulnud et mingi datsuni kuldne.
Ja muidugi kas keegi oskab öelda kuda neid triipe sinna üldse saada endal väga kunstilist kätt ei ole. Netist olen vaadanud masinaid millega saab triipu vedada aga kas sellist kellegil ka laenata oleks ?
   
Vasta
#13

Triipe tõmmatakse käsitsi: http://fotoalbum.ee/photos/unicman/93081843

Võta ühendust kasutaja Uko'ga!
Jõudu!

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#14

Asi jälle natuke edasi läinud täna sai värv selga ja homme läheb triipude vedamiseks ja siis lakk selga ning siis kokku
   
   
   
Vasta
#15

Täna sai siis triibud tõmmatud ja kogu värk ära lakitud
   
   
Vasta
#16

(22-02-2013, 23:31 PM)mehaanik666 Kirjutas:  Täna sai siis triibud tõmmatud ja kogu värk ära lakitud

Räägi täpsemalt, lasid kellegil ära tõmmata või said ise hakkama ? Palju maksumus oli?
Vasta
#17

Triibud vedasin ise ja ei olnud see midagi nii hullu.
2 tundi sai harjutatud teiste külekaante peal ja siis ära veetud.
Muidugi õige pintsel peab olema millega on asi oluliselt kergem kui tavalise pintsliga
Vasta
#18

Äkki vihjad, milline on "õige" pintsel?
Vasta
#19

Pinstripingu pintslid, peene joone jaoks on tähis 000
Eestis neid minu teada ei müüda endal oli präegu laenuks võetud aga plaan endale ka tellida. Soomes pidi olema saadaval ja siin ka üks soome link http://pinstripingfinland.valmiskauppa.fi/index.php
Üks pilt ka netist
   
Vasta
#20

mina ostsin soomest. küll nelja nulliga versiooni, aga vahet pole. osta võib ka igasugu ebaidest ja kust iganes. ise eelistasin soomet lihtsama ja kiirema asjaajamise pärast.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne